Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pouzdanost uljne pumpe-piaggio  (Posjeta: 8093 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline _r0bi_

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1396
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Nexus 500ie
  • Moja Kaciga: Scorpion
Odg: Pouzdanost uljne pumpe-piaggio
« Odgovori #40 : 22 Studeni, 2011, 21:13:04 »
Ajde nemoj lupat ako nisi siguran u nesto!!!
Dugo ti treba da naucis kako sta izgleda i moras jos puno masina rastavit da bi uvidio to
I ovo sto ive kaze je pametno,ako hoce ustedit 30€
Pokrij se usima :notworthy:

alo ocu dokaz oo zupcanicima nemoj mjenjat temu i bahatit se bzvz piaggio masinu znam napamet(rastavili smo Kamba i ja par ove godine nisam vidio razliku u zupcanicima nikaku)
neznam kako ide kod vas ali ako nesto nemogu napravit kak treba onda to ni ne pokusavam napravit i zato izdvojim kn i kupio org naravno da se pumpa moze ostavit unutri(samo crijeva prespojit i deri)ali samim vadenjem uljnu  i stavljanjem nastavka manje je opterecenje na vodenu/remen.....

_M.r. Team Valpovo_

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Pouzdanost uljne pumpe-piaggio
« Odgovori #41 : 22 Studeni, 2011, 21:19:46 »
alo ocu dokaz oo zupcanicima nemoj mjenjat temu i bahatit se bzvz piaggio masinu znam napamet(rastavili smo Kamba i ja par ove godine nisam vidio razliku u zupcanicima nikaku)
neznam kako ide kod vas ali ako nesto nemogu napravit kak treba onda to ni ne pokusavam napravit i zato izdvojim kn i kupio org naravno da se pumpa moze ostavit unutri(samo crijeva prespojit i deri)ali samim vadenjem uljnu  i stavljanjem nastavka manje je opterecenje na vodenu/remen.....


Nasao sam u garazi medju djelovima 3 velika zupcanika za uljnu/vodenu,2 su bila ista 1 razlicit,jednostavno ona mjesta na koja se spaja vodena nisu bila ista :icon_thumright:
Vjerovatno jer je ac i lc a mozda i nije to,nisam puno zagledao ::)

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Pouzdanost uljne pumpe-piaggio
« Odgovori #42 : 23 Studeni, 2011, 01:05:03 »
kaki iglicasti sta ti brijes el ti znas uopce kako ta uljna/vodena izgledaju i na koji princip rade  :icon_scratch:
 

ajd skini taj adapter dole, uzmi ga u ruku, udari se njime par puta i onda lijepo uzmi papir i olovku u ruke, nacrtaj si sistem pokretanja vodene pumpe na piaggiu, onda ukljuci mozak i pogledaj cemu sluzi uljna pumpa osim da dozira ulje za motor, kad to shvatis onda se opet udari nekoliko puta po zelji i onda ponovo uzmi papir i olovku u ruke, napisi broj zuba na maloj remenici koja je na radilici i na ovoj vecoj koji je na osovini vodene pumpe i posto si pametan mnogo izracunaj prijenosni omjer i upari ga sa 10000rpm na radilici koji ima prosjecni base setup na 50/70ccm dobit ces brojku kojom se vrti velka remenica odnosno pumpa vode i ulja.

ako nisi sam skuzio do sad uljna pumpa ujedno sluzi kao granicnik da velka remenica ne spadne sa osovine vodene pumpe. a ja neznam dal je bas sam aluminij koji se tare o remenicu ili ti zupcanik neko određeno vrijeme pri nekih 3000-4000 rpm sposoban imat manje trenje ili ti manji otpor nego uljna pumpa uz to sve lako se potrosi pa ti onda spadne zupcanik ili remenica kak ti draze sa osovine vodene i onda imas belay.

eto tome pitam dal ima iglicasti ili bilo kakvu vrstu lezaja preko koje se fixira sama remenica ili zupcanik. 

hvala na razumjevanju.!  :icon_thumright:
🙈

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pouzdanost uljne pumpe-piaggio
« Odgovori #43 : 23 Studeni, 2011, 07:15:37 »
ja sam imao graničnik koji je remenici dao da šeće 1mm i okej je funkcioniralo... nekad kad nije bilo tih graničnika za kupit, ekipa na trkama je sa jačom diht masom zalijepila remenicu na osovinu i vozila bez ikakvog graničnika trke i bilo je ok..

Offline _r0bi_

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1396
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Nexus 500ie
  • Moja Kaciga: Scorpion
Odg: Pouzdanost uljne pumpe-piaggio
« Odgovori #44 : 23 Studeni, 2011, 21:00:17 »
_ive_  :klap: :klap: bravooooo  :icon_thumright:

tresnem ja tebe s remenicom po tintari  :icon_thumright: ove brojke i okretaje sad ostavimo sa strane
e sad hvala sto si mi reko  :headbang: da uljna ujedno drzi i remenicu vodene da ne ispadne van jer ja to uistinu nisam skonto,da te nema trebalo bi te izmislit  :toothy10:

no dobro predimo na stvar....uz keisler nastavak se dobije znaci ovako(nacrto bi ti da si pored mene jer znam da ces morat min 5x citat)remenica,drzac,podloska i dva vika mislim imbusi M5...

...montaza je sljedeca...znaci skines remenicu od vodene dole...ostane ti osovinica od vodene...uzmes keisler remenicu(remen gore) i onaj izboceni dio gurnes do segera na osovini vodene(granicnik)...kad to sjedne kak treba(keisler remenica na osovinu)osovina ti mora sa druge strane remenice virit par mm van....zatim stavljas podlosku na taj komadic osovine sto viri i na posljetnu keisler drzac koji posarafas ali ne ko manijak....eeee upravo ta podloska ti odvaja alu drzac od zeljezne remenice...i sprijecava glodanje drzaca  :icon_thumright:

                                                                              :headbang:  do citanja  :happy3:
_M.r. Team Valpovo_

Offline GileraIMO

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 172
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Imotski
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
  • Moja Kaciga: LS2
  • MojSetup: Polini Corsa...i sve ostalo od Polini-a.........
  • MojSpuh: Gianelli SHOT V2
Odg: Pouzdanost uljne pumpe-piaggio
« Odgovori #45 : 23 Studeni, 2011, 23:04:07 »
pouzdanost nikakva ja sam svoju već promjenio a motor je star godinu dana
Odabrao Đelo Hadžiselimović

Offline marinero-45

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 80
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vrsar
  • Moj Skuter: AEROX
  • Moja Kaciga: -
  • MojSpuh: serijal
Odg: Pouzdanost uljne pumpe-piaggio
« Odgovori #46 : 24 Studeni, 2011, 08:03:48 »
ja sam na roxu ,jednostavno prekinu dovod ulja,pumpa poludila bacala ga je ko luda,sjebala kar. i auspuh ,sad pravim sam 2% iako mislim i da je to previse dovoljno bi bilo 1%..

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pouzdanost uljne pumpe-piaggio
« Odgovori #47 : 24 Studeni, 2011, 08:05:53 »
nije dovoljno 1%.... minimum 2% mora bit...