Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?  (Posjeta: 31625 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« : 27 Listopad, 2011, 23:41:09 »
Pozdrav, pročital sam svega i svačega o ležajevima i radilicama al htel bi tu konkretne odg. kaj se tiče mog slučaja :toothy11: ako ne smeta!

Motoforce Evolution

-tu radilicu bi upiknul, koštala bi me 80€(600kn) nova! Sad jel to dobra i pouzdana radilica, ili bolje da uzmem HPC, mada ISKRENO ne daje mi se 40€ više za isto sranje, ako je Motoforce dobar i pouzdan onda bi njega uzel!

Jel neko ima tu radilicu i iskustva??

Drugo, zanima me još RMS radilica, ona koja se da nabaviti kod Auta KReše, jel ta dobra također, i kolko ona košta kuna ako nekao zna, ili bolje ovu prvu?


I Zadnje pitanjce su LEŽAJEVI!! Nisam uspel pročitati cijelu temu "Lageros" jer su mi oči otpale na pola.

NA KRAJU KOJI LEŽAJEVI SU PRIMJERENI MOJEM SETUPU ??? ;D ?  Ja sam se odlučil za ove 6204 TN9 / C4 HLHT23 znači sa polimid kavezom i C4 tolerancija, ili može meni i C3 pošto se setup ne bude vrtel iznad 11000okr!

Ajde pomozite Vi koji ste to mijenjali i znate kaj i kak treba!! Idem u ZG uskoro pa da svratim u LA-geros  :icon_thumright:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline fleky911

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1360
  • Spol: Muški
  • ok?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Aerox 180
  • Moja Kaciga: Premier Monza
  • MojSetup: hell of BB has come ;)
  • MojSpuh: Fabrizi
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #1 : 27 Listopad, 2011, 23:46:05 »
za ležajeve :
ja ću stavit tpr-a i rekli su mi da je c3 taman za minarelli
a dok sam rastavljo blokove jedan je bio c3 a drugi c4

Offline bakija

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: RUNNER
  • Moja Kaciga: bilo bi je dobro imati
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: reverse
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #2 : 28 Listopad, 2011, 00:20:43 »
na tpr-a bolje c4 jer se on vrtiii

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #3 : 28 Listopad, 2011, 00:24:55 »
Ako si siguran u sebe da znas ugradit poliamidni kavez uzmi njih,c4 ti ne treba
Mada ja bi radije stavljao celicni kavez :icon_thumright:
I bolje od motoforce za 80e ne moze,uzmi nju

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #4 : 28 Listopad, 2011, 00:39:14 »
Odlicna je ta Evolution radilica.. Do sada se na nju bas niko nije pozalio. Samo moras uzeti bolji iglicasti jer nema leba od tog Motoforce.
Lezajeve koje god da uzmes nema greske jer je najvaznije da se kvalitetno ugrade  :icon_thumright:

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #5 : 28 Listopad, 2011, 01:03:31 »
Ugradil bum ih najbolje kaj mogu, pa ak nebum sebi kome ću!? Pročital sam tu i na Srpskom forumu par vodiča koji su detaljno i odlično objašnjeni a i imam vremena tak da sam siguran da ću ugradit kvalitetno, nisam tutlek :laughing7:

Znači onaj ležaj koji sam navel je dobar, ma @Ivanm me je isprepadal sa tim ležajevima tak da polimid ide sigurno, ak prdne nek prdne ležaj a ne da napravi štetu i dalje!

I dajte recite kaj da za semeringe velim, pod kojim su oni kodom?


@radomir - igličasti imam MHR, eto još nije ni 1000km napravil, tak da on i ostaje, njega ne mijenjam! Ovaj koji dođe sa radilicom bu mi poslužil ko privjesak! Na Svet-skutera forumu je Mario ugradil taj ležaj sa radilicom i prdnul je nakon par 100km, to mi je dosta da čujem :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 28 Listopad, 2011, 01:05:43 danc00 »
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #6 : 28 Listopad, 2011, 01:05:19 »
Ugradil bum ih najbolje kaj mogu, pa ak nebum sebi kome ću!? Pročital sam tu i na Srpskom forumu par vodiča koji su detaljno i odlično objašnjeni a i imam vremena tak da sam siguran da ću ugradit kvalitetno, nisam tutlek :laughing7:

Znači onaj ležaj koji sam navel je dobar, ma @Ivanm me je isprepadal sa tim ležajevima tak da polimid ide sigurno, ak prdne nek prdne ležaj a ne da napravi štetu i dalje!

I dajte recite kaj da za semeringe velim, pod kojim su oni kodom?
Nemas brige oko kaveza jer nije jak setup a i to je minareli tak da opusteno,ako nemas iskustva oko ugradnje uzmi radije celicni kavez(po meni je nekako lakse ugradit ga)
I nikakve kodove ne trebas,samo se javi lagerosu i reci za koju masinu :icon_thumright:

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #7 : 28 Listopad, 2011, 01:08:23 »
Nemas brige oko kaveza jer nije jak setup a i to je minareli tak da opusteno,ako nemas iskustva oko ugradnje uzmi radije celicni kavez(po meni je nekako lakse ugradit ga)
I nikakve kodove ne trebas,samo se javi lagerosu i reci za koju masinu :icon_thumright:


Nisam rekel da nemam iskustva, nego nikad nisam na svojem skuteru to radil...no ležajeve jesam mijenjal i poprilično znam o njim u teoriji ak to kaj znači :dontknow:

Zašto bi čelični kavez bio lakši za ugradnju, pa ne mislim ni po jednom udarat, sve ide na toplo-hladno  :icon_thumright:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline bakija

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: RUNNER
  • Moja Kaciga: bilo bi je dobro imati
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: reverse
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #8 : 28 Listopad, 2011, 01:09:19 »
kako je po vama teže ugraditi c4 ležaj...??...

Offline bakija

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: RUNNER
  • Moja Kaciga: bilo bi je dobro imati
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: reverse
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #9 : 28 Listopad, 2011, 01:14:50 »
ide c4 najnormalnije...kad se ugrije blok on upada ko u maslac ja sam sebi prije 10 dana mijenjao ležejeve....prvo sam stavio ležajeve u blokove radilica unutra tri duga šarafa na koje sam dotezo dok se blokovi nisu približili na jedno 1.5cm ta tri vanka i svih normalnih 8 unutra i dotežeš ih cik cak dok se blokovi skroz ne spoje dobro dotegneš i nema beda radilica nije ni malo zapinjala u poćetku...ide normalno..ti ležajevi uopće nisu toliko osijetljivi koliko mi mislimo...i kad prvi put uplaiš motor sa novim ležejevima nećeš odma full gas pustiš ga 10 min da se dobro ugrije,ugasiš ga da se ohladi i ponovno ga upališ da se ugrije i tako par puta...i ako koim slućajem ležaj ne sjedi u bloku najbolje  kod tog grijanja i hlađenja će nasjesti kako treba...samo je bitno da se ne lupa po njima...
« Zadnja izmjena: 28 Listopad, 2011, 01:18:50 bakija »

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #10 : 28 Listopad, 2011, 01:26:29 »
Nisam rekel da nemam iskustva, nego nikad nisam na svojem skuteru to radil...no ležajeve jesam mijenjal i poprilično znam o njim u teoriji ak to kaj znači :dontknow:

Zašto bi čelični kavez bio lakši za ugradnju, pa ne mislim ni po jednom udarat, sve ide na toplo-hladno  :icon_thumright:
Nisam rekao da ne znas,samo napominjem,po meni je teze

ide c4 najnormalnije...kad se ugrije blok on upada ko u maslac ja sam sebi prije 10 dana mijenjao ležejeve....prvo sam stavio ležajeve u blokove radilica unutra tri duga šarafa na koje sam dotezo dok se blokovi nisu približili na jedno 1.5cm ta tri vanka i svih normalnih 8 unutra i dotežeš ih cik cak dok se blokovi skroz ne spoje dobro dotegneš i nema beda radilica nije ni malo zapinjala u poćetku...ide normalno..ti ležajevi uopće nisu toliko osijetljivi koliko mi mislimo...i kad prvi put uplaiš motor sa novim ležejevima nećeš odma full gas pustiš ga 10 min da se dobro ugrije,ugasiš ga da se ohladi i ponovno ga upališ da se ugrije i tako par puta...i ako koim slućajem ležaj ne sjedi u bloku najbolje  kod tog grijanja i hlađenja će nasjesti kako treba...samo je bitno da se ne lupa po njima...
Ajde kako ih ubacujes?

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #11 : 28 Listopad, 2011, 01:49:52 »
tu radilicu bi upiknul, koštala bi me 80€(600kn) nova! Sad jel to dobra i pouzdana radilica, ili bolje da uzmem HPC

cist info hpc je svaka radilica s punim polutkama

hpc - high primary compression
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #12 : 28 Listopad, 2011, 08:36:55 »
zemeš si skf poliamid ležaje i plave semeringe, oni su viton... mislim da bgm ima takvo pakiranje... lageros u zg ima sve to..
http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621639128832&target=productdetail&category1=A%3AA_YAMAHA%3AA_YAMAHA_AEROX5004&category2=CAT%3ACAT_KURBELWELLE
« Zadnja izmjena: 28 Listopad, 2011, 08:44:16 ivanm »

Offline bakija

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: RUNNER
  • Moja Kaciga: bilo bi je dobro imati
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: reverse
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #13 : 28 Listopad, 2011, 09:44:47 »
takve skf je meni prijatelj stavio na roxa i cm radilica...base kit dr evo..kaže da je zadovoljan...

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #14 : 28 Listopad, 2011, 09:48:45 »
Drugo, zanima me još RMS radilica, ona koja se da nabaviti kod Auta KReše, jel ta dobra također, i kolko ona košta kuna ako nekao zna, ili bolje ovu prvu?

RMS = Motorforce

uzmi ono sto ti je ivanm napisa

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #15 : 28 Listopad, 2011, 10:05:00 »
ide c4 najnormalnije...kad se ugrije blok on upada ko u maslac ja sam sebi prije 10 dana mijenjao ležejeve....prvo sam stavio ležajeve u blokove radilica unutra tri duga šarafa na koje sam dotezo dok se blokovi nisu približili na jedno 1.5cm ta tri vanka i svih normalnih 8 unutra i dotežeš ih cik cak dok se blokovi skroz ne spoje dobro dotegneš i nema beda radilica nije ni malo zapinjala u poćetku...ide normalno..ti ležajevi uopće nisu toliko osijetljivi koliko mi mislimo...i kad prvi put uplaiš motor sa novim ležejevima nećeš odma full gas pustiš ga 10 min da se dobro ugrije,ugasiš ga da se ohladi i ponovno ga upališ da se ugrije i tako par puta...i ako koim slućajem ležaj ne sjedi u bloku najbolje  kod tog grijanja i hlađenja će nasjesti kako treba...samo je bitno da se ne lupa po njima...

Nije ti ovo bas najpametniji sistem,prvo lezajeve u blokove je ok al kod ubacivanja radilice u lezajeve trebas napraviti pripremak koji navrnes na navoj na radilici pa da radilicu uvuces u lezaj kako jednu tako i drugu stranu jer kad sarafima pritisces blokove vrsis pritisak na sredisnji bolcn u radilici i lako mozes izbaciti radilicu iz centra/balansa.

Ja sam to sebi napravio tako jednostavno,uzmes dvije matice/navrtke jedna sa navojem koji odgovara na radilicu a druga koja odgovara na navojnu sipku koju vec imas i zavaris jednu za drugu. navrnes to na radilicu pa navojnu sipku u to.Onda nadjes odgovarajuci komad cijevi kojice da osloni tacno na unutarnji dio lezaja pa to nabacis preko navojne sipke pa na to neku vecu podlosku i onda maticom/navrtkom dotezes a radilica se uvlaci u lezaj.Tako isto i drugu stranu samo sto tad radilica stoji a mali blok se primakinje velikom.

Ovim sistemom osim sto nije bilo pritiska na sredisnji bolcn na radilici nije bilo ni pritiska na kugle u lezaju tako da je ovo najsigurniji sistem.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
« Zadnja izmjena: 28 Listopad, 2011, 10:07:30 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #17 : 28 Listopad, 2011, 12:47:04 »
da ali ona s plasticnim umetcima

ovo je jos najjeftinija varijanta, takve radilice
http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621639050800&target=productdetail&category1=A%3AA_YAMAHA%3AA_YAMAHA_AEROX5004&category2=CAT%3ACAT_KURBELWELLE

ta ima neku nestandardnu dimenziju iglicastog, barem je tako za cpi...
ima li te radilice s 12mm bolcenom za minarelli?

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #18 : 28 Listopad, 2011, 14:08:48 »
zemeš si skf poliamid ležaje i plave semeringe, oni su viton... mislim da bgm ima takvo pakiranje... lageros u zg ima sve to..
http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621639128832&target=productdetail&category1=A%3AA_YAMAHA%3AA_YAMAHA_AEROX5004&category2=CAT%3ACAT_KURBELWELLE


Javil sam se Anđelku u Lageros, ima točno te ležaje samo kaj su Bugarski naravno...jel to kaj smeta, i sam znaš da nema više Francuskih...a sad po dučanima u Zg mi sebaš nejde spitavat jel imaju Francuske :dontknow: Jel ti znaš možda di se to još prodaje pa da imaju te Francuske na lageru?

@igor. sb - Stage 6 HPC  sam ja mislil, ona je malo skuplja! 

Ne znam jel RMS = Motoforce, jer ova od Motoforcea je cijela puna, dok RMS i ona CM su zalivene plastikom, a sad ne znam kaj je bolje, ta plastika ili da je cijela puna :dontknow:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Minarelli midrace radilica i ležajevi za nju!?
« Odgovori #19 : 28 Listopad, 2011, 14:43:38 »
Javil sam se Anđelku u Lageros, ima točno te ležaje samo kaj su Bugarski naravno...jel to kaj smeta, i sam znaš da nema više Francuskih...a sad po dučanima u Zg mi sebaš nejde spitavat jel imaju Francuske :dontknow: Jel ti znaš možda di se to još prodaje pa da imaju te Francuske na lageru?

@igor. sb - Stage 6 HPC  sam ja mislil, ona je malo skuplja!  

Ne znam jel RMS = Motoforce, jer ova od Motoforcea je cijela puna, dok RMS i ona CM su zalivene plastikom, a sad ne znam kaj je bolje, ta plastika ili da je cijela puna :dontknow:
ajde sta se brines,ako se meni nisu njegovi lezajevi prozujali na 13 500 okretaja i jos kilometara nakon toga,nece ni tebi sigurno na slabijem midraceu-naravno ako sve uredno slozis...