Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: ktm lc4 640 2002.g  (Posjeta: 11791 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline axor.1992

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skejter
  • *
  • Postova: 101
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera vx 200,peugeot sf2 150
  • Moja Kaciga: Vemar
ktm lc4 640 2002.g
« : 06 Kolovoz, 2012, 23:58:14 »
planiram si kupit ktm 2002.g,24000km. sad me zanima kakav je motor,ktm  opcenito,dali se kvari,kvaliteta i to ....

Offline Ruff Ryder

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1205
  • Spol: Muški
  • ;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Klc
  • Moj Skuter: R
  • Moja Kaciga: HJC Fg-15
  • MojSpuh: Reverse
Odg: ktm lc4 640 2002.g
« Odgovori #1 : 07 Kolovoz, 2012, 00:47:26 »
planiram si kupit ktm 2002.g,24000km. sad me zanima kakav je motor,ktm  opcenito,dali se kvari,kvaliteta i to ....
dost skupi servisi i potrosnja oko 7l
sad dalje nezz al ugl ide dobro kolega mi ima 640 lc4 i ide odlicno  :icon_thumright:

Offline iPro

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 443
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vž
  • Moj Skuter: SF 2, Husaberg
  • Moja Kaciga: Airoh Stelt
  • MojSetup: TP Trophy
  • MojSpuh: Gianelli sp6, Akrapovic
Odg: ktm lc4 640 2002.g
« Odgovori #2 : 07 Kolovoz, 2012, 20:42:04 »
skupo ti je ak ti nekaj rikne  :icon_biggrin:

ovak mjenjas ulje/filtere na nekih 5000-6000km, a to si mozes i sam doma. To ti nije nikaj pretjerano skupo. Ventile isto mozes doma postelati, to preventivno provjeris svakih 10000km.
Supermoto - druga najbolja stvar koja vam se može naći među nogama

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: ktm lc4 640 2002.g
« Odgovori #3 : 07 Kolovoz, 2012, 20:48:35 »
imaju 2 kod mene, oba se kolju, jednom nedavno otisla lamela, kvar 8000 kn izasao, drugi ne pali bas jer debil nezna ventile postelati ni karb ocistiti
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ktm lc4 640 2002.g
« Odgovori #4 : 11 Kolovoz, 2012, 14:44:54 »
Imam ja, al ne 640... ako se mislis puno voziti i svaki dan, ne previse zahebavati sa kvarovima i kolko sta kosta uzmi si radije neki xt660x ili tako nesto... I polovni su vecinom macak u vreci, pogotovo sa tom km i ako ne znas od koga kupujes... Ako ti se sviđa uzmi, al nemoj poslije "koje sranje od motora"  :toothy11:
Ima ih dosta sa 50k km, a opet imah ih i brdo otvorenih vec sa 10-15k km, tak da ono, you never know, just enjoy and be ready   :toothy12:

Offline DeLUX

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1213
  • Spol: Muški
  • Volim Luxa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Piaggio zip SP
  • Moja Kaciga: premier
  • MojSetup: ma sve serijsko
  • MojSpuh: Roost
Odg: ktm lc4 640 2002.g
« Odgovori #5 : 12 Kolovoz, 2012, 13:45:52 »
imaju 2 kod mene, oba se kolju, jednom nedavno otisla lamela, kvar 8000 kn izasao, drugi ne pali bas jer debil nezna ventile postelati ni karb ocistiti

mora da je ta lamela od zlata  :laughing7:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: ktm lc4 640 2002.g
« Odgovori #6 : 12 Kolovoz, 2012, 14:31:26 »
lamela i korpa... ma ne vjerujem da je toliko , ali nasi majstori su takvi da vole oderati.... nedavno se rodaku na huskvarni 610 mjenjac razletio s lamelom pa je bilo 12 tisuca kuna kvar  :drunken_smilie:
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline DeLUX

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1213
  • Spol: Muški
  • Volim Luxa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Piaggio zip SP
  • Moja Kaciga: premier
  • MojSetup: ma sve serijsko
  • MojSpuh: Roost
Odg: ktm lc4 640 2002.g
« Odgovori #7 : 12 Kolovoz, 2012, 14:37:49 »
polugeneralka košta 6000 sa poslom u servisu xD

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: ktm lc4 640 2002.g
« Odgovori #8 : 12 Kolovoz, 2012, 14:42:27 »
problem je sto je prvi servis afrika moto, a jako su daleko nekima... uglavnom, ovo je majstor na crno kojemu svi idu skoro s vecim motorima, to je ono polufush servis gdje ne postoje brtve nego diht masa.... uglavnom, lijepe cifre lik slozi...
tko im je kriv sto neznaju odrzavati ili barem voziti u posten servis
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ktm lc4 640 2002.g
« Odgovori #9 : 12 Kolovoz, 2012, 16:53:09 »
polugeneralka košta 6000 sa poslom u servisu xD

PoluG za koji motor? Vjerujem ti da, ajde daj reci na šta se odnosi ta polugeneralka  :icon_thumright:

lamela i korpa... ma ne vjerujem da je toliko , ali nasi majstori su takvi da vole oderati.... nedavno se rodaku na huskvarni 610 mjenjac razletio s lamelom pa je bilo 12 tisuca kuna kvar  :drunken_smilie:
12k hebote pas  ::) , i sta je na kraju skemijao?
 :o o ne da vole, nego koriste svaku priliku da te oderu  :sad3:

Offline DeLUX

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1213
  • Spol: Muški
  • Volim Luxa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Piaggio zip SP
  • Moja Kaciga: premier
  • MojSetup: ma sve serijsko
  • MojSpuh: Roost
Odg: ktm lc4 640 2002.g
« Odgovori #10 : 13 Kolovoz, 2012, 09:13:23 »
ktm 525..klip, cilindar, ventili, federi, vodilice, gumice, vodena pumpa, svi dihtunzi, obrada glave, ležajevi bregaste ( uglavnom sve u glavi novo ako sam zaboravio koju sitnicu ), svjećica, filteri, ulje i posao bez ikakvog popusta

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ktm lc4 640 2002.g
« Odgovori #11 : 13 Kolovoz, 2012, 12:19:01 »
ktm 525..klip, cilindar, ventili, federi, vodilice, gumice, vodena pumpa, svi dihtunzi, obrada glave, ležajevi bregaste ( uglavnom sve u glavi novo ako sam zaboravio koju sitnicu ), svjećica, filteri, ulje i posao bez ikakvog popusta

A 525 je...  šta EXC, je to mašina kao u SMR-a, samo malo manje naturpijana? A hebiga, o njemu ne znam baš puno  :dontknow:
A gle, puno je to para, jako puno kad uzmeš u obzir da cijela mašina sa LC4 dođe nova cirka soma i pol €. Za te pare ja napravim komplet generalnu na autu+kupim novo kvačilo  :toothy11:
Pa šta je bio neki crash,cvik ili se mora da je "cijelu glavu" morao mijenjati...  :icon_scratch:

Offline DeLUX

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1213
  • Spol: Muški
  • Volim Luxa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Piaggio zip SP
  • Moja Kaciga: premier
  • MojSetup: ma sve serijsko
  • MojSpuh: Roost
Odg: ktm lc4 640 2002.g
« Odgovori #12 : 13 Kolovoz, 2012, 12:58:18 »
kad mjenjaš klip i cilindar, a neznaš kolko glava ima sati onda je najbolje i tamo sve zamjenit..
šteta da ti pukne feder ili nešto pa da sjebe novi klip i cilindar..
kad pogledaš i je i nije puno para, računaj da klip i cilindar za taj motor koštaju 2800kn, a kit za skuter isto tolko onda malo razmisliš..
na autu je sigurno jeftinije kad auto nije tolki LUXuz ko motor :D
ja sam sam dao usporedbu onome šta je drnda napiso i ne vjerujem njegovim ciframa  :toothy11:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: ktm lc4 640 2002.g
« Odgovori #13 : 13 Kolovoz, 2012, 13:05:18 »
vjerovao bi da vidis. najzalosnije je sto mu skoro svatko tko nema novi motor ili garanciju idu na servise.. i ama bas svaki blok je od ulja nakon njega
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ktm lc4 640 2002.g
« Odgovori #14 : 14 Kolovoz, 2012, 13:43:18 »
kad mjenjaš klip i cilindar, a neznaš kolko glava ima sati onda je najbolje i tamo sve zamjenit..
šteta da ti pukne feder ili nešto pa da sjebe novi klip i cilindar..
kad pogledaš i je i nije puno para, računaj da klip i cilindar za taj motor koštaju 2800kn, a kit za skuter isto tolko onda malo razmisliš..

Da, da, potpuno te razumijem što hoćeš reći... A to je sranje kod tih "ready to race" mašina, moraš voditi računa o svakom klincu, jedna glupost od tako reći 30kn ti povuce stetu za soma i pol eura  ::)
Ne bi se baš složio za ovo s kitom... Base termo grupa za AC ti je oko 100-tinjak €, samo klip za ktm je cca 200€, a gdje je ostalo, s tim da ne pričamo o glavi i njenim elementima+nek su neki elementi od titanijuma... :toothy11:

najzalosnije je sto mu skoro svatko tko nema novi motor ili garanciju idu na servise.. i ama bas svaki blok je od ulja nakon njega

A vjerujem da, al te ovo gore fakat nisam razumio sto si htio reci :toothy11:
A hebiga, malo tko zna raditi i slagati 4t kod kuce, pa gdje će nego kod mehaničara :icon_biggrin:
Zato ja uvijek kažem, ako su džepovi prazni i ne misliš šarafati (ili nemaš blagog pojma), bjež ća od toga, vreća bez dna, a serviseri kad vide takve  :jerk:  :toothy12:

Offline MALES SR180r

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1960
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zx6r '07
Odg: ktm lc4 640 2002.g
« Odgovori #15 : 14 Kolovoz, 2012, 18:37:04 »
sixpack sad uspoređuješ najjeftinije djelove za skuter za skoro najskupljim djelovima za motor te vrste.... ::)

usporedi pošteni HE kit za pia ili mina mašine sa tom termogrupom za ktm-a,a ne base ac....ima lux pravo,je puno love ali po meni nije skupo....teško češ za 6000kn složit nov HE setup a ipak se priča o djelovima za motor i to pošten motor a ne neki kinez... kolko got da se i ktm raspada trajat će duže od tog HE setup-a :icon_thumright:
Volio bi' posijati dulum marihuane,cugat' neku brlju što je stigla iz Tijuane,
volio bi' da je para više nego manje i da svaki dan za ručak mezim sushi, jedem janje...

Offline DeLUX

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1213
  • Spol: Muški
  • Volim Luxa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Piaggio zip SP
  • Moja Kaciga: premier
  • MojSetup: ma sve serijsko
  • MojSpuh: Roost
Odg: ktm lc4 640 2002.g
« Odgovori #16 : 14 Kolovoz, 2012, 20:38:25 »
sixpack sad uspoređuješ najjeftinije djelove za skuter za skoro najskupljim djelovima za motor te vrste.... ::)

usporedi pošteni HE kit za pia ili mina mašine sa tom termogrupom za ktm-a,a ne base ac....ima lux pravo,je puno love ali po meni nije skupo....teško češ za 6000kn složit nov HE setup a ipak se priča o djelovima za motor i to pošten motor a ne neki kinez... kolko got da se i ktm raspada trajat će duže od tog HE setup-a :icon_thumright:

ajde nek me bar neko razumije šta pričam..imam ktm-a i sve sam to radio tako da vam ne dajem informacije ono tipa kum mi vozi ktm-a pa mi pričo  :icon_thumright:

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: ktm lc4 640 2002.g
« Odgovori #17 : 14 Kolovoz, 2012, 21:28:33 »
e LUX, svi mi znamo da si ti ovaj put 100% u pravu ali to nekima ne možeš objasniti! :dontknow:

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ktm lc4 640 2002.g
« Odgovori #18 : 15 Kolovoz, 2012, 12:51:35 »
ajde nek me bar neko razumije šta pričam..imam ktm-a i sve sam to radio tako da vam ne dajem informacije ono tipa kum mi vozi ktm-a pa mi pričo  :icon_thumright:

Ma razumijem te i ja, pa na kraju krajeva jašemo ista grla  :toothy12:

sixpack sad uspoređuješ najjeftinije djelove za skuter za skoro najskupljim djelovima za motor te vrste.... ::)
usporedi pošteni HE kit za pia ili mina mašine sa tom termogrupom za ktm-a,a ne base ac....ima lux pravo,je puno love ali po meni nije skupo....teško češ za 6000kn složit nov HE setup a ipak se priča o djelovima za motor i to pošten motor a ne neki kinez... kolko got da se i ktm raspada trajat će duže od tog HE setup-a :icon_thumright:

Šta ti znaci ovo HE, jel misliš na full-race kit? :dontknow:
Pa ne znam, nije ti to baš neka adekvatna usporedba, jer onda kao da pričamo o cijeni slaganja full race prepared ktm-a, zar ne?!
Dobro sad, ako uspoređuješ cijenu slaganja full race skutera (ili neko teško nadrkavanje) sa nekom "lakšom" polugeneralnm na "običnom" ktm-u, normalno da je takav skuter skuplji, a o trajnosti i općenito isplativosti bolje da i ne govorimo...  :icon_thumright:
O kojem god da se "cestovnom" ktm-u radi, cijene dijelova su više-manje okvirno sve tu negdje.
Znači, količina i cijene dijelova cestovnog "homologiranog" ktm-a vs. količina i cijene dijelova nekog normalnog 2T skutera (50ccm ili neki 70ccm base/eventualno midrace)...  Sad ćeš ti možda reći, da, ali jedan bolji spuh za 70ccm ti dođe 1500kn, a ja ću ti reći isto: da, ali jedan "ful otvoreni" Akrapovic  za KTM-a ti dođe xy!?9sx  EUR-a :zubo:

Gle, imam uz te-em-a još jednu "jurilicu" tako da vjeruj mi da ne lupam gluposti... Kad moras u ducan po dva prednja nova diska koji dođu kao cijela t.grupa+novi spuh... a gdje su još ostali elementi koje skuter nema a na ovim sportskijim motorima koštaju ko suho zlato a moraju se "redovno mijenjati"... zato se ja većinu vremena đipam na skuteru i bilo kakav kvar me košta, ali ne puno. Nek ti se raspadne radilica na skuteru vs na ktm-u (što nažalost nije rijetkost) ili nek ti još i termo grupu povuce za sobom... znaš da te čeka :visi:
Evo ti ga lik gore, cviknula getriba na Haskiju, 6000kn...  :o Ako imaš neki nadrkani skuter i cvikne, uvijek se možeš vratiti na jeftiniji "serijala" setup ili nešto sklepati za "đabe" dok se ne skupe pare, a kod ovakvih motora toga nema, ili pare na stol ili ključ u bravu  :icon_thumright:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: ktm lc4 640 2002.g
« Odgovori #19 : 15 Kolovoz, 2012, 16:09:43 »
six, neznam koliko lamela ili getriba dodje, ali znam koliko je covjek naplatio, i sigurno ih je oderao, jer ovdje nitko nema volje voziti u servis ovlasteni, zato svi imaju deklo masno nakon odlaska k tome majstoru.....

jbg, ako nemas za motor, ne uzimaj ga i to je to...

6000 kn i nije previse skupo ako znas da za to si prakticki komplet masinu promijenio
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta