Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Remen Malossi  (Posjeta: 8777 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Remen Malossi
« : 09 Listopad, 2006, 13:25:35 »
Stavio sam na svoj skut (sve serijala) Malossijev remen. Pitanje je: koliko treba proc km da bi lipo sjeo kako treba i da skut pocne povlacit kako treba. Trenutno mi kvacilo hvata izmedju 3000 i 4000 okretaja a kad mu s mjesta dam pun gas popne se do nekih jedva 5000, pocne padati i zatim se popne na nekih 6000. Uglavnom sut za popizdit. Prije mi je sa serijskim dosta dobro povlacio iako je imao svojih sranja (citali ste vec na http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=529.0 ). help please  :hello:  :help:
Who's looking for punishment ??

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Remen Malossi
« Odgovori #1 : 09 Listopad, 2006, 13:44:56 »
nije do remena, stavi multivar.
50-100km da remen sjedne pa ces vidjet kako ce ic. vjerojatno centralni i rolice.

Offline kirbi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zg
  • Moj Skuter: aprilia
Odg: Remen Malossi
« Odgovori #2 : 09 Listopad, 2006, 13:56:25 »
nije do remena, stavi multivar.
50-100km da remen sjedne pa ces vidjet kako ce ic. vjerojatno centralni i rolice.

ne vjerovatno nego sigurno...jel to mozda kevlar blet???
remen je ok al ti se brze trosi od serijskog...dobio si nekaj s njim al ne puno....
« Zadnja izmjena: 09 Listopad, 2006, 15:50:14 kirbi »
2fast_4race

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Remen Malossi
« Odgovori #3 : 09 Listopad, 2006, 15:00:13 »
nije do remena, stavi multivar.
50-100km da remen sjedne pa ces vidjet kako ce ic. vjerojatno centralni i rolice.

ne vjerovatno nego sigurno...jel to mozda klevar blet???
remen je ok al ti se brze trosi od serijskog...dobio si nekaj s njim al ne puno....
Je kevlar belt je. Pa koliko se moze s takvim remenom prec u km ??? Rolice su mijenjane nekih 100 km prije nego sto sam mijenjao remen. i ja malo sumnjam na centralni... gotovo istovremeno mi remen pocne stezati i variomat i centralni  :sad3: Pa kakva razlika sad odjednom samo radi novog remena... mislio sam ok treba nesto proc s novim da lipo sjedne ali da mi ovako nisko drzi na okretajima to je za nevjerovati  :o . Skuter je teska serijala... stvarno za ne b'livit.
Who's looking for punishment ??

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Remen Malossi
« Odgovori #4 : 09 Listopad, 2006, 15:17:06 »
kevlar nije za serijalu.  :nono:
ne treba ti to, manje traje nego obican a nema koristi od njega.

Offline kirbi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zg
  • Moj Skuter: aprilia
Odg: Remen Malossi
« Odgovori #5 : 09 Listopad, 2006, 15:49:26 »
nije do remena, stavi multivar.
50-100km da remen sjedne pa ces vidjet kako ce ic. vjerojatno centralni i rolice.

ne vjerovatno nego sigurno...jel to mozda klevar blet???
remen je ok al ti se brze trosi od serijskog...dobio si nekaj s njim al ne puno....
Je kevlar belt je. Pa koliko se moze s takvim remenom prec u km ??? Rolice su mijenjane nekih 100 km prije nego sto sam mijenjao remen. i ja malo sumnjam na centralni... gotovo istovremeno mi remen pocne stezati i variomat i centralni  :sad3: Pa kakva razlika sad odjednom samo radi novog remena... mislio sam ok treba nesto proc s novim da lipo sjedne ali da mi ovako nisko drzi na okretajima to je za nevjerovati  :o . Skuter je teska serijala... stvarno za ne b'livit.

imas ona 3 federa u kuplungu...znaci ne centralni nego ona mala 3...
njihova tvrdova ti odreduje na kojim okretajima ti motor krace
ako si reko sve serijala....malossi zeleni ili zuti...
zuti su ti vec malo pretvrdi to je za base kitove al imo sam ja jedno vrijeme zute...
probaj ti rade sa zelenima... :)
2fast_4race

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Remen Malossi
« Odgovori #6 : 09 Listopad, 2006, 17:01:52 »
kirbi ti je odgovorio... te opruge su izgubile krutocu i onda pustaju kuplung pri manjim okretajima a nema momenta i snage za povuci... Mislim da bi trebao staviti zelene malossijeve opruge (3kom).
Mislim da bi ti bilo pametnije dati lovu za multivar ili neki auspuh nego za taj remen... ali tvoji su novci i radi s njima sto hoces...  :toothy10:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Remen Malossi
« Odgovori #7 : 09 Listopad, 2006, 20:05:56 »
čekaj mallo kažite vi meni imam kymco 125 i moram mu nabiti gas na 6000-7000 o/min da bi krenuo malo bolje jel to ok ili malo previše. i kako to spustiti na nekih 4500-5000 o/min.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Remen Malossi
« Odgovori #8 : 09 Listopad, 2006, 20:40:32 »
kirbi ti je odgovorio... te opruge su izgubile krutocu i onda pustaju kuplung pri manjim okretajima a nema momenta i snage za povuci... Mislim da bi trebao staviti zelene malossijeve opruge (3kom).
Mislim da bi ti bilo pametnije dati lovu za multivar ili neki auspuh nego za taj remen... ali tvoji su novci i radi s njima sto hoces...  :toothy10:
E a gle sad ovo:
1. Morao sam promijeniti remen i pošto se ne kužim najbolje a znanje mi trenutno rapidno raste (iako ima još mnogo rupa) prijatelj mi je savjetovao da uzmem Malossijev remen. Recite mi zašto ne traje koliko i serijski i koliko uopće mogu proći s njim u kilometraži?
2. i možda najvažnije je u tome da je sa serijskim remenom s mjesta kretao sa nekih 5-6000 okretaja (nisam siguran) ali dovoljno da me počupa s mjesta  ??? . Jedini problem je bio što bi dobro krenuo i onda išao gore od traktora a da ne govorim kako bi prekrasnim puževim hodom išao uzbrdo (prebrzo bi gubio na snazi baš zbog malih okretaja-kao da je stari remen pošteno proklizivao ako je to uopće moguće). To smo već raspravljali (još jednom) u ovoj temi http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=529.0 .
3. Sad stvarno na kraju ne kužim to sa kuplungom baš radi ta dva remena. Ljudi  :help: jer me moj pužić počinje jebeno živcirati  :angry4:
Who's looking for punishment ??

Offline el

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera runner50
Odg: Remen Malossi
« Odgovori #9 : 09 Listopad, 2006, 21:00:23 »
kirbi ti je odgovorio... te opruge su izgubile krutocu i onda pustaju kuplung pri manjim okretajima a nema momenta i snage za povuci... Mislim da bi trebao staviti zelene malossijeve opruge (3kom).
Mislim da bi ti bilo pametnije dati lovu za multivar ili neki auspuh nego za taj remen... ali tvoji su novci i radi s njima sto hoces...  :toothy10:
E a gle sad ovo:
1. Morao sam promijeniti remen i pošto se ne kužim najbolje a znanje mi trenutno rapidno raste (iako ima još mnogo rupa) prijatelj mi je savjetovao da uzmem Malossijev remen. Recite mi zašto ne traje koliko i serijski i koliko uopće mogu proći s njim u kilometraži?
2. i možda najvažnije je u tome da je sa serijskim remenom s mjesta kretao sa nekih 5-6000 okretaja (nisam siguran) ali dovoljno da me počupa s mjesta  ??? . Jedini problem je bio što bi dobro krenuo i onda išao gore od traktora a da ne govorim kako bi prekrasnim puževim hodom išao uzbrdo (prebrzo bi gubio na snazi baš zbog malih okretaja-kao da je stari remen pošteno proklizivao ako je to uopće moguće). To smo već raspravljali (još jednom) u ovoj temi http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=529.0 .
3. Sad stvarno na kraju ne kužim to sa kuplungom baš radi ta dva remena. Ljudi  :help: jer me moj pužić počinje jebeno živcirati  :angry4:
vec sam negdi napiso da sam imo isti problem reko mi je jedan decko koji mi je to popravio da mi kuplung nije dobro odvajalo fergazer mi je ocistio stavio drugu svijecicu i skuter mi ide puno bolje...


ILLEGAL SCOOTER TEAM

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Remen Malossi
« Odgovori #10 : 09 Listopad, 2006, 22:48:41 »
Karburator sam očistio prije niti pola mjeseca a svjećica je nova (Boscheva) stavljena prije možda tjedan dana. Ali ne vidim kakve to veze ima sa remenom i kvačilom...  :-X
Who's looking for punishment ??

Offline el

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera runner50
Odg: Remen Malossi
« Odgovori #11 : 10 Listopad, 2006, 07:55:59 »
mozda ti nije stvar u remenu


ILLEGAL SCOOTER TEAM

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Remen Malossi
« Odgovori #12 : 10 Listopad, 2006, 09:08:04 »
Karburator sam očistio prije niti pola mjeseca a svjećica je nova (Boscheva) stavljena prije možda tjedan dana. Ali ne vidim kakve to veze ima sa remenom i kvačilom...  :-X
Kupi NGK svjecicu dodje 25kn Bosch radi svjecice samo za aute, nezna raditi svjecice za motore...

Za dobar start je bitno: 1. Serijske rolice ako je sve serijski (lakse rolice bolje ubrzanje, teze rolice veca vmax)
                                2. Dovoljna sirina remena (jer ostvaruje kontakt sa bocnim stranicama)
                                3. 3 manje opruge na kvacilu (one kontroliraju kada ce se kvacilo otvoriti i ostvariti prijenos na kotac)
                                4. centralna opruga koja ostvaruje pritisak na remen (preporucam malossi zutu)
                                5. dobar omjer zraka i benzina (karburator) jer ako je previse benzina onda radi sa 50 % prave snage!!! Meni je jedno vrijeme bio rastelan karb i ubrzavao je kao 4T a uz brijeg je jedva isao. (to je bilo kada sam ga kupio :-) )
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Remen Malossi
« Odgovori #13 : 10 Listopad, 2006, 09:09:41 »
čekaj mallo kažite vi meni imam kymco 125 i moram mu nabiti gas na 6000-7000 o/min da bi krenuo malo bolje jel to ok ili malo previše. i kako to spustiti na nekih 4500-5000 o/min.
To je o.k. jer ako krece na manjim okretajima onda nema snage jer se masina nije dovoljno zavrtila i nema snage da se razvrti pa to traje duze sto rezultira sporijim ubrzavanjem
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline el

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera runner50
Odg: Remen Malossi
« Odgovori #14 : 10 Listopad, 2006, 10:04:44 »
moze mi tko objasnit di se oidesava taj karb... (omjer zraka i benge)


ILLEGAL SCOOTER TEAM

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Remen Malossi
« Odgovori #15 : 10 Listopad, 2006, 11:10:35 »
Karburator sam očistio prije niti pola mjeseca a svjećica je nova (Boscheva) stavljena prije možda tjedan dana. Ali ne vidim kakve to veze ima sa remenom i kvačilom...  :-X
Kupi NGK svjecicu dodje 25kn Bosch radi svjecice samo za aute, nezna raditi svjecice za motore...

Za dobar start je bitno: 1. Serijske rolice ako je sve serijski (lakse rolice bolje ubrzanje, teze rolice veca vmax)
                                2. Dovoljna sirina remena (jer ostvaruje kontakt sa bocnim stranicama)
                                3. 3 manje opruge na kvacilu (one kontroliraju kada ce se kvacilo otvoriti i ostvariti prijenos na kotac)
                                4. centralna opruga koja ostvaruje pritisak na remen (preporucam malossi zutu)
                                5. dobar omjer zraka i benzina (karburator) jer ako je previse benzina onda radi sa 50 % prave snage!!! Meni je jedno vrijeme bio rastelan karb i ubrzavao je kao 4T a uz brijeg je jedva isao. (to je bilo kada sam ga kupio :-) )
Sve to što si napisao je ok i super ali gledaj ovo: stavim stari remen i motor kreće sa višim okretajima (samo poslije već oko 20-30 km/h padne - koji je i razlog što sam uzeo novi), stavim malossijev remen i kreće sa nižim okretajima i koliko god ja njega gurao kad mi skuter ide 80km/h po satu nakon pola ure dolazeći do te brzine okretaji mi nisu preko 7000  (dok je sa starim remenom već oko 65km/h počeo razvlačiti preko 7000) ??? One tri male oprugice, niti centralni niti ništa nije dirano nego samo ta dva remena sam isprobavao i još ne mogu skužiti kako to skuter kreće sa višim,tj nižim okretajima. Može li mi tko to objasniti  :'(  ???
Who's looking for punishment ??

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Remen Malossi
« Odgovori #16 : 10 Listopad, 2006, 11:19:22 »
moze mi tko objasnit di se oidesava taj karb... (omjer zraka i benge)
Pročitaj ovo na sljedećim linkovima:

http://www.svijetskutera.com/forum/viewtopic.php?t=18967

http://www.svijetskutera.com/forum/viewtopic.php?t=1798

iako za onih 720 stupnjeva uopće ne mora biti točno (kad pročitaš ovo gore znat ćeš o čemu govorim)
Who's looking for punishment ??

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Remen Malossi
« Odgovori #17 : 10 Listopad, 2006, 14:20:53 »
novi remen je siri i pocinje prije hvatati!!! To ti je razlog!
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Remen Malossi
« Odgovori #18 : 10 Listopad, 2006, 14:41:58 »
OK. Da li će se ovaj Malossijev remen prilagoditi jer sam prešao možda jedva 50km s njim ili... i koliko na kraju mogu preći sa njim? Da znam trebam li nabaviti male oprugice i centralni i koliko one u stvari dođu  :binkybaby:
Who's looking for punishment ??

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Remen Malossi
« Odgovori #19 : 10 Listopad, 2006, 15:49:06 »
OK. Da li će se ovaj Malossijev remen prilagoditi jer sam prešao možda jedva 50km s njim ili... i koliko na kraju mogu preći sa njim? Da znam trebam li nabaviti male oprugice i centralni i koliko one u stvari dođu  :binkybaby:
On je sjeo i sada je tako kako je... Potrosenost remena se gleda po njegovoj sirini jer kao sto sam rekao bocnim stranama ostvaruje kontakt...
Centralni cca. 80kn manje opruge set 3 vrste cca. 120 kn

Kazes za koji motor trebas i to je to...

Kada budes mijenjao najbolje ti je da kvacilo skidas sa pistoljem, onda onu veliku maticu (gedora 38 mislim) odvrnes tako da kvacilo omotano krpom stavis u skripac i odsarafis sa francuzem ili cekic + odvijac ako ne ide nikako drugacije...

Pazi kada se odsarafi da ti ne skoci u facu, jer je opruga prednapregnuta...

kada budes vracao natrag potreban ti je jos jedan da ti stisne dok ti rukom ne nasarafis maticu, poslije ju pritegnes....

PRIJE ODVRTANJA MATICE FLOMICEM ZABILJEZI (CRTA PREKO MATICE I KUPLUNGA) DA ZNAS KOLIKO TREBAS STEGNUTI...

Svakako to promijeni, vjeruj mi osjetit ces razliku... ako nisi mijenjao rolice onda ti je najbolje da i njih promijenis, ako nemas rezonantni auspuh  i multivar onda uzmi serijske rolice...

Taj remen ce ti izdrzati nesto manje nego serijski... Njegova prednost je manje zagrijavanje... -> tebi ne igra nikakavu ulogu.
« Zadnja izmjena: 10 Listopad, 2006, 15:52:13 Mr J »
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!