Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Iridium vs Platinum  (Posjeta: 10400 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bakija

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: RUNNER
  • Moja Kaciga: bilo bi je dobro imati
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: reverse
Odg: Iridium vs Platinum
« Odgovori #40 : 12 Siječanj, 2012, 18:05:53 »
evo da se javim i ja stavio iridium br9eix...razlika oćigledna..mirnije radi na leru...kad se vozim cca 20km/h i dam mu full gas puno bolje primi i kroz ubrzanje malo više ide u okretaje ne puno ali malo...

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Iridium vs Platinum
« Odgovori #41 : 12 Siječanj, 2012, 18:32:47 »

Offline bakija

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: RUNNER
  • Moja Kaciga: bilo bi je dobro imati
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: reverse
Odg: Iridium vs Platinum
« Odgovori #42 : 23 Siječanj, 2012, 01:04:26 »
imam pitanje..prije mi je svjećica bila više masna ono koda je bogatija smjesa..a sada kad sam stavio iridium...je više suha....kako to jel zbog boljeg sagorijevanja ili..??

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Iridium vs Platinum
« Odgovori #43 : 23 Siječanj, 2012, 06:51:33 »
bolja iskra, bolje izgaranje..

Offline bakija

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: RUNNER
  • Moja Kaciga: bilo bi je dobro imati
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: reverse
Odg: Iridium vs Platinum
« Odgovori #44 : 23 Siječanj, 2012, 12:03:47 »
odna netrebam briniti da ne zacvika...

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Iridium vs Platinum
« Odgovori #45 : 23 Siječanj, 2012, 12:06:38 »
odna netrebam briniti da ne zacvika...

Ajd objasni tu logiku....

Offline bakija

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: RUNNER
  • Moja Kaciga: bilo bi je dobro imati
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: reverse
Odg: Iridium vs Platinum
« Odgovori #46 : 23 Siječanj, 2012, 12:11:12 »
neznam kako. jer sam prije naviko da je svjećica masnije..išao onom logikom bolje da je smjesa malo bogatija negoli siromašnija...a sad sa iridium je je više suha....izgleda da netrebam brinuti...pozz

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: Iridium vs Platinum
« Odgovori #47 : 23 Siječanj, 2012, 12:13:45 »
neznam kako. jer sam prije naviko da je svjećica masnije..išao onom logikom bolje da je smjesa malo bogatija negoli siromašnija...a sad sa iridium je je više suha....izgleda da netrebam brinuti...pozz

Najbolje je imat idealnu, ne mora znacit da ako ti je karb dobro setiran da ce setup trajat manje nego sa blago bogatijom smjesom!

Offline bakija

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: RUNNER
  • Moja Kaciga: bilo bi je dobro imati
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: reverse
Odg: Iridium vs Platinum
« Odgovori #48 : 23 Siječanj, 2012, 12:19:47 »
ma što se tiće setupa karba to je provjereno u mom slućaju jer sam sa tim setupom napravija 8 000-10 000km...da setup nije dobar davno bi zacvikao....jedino moje pitanje je bilo dali je svjećica više suha radi boljeg izgaranja i ivanm mi je to potvrdio...znaći netrebam brinuti za će cvikati..

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Iridium vs Platinum
« Odgovori #49 : 23 Siječanj, 2012, 21:32:13 »
možda nisu iste toplinske vrijednosti.. daj malo detalja, koja je stara svječica?

Offline bakija

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: RUNNER
  • Moja Kaciga: bilo bi je dobro imati
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: reverse
Odg: Iridium vs Platinum
« Odgovori #50 : 23 Siječanj, 2012, 23:48:20 »
krivo smo se razumili pogledajte 5-6 postova gore pa će vam biti jasno....imo san prije normalnu svjećicu ngk br9es i uvijek mi je svjećica bila malo masna bilo je to sve ok... i tako sam se vozio 8 000 km i ...i kažem da probam idem staviti iridium i stavim ngk br9eix ista toplinska vrijednost samo iridium...i motor radi bolje,mirnije i malo brže prima gas sve super...i provjerim svjećicu da vidim kakva je za razliku od one prijašne, i nije masna ko što je normalna br9eg bila....pa sam samo pitao dali je manje masna zbog bolje iskre................i to je to nemam nikakvih problema..

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Iridium vs Platinum
« Odgovori #51 : 24 Siječanj, 2012, 11:02:13 »
eto još jedan dokaz da je sa kitom bolje vozit iridiumku ili platinu.. obična Cu svječica predviđena je da dobro radi do nekih 7-8000 okr kolko se serijale vrte max.. i na autima također.. ali kad se 2t motor vrti npr na 11000 okr, to znači da svječica mora opaliti iskru skoro 200x u sekundi!!

Offline bakija

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: RUNNER
  • Moja Kaciga: bilo bi je dobro imati
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: reverse
Odg: Iridium vs Platinum
« Odgovori #52 : 24 Siječanj, 2012, 16:24:49 »
svakako preporućujem iridium ja je imam na trophyju dell 19 i reverse...i razlika je oćigledna..

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Iridium vs Platinum
« Odgovori #53 : 24 Siječanj, 2012, 16:50:24 »
eto još jedan dokaz da je sa kitom bolje vozit iridiumku ili platinu.. obična Cu svječica predviđena je da dobro radi do nekih 7-8000 okr kolko se serijale vrte max.. i na autima također.. ali kad se 2t motor vrti npr na 11000 okr, to znači da svječica mora opaliti iskru skoro 200x u sekundi!!

Moj motor koristi klasicne svjecice (sa iridijumom cak radi losije), a vrti se vise od base kiteva na cvajama.


Al istina - broj iskri je duplo manji jer je 4T  ;D

Offline Duje-s50

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SPŁIT
  • Moj Skuter: Kymco People S200
  • Moja Kaciga: Chinareli isto
Odg: Iridium vs Platinum
« Odgovori #54 : 24 Siječanj, 2012, 16:53:38 »
Moj motor koristi klasicne svjecice (sa iridijumom cak radi losije), a vrti se vise od base kiteva na cvajama.


Al istina - broj iskri je duplo manji jer je 4T  ;D
Dobro druga ura je motor i to je jos 4T. A na cvajama provjereno Radi bolje. Tek sada mos po svjecici smjesu nastelat a kada se pogleda razlika u cijeni i dugotrajnost iridiumka ispadne duplo jeftinija nego obicna svjecica

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Iridium vs Platinum
« Odgovori #55 : 24 Siječanj, 2012, 16:56:22 »
Dobro druga ura je motor i to je jos 4T. A na cvajama provjereno Radi bolje. Tek sada mos po svjecici smjesu nastelat a kada se pogleda razlika u cijeni i dugotrajnost iridiumka ispadne duplo jeftinija nego obicna svjecica

Vozio sam iridijumku na slabijem midraceu 30.000km i boja svjecice je bila ista kao i sa obicnom svjecicom. CAk je i skut radio identicno. Al iridijumka je trajala dulje (iako nisam uspio ubit obicnu svjecicu nego sam je reda radi zamijenio). Prva iridijumka (NGK) je trajala 20.000km i onda sam je zamijeio iako je i dalje radila kao prvog dana...

Offline Duje-s50

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SPŁIT
  • Moj Skuter: Kymco People S200
  • Moja Kaciga: Chinareli isto
Odg: Iridium vs Platinum
« Odgovori #56 : 24 Siječanj, 2012, 17:02:23 »
Vozio sam iridijumku na slabijem midraceu 30.000km i boja svjecice je bila ista kao i sa obicnom svjecicom. CAk je i skut radio identicno. Al iridijumka je trajala dulje (iako nisam uspio ubit obicnu svjecicu nego sam je reda radi zamijenio). Prva iridijumka (NGK) je trajala 20.000km i onda sam je zamijeio iako je i dalje radila kao prvog dana...
Ja znam da mi je sada pun kur.. lakse nastelat karburator jer su boje normalne. Prije samo sta ne bi ima plavu boju  :happy6: al stvarno :P. Sada sam trenutno u kalavanju dizna jer vidim da sam pun k**ra* u vrhu al cini mi se jos broj manje i tu sam :D

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Iridium vs Platinum
« Odgovori #57 : 24 Siječanj, 2012, 17:53:24 »
Moj motor koristi klasicne svjecice (sa iridijumom cak radi losije), a vrti se vise od base kiteva na cvajama.


Al istina - broj iskri je duplo manji jer je 4T  ;D

da, na autu na 6000okr radilica se okrene 100x u sekundi ali svaka svječica lupi iskru 50x u toj sekundi..