Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: MHR Replica >stage6 radilca> iglicasti?  (Posjeta: 2291 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
MHR Replica >stage6 radilca> iglicasti?
« : 06 Rujan, 2011, 20:39:26 »
Znaci na svom skutu imam MHR replica kit koji je presao nekih 13k km pa sam odlucio da mu nabacim novi klip,situacija je takva i mi i frend ima isti kit sa istom kilometrazom pa smo i njemu narucili klip. Danas stigla dva klipa u orginal kutijama,u jednog potpuno crne karike>prstenovi>faše a u drugoj one dvobojne unutra crne a po trljajucoj povrsini navucen neki drugi materijal koji sjaji,dal je i to nikasil ili nesto drugo ne znam.
Uglavnom pitanje je zasto su razlicite kad su na obe kutije isti brojevi odnosno koje su bolje pa da sebi ostavim  :laughing7:


EDIT
Evo otkrio sam sta je u pitanju,na jednoj kutiji se malo ostetio serijksi broj pa gad se bolje zagleda vidi se da je jedan klip za repliku a drugi za sport cilindar,klipovu su u stvari isti samo je razlika u karikama,za gus idu crne a za alu te nikasiliirane.
« Zadnja izmjena: 09 Svibanj, 2012, 21:58:34 dino73n »
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: MHR Replica karike>prstenovi>faše???
« Odgovori #1 : 06 Rujan, 2011, 23:25:00 »
Nisi trebao kupovat klipove,prvi put ste trebali samo karike promjenit i malo počistit garež i toeto!

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: MHR Replica karike>prstenovi>faše???
« Odgovori #2 : 06 Rujan, 2011, 23:41:24 »
Bas kako si rekao chrom karike su za Replicu, crne za Sporta..
Evo ja sam bas skoro uzimao novi klip. Vidi se serijski kod na slikama:

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: MHR Replica karike>prstenovi>faše???
« Odgovori #3 : 07 Rujan, 2011, 06:27:20 »
Nisi trebao kupovat klipove,prvi put ste trebali samo karike promjenit i malo počistit garež i toeto!

Ma karike same skupe ko djavo 35€ karike a klip sa karikama 55€


EDIT
Kad smo vec tu jos da pitam za mali lezaj u klipnjaci,u procesu sam mjenjanja radilice al na to ce se cekati jos malo,pa sam mislio zamjeniti samo mali lezaj sad kad budem mjenjao klip.Nabavio sam jedan kod jednog druga al ne znam bas za tu fabriku koliko je dobra.Jednom mi je se neki sumnjiv lezaj sasuo i iglica mi je isparala nov DR evo koji nije presao ni 500km.NE bih volio da mi se to ponovo desi.
Radi se o TopRacing lezaju. Evo im stranice www.jasil.com
« Zadnja izmjena: 07 Rujan, 2011, 06:47:20 dino73n »
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: MHR Replica karike>prstenovi>faše???
« Odgovori #4 : 07 Rujan, 2011, 06:52:24 »
Stavi malossi iglicasti!

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: MHR Replica karike>prstenovi>faše???
« Odgovori #5 : 07 Rujan, 2011, 13:08:40 »
Ako mislis na iglicasti lezaj u gornjoj pesnici, bice taj odlican  :icon_thumright:

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: MHR Replica karike>prstenovi>faše???
« Odgovori #6 : 07 Rujan, 2011, 19:50:32 »
Ako mislis na iglicasti lezaj u gornjoj pesnici, bice taj odlican  :icon_thumright:

Da,radi se o iglicastom lezaju u gornjoj/maloj pesnici.Nisam se bas susretao sa tom fabrikom pa ne znam koliko je pouzdan a kako rekoh prije vec sam se opekao i sje*ao nov DRevo.Inace lezaj izgleda dobro i eto super je i da valja.Montaza mu je za koji dan dok se ulovi vremena.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: MHR Replica karike>prstenovi>faše???
« Odgovori #7 : 11 Rujan, 2011, 21:01:39 »
Evo da prijavim stanje poslije mjenjanja klipa i ostalih pratecih radova.Nisam slikao a bas sam trebao pa bi bilo fino da se vidi kako i sta.


Znaci promjenio sam lezajeve i semeringe na radilici,zamjenio iglicasti lezaj male pesnice,zamjenio klip i nastimao squish,prosirio usis na bloku i posto jos nisam u stanju da nabavim stage6 usis malo sam modifikovao serijsku usisnu granu
(sa 17mm sam je prosirio na 19 onoliko koliko sam mogao dokuciti i odozdo sam je prosirio na sve strane tako da je sira na pocetku i na kraju al u sredi je ostala 17mm)

Squish sam nastimao na 1,3mm koliki je i bio prije zamjene klipa(interesantno je da sam prije dva dana drugu ugradio isti kit na isti motor i kod njeg je squish sa orginal dihtunzima koji su dosli u kitu 0.9mm tako sam i ostavio pa cemo vidit kako ce se ponasat,ako bude grijanja malo cemo ga dignut)

Sirenje usisa u bloku je stavrno bilo pain in the ass i ruke su mi otpale dok sa to odradio,ostavio sam srednju pregradu al sam je stanjio da se jedva primjeti :D prosirio sam ga i gore i na strane i razultati su malo je rec odlicni.Max brzina se nije promjenila,ide 100-105 po gps-u zavisi odakle vjetar  puše :D al reakcija na gas je strašna.Znaci u preticanju auta se toliko osjeti kao da sam ponovo stavio kit na serijalu :D .

Imao sam malo muke cim sam ga sklopio jer je prvo bio losiji nego prije,sav nesto trom i lijen i na maks brzini pod punim gasom malo malo pa trzne i za ne povjerovat morao sam mu smanjiti glavnu diznu na 80 a bila je 82 i procepi ko nikad.Bio sam ubjedjen da ce mu poslije sirenja usisa trebati jos veca dizna.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: MHR Replica karike>prstenovi>faše???
« Odgovori #8 : 30 Ožujak, 2012, 08:29:22 »
Da ne otvaram sad novu temu pitacu ovdje.

Narucio sam si novu radilicu za svoj skut cisto da se obezbjedim za buducnost.I trenuno sa serijskom nemam nikakvih problema,vozi vec 20 000km od tog 15 000km sa kitom i nema lufta ni malo al hocu neku mocnu da ubacim.

Tako narucim Maslossi HPC kad dodje mi odgovor da je vise ne isporucuju je se prestala proizvoditi i ni na centru ni attacku je ne mogu isporuciti.

Kako nisam imao izbora onda narucim Stage6 HPC jer samo te dvije radilice za pezo imaju veliki iglicasti lezaj kao na piaggiu 12/17/16 jer onaj orginal od pezoa 12/15/16 cesto pravi sranja.

Sad je pitanje,kakav je iglicasti koji dodje uz Stage6 HPC radilicu,kakva su iskustva prvenstveno na piaggio masinama jer je to isti lezaj koji ide uz ovu radicu.Dal da ga ostavim ili da nabavljam neki malossi?
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: MHR Replica >stage6 radilca> iglicasti?
« Odgovori #9 : 30 Ožujak, 2012, 11:07:51 »
Nemas potrebe da kupujes drugi.
Ja vozim jos od Malossi Sporta na Stage 6 12x15x15mm i nema problema posto puno hiljada km i posle voznje i na serijskoj i Motoforce Racing radilici. A taj pogotovo ako je jos veci nece biti problema sigurno.  :icon_thumright:

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: MHR Replica >stage6 radilca> iglicasti?
« Odgovori #10 : 30 Ožujak, 2012, 14:45:40 »
Nemas potrebe da kupujes drugi.
Ja vozim jos od Malossi Sporta na Stage 6 12x15x15mm i nema problema posto puno hiljada km i posle voznje i na serijskoj i Motoforce Racing radilici. A taj pogotovo ako je jos veci nece biti problema sigurno.  :icon_thumright:

Super onda da je to ok,vidim na stranici gdje se ostavlja feedback na iglicastom samo dvije zvjezdice,rekoh mozda stvarno ne valja a mozda su ga ocrnici oni sto su ga narucili za orginalne radilice pa im nije stimao jer nije to ta dimenzija.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: MHR Replica >stage6 radilca> iglicasti?
« Odgovori #11 : 12 Travanj, 2012, 16:09:06 »
Znaci skoro sam promjenio remen,stavio orginalni serijski al kako stavri stoje dugo je stajao na lageru,tvrd je i prolizuje,na pocetku je klizao ko lud a sad poslije neke 1000km se malo stabilzovao al i dalje klize,posebno dok je motor hladan a kad se dobro ugrije i omeksa dodje sebi.


Taj cu nekom prodat na neku serijalu a sebi kupujem novi,kevlar mi je definitivno preskup,izaso bi me skoro 40€ sa postarinom.Zaci opcije su mi malossi X specijal,ponovo serijski (koji je inace super,poderao sam ih dosta i nikad nije bilo problema do ovog sad) ili TOP Performaces obicni. Nikakav drugi ne mogu lako nabaviti osim ovih sto sam naveo
Molim clanove koji su iskusili neke od ovih remena da daju komentar,trajnost,performanse,plusevi,minusi!
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: MHR Replica >stage6 radilca> iglicasti?
« Odgovori #12 : 09 Svibanj, 2012, 22:02:20 »
Da jos jednom provjerimo,stigla mi je radlica stage6 HPC i za koji dan je montaza,samo da mi jos neko potvrdi da je vrtio ovakvu radilicu sa iglicastim koji je dosao uz nju i da nije imao problema.Nek sa slobodno jave i piaggio vozaci sa stage6 radilicom jer je klipnjaca po svemu sudeci ista a iglicasti je 100% isti provjereno.

Eto Rade veli da je kod njeg sve OK a i meni se ovaj lezaj sto je dosao uz radilicu cini OK al eto da cujemo jos koga sa iskustvom.
« Zadnja izmjena: 09 Svibanj, 2012, 22:07:09 dino73n »
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle