Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Vx 125 by pralas (swap 30. str - IZUVAČ_180)  (Posjeta: 181950 )

0 Članova i 11 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #380 : 23 Svibanj, 2012, 22:11:28 »
stajling ne vozi,to je manje bitno..bolje da si to sve pospremal na stranu i napravil si 200cc jer kolko god ti sad pisal i govoril da ti je dost i da super ide znam da ti je već sad postalo slabo  :icon_biggrin:
istina da,ali i da sam ostavio sve sa strane opet ne bi mogao napraviti nista prije 9-10 mjeseca,jer ne bi skupio dovoljno novaca...a kada se bude radilo želim sve pošteno napraviti i onda sam miran...
planiram ostaviti svoju masinu jer me sluzi dobro i ne vidim razloga kupovati vxr masinu jer sam izracunao da ce me puno vise kostati a opet moze biti mačak u vreci,sad ovom masinom znam da je uredna i to je najvaznije...
planiram kupiti 200 klip i cilindar,getribu vxr,dekompresor i bregastu vxr te složiti na ovu masinu i jos mi lijepo ostaje multivar sa ove mašine...na sve to nove brtve,odmah sve karike promjeniti,fazni i poklopac faznog,selene,membranu karba,servis napraviti i toe to...kada se to napravi onda sam miran i dugoročno je rjesenje,to ce moj lega gumeni slagati samo njemu dajem masinu u ruke  :)

a ovo si u potpunosti pogodio,jako mi je postalo slabo,bas sam se danas isao provozati i kao da bicikli vozim,i to samo odjedanput...prije sam jos bio zadovoljan ali sada me najvise brine sto cu na ovom česmetu od 125 ccm morati provesti cijelo ljeto,kontam da cu popizdit al jebiga sta je tu je  :angry9:
nek je bar sada ovo napravljeno kako spada i sve,sad jos samo masinu srediti i mirna Bosna  :)

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #381 : 23 Svibanj, 2012, 22:15:21 »
Ma jooj,pa nejde to tak loše,voziš se brže neg na nekom baseu,a trošiš manje benge i nemaš sranja sa murijom zbog blokada,tak da sagledaj to sa pozitivne strane.E da mi je sad vx jer ja ću po#izdit na ovom svom.

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #382 : 23 Svibanj, 2012, 22:21:29 »
Ma jooj,pa nejde to tak loše,voziš se brže neg na nekom baseu,a trošiš manje benge i nemaš sranja sa murijom zbog blokada,tak da sagledaj to sa pozitivne strane.E da mi je sad vx jer ja ću po#izdit na ovom svom.
ma niko nije rekao da on ide loše  ;D
ja se sjecam kada sam kod proslg vlasnika isao na probnu voznju prije kupnje,meni je skuter letiooo jer prije toga nisam vec duze vrijeme nesta vozio...
ali ovako kad si ti svaki dan na skuteru,i volis malo "divljat" nakon nekog vremena ti postane prespor,a i općenito cim mi je inace skuter dosadio automatski sam slagao jaci setup a sad je mogu jebat do jeseni  :laughing7:
ima on puno prednosti,pouzdanost,potrosnja,mala ulaganja u servise,ne moras imati blokadu,tih je...
ma neka,važno da on sada gura i da se ja mogu navozavati sa svojom ekipicom a na zimu cemo šarafat ;)

Offline Loris Ri

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka---->Kostrena
  • Moj Skuter: Gilera vx 200
  • Moja Kaciga: Held robot,Suomy trek dog
  • MojSpuh: deak hexagonal
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #383 : 23 Svibanj, 2012, 23:50:43 »
A vidjet ces kasnije kad stavis 200 i naviknes se i onda sjednes na 125.ja sam neki dan sjeo na st-a od bratica,osjecaj koda stojim,na gas nema nekog odgovora...strasno  :icon_biggrin:
i fazni lanac,vodilice,zubcanike nemoras mjenjat,po manualu je na 50 il 60tkm.
-------------------------------------------------
:::::::::::::::  Runner Club Croatia  :::::::::::::::::
::::::::>> http://runner-club.all-up.com/ <<:::::::
-------------------------------------------------

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #384 : 23 Svibanj, 2012, 23:55:14 »
A vidjet ces kasnije kad stavis 200 i naviknes se i onda sjednes na 125.ja sam neki dan sjeo na st-a od bratica,osjecaj koda stojim,na gas nema nekog odgovora...strasno  :icon_biggrin:
i fazni lanac,vodilice,zubcanike nemoras mjenjat,po manualu je na 50 il 60tkm.
vjerujem da...bas sam neki dan vozio od hrce vxa 250 i jako lijepo ide skuter,za po gradu taman  ;D
znam da se ne mora,ali volio bi i to promjeniti i onda da zaboravim na neko duže vrijeme ulaganje u masinu  :icon_thumright:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #385 : 24 Svibanj, 2012, 23:54:29 »
lega komplikuješ pa da te malo razbudim..vx 200 i vxr 200 nist su jednaki nit jednako idu..vxr 200 mašina ima dosta više momenta dok vx200 se mora terat u okretaje da bi imal snage ko i ova vxr mašina (al opet nema) a stim naravno više pati i radilica i veće je opterečenje.zna se onda i kojem je manja potrošnja..
s tim da ak oćeš napravit swap kak se spada moraš uzet novu termo grupu koja košta oko 1400kn s tim i sve nove dihtiunge getribu,bregastu s dekompresorom itd..
s tim da ak budeš ostavil vx vario onda budeš moral stavit i remen od vx-a koi je kraći i stim i krajnja bude manja nego na vxru.
uglavnom opcija da se uzme vxr blok je 800x bolja..promjeniš karike i dihtunge,ušlajfaju se ventili i sicevi i peri..još te bude jeftinije izašlo i još moreš prodat svoju 125 mašinu i vratit si neku lovu.
uglavnom,neću više da se mešam  :hello:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #386 : 25 Svibanj, 2012, 00:17:47 »
nemoj to slagat,200 ti bude za 1 mjesec slabo,odi odma na neznam nexus 500

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #387 : 25 Svibanj, 2012, 07:19:03 »
lega komplikuješ pa da te malo razbudim..vx 200 i vxr 200 nist su jednaki nit jednako idu..vxr 200 mašina ima dosta više momenta dok vx200 se mora terat u okretaje da bi imal snage ko i ova vxr mašina (al opet nema) a stim naravno više pati i radilica i veće je opterečenje.zna se onda i kojem je manja potrošnja..
s tim da ak oćeš napravit swap kak se spada moraš uzet novu termo grupu koja košta oko 1400kn s tim i sve nove dihtiunge getribu,bregastu s dekompresorom itd..
s tim da ak budeš ostavil vx vario onda budeš moral stavit i remen od vx-a koi je kraći i stim i krajnja bude manja nego na vxru.
uglavnom opcija da se uzme vxr blok je 800x bolja..promjeniš karike i dihtunge,ušlajfaju se ventili i sicevi i peri..još te bude jeftinije izašlo i još moreš prodat svoju 125 mašinu i vratit si neku lovu.
uglavnom,neću više da se mešam  :hello:
vidis vidis,nesta sam i čuo da vx200 nikad nece ici ko kao vxr.ali nisam znao da je tolika razlika...samim time mi se onda ni ne isplati raditi swap...
a nista onda,vidjet cemo u jesen,izgleda da cu ce onda ipak viti vxr masina ako ne dode do promjene plana...

Rakija:odma na r1 :)
sve postane slabo,ali nisam pri parama da mogu uopce razmisljati o nexusu 500 a i onda bi jos morao polagati...jednu opciju sam imao sa kupnjom rs-a 125,ali kakvo je stanje sa cijenom goriva+koliko se ja vozim činimi se da nece biti nista do toga!

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #388 : 25 Svibanj, 2012, 11:49:17 »
Pa vidis care, da si kupio Big Bojlera nebi tak nesto pisao... SP125 i swap na 180 i deri! A tu nema zajebancije hoce ic kao pravi SP180 ili ne... ako ti se dosadi stavis 25 karb i vozis dalje!  :laughing7:

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #389 : 25 Svibanj, 2012, 14:38:46 »
Pa vidis care, da si kupio Big Bojlera nebi tak nesto pisao... SP125 i swap na 180 i deri! A tu nema zajebancije hoce ic kao pravi SP180 ili ne... ako ti se dosadi stavis 25 karb i vozis dalje!  :laughing7:
to je onda opet swap  :laughing7:
care,kad vec forsaš BB da te pitam malo  :)

kako uopce usporediti izgled starog runnera sp125 i novog vx-a?

sta je sa potrosnjom benge i ulja?

općenito je 4t dosta ispred 2t i cvajtak polako odlazi u povijest,pa cak i ako se gleda i o pouzadnosti masine...
a i davat pare za skuter star 10-12 godina je apsurdno,i ako vec kupujem nova verzija je bila must have!

znas i sam kako stoje stvari al me bas volis prcat,eto ti sad  ;D

ugl. kako god ja ni lipe ne zalim sto sam uzeo vx-a,sad mozes drkat kako izgleda jos samo 200ccm masina i bit ce za 10!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #390 : 25 Svibanj, 2012, 14:49:25 »
neznam po cemu je novija verzija must have ako su plastike,boja i dijelovi na starijim skuterima x puta kvalitetniji.
to je individualna stvar,ja novog runnera nebi nikad jer je ko spresani nexus.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #391 : 25 Svibanj, 2012, 14:51:41 »

znas i sam kako stoje stvari al me bas volis prcat,eto ti sad  ;D

ugl. kako god ja ni lipe ne zalim sto sam uzeo vx-a,sad mozes drkat kako izgleda jos samo 200ccm masina i bit ce za 10!
Care, znas i sam da te zajebavam, nemam ja nista protiv novog VX, naprotiv, svida mi se! Samo te moram malo zezati! :icon_thumright:
Ali je stari Runner zakon, kao i steeef kaze!

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #392 : 25 Svibanj, 2012, 14:56:47 »
Care, znas i sam da te zajebavam, nemam ja nista protiv novog VX, naprotiv, svida mi se! Samo te moram malo zezati! :icon_thumright:
Ali je stari Runner zakon, kao i steeef kaze!
znam zajebavam se malo  ;D
starija/novija verzija je stvar ukusa,i tu priča zavrsava...

neki si kupi sta tko hoce,tj. sta mu se vise svida

da se meni npr. vise sviđa stari model,uzeo bi staru verziju vx-a i jos jeftinije prosao,ali jbg kad mi je nova verzija ljepsa i mos se slikat

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #393 : 26 Svibanj, 2012, 02:16:03 »
istina da se vx sa 200 kubika treba više vrtiti od original vxr-a ali se i to može složiti da radi jako dobro i dugotrajno
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline Loris Ri

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka---->Kostrena
  • Moj Skuter: Gilera vx 200
  • Moja Kaciga: Held robot,Suomy trek dog
  • MojSpuh: deak hexagonal
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #394 : 26 Svibanj, 2012, 09:57:20 »
Slazem se da su stariji runneri kvalitetniji po svemu i tu nema rasprave,al nije ni novi bas smece.
Al ja mislim da je nexus napuhana verzija runnera,a ne runner spresana verzija nexa  :icon_tongue:
-------------------------------------------------
:::::::::::::::  Runner Club Croatia  :::::::::::::::::
::::::::>> http://runner-club.all-up.com/ <<:::::::
-------------------------------------------------

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #395 : 26 Svibanj, 2012, 12:33:02 »
meni je novi u svemu bolji,bolja rasvjeta,udobniji,bolji polozaj sjedenja,kocnice,upravljivoost da ne pricam

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #396 : 27 Svibanj, 2012, 23:30:45 »
evo ovako,napravljeno 2 500 km od kada sam ga kupio(10.3)...skuter radi i dalje ko sat bez ikakvih problema...
sve ostaje i dalje kako je i ne mislim nista dirati ove sezone...shvatio sam da sam počeo guštati u malo daljim vožnjicama i tako to  ;D

nego kolega walkay,me brutalno izvrijeđao u subotu,rekao je da mi je skuter kao iz svinjca   :hmh:
pa sam ga morao danas malo očistiti  ;D










sad planiram na 2 duža puta,kontam ici za Viroviticu na happening(iako nije jos 100%),a sljedeci put koji planiram je odlazak u Bosnu,ja i lega na mom skuteru,malo zajebancija ovo ono,dosadno nam u zivotu,a mlade dan trosimo uzalud  :laughing9:

samo me najvise strah da nesta ne crkne na putu jer sam onda j#bo ježa,iako mislim da ne bi smijelo biti nikakvih problema...jedino ne znam kakva je membrana i kada je mjenjana posto nmg odsarafiti ona 4 sarafa...za ostalo je servis napravljen(remen,role,klizaci,svjecica,ulje,filter ulja....)
ha valjda nece biti problema,iako me uopce ne bi cudilo da bas u Bosni nesto crkne posto sam ja opće poznati maler,a taj lega je jos veci-dobitna kombinacija  ;D

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #397 : 27 Svibanj, 2012, 23:37:54 »
Daj metni nekakve imbus šarafe na ono železo kaj drži spuh,ove matice su grde ko ponoć  ;D
A ovo da bu crknul,neznam baš,ipak je to 125 4t mašina.

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #398 : 27 Svibanj, 2012, 23:47:46 »
Daj metni nekakve imbus šarafe na ono železo kaj drži spuh,ove matice su grde ko ponoć  ;D
A ovo da bu crknul,neznam baš,ipak je to 125 4t mašina.
ma tak sam dobio sa spuhom,neko je kemijao distance sa podloškama pa se "malo" nakupilo  ;D
taj mi se saraf cijelo vrijeme odsarafljivao nakon nekog vremena od vibracija,i onda sam se nazivcirao namazo ga loctiteom za sarafe,stegnuo i od drži kako treba(al to je onaj loctite s kojim kada namazes saraf mozes ponovno odsarafiti kada zatreba)

ne bi on trebao crknuti,ali tko ti to jamči 100%,moras biti optimističan   ;D

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Moj "novi" vx :)
« Odgovori #399 : 27 Svibanj, 2012, 23:52:22 »
sve dobro izgleda osim ovog izvijanog dimnjaka od fapa  :icon_biggrin:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)