Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: PC Hardware , update ? :)  (Posjeta: 4020 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4276
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
PC Hardware , update ? :)
« : 11 Srpanj, 2011, 00:03:22 »
Skinuo TDU2, ali ova moja stara kanta iz 2007. nece to da vrti bas xD

Pa me zanima sta bi po vama bilo najbolje nadogradit .. sledeca konfa je:

C2D e6400 2.13 ghz na 2.72
2x1gb ddr2 super talent 800mhz cl5
nvidia 8800 gts 320mb
napajanje seasonic 430W

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: PC Hardware , update ? :)
« Odgovori #1 : 11 Srpanj, 2011, 04:03:19 »
Samo grafičku jaču bolju noviju i radit će kako treba
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4276
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: PC Hardware , update ? :)
« Odgovori #2 : 11 Srpanj, 2011, 04:08:07 »
E da, jos jedna stvarcica... napajanje :/

Ovo je bilo dosta skupo 2007. preko 700kn mislim da sam dao, i daje sigurno preko 400w... ee sad... na tome su 2x dvd/rw, CL xfi gamer, 2x hdd, 2x12cm vent dodatni, citac kartica i jedno 5 usb-a ustekanih... hoce to gurat ako stavim jacu grafu... i jel bi bila recimo ok 8800gtx ?

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: PC Hardware , update ? :)
« Odgovori #3 : 11 Srpanj, 2011, 04:58:08 »
Što se tiče grafičke s njom bi trebo moći na medium igrat bez trzanja.. Ako je GTX treba da ima 768Mb, što je neophodan resurs kod noviji igara i gl. problem tvoje grafičke u tdu2. Vrlo je stara ta grafička ali svejedno nije loša za zahtjeve današnji igara. Potrošnja je do 308 W i na samoj granici je dal će moć radit kad bude opterećen pc, vjerovatno da neće bit problema ali ako se pod opterećenjem bude gasio, znaš što je problem
« Zadnja izmjena: 11 Srpanj, 2011, 05:09:12 Crazy Kuree »
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline bahrija

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera stalker
  • Moja Kaciga: tornado
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: serijala
Odg: PC Hardware , update ? :)
« Odgovori #4 : 11 Srpanj, 2011, 07:11:29 »
E da, jos jedna stvarcica... napajanje :/

Ovo je bilo dosta skupo 2007. preko 700kn mislim da sam dao, i daje sigurno preko 400w... ee sad... na tome su 2x dvd/rw, CL xfi gamer, 2x hdd, 2x12cm vent dodatni, citac kartica i jedno 5 usb-a ustekanih... hoce to gurat ako stavim jacu grafu... i jel bi bila recimo ok 8800gtx ?

to napajanje je sasvim dovoljno,,meni u jednom kompu fortron 400w tera-athlona x4 620 @3.6,4gb.rama-2 harda ,dvd brener,i grafa je 5850..
moja preporuka ti je da bježiš od grafičkih kartica serije 8xxx,9xxx-rikavaju ko lude(bavim se hardverom i ima pun k. reklamacija-memorija otidje radi pregrijavanja-g92 čip u banani totalnoj),ciljaj bolje na gtx 460 ili ati 5850-6850-,da i još 2 gb rama nebi bilo na odmet-ak imaš win7 za operativni sustav :)

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: PC Hardware , update ? :)
« Odgovori #5 : 11 Srpanj, 2011, 14:33:35 »
Koliko sam skužio glavni problem te serije su velike temperature, osobno imam 9800gtx (63 C idle temp) i jednom je riknila pa sam je skuvo i radi
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Zokaaa

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 438
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orahovica
  • Moj Skuter: Batina BT49QT-12
  • Moja Kaciga: Okrugla
  • MojSetup: 80cc
  • MojSpuh: Protočni DIY
Odg: PC Hardware , update ? :)
« Odgovori #6 : 11 Srpanj, 2011, 14:48:13 »
Napajanje je ok i moze tjerati puno jaču konfu nego tvoja. (isprobano)
Obavezno još 2 gige rama i grafu si uzmes neku GTX 460 ili ATi 5850/5870.

Također probaj se malo sa procesorom pozabavit ide on preko 3ghz bez problema.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4276
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: PC Hardware , update ? :)
« Odgovori #7 : 11 Srpanj, 2011, 14:54:49 »
Moja grafa je malo kloknuta i po ovoj vrucini ( u sobi mi 28) na idlu je 60 c prema gpuz

gpu 621mhz
memory 918mhz
shader 1458mhz



Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: PC Hardware , update ? :)
« Odgovori #8 : 11 Srpanj, 2011, 14:58:41 »
Moja grafa je malo kloknuta i po ovoj vrucini ( u sobi mi 28) na idlu je 60 c prema gpuz

gpu 621mhz
memory 918mhz
shader 1458mhz



ok al ta grafa je stara krama, i ne ispunajva zahtjeve današnjih igara, reci kolko para misliš potrošit na pojačanje kompa i jesi li spreman na rabljene komponente pa ćemo ti preporučit šta je najbolje..
i koje vindovse tjeraš?

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4276
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: PC Hardware , update ? :)
« Odgovori #9 : 11 Srpanj, 2011, 15:00:29 »
Na 7 sam, 32 bit, bojim se da bi jedino rabljeno dolazilo u obzir, jer nisam sa parama... max 400kn bi dao za neku grafulju :/

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: PC Hardware , update ? :)
« Odgovori #10 : 11 Srpanj, 2011, 15:06:17 »
Na 7 sam, 32 bit, bojim se da bi jedino rabljeno dolazilo u obzir, jer nisam sa parama... max 400kn bi dao za neku grafulju :/
obzirom da si na sedmici
treba ti još jedna giga,
al aj ti provjeri (U task manageru) dok tjeraš tu igricu, jel ti poždere sve skupa više od 2 gige, ako da, onda ćeš samo zasad probat nabavit još jednu gigu koju u svakom slučaju trebaš, i tako... 3 gige su dovoljne....
još bolje bi bilo da se prebaciš na xp
mnogo više resursa bi imao za igricu
a onda ni ne bi trebo tu jednu gigu,
i uz sve to malo pojačat proc
i to bi trebalo šljakat na nekim osrednjim detaljima ako nije prevelika rezolucija

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4276
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: PC Hardware , update ? :)
« Odgovori #11 : 11 Srpanj, 2011, 15:12:16 »
Ah obrisao sam je, jer mi je uzimala 13 gb, a nije bila igriva :/

Inace korisitm i onaj ready boost, sa corsair stikom od 2gb :D Ne znam kolko to pomaze..

Ne znam, ja sam htio jednom dodat jos 2 gb memorije, ali da nadjem istu, sto se nije dogodilo .. A ne znam, kolko ima veze ako su razliciti proizvodjaci memorije :/

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: PC Hardware , update ? :)
« Odgovori #12 : 11 Srpanj, 2011, 15:23:16 »
Ah obrisao sam je, jer mi je uzimala 13 gb, a nije bila igriva :/

Inace korisitm i onaj ready boost, sa corsair stikom od 2gb :D Ne znam kolko to pomaze..

Ne znam, ja sam htio jednom dodat jos 2 gb memorije, ali da nadjem istu, sto se nije dogodilo .. A ne znam, kolko ima veze ako su razliciti proizvodjaci memorije :/
to sa corsair stikom ti ne pomaže baš nešto
ako već štediš giga ti je dosta, ak već moraš bit na sedmici
ako su različiti proizvođači, može i ne mora imat veze, bilo bi ljepo da su isti model i sve al ak ne može jebaji ga,
samo gledaj, ak su ti ovi trenutni 800mhz, da uzmeš još gigu isto bar 800,  to ti je nekih 100 kn , i onda ti ostaje 300 kn za grafičku što i nije neki iznos  :( al za 400tinjak bi se već dala nać ok rabljena grafička, ništa previše, al definitivno jače od te gtsice

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4276
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: PC Hardware , update ? :)
« Odgovori #13 : 11 Srpanj, 2011, 15:34:32 »
A ne znam, isao bi radje ja samo na grafu za sad... ak nis Hot Pursuit bi bolje radio, a on mi po task manageru malo preko gige uzima :)

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: PC Hardware , update ? :)
« Odgovori #14 : 11 Srpanj, 2011, 15:41:39 »
A ne znam, isao bi radje ja samo na grafu za sad... ak nis Hot Pursuit bi bolje radio, a on mi po task manageru malo preko gige uzima :)
on sam po sebi, a kaj je sa sedmicom koja također zauzima 1gb+

moš imat neznam kakvu grafičku, al ak ne zadovoljavaš memorijske resurse đaba ti

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: PC Hardware , update ? :)
« Odgovori #15 : 11 Srpanj, 2011, 15:43:14 »
Skinuo TDU2, ali ova moja stara kanta iz 2007. nece to da vrti bas xD

Pa me zanima sta bi po vama bilo najbolje nadogradit .. sledeca konfa je:

C2D e6400 2.13 ghz na 2.72
2x1gb ddr2 super talent 800mhz cl5
nvidia 8800 gts 320mb
napajanje seasonic 430W


Grafička ti je pljuga nažalost! Fali ti još 2Gb RAM memorije, ako imaš W7 ! Napajanje je ne bi rekao odlično ali čisto solidno i nema potebe za drugim! Ubaci koju pločicu DDR-a i negdje nabavi malo jaču karticu i miran si!

Recimo GTX260 216sp(oko600kn rabljena), to ti bi bil BEST BUY u sadašnje vrijeme i s obzirom na konfiguraciju koju imaš, jače kartice ne bi imale smisla u tvom računalu! :icon_thumright:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: PC Hardware , update ? :)
« Odgovori #16 : 11 Srpanj, 2011, 15:56:58 »
Grafička ti je pljuga nažalost! Fali ti još 2Gb RAM memorije, ako imaš W7 ! Napajanje je ne bi rekao odlično ali čisto solidno i nema potebe za drugim! Ubaci koju pločicu DDR-a i negdje nabavi malo jaču karticu i miran si!

Recimo GTX260 216sp(oko600kn rabljena), to ti bi bil BEST BUY u sadašnje vrijeme i s obzirom na konfiguraciju koju imaš, jače kartice ne bi imale smisla u tvom računalu! :icon_thumright:
kad već štedi nek uzme sam 1 gigu, tak i tak neće napunit prek 3gb ni da se trudi
evo ti ok grafička za 300 kn, samo moraš neki vent namontirat gore jer ovaj sere neki k,
i drito
100kn rami 300 grafa i igraš se donekle ok na nekoj normalnoj rezi i medium dtaljima
http://www.bug.hr/forum/topic/komponente-oprema/prodaja-hd-4850-overclocked-edition/107449.aspx

http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/sapphire-hd-4850-512mb-gddr3-pci-e-oglas-3057571
« Zadnja izmjena: 11 Srpanj, 2011, 15:58:47 vktr »

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4276
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: PC Hardware , update ? :)
« Odgovori #17 : 11 Srpanj, 2011, 16:02:33 »
OK, hvala ljudovi, budem malo prosnjofao po oglasnicima, pa uzeo onda nesto.

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: PC Hardware , update ? :)
« Odgovori #18 : 11 Srpanj, 2011, 16:20:52 »
OK, hvala ljudovi, budem malo prosnjofao po oglasnicima, pa uzeo onda nesto.
pa nemaš kaj, za te pare moš sam ovak neš uzet, sad samo tražit tak neš što jeftinijie, a bilo bi ljepo da ima i garanciju, jer vjerujem da ti ne bi bilo svejedno da ti neko zavalja prepečenu grafu koja će zgorit za 2 jtjedna
al kak se meni čini nebuš ti niš uzo samo si se hvalio sa dignutim taktovima i temperaturama na grafi  :toothy12: :toothy12:

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: PC Hardware , update ? :)
« Odgovori #19 : 11 Srpanj, 2011, 17:11:51 »
HD 4850 i to rabljenu NE BI uzimal ni da moram...da se razumijemo, to čak ni nije tolko dobra kartica da uopče bude potrebe za prelazak na nju sa ove koje sad ima...

Dobro svaka giga koju uloži u ram bude isplativo, sad ak ima za 1Gb ili 2Gb ne bitno, ja sam rekel kolko bi mu bilo dobro da stavi!

HD 4850 ne uzimati, moja preporuka....
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636