Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Derbi gp1-par pitanja  (Posjeta: 6530 )

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline cosa_wp

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1347
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sb
  • Moj Skuter: Gilera gp 800
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Limited edition
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Derbi gp1-par pitanja
« Odgovori #20 : 21 Svibanj, 2011, 21:16:11 »
Evo da ti ja kazem par toga....

-Kocnice....AJP (smece) ima dvoklipne kocnice i nisu krasne, a to ce ti potvrditi svi koji imaju novi derbi gp1 open... znam 4 frenda koja imaju/imali su taj motor i svo cetvero su bili na kraju razocarani nakon par tisuca...Black roxu su propisale...mom frendu isto...prilikom cega se razbio...

-Prednje vilice ima iste kao i runner, i nrg power...nisu bajne ali ajde...po meni bi izbor bio novi SR piaggio masina...jedina mana je ne moze kaciga pod sic....

-Sto se tice voznje, lijepo se vozi...polozaj sjedenja je ok, i ima veliki tank za benzin...meni osobno djeluje malo tromo naspram sr/runner/nrg power jer mi je nekako ogroman skuter...
ma da je piaggio masina i ide isto....ispred je 14 cola, iza 13 cola felga, kao i kod runnera, piaggio nrg i sr imaju 13 obje...

-Kvaliteta plastika je nikakva, stovise uzas...u slucaju da padnes, mozes ocekivati sve zivo popucano...od nosaca, do samih plastika
Frend je pao, proklizao je, otislo mu je u k... sve zivo, straznja plastika pukla, prednja, nosaci farova, zivi uzas...i tako je popravio, poslje opet pao, isti k...sve popucalo
Drugi frend, ista prica, pao je, i sve se polomilo...jednostavno plastike su zivo smece koje ako padnes sve ti ode u k...zbog polozaja plastika i ostrijih linija...

Dok recimo, frend s novim Sr-om, pao 2-3 puta, nista osim pozuljanih plastika i tu i tamo nekog nosaca...ista prica s nrgom i runnerom (derbi definitivno minus)

Da osobno uzimam ponovno skuter, uzeo bih SR...odusevljen sam s tim skuterom kako se vozi i kako koci, i sve...osim nema mjesta ispod sica, ali to je moje misljenje...
jer i onako kacigu nikad ne stavljam ispod sica jer neke vrijede kao 1/4 skutera pa nije fora da ti netko mazne u pola minute kacigu....

Uglavnom sretno s novim prevoznim sredstvom koji god odabrao....

to je na svakom motoru relativno i razlicito os da ti pokazem sta je bilo sa vx-om od jednog proklizivanja

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Derbi gp1-par pitanja
« Odgovori #21 : 21 Svibanj, 2011, 21:17:32 »
po meni bi izbor bio novi SR piaggio masina...jedina mana je ne moze kaciga pod sic....

Nijedna moja kaciga nije stala ni pod sic NRG Powera, niti novog Runnera tako da je to sve isto

Offline Dugi13

  • Tržnica : (+8)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Banned!
  • Postova: 420
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Derbi gp1-par pitanja
« Odgovori #22 : 21 Svibanj, 2011, 22:15:41 »
ocito ovi kojima stane imaju glave ko spenadle :toothy10:

Offline gaso999

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 342
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sl.Brod
  • Moj Skuter: HONDA VT750 ACE
  • Moja Kaciga: uvijek na glavi
  • MojSetup: Orginal
  • MojSpuh: Orginal
Odg: Derbi gp1-par pitanja
« Odgovori #23 : 21 Svibanj, 2011, 23:19:46 »
nisi ti probo pa nemoj pričati imam agv-k3 i nemoš ju ugurat unutra da ju prepoloviš i šta bi ja sad trebao kupovati novu kacigu radi toga? to je veliki minus derbia i gotovo nema se šta raspravljati



sto se tice kocnica gp1 250 i vx-a mogu samo reći da gp1 ima neusporedivo bolje kocnice sad nz kakvo je stanje na 50 kubika ali mislim da nebi trebalo biti nista losije

molim te oprosti mi vidim da ga posjedujes i da si ti probao  ;D .

i

govori se o 50 kubika !!!  ;D

Meni je najvaznije da on ima bolju stabilnost,da sam skinuo tu misao o losim plastikama iz glave.A derbi je 2011 godiste i nov je.Znaci 0km.. http://www.pik.ba/artikal/1050147/motocikl-skuter/
Tezina mu i nije tolika mana.Meni skuter ne treba za divljanje vec da se ja mogu voziti kao normalan covjek.Stavit cu kit,kvacilo,variomat,yasuni R,karb 19-ku i to kad se sve lijepo postela on ide odlicno.A da planiram zadnjak voziti s njim i to onda bih kupovao aeroxa ili runnera ipak sacekao.Nista.Odlucio sam u ponedjeljak zvati da mi spakuju za ponijeti :D.



to nebudes mogao sa gp1 sa tim setupom jer ipak on ima 103 kile a dosta je tezak naprijed.

ocito imas drugaciji sic i kadu na tom modelu ali model iz 2010 koji sam ja osobno imao nije mu stala nikakva integralna kaciga ispod!

svi mislim od 06.g.  ???  imaju isti sic i kadu.

Offline gaso999

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 342
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sl.Brod
  • Moj Skuter: HONDA VT750 ACE
  • Moja Kaciga: uvijek na glavi
  • MojSetup: Orginal
  • MojSpuh: Orginal
Odg: Derbi gp1-par pitanja
« Odgovori #24 : 21 Svibanj, 2011, 23:25:21 »
Evo da ti ja kazem par toga....

-Kocnice....AJP (smece) ima dvoklipne kocnice i nisu krasne, a to ce ti potvrditi svi koji imaju novi derbi gp1 open... znam 4 frenda koja imaju/imali su taj motor i svo cetvero su bili na kraju razocarani nakon par tisuca...Black roxu su propisale...mom frendu isto...prilikom cega se razbio...

-Prednje vilice ima iste kao i runner, i nrg power...nisu bajne ali ajde...po meni bi izbor bio novi SR piaggio masina...jedina mana je ne moze kaciga pod sic....

-Sto se tice voznje, lijepo se vozi...polozaj sjedenja je ok, i ima veliki tank za benzin...meni osobno djeluje malo tromo naspram sr/runner/nrg power jer mi je nekako ogroman skuter...
ma da je piaggio masina i ide isto....ispred je 14 cola, iza 13 cola felga, kao i kod runnera, piaggio nrg i sr imaju 13 obje...

-Kvaliteta plastika je nikakva, stovise uzas...u slucaju da padnes, mozes ocekivati sve zivo popucano...od nosaca, do samih plastika
Frend je pao, proklizao je, otislo mu je u k... sve zivo, straznja plastika pukla, prednja, nosaci farova, zivi uzas...i tako je popravio, poslje opet pao, isti k...sve popucalo
Drugi frend, ista prica, pao je, i sve se polomilo...jednostavno plastike su zivo smece koje ako padnes sve ti ode u k...zbog polozaja plastika i ostrijih linija...

Dok recimo, frend s novim Sr-om, pao 2-3 puta, nista osim pozuljanih plastika i tu i tamo nekog nosaca...ista prica s nrgom i runnerom (derbi definitivno minus)

Da osobno uzimam ponovno skuter, uzeo bih SR...odusevljen sam s tim skuterom kako se vozi i kako koci, i sve...osim nema mjesta ispod sica, ali to je moje misljenje...
jer i onako kacigu nikad ne stavljam ispod sica jer neke vrijede kao 1/4 skutera pa nije fora da ti netko mazne u pola minute kacigu....

Uglavnom sretno s novim prevoznim sredstvom koji god odabrao....

a covjece sto ga nahvali.
plastike nisu super kvalitete ali nisu bas ni takve kakve si naveo.
ocito da sam ja dobio neki vanserijski.

Offline cosa_wp

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1347
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sb
  • Moj Skuter: Gilera gp 800
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Limited edition
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Derbi gp1-par pitanja
« Odgovori #25 : 21 Svibanj, 2011, 23:31:39 »
molim te oprosti mi vidim da ga posjedujes i da si ti probao  ;D .

i

govori se o 50 kubika !!!  ;D


to nebudes mogao sa gp1 sa tim setupom jer ipak on ima 103 kile a dosta je tezak naprijed.

svi mislim od 06.g.  ???  imaju isti sic i kadu.

ma nista
pa pretpostavljam da imaju istu kadu sumnjam da su sta mijenjali iako mozda nisam u pravu

Offline zoki_NRG

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri-Kraljevic
  • Moj Skuter: Piaggio NRG power
  • MojSetup: Unique
Odg: Derbi gp1-par pitanja
« Odgovori #26 : 21 Svibanj, 2011, 23:49:06 »
a covjece sto ga nahvali.
plastike nisu super kvalitete ali nisu bas ni takve kakve si naveo.
ocito da sam ja dobio neki vanserijski.


Ne...jos su gore nego sam naveo...
samo sta ti to ne mozes priznati ili nisi pao jos s njega..
daj ne uzimaj si toliko k srcu...vozis derbi i bok...svaki skuter ima neki nedostatak...

ja cu prvi napisati za svoje ako je lose da je lose, da drugi znaju sta ih ceka...
po meni je u toj klasi aprilia SR top...jedini nedostatak prostor ispod sica...
izmedju piaggio nrg/gilera runner/aprilia sr/derbi gp1

 :hello:  :icon_thumright:

Offline aldin

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 178
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bihać
  • Moj Skuter: ST200
  • Moja Kaciga: Shoi model xx,nolan n60,n62
  • MojSpuh: Serijalovic
Odg: Derbi gp1-par pitanja
« Odgovori #27 : 21 Svibanj, 2011, 23:56:27 »

to nebudes mogao sa gp1 sa tim setupom jer ipak on ima 103 kile a dosta je tezak naprijed.

svi mislim od 06.g.  ???  imaju isti sic i kadu.
Naveo sam da nece biti voznje na zadnjem...Da me to zanima uzeo bih runnera ili sr nov pricekao da dodju u salon,oni idu na zadnji odlicno..

Offline Go-Go RUNNER

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp
Odg: Derbi gp1-par pitanja
« Odgovori #28 : 21 Svibanj, 2011, 23:57:47 »
ma sacekaj runnera da dođe i kupi stroj približan kakav si imao  :icon_thumright:

Offline aldin

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 178
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bihać
  • Moj Skuter: ST200
  • Moja Kaciga: Shoi model xx,nolan n60,n62
  • MojSpuh: Serijalovic
Odg: Derbi gp1-par pitanja
« Odgovori #29 : 22 Svibanj, 2011, 00:11:51 »
Bice na zimu ponovo stroj.Kupit cu VX-a u HR,regat ga u puli i staviti onda 209,bregastu,serdarevica i gas..Ovog sam prodao iz razloga sto sam htio zamijeniti za runnera 50 kubika,pa onda midrace setup raditi,ali kad ga nema.Ja prije 2 dana nego ce moj skut otici zvao svi imali black soul ili model crni iz 2010.godine.Otisao moj skut,zovem,svi prodali.Kad nisam poludio..Sad mi se neda cekati skuter 15-30 dana,pa cu vjerovatno derbi.Osim ako u ponedjeljak ujutro ne nazovem,otisli i derbiji hahah.Takve sam ja uvijek bio srece.Da ne kupujem bilo bi 100 komada.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Derbi gp1-par pitanja
« Odgovori #30 : 22 Svibanj, 2011, 07:59:48 »
Nijedna moja kaciga nije stala ni pod sic NRG Powera, niti novog Runnera tako da je to sve isto
zato kaj imaš veliku glavu i kacige XXXL  :laughing7:

Offline zoki_NRG

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri-Kraljevic
  • Moj Skuter: Piaggio NRG power
  • MojSetup: Unique
Odg: Derbi gp1-par pitanja
« Odgovori #31 : 22 Svibanj, 2011, 11:38:40 »
I da...ne pricajte nebuloze da GP1 ne moze na zadnji...
je da je tezak od ispred, ali ide na zadnji...samo treba znat....frend ga je sa blokadom cimao po zadnjem....
a da ne kazem kako ga je cimao sa stage6 kitom, reverse, 20.5 karb, malossi vario itd....bez beda...