Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: klip i cil 300ccm-na vxr-a?  (Posjeta: 2581 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline MALES SR180r

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1960
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zx6r '07
Odg: klip i cil 300ccm-na vxr-a?
« Odgovori #20 : 05 Veljača, 2012, 12:53:30 »
kupi bregastu,polini speedcontrol,oprugice ventila i gass.... :happy6:
Volio bi' posijati dulum marihuane,cugat' neku brlju što je stigla iz Tijuane,
volio bi' da je para više nego manje i da svaki dan za ručak mezim sushi, jedem janje...

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: klip i cil 300ccm-na vxr-a?
« Odgovori #21 : 05 Veljača, 2012, 13:06:49 »
kakve se tu pi*darije pišu da to nije za ljude..
 @ loris,ono kaj si linkal je cilindar koi radi ako je kubler radilica na leader bloku (quasar radilica modificirana da stane u leader blok)
nevidim razlog zašto nebi išlo, manji je hod na leaderu ali šta sad, s vxr-ovom glavom bi to trebalo funkcionirat....

mislim da je od quasara 300(278cc ako je to orginalni cilindar, a piše da je) klip 75mm a od leadera 200 je 72mm....samo 3 mm veći klip-> što znači s hodom leader radilice dobitak od samo nekih 15-20 kubika, tak da bi radilica sigurno izdržala...ali, vjerojatno je razlika u vožnji minimalna, pa sad kolko se to isplati radit, neznam...vjerojatno se ne isplati

ti pišeš takve gluposti da da bi se trebal sam bannat da te nemoram ja  ::)

ako je dulji hod radilice onda je i dulji cilindar..kak more radit to onda na radilici od leadera koja ima hod 48,6mm i quasar 300 koi ima hod 63mm?
klip bude išel do pola cilindra pa natrag dole?

leader i quasar glave se iste po kanalima,ventilima itd i pašu s jedne mašine na drugu al su bregaste različite.
druga stvar,ak se složi tih 224cc sa 75 klipom na cilindru od dvjestotke zakaj nebi bila osjetna razlika ak se osjeti razlika sa kitom od 209cc?

edit; sporCka glava (čitaj maljojzi) za leader/quasar košta 500 eura,plus još treba ti za nju bregasta (maljojzi također) ona je 185 evra plus federi ventila (maljojzi također) koi su oko 30 evra.
« Zadnja izmjena: 05 Veljača, 2012, 13:22:45 steeef »
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Ruff Ryder

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1205
  • Spol: Muški
  • ;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Klc
  • Moj Skuter: R
  • Moja Kaciga: HJC Fg-15
  • MojSpuh: Reverse
Odg: klip i cil 300ccm-na vxr-a?
« Odgovori #22 : 05 Veljača, 2012, 13:36:04 »
nema tuninga bez para.. ak si mislio za mael pare slozit nesto odustani dok jos imas vremena :D

Offline bosko_matica

  • Tržnica : (+8)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 452
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brdovec
Odg: klip i cil 300ccm-na vxr-a?
« Odgovori #23 : 05 Veljača, 2012, 14:11:26 »
@stef

kakav si ti bog, glavni si.... :notworthy:

ono kaj si linkal je cilindar koi radi ako je kubler radilica na leader bloku (quasar radilica modificirana da stane u leader blok)

evo taj dio nisam znao, ali sad znam.... Mislio sam da je možda cilindar skračen(spušten -nekak) za tih 14.4 mm kolko manje hoda ima leader mašina, pošto piše da je cilindar(ovaj sa linka) prerađen da paše s qasara na leader...neznam zašto bi to bilo nemoguće i zašto neko nebi tak nešto zaključio, kao što sam ja npr. Ali sam očito krivo zaključio(bar po tom kaj ti pričaš)...
Nemoraš uvijek takve debilne reakcije imat i mislit ak(??) neš malo više znaš da si svu pamet svijeta popio  ::)  :icon_thumright:


druga stvar,ak se složi tih 224cc sa 75 klipom na cilindru od dvjestotke zakaj nebi bila osjetna razlika ak se osjeti razlika sa kitom od 209cc?


???  :dontknow:
« Zadnja izmjena: 05 Veljača, 2012, 14:31:30 bosko_matica »
kak´ taj svemir i sve to...??

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: klip i cil 300ccm-na vxr-a?
« Odgovori #24 : 05 Veljača, 2012, 14:21:51 »
po svemu ovome mozemo zakljuciti da je bolje uzeti quasar 300 blok sa cil i staviti bregu od vxr jer je ostrija od quasarove.
najisplativije je ako je moguce pripasati quasarovu radilicu, obujam bi skocio sa 197 na 244cc sa serijskim vxr cil.
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: klip i cil 300ccm-na vxr-a?
« Odgovori #25 : 05 Veljača, 2012, 14:41:26 »
@stef

kakav si ti bog, glavni si.... :notworthy:

evo taj dio nisam znao, ali sad znam.... Mislio sam da je možda cilindar skračen(spušten -nekak) za tih 14.4 mm kolko manje hoda ima leader mašina, pošto piše da je cilindar(ovaj sa linka) prerađen da paše s qasara na leader...neznam zašto bi to bilo nemoguće i zašto neko nebi tak nešto zaključio, kao što sam ja npr. Ali sam očito krivo zaključio(bar po tom kaj ti pričaš)...
Nemoraš uvijek takve debilne reakcije imat i mislit ak(??) neš malo više znaš da si svu pamet svijeta popio  ::)  :icon_thumright:

???  :dontknow:

ti si glavni sa dezinformacijama  :icon_thumright:
ne,cilindar se neda tolko skratit,da si ga imal videl il nekaj slično onda bi to znal.

ono kaj sam napisal je da se dvjestotka bi mogla bušit na klip 75mm onda bi dobil oko 220cc pa ak se na 209cc osjeti razlika neznam zakaj se nebi tu.
jel sad kužiš il trebaš kužilicu?ili da crtat počnem?
takve reakcije imam zato jer svi sve znaju i pišu nebuloze,ok?
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: klip i cil 300ccm-na vxr-a?
« Odgovori #26 : 05 Veljača, 2012, 14:49:00 »
po svemu ovome mozemo zakljuciti da je bolje uzeti quasar 300 blok sa cil i staviti bregu od vxr jer je ostrija od quasarove.
najisplativije je ako je moguce pripasati quasarovu radilicu, obujam bi skocio sa 197 na 244cc sa serijskim vxr cil.

treba ić onda quasar radilica i termogrupa.
kaj se bregaste tiće,bregasta od quasara je po bregovima dost slična ko malossieva i bolje radi nego od vxra.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline bosko_matica

  • Tržnica : (+8)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 452
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brdovec
Odg: klip i cil 300ccm-na vxr-a?
« Odgovori #27 : 05 Veljača, 2012, 14:53:46 »
ok stef, se pet....da ti ponovim, da sam znao da je taj cilindar namijenjen da radi SAMO uz kb, odnosno prerađenu quasar radilicu nebi piso ništa od ovoga kaj sam napiso...

Svi pišu nebuloze, zato si ti tu da nas ispraviš jer sve znaš  :icon_thumright:

Tvoj stav je vidim postojan, ko i način komentiranja...tak da

Stay glavni  :hello:
pusa
kak´ taj svemir i sve to...??

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: klip i cil 300ccm-na vxr-a?
« Odgovori #28 : 05 Veljača, 2012, 14:58:18 »
ok stef, se pet....da ti ponovim, da sam znao da je taj cilindar namijenjen da radi SAMO uz kb, odnosno prerađenu quasar radilicu nebi piso ništa od ovoga kaj sam napiso...

Svi pišu nebuloze, zato si ti tu da nas ispraviš jer sve znaš  :icon_thumright:

Tvoj stav je vidim postojan, ko i način komentiranja...tak da

Stay glavni  :hello:
pusa

da baba ima kitu bila bi deda.
ak nekaj neznam onda to preskočim.
stej dezinformacija  :hello:
« Zadnja izmjena: 05 Veljača, 2012, 15:11:04 steeef »
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)