Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: omjer goriva u ulja???  (Posjeta: 13239 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SL1982

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 227
  • Spol: Muški
  • Samo gas, nema labavo. . .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slatina
  • Moj Skuter: Yamaha aerox 50 2004god.
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: za sada standard
  • MojSpuh: Leo vince W
Odg: omjer goriva u ulja???
« Odgovori #20 : 06 Srpanj, 2011, 07:06:18 »
Ma samo pravi 2% mješavinu i uzmi si Castrol TTS ili MOTUL Scooter Power 2T  i samo deri   :headbang:

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: omjer goriva u ulja???
« Odgovori #21 : 06 Srpanj, 2011, 07:19:35 »
:omfg: ....jel ti čitaš? To je full sintetika i košta da se usereš! Josipe stavljaj decilitar ulja kao i dosad što si stavljao na 5 litara,to ti je 2 posto i to je ok!

Offline maminjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 675
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Sportcity 2T
  • Moja Kaciga: HJC & Vemar
  • MojSetup: Dr.Evo 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: omjer goriva u ulja???
« Odgovori #22 : 06 Srpanj, 2011, 08:31:18 »
ja definitivno prelazim na polusintetiku, a imam repliku, ali se vrti max do 10500 sad ju čak i manje vrtim
 vraćam se na silkolene scoot sport 2 ,jer ova sad full sintetika Motul Scooter Power2T koju točim 2-2.5% nikak da sagori...kad god pogledam svjećicu ona pliva u ulju...jedino da točim 1.5%, a sve mi je to čudno i riskantno....

fino 2-2.5% kvalitetne polusintetike i onda svaki 5-6 tank stavim 2% full sintetike radi reda kad je već imam i to je to
RESPECT@MALOSSI & POLINI Copyright ©

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: omjer goriva u ulja???
« Odgovori #23 : 06 Srpanj, 2011, 11:41:55 »
Ko ti je to rekel?? Svašta!
znm,jer sam ga jos davno točio a ti ocito zivis u zabludi da je to polusintetika :laughing7:
crveno stihl ulje koji se se ima za kupiti u Hrvatskoj je mineralno,a u ostalim zemljama se proizvodi stihl polusintetika mislim da je plave ili zelene boje!

Offline gun_rider

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: cvajo 180
  • Moja Kaciga: imam
  • MojSetup: a
  • MojSpuh: imam
Odg: omjer goriva u ulja???
« Odgovori #24 : 06 Srpanj, 2011, 14:43:04 »
2% polusintetike je taman...a dimit malo mora na hladno, ako je puno, mjenjaj ulje...
osobno samo motul, sebi na BB trošim motul 710 full synt, naštelana mišalica na nekih 2.2-2.3%...taman malo zadimi dok je hladan na leru i prestane nakon par metara vožnje i kad prođem da me poznaju po mirisu ;D nema gareži, svjećice traju dok mi ne dosade i nisu nimalo čađave...s tim kad je đir na otvorenoj cesti šiknem mu još 0.5-0.7 deci na pun tank...i ne buni se :skuter11:
a ako dimi nenormalno samo kad je hladan vjerovatno se slije gorivo u katrer pa dimi i trokira dok ga ne izgori...u tom slučaju pregledaj plovak i špinu na rezervaru.
Servis skutera, lakiranje i popravak plastika na podrucju Splita i okolice
Info na PM ili 098/979-8453

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: omjer goriva u ulja???
« Odgovori #25 : 06 Srpanj, 2011, 15:00:09 »
znm,jer sam ga jos davno točio a ti ocito zivis u zabludi da je to polusintetika :laughing7:
crveno stihl ulje koji se se ima za kupiti u Hrvatskoj je mineralno,a u ostalim zemljama se proizvodi stihl polusintetika mislim da je plave ili zelene boje!

Ak se motorka vrti na 14-15T i ulje je preporučeno za nju onda sigurno da nije dobra za tvoj motorček od 12T okr... a kamoli za base ili serijalu...sad ne znam ko je živel i živi u zabludi !
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: omjer goriva u ulja???
« Odgovori #26 : 06 Srpanj, 2011, 15:05:47 »
Ak se motorka vrti na 14-15T i ulje je preporučeno za nju onda sigurno da nije dobra za tvoj motorček od 12T okr... a kamoli za base ili serijalu...sad ne znam ko je živel i živi u zabludi !
čekaj,ja nisam rekao da to ulje nije dobro cak naprotiv odlicno je!sam si se ti ocito zajebao kada si mislio da tocis polusintetiku a ustvari je mineralno al nema veze kada je dobro ulje...
a moj se motorčke vrti dosta vise od 12 T ;)
i kazem ti da ces imati garezi po klipu kada predes par tisuca km s tim uljem a ti kako hoces....

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: omjer goriva u ulja???
« Odgovori #27 : 06 Srpanj, 2011, 15:37:55 »
Ja mislio da si reko da je slabo  ;D
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline josip2205

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 58
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sachs speed force
Odg: omjer goriva u ulja???
« Odgovori #28 : 06 Srpanj, 2011, 21:35:51 »
ljudi hvala na ovim odgovorima..kad je hladan malo dimi kad se ugrije ne dimi vise a to je dobro..al ima jedan drugi problem..ako netko zna nek pomaze..kad ga upali i krenem vozit onak tesko ide i to traje 10 tak secundi kad se ugrije ide dobro..i sve stima..i danas sam skuzio da kad je jako vruc da se u leru oce ugasit..karburator je ciscen..dizne promjenjne novi klip cilindar el cok osim filter zraka je sa svih strana izljepljen..jel postoji mogucnost da ga to jebe kad je hladan pa malo teze povuce a kad je jako vruc da se oce ugasit??hvala!!

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: omjer goriva u ulja???
« Odgovori #29 : 06 Srpanj, 2011, 21:38:02 »
To je čok! A to kaj se vruč gasi je preslabi ler gas, ili ak imš ručni čok onda ti je prenapeta sajla pa ga ne vrača kak spada...a ovo je čist normalno da onak prducka prvih 10ak sekundi, jer ga čok nafila smjesom, to je ok!
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline josip2205

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 58
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sachs speed force
Odg: omjer goriva u ulja???
« Odgovori #30 : 07 Srpanj, 2011, 06:53:11 »
ne moze bit preslab ler gas kad sam ga pojacao malo da mi se ne gasi kad je vruc i neko vrijeme nije i eto sad je opet poceo...pa sma mislio moozd vuce neke fals zzrak pa mu to tako...

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: omjer goriva u ulja???
« Odgovori #31 : 07 Srpanj, 2011, 10:36:30 »
husquarna xp polusintetika, to je evivalent stihl zelenom ulju koje je polusintetsko al ga nitko ne uvozi kod nas, uglavnom litra ovog ulja je 60kn i frend je na njega prešao sa scoot sport 2 i veli da se motor preporodio i niš ne dimi, a i dobiješ ovu mjericu s njim za 1dcl i to sve za 60kn
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: omjer goriva u ulja???
« Odgovori #32 : 07 Srpanj, 2011, 14:51:15 »
husquarna xp polusintetika, to je evivalent stihl zelenom ulju koje je polusintetsko al ga nitko ne uvozi kod nas, uglavnom litra ovog ulja je 60kn i frend je na njega prešao sa scoot sport 2 i veli da se motor preporodio i niš ne dimi, a i dobiješ ovu mjericu s njim za 1dcl i to sve za 60kn
mda
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: omjer goriva u ulja???
« Odgovori #33 : 07 Srpanj, 2011, 14:53:32 »
odbacivši  silkolene odmah je dobio 1 ks više ;D

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: omjer goriva u ulja???
« Odgovori #34 : 07 Srpanj, 2011, 14:58:35 »
Ja neznam o kakvoj vi gareži govorite kad se sipa sintetika u serijalu. Kad ljudi čitaju te vaše postove ispada ko da ima prst gareži na čelu klipa!

Da je nepotrebno sipat sintetiku u serijalu/base: je, da je sintetika skupa: je, da ima možda malo više gareži: ima. Al nema koliko bi se moglo zaključit kad se čitaju nečiji postovi, isto tako serijali/baseu neće ništa biti ako unutra sipate sintetiku.

No, sad opet ić u krajnost i kupovat loše/najlošije ulje, to je ciganski i to loše ulje će na kraju bit najskuplje.