Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: runer gubi snagu  (Posjeta: 1528 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
runer gubi snagu
« : 10 Svibanj, 2012, 22:51:58 »
Dakle radi se o novom runneru,primjetio sam danas kad sam ga upalio da radi na jako malim obrtajima i samo sto se ne ugasi,al dobro reko i odo na voznju nekih 15 km,i racimo sve ok dok nisam stao,kad je trebalo krenut ja gas a on stoji na mjestu i samo sto se ne ugasi,odvrnem gas do kraja i ugasi se,probam palit i nece.ostavim da se oladi i probam upalit a u medjuvremenu vidim filter,svjecicu,kompresiju i sve ok.kad se ohladio probam upalit i uspije ali sa spustitim cokom i sa gasom i moram drzat gas jer se ugasi,ako dignem malo cok odma crkne,probam skinut filter ista stvar.kad je upalio odem se provozat i dam gas al nemrda,moram odvnut gas do kraja i onda pocne reagirat na njega tek nakon par sekundi i krene kao da nema goriva gusi se,u voznji sve ok krajnja manja cca 5km/h i neide u obrtaje koje bi trebo.kasnije idem kuci i upali bez problema ali opet neide s mjesta vec reagira na gas tek nakon par sekundi,i opet nakon voznje stanem i kad sam trebo krrnut dam gas on nista,odvrnem do kraja nista,nit ide kud niti obrtaji skacu i onda se ugasi i nebi ga vise upalio da si bog,mozda opet bude htjeo kad se ohladi.
Sad je pitanje odakle krenut sa provjerom sta prvo pogledat,sta moze biti to sto ga jebee.

Offline Mikac21

  • Tržnica : (+24)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1730
  • Spol: Muški
  • Na zadnji pa babi u tarabu
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Đakovo
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox 70ccm
  • Moja Kaciga: Uvex Ectrolon
  • MojSetup: Stage6 Streetrace i dvoja kolica đubreta
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: runer gubi snagu
« Odgovori #1 : 10 Svibanj, 2012, 23:19:08 »
ja mislim da bi od karburatora/fergazera trebao počet
PRODAJA DIJELOVA BB 125ccm AC,Aerox dijelovi,tuning dijelovi,maske....peugeot,aprilia,neos dijelovi...
092-201-7541

Offline kurbla001

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 879
  • Spol: Muški
  • Za bolji ten vaše bulje, koristite maslinovo ulje
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: H. Dubica
  • Moj Skuter: Sf2, mini cooper jcw
  • Moja Kaciga: je nova...
  • MojSetup: DR Evo 79,9cc prerađen
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: runer gubi snagu
« Odgovori #2 : 11 Svibanj, 2012, 09:23:59 »
skini karb i detaljno operi i ispuši....provijeri lamenlice, semeringe, valjčiće, pa ćeš vidjeti što je u kakvom stanju......

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
Odg: runer gubi snagu
« Odgovori #3 : 11 Svibanj, 2012, 18:17:28 »
pukla usisna lamelica....e sad dali moram otvarat mašinu da izvadim taj komadič van ili netrebam....ev i slika mal je mutna....

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: runer gubi snagu
« Odgovori #4 : 11 Svibanj, 2012, 18:21:44 »
pukla usisna lamelica....e sad dali moram otvarat mašinu da izvadim taj komadič van ili netrebam....ev i slika mal je mutna....

vozi dalje

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
Odg: runer gubi snagu
« Odgovori #5 : 11 Svibanj, 2012, 18:23:31 »
vozi dalje

misliš zamjeni lamemu i vozi dalje ili....
dali je to bio razlog zbog čega neprima gas ili da tražim još

Offline gigosp50

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp 50
  • Moja Kaciga: Vemar
Odg: runer gubi snagu
« Odgovori #6 : 11 Svibanj, 2012, 20:27:46 »
Bok!

ova tema mi se činila najprikladnija za moj problem.  :'(
Runner sp 50, 2010 godište na njemu polini vario s 9 rolica (4,3g trenutno ako se nevaram), prešao 5100km nedavno na servisu bio morao mjenjat remen ulja u rasplinjaču i zupčanik pumpe ulja, ali nije do toga bio problem jer se i dalje nastavilo. dakle vozim ga vozim ide odlično vata 80 po ravnome sve super dok se ne zagrije 4.-5. crticu. izgubi snagu i neda bog da stanem na semaforu koji je na uzbrdici, da dam full gas vrtio bi ga na mjestu jedno 3-4 sekunde i onda pomalo ko bakice kad ulaze u autobus. mislio sam da je problem u težini kuglica al probao sam od 4g do 4,5g ista stvar. svi savjeti su dobrodošli!!  :toothy10:

Offline Gelipterina

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
  • Moja Kaciga: Dainese d181
  • MojSetup: u potpisu...
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: runer gubi snagu
« Odgovori #7 : 11 Svibanj, 2012, 21:02:53 »
Remen ulja u raplinjacu ne postoji, a zubcanik, mislim da se ne mjenja, nego ide cijela pumpa ulja, a da je do toga doslo saznao bi tako da ti je skuter zaribao, a posto nije zaribao znaci da su te i tu zalevatili.
A za tvoj problem, pokusaj prvo otvorit sve, vidjet u kakvom je stanju, mozes role i remen cistit razredjivacem, ali ne WD-om, mozda ti se i prijenos pregrijava, neznam kako ti je serijsko hladjenje rjeseno, mozda ce netko vise znat o tome.

I ne spamaj ljudima teme nego otvori svoju.  :nono:

ONTOPIC: Mislim da je Alfa htio rec, da promjenis to i vozis dalje, jer je to od takvog materijala koji odmah izgori u cilindru. A upravo to puknuce ti je hebalo rad na leru.
« Zadnja izmjena: 11 Svibanj, 2012, 21:11:58 Gelipterina »
Malossi Sport 70ccm, polirani kanali, Gianelli Reverse, Dellorto 17.5 PHVA TS, getriba +17,5%, Stage 6 Sport Pro vario, pomankuto paljenje, HID...

Offline ivansp

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 256
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: gilera runner 50sp
Odg: runer gubi snagu
« Odgovori #8 : 12 Svibanj, 2012, 09:57:32 »
buduči da moram naručiti jer nemam gdje gupit koje da uzmem i u čem je razlika između ovih osim u cijeni:
1.Lamelice Italkit za Piaggio 50-180ccm (http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2237&category_id=28&option=com_virtuemart&Itemid=142)
2.Lamelice Malossi za Piaggio 50-180ccm  (http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2234&category_id=28&option=com_virtuemart&Itemid=142)

i kad več naručujem onda da uzmem i federe kvačila koje moram mjenjati e sad mislim da mi je netko rekao da su ovi bgm pro isti kao malossi (http://www.mojskuter.com/index.php?page=shop.product_details&product_id=1268&category_id=23&flypage=flypage.tpl&option=com_virtuemart&Itemid=142)

 :icon_thumright: