Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: rad na brodu(cruiseru ili teretnjaku)  (Posjeta: 6119 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline brijac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 123
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Međimurje
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
  • Moja Kaciga: noname
rad na brodu(cruiseru ili teretnjaku)
« : 19 Kolovoz, 2011, 12:31:45 »
išao bih odguliti godinu ili dvije, pa me zanimaju iskustva ljudi koji su bili.gdje je bolje raditi,kakvi su uvjeti,kolko se može zaraditi,itd.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: rad na brodu(cruiseru ili teretnjaku)
« Odgovori #1 : 19 Kolovoz, 2011, 12:49:53 »
to ti ovisi koju funkciju imas, koja je tvrtka, gdje se plovi.... mislim da je max na brodu godisnje da mozes 6 mjeseci biti, sad, jel to samo za odredjene duznosti nezz
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline libje

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 297
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: rad na brodu(cruiseru ili teretnjaku)
« Odgovori #2 : 19 Kolovoz, 2011, 12:53:24 »
išao bih odguliti godinu ili dvije, pa me zanimaju iskustva ljudi koji su bili.gdje je bolje raditi,kakvi su uvjeti,kolko se može zaraditi,itd.
sta imas od skole zavrseno?
znas da moras ici na tecaj i poloziti ispite i tek onda s tim papirima možeš tražiti posao na brodu.
sto se love tice ne ocekuj odmah da ces se obogatiti ali uglavnom puuno je bolje nego raditi negdje kod nas.
*stari mi je na brodu od 78' tako da znam sta govorim
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Offline brijac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 123
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Međimurje
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
  • Moja Kaciga: noname
Odg: rad na brodu(cruiseru ili teretnjaku)
« Odgovori #3 : 19 Kolovoz, 2011, 13:00:00 »
po struci frizer,  :frajer: upisao vanredno ekonomsku,al još nisam završio...radio sam kako konobar,prodavač,građevinac...poslao sam upit u Carnival,pa me zanima što se može očekivat

Offline libje

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 297
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: rad na brodu(cruiseru ili teretnjaku)
« Odgovori #4 : 19 Kolovoz, 2011, 13:07:05 »
po struci frizer,  :frajer: upisao vanredno ekonomsku,al još nisam završio...radio sam kako konobar,prodavač,građevinac...poslao sam upit u Carnival,pa me zanima što se može očekivat
a i nije ti bas neka struka za brod...kad si vec vanredno upisivao mogao si neku strojarasku struku ili nesto tako ili nesto ugostiteljsko (kuhar, konobar..) -to se trazi vecinom za brod
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Offline Cobra

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka (Fakultetlija)
  • Moj Skuter: KYMCO Super 8 2t (PRODAN)
Odg: rad na brodu(cruiseru ili teretnjaku)
« Odgovori #5 : 19 Kolovoz, 2011, 13:24:15 »
Najbolje ti je otici na cruisera,bilo je par testova gdje su ljudi nakon 3 mj plovidbe na cruiseru bili potpuno psihicki odmorni i spremni za komunikaciju sa ostatkom svijeta,na to mislim kad dodjes doma s broda,znaci kao da nisu nista ni radili,dok ljudi koji su radili na teretnim brodovima su bili psihicki razoreni pod stresom,nemiran san,bezvoljni,nezele komunicirat previse.Mada to ti sve zavisi o kompaniji ,posadi, brodaru.Inace 3 sata radit na bulku ti je jednako 10 sati rada na cruiseru kad govorim o tom psihickom i fizickom opterecenju.

Neznam dal imas potrebno pa ako kog zanima evo napisat cu:

Ovako za ukrcaj na bilo koji brod potrebno ti je polaganje D2 breveta koji ti je oko (2000-3000 kn) ovisno di polazes (tecaj ti traje do 2 tjedna) ,zatim nakon toga ides raditi ljecnicki pregled koji ti je nekih (400-600 kn),moras imat krvnu grupu negdje zapisanu ako nemas ides i to napravit u bolnicu (400kn) krvna grupa se upisuje u matrikulu i obavezna je pri ukrcaju,zatim ides u Lucku Kapetaniju i nosis kopiju ljecnickog i D2 i trazis da ti izdaju matrikulu (Pomorsku knjizicu) matrikula s "dnevnikom vjezbenika palube" ti je oko (500kn),trebas potvrdu o nekaznjavanju to izvadis na sudu (besplatno),i moras ovisno o kompanije ako nadjes ukrcaj ici na testriranje na drogu to je oko (450kn) i jos ako ti treba viza (700kn).

Najlakse ti je probat ovdje kao bijelo osoblje ili da radis kao cistac,mazac... jer za pozicije kadeta ili mornara ce ti traziti jos neki brevet,prednost kod zaposljavanja na brod imaju osobe sa zavrsenom srednjom pomorskom ili visom pomorskom,ujedno i placa bude veca
http://www.ta-na.hr/en/contact.php

Ako imas nekih pitanja ljepo se registriraj na forum pomorac.net i naces sve sta te zanima  :hello: sretno