Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Speedfight dizna  (Posjeta: 4164 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Speedfight dizna
« : 09 Rujan, 2011, 21:34:45 »
Dosao sam danas do podatka da se po katalogu u sf2 serijski ugradjivala dizna 72 u gurtnera.  :confused5:
Znam da ima hrpu sf-a koji imaju 54,50,52....ali eto bas 2002godiste....ugradjivala se dizna 72 (u onaj obicni sf2)
Moj je x-fight i unutra je 54.

Sta znate o tome ? Zvuci malo previse 72 ....ali eto tako kaze katalog.
Inace naso sam bas 72 diznu za gurter u jednom moto ducani pa cu otic u pon po nju da probam dal ce trokirat i koliko ce trosit  :'(
« Zadnja izmjena: 10 Rujan, 2011, 09:38:05 steeef »

Offline EdoSP

  • Tržnica : (+10)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 547
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sarajevo
  • Moj Skuter: Gilera runner SP 180
  • Moja Kaciga: Shoei Mankato
  • MojSetup: bit ce turpija
  • MojSpuh: kein katalizator
Odg: SPEEDFIGHT DIZNA
« Odgovori #1 : 10 Rujan, 2011, 00:01:16 »
meni je u 12ci dellortu 78 dizna  :dontknow:

Offline B.E.R.O.

  • Forumski Ginekolog
  • Tržnica : (+13)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3913
  • Spol: Muški
  • Ja ne patim od ludila,ja uzivam u njemu!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Žoope SPEEDFIGHTeR
Odg: SPEEDFIGHT DIZNA
« Odgovori #2 : 10 Rujan, 2011, 00:19:11 »
Nije se ugradjivala!!!
 :icon_thumright:
jedino ako netko naknadno nije stavljao!!!
Previse je to za serijalu znam zato sto slicnu imam kuci,radi jedino na kit ok!!!
 :frajer:
Nek se zna da na ovom forumu njegujemo zdravu mušku seksualnost ...!!!

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: SPEEDFIGHT DIZNA
« Odgovori #3 : 10 Rujan, 2011, 01:36:59 »
Jeste ugradjivala se dizna 72 u one starije modele Gurtnera sto imaju metalnu casicu. Na njemu je cak postojala mogucnost i pomeranja igle, dok je na novijim igla samo sa jednim zarezom.

Offline B.E.R.O.

  • Forumski Ginekolog
  • Tržnica : (+13)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3913
  • Spol: Muški
  • Ja ne patim od ludila,ja uzivam u njemu!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Žoope SPEEDFIGHTeR
Odg: SPEEDFIGHT DIZNA
« Odgovori #4 : 10 Rujan, 2011, 01:55:12 »
Jeste ugradjivala se dizna 72 u one starije modele Gurtnera sto imaju metalnu casicu. Na njemu je cak postojala mogucnost i pomeranja igle, dok je na novijim igla samo sa jednim zarezom.
Da znam da je igla sa jednim zarezom na novijima.
Ali stvarno prvi puta cujem da se ugradjivala ta dizna!!!
Imao sam par komada tih Gurtnera i sve Pug-ove koje sam radio nijedan nije imao tu diznu!!!
 :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:
Nek se zna da na ovom forumu njegujemo zdravu mušku seksualnost ...!!!

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: SPEEDFIGHT DIZNA
« Odgovori #5 : 10 Rujan, 2011, 01:58:56 »
Da znam da je igla sa jednim zarezom na novijima.
Ali stvarno prvi puta cujem da se ugradjivala ta dizna!!!
Imao sam par komada tih Gurtnera i sve Pug-ove koje sam radio nijedan nije imao tu diznu!!!
 :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:

Razumemo se... Bas sam se raspravljao sa jednim drugarom koji tvrdi da mu nikad niko nije dirao karburator i da je unutra fabricka dizna 72. Kasnije kad sam malo pretrazivao net naletim na taj podatak da se pre ugradjivala. Zato i kazu da su noviji modeli sranje jer su slabiji, dok su se pre ugradjivale nesto lakse rolnice i veca dizna pa je samim tim motor bio zivlji.

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: SPEEDFIGHT DIZNA
« Odgovori #6 : 10 Rujan, 2011, 07:26:28 »
Moj SF2 je 2002 god i imao je 72 diznu u karbu i iglu koja se dize/spusta,onda ona lula sto bude u airboxu pa se odsjece kod skidanja blokada nije lula nego difuzor samo sto je gumeni,imao je serijski neki  rezo auspuh sa malim topom na kraju i isao je 85-90 sa skinutim blokadama.Sat mu je do 100km/h i ima kodirani kljuc i sajlu za zakljucavanje u zadnjem kraju.Bila je to verzija sa 5,5 ili 5,8ks nisam siguran.Imao je "mahle" klip u cilindru i onu dobru radilicu sa narandzastom klipnjacom na kojoj je replika letila dugo.
Uglavnom to je najkvalitetniji SF sto je uradjen,poslije toga je se Kina umjesala u posao sa svojim jeftinim djelovima.

EDIT:
Evo jos da dodam sto sam zaboravio o kvaliteti te 2002 god serije,znaci imao je serijski japanske NTN lezajeve na radilici i cilindar mu je bio ALU/nikasil i hladnjak mu je full ALU dok su sad neki kineski pola plastika pola alu.
« Zadnja izmjena: 10 Rujan, 2011, 19:31:45 dino73n »
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Speedfight dizna
« Odgovori #7 : 10 Rujan, 2011, 11:15:11 »
Moj sf ima narancastu klipnjacu ako sam dobro vidio....kako se sjecam. Nisam gledao koji je klip (pogledat cu). Ima metalnu casicu i igla moze u tri polozaja.

Bas sam se jutros zaletio po onu diznu koju su slucajno imali jos od kad su prodavali peugeot. Uglavnom kad su skidali blokade stavljali su tu diznu.
Na dizni pise kad su je uveli u kompjutor....datum mj 2009 god....cijena laganih 65kn
Kad uhvatim vremena cu je probat stavit pa vidit malo kako ce se ponasat.....moram ga nastelat sa ovim cilindrom jer sam nabavio alu-nikasil termo grupu pa da se sa njom ne zajeb...


Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Speedfight dizna
« Odgovori #8 : 10 Rujan, 2011, 16:31:10 »
Pa da kazemo koju rijec....

Dizna 72,igla spustena skroz,vijak za zrak zavrnut i odvrnut za pola,maknut tunel sa airboxa - tako skuter radi odlicno

Dizba 72 ,sve isto samo sa tuljkom i igla je bila na sredini ,saraf za zrak na 3 i pol kruga - isto radi dobro....malo trokira pri kretanju ali mislim da je bilo spustit iglu skroz pa probat da bi bilo dobro

U jednom i drugom slucaju je airbox serijski sa spuzvom i tuljkom unutar airboxa.

Evo svjecica pri punom gasu.



Uploaded with ImageShack.us



E,sad kupio sam i medicinsku iglu 0.60 pa sam probusio diznu 54 na 60 pa cu i to morat vidit ....ali ne mogu vise jer su dosla gospoda iz Zagreba na more pa su me obavijestili da je u mojoj ulici dnevni odmor do 17h :laughing7: ...... ali to me nije sprijecilo da im jos pola sata prdim  :laughing7: to mi dalo samo jos gusta ....
Vi Purgeri ste stvarno smijesni kad dodjete na more.....( bez uvrede ali ne mozete se bahatit na tudjem teritoriju )
« Zadnja izmjena: 10 Rujan, 2011, 16:33:28 marin-w »

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: SPEEDFIGHT DIZNA
« Odgovori #9 : 14 Rujan, 2011, 19:22:23 »
Moj SF2 je 2002 god i imao je 72 diznu u karbu i iglu koja se dize/spusta,onda ona lula sto bude u airboxu pa se odsjece kod skidanja blokada nije lula nego difuzor samo sto je gumeni,imao je serijski neki  rezo auspuh sa malim topom na kraju i isao je 85-90 sa skinutim blokadama.Sat mu je do 100km/h i ima kodirani kljuc i sajlu za zakljucavanje u zadnjem kraju.Bila je to verzija sa 5,5 ili 5,8ks nisam siguran.Imao je "mahle" klip u cilindru i onu dobru radilicu sa narandzastom klipnjacom na kojoj je replika letila dugo.
Uglavnom to je najkvalitetniji SF sto je uradjen,poslije toga je se Kina umjesala u posao sa svojim jeftinim djelovima.

EDIT:
Evo jos da dodam sto sam zaboravio o kvaliteti te 2002 god serije,znaci imao je serijski japanske NTN lezajeve na radilici i cilindar mu je bio ALU/nikasil i hladnjak mu je full ALU dok su sad neki kineski pola plastika pola alu.

Imam narancastu klipnjacu,mahle klip,alu-nikasil,hladnjak full alu,igla sa 3 polozaja......nemam kodirani kljuc ni sajlu iza.
Stavio sam diznu 72 i skuter ide super sa njom....a sad cemo vidit potrosnju kroz par dana.