Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Dvojba: Kymco Agility City 125 ili Keeway Outlook 125 Sport ili rabljeni Beverly  (Posjeta: 10106 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline porga

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Prvo pozdravljam sve forumaše i nadam se da ću dobiti pomoć od iskusnih.

već nekoliko jeseci surfam do ludila, proučavam i zbrajam dojmove i odabir je pao na ova dva gore modela.

Da se razumijemo, obiteljsko sam čovjek, nemam pretjerano novca i kupovina skutera je planski zahvat u kućnom proračunu. Očekivana vožnja skutera je manje mjesto s puno kratkih relacija, a opet želim da je komotan za dvije osobe i da može povuć dvoje (logičan izbor 125, zbog cijene osiguranja itd).

Vidim da Beverlija 125 ima za pronać 2004, 2005 godište od 1800 - 2000 € no nekako me više privlači kupovina novog skutera s 2 godine garancije.

Prvi izbor mi je pao na Kymco Agility City 125 koji ima jednu zanimljivu opciju a to je kick start (što nije baš često kod skutera od 125 ccm).

No malo gledajući Keeway Outlook 125 Sport mi djeluje malo veći i robustniji a ima i vodeno hlađenje. Nije zanemariva činjenica i da je 3000 kuna jeftiniji.

Pročitao sam da su na Sport modelu riješili neke boljke koje je imao njegov prethodnik.

Uzmite u obzir da sam i oko 190 visok, stoga bih izgledao pomalo smiješno na nekom manjem modelu.

Možete li ovdje dati svoja raznišljanja o najboljoj opciji za mene, ali dajte molim vas bez bezveznih komentara tipa kupi Runnera ili takvo što.

Zanime me je li neko vozi Outlook Sport model, kakav mu se pokazao, je li Kymco baš toliko bolji, kakvo je stanje s rezervnim djelovima za oba (dostupnost i cijene i slično.

Unaprijed zahvaljujem.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
oba skutera imaju malo starije masine japanskih modela.. kymco bi trebao biti kvalitetniji za klasu od keewaya , keeway je kinez i s njim se vjeruj neces usreciti jer je trom i nekvalitetan, tipa plastike i ovjes...
kymco je meni osobno malen dosta...
da sam na tvom mjestu i raspolazem s 2000 eura ili manj gledao bi ili beverlya ili runnera... da ne ispadne da svak svog konja hvali nemam nijednoga...
trazio bi nekog runnera 125 u papirima a 200 cyl na njemu da se nalazi.. a  moze i tvornicki 125. svejedno je puno jaci od ovih sto si mislio i vjerujem da neces imati nikakvih kvarova s njima... beverly ti je udobniji za putovanja radi kotaca, ali je zato npr runner barem meni osobno puno okretniji... izaberi sto hoces, samo sam ti dao smjernice neke..
osobno bi uzeo radije polovnog talijana neki piaggio grupacije nego gledao istocnjake po skoro istoj cijeni s dosta losijom i starijom tehnologijom proizvodnje
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline porga

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Hvala na prvom odgovoru, nadam se da ću čuti još mišljenja.

Tehnologija stroja mi nije bitan ako se isti pokazao kao pouzdan. Piago Fly 100 je iz Piaggio Grupacija, al ga isto rade u Kini?

Osobno, linija Runnera mi se nikad nije sviđala, a i želim veće kotače. Čitao sam par terstova (dostupnih u PDF-u na webu) o Keewayu i Kymcu i ne može se kazati da su ih blatili, prije hvalili. Mislim, želio bih da ljudi ostave stereotipe u raspravi i da govorimo o realnim informacija, iskustveno utvrđenim.

Primjer, i Beverly modeli su imali probleme sa strojem jer je volio zamiješati ulje i vodu, zar ne?


Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
da.. imala je prva generacija od 400 i 500 ccm mislim. nisam 100 siguran...
uglavnom susreo sam se sa puuuuno keewaya i svi su kvalitetom nula... jako lose.. plastike vole gubiti boju pa puknu.. ovjes pre premekan, sarafi mekani kao tinol zica budu, vole hrdjati, sajle su im lose i vole pucati cesto , neprecizni su im instrumenti, gume tvornicke plastika d.o.o. kocnice me nisu odusvile bas
kymca sam par rastavio i zato sam ti rekao da su kvalitetniji za klasu. nisam ih bas vozao da ti mogu reci utiske, ali malen mi je jako i masina mu nije bas jaka , nisu se kvarile, ali imaju malo snage za povuci...
ja bi uzeo onda beverlya... runner sam pretpostavio da ce to biti odgovor za male kotace zato sam ti i rekao.. ja bi uzeo onda beverlya na tvom mjestu
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Beverly. Druga dva nisam vozio, ali siguran sam da se ne mogu mjeriti sa bevom. Beverly je i više nego udoban, mašina nije loša, a dijelova imaš i u pekari. I ako ikad poželiš nešto jače, možeš staviti 200ccm garnituru, a i dalje plaćaš registraciju za 125.

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
beverly 125 je fulan skuter po meni, previše kg za tako oslabljenu masinu

ovo sa kotačima je čisti stereotip, padnes i sa motora od 17 cola, bitan je ovjes i dobre gume, iskustvo i znanje voznje skutera/motocikla

Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
beverly 125 je fulan skuter po meni, previše kg za tako oslabljenu masinu

ovo sa kotačima je čisti stereotip, padnes i sa motora od 17 cola, bitan je ovjes i dobre gume, iskustvo i znanje voznje skutera/motocikla


slazem se od slova do slova...
savrseno je to zaokruzio  :icon_thumright:
po meni je cak lakse sa 12 ili 13 cola se voziti nego sa 16 recimo koje su na bevu mislim...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline luka ns

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 606
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
  • Moj Skuter: Malaguti Madison
  • Moja Kaciga: AIROH
  • MojSpuh: je šupalj
keeway outlock..ima ga frend ima 12000km i kaze da mu je odlican...dobro ide a ne kvari se, mada na tim kilometrima nebi ni smio
Ko drugom jamu kopa, trećom gumu pali

:bero2:

Offline porga

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Dobro, ajmo ovako. Čuo sam sve ovo za Beverly,

ali ostaje dvojba između nojog Agiliti City 125 i Keeway Outlook 125. Ima li netko konkretna osobna iskustva s ovim modelima?

Podrška, rezervni djelovi, učestalost kvarenja, kvaliteta materijala i sl?

Offline breza

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 104
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Honda CBR1000RR, Honda Vision 110, Yamaha XT 660 X.
  • Moja Kaciga: Arai RX-7 Corsair
Po meni Beverly sa 125 ccm je skuter koji nejak da nosi toliku šasiju. Ako na Beverlyju sjedneš i suvozača, svaki skuter od 50 ccm če biti agilniji i brže od tebe.
Keeway Outlook 125 je Kineski skuter, ali ne spada u klasu jeftinih kineskih skutera koji koštaju 4000 kuna i nakon 4000 km ga baciš u kontejner od smeča.
Ovaj skuter bi bio dobar izbor.
Kymco Agility 125 bi po meni bio najbolji izbor. Zašto ???
Zato što je Kymco Agility bio nekoliko prijašnjih godina najprodavaniji skuter u Italiji, a kako znamo da je italija majka skutera  i da oni preferiraju svoje proizvode to ima svoju težinu. Kymco je počeo raditi agregate po licenci HONDE, tako da je izvorna tehnologija HONDA. Kymco kod nas i u svijetu osvaja godišnje nagrade u dosta klasa. Kymco je na Hrvatskom tržištu dosta dugo, te nije nikakav problem sa servisima i sa rezervnim dijelovima. Po kvaliteti odgovorno tvrdim da je kvalitetniji od ostala dva.

Offline Loris Ri

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka---->Kostrena
  • Moj Skuter: Gilera vx 200
  • Moja Kaciga: Held robot,Suomy trek dog
  • MojSpuh: deak hexagonal
kao sta su oni rekli beverly je najbolji odabir.....
a za ova dva sam cuo da su udobni za voznju al da ne idu bas kako treba,sta se tice kvarova to se rijetko kvari a dijelovi su dostupni,al u svakom slucaju po cijeni i kvaliteti beverly pobjeduje
-------------------------------------------------
:::::::::::::::  Runner Club Croatia  :::::::::::::::::
::::::::>> http://runner-club.all-up.com/ <<:::::::
-------------------------------------------------

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Između Kymca i Keewaya kad bi morao birati zasigurno bi to bio kymco jer se dokazao u kvaliteti agregata i koga god znam ne želi se na njega.Doduše oni od 250cc idu dosta dobro čak iako su snagom sa piaggio 200cc negdje.

Po MENI je najbolje, a svi su to već rekli Beverly 125 i stavit gore garnituru 200 i sve što ide uz to.
Registracija ostaje ista,a imaš startan, agilan i dalje jednako pouzdan maxi uz ne tako skupo ulaganje.

Jedini minus je što bev 125 je već skuter koji u verziji polovnjaka nema garancije i to mu je jedini minus naspram novog istočnjaka, a prednosti mislim da su mu očite.Snaga, kvaliteta i završna obrada će uvijek prevagnuti protiv dvije godine garancije na kinezu ;)
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Arhont

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 115
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Kymco - vozim agility 50 4T i same pohvale za skuter... Ta 125-ica može potegnuti 100, AC mašina je već provjerena,
plastike i ostalu - ako čistiš ostaje u manje više prvobitnom stanju.

Keeway ne poznam ali sam čuo da ipak "nije to to"
"Alea iacta est!"

Offline porga

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Hvala gospodo. Mislim da će ipak biti AC 125, čim lova bude spremna.

Offline strom

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Da podignem temu pošto se isto dvoumim između navedenog Kymca i Keeway-a.
Možda se porga javi pa da nam kaže što je na kraju odlučio i kakva iskustva ima do sada.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
mislim da je tu jeina stvar u tome koi ti se više sviđa..kvaliteta dijelova,plastika i mašine je jednaka..nit je jedan bolji nit je drugi gori..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
mislim da je tu jeina stvar u tome koi ti se više sviđa..kvaliteta dijelova,plastika i mašine je jednaka..nit je jedan bolji nit je drugi gori..

Ne bih se složio sa tobom.
Kymco je danas u svijetu sve cjenjenije ime i svakim danom sve više napreduju dok se isto za Keeway ne može reći.
Agility 125 sam vozio više puta i to je pristojan proizvod za umjerenu cijenu,čak bi se usudio reći da mi je jrajnja obrada bolja od mnogih Piaggio modela koji su skuplji od njega.
Ide debelo preko 100 i ne troši više od 3 lit po Zg.
O Kiwiju  :toothy12: ili kak se već zove nebi razmišljao.

Offline paprikash

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gracanica
  • Moj Skuter: benelli491, cpi, cbr
  • Moja Kaciga: šark
  • MojSetup: je polovan
  • MojSpuh: giannelli extra chrome
kod svakog kiwija kojeg sam vozio su fabričke gume skoro pa plastika, amortizeri nikakvi a kočnice dosta loše
da nije toga čak bi i razmišljao o kupovini istoga

Offline Reponja

  • moderator
  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1227
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia Rally,
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: je specijalan Sport!
  • MojSpuh: Tecnigas Trek
Ajde da i ja uletim malo u raspravu. Od kada mi je Rally rastavljen, svaki dan vozim skuter od staraca; - Kymco Aguility City 2t 50ccm.

Moram reći, nisam sa guštom sjeo na njega, ipak je moj skuter življi, ali to se da zahvaliti dijelovima, konstrukciji, rasporedu težine,
okretnosti zbog manjih kotača i, uostalom, navici (na njemu sam preko 4 godine). Da ne duljim, vratimo se na Kymco. Malo sam se
morao posuti pepelom. Od kada je na skuter stavljen rezonantni auspuh i kit (M. Sport), ide i više nego zadovoljavajuće. U vožnji
nema okretnost malih kotača, nema živahnih probijanja kroz gužve, tako da si to možeš slobodno prekrižiti. Kroz polu-gužve ćeš još
i proći, ali između auta sa 60-70 na sat se, ja barem, nebi usudio.

Sljedeća točka je prostor. Visok sam 186cm i imam sasvim dovoljno mjesta za sjedenje, ništa ne žulja niti smeta, tako da si sa svojih 190
i ti na miru. Inače, na tom skuteru mi se voze starci (ukupna kilaža - 190ak), i oni imaju sasvim dovoljno mjesta, tako da ne brineš ni za
suputnicu. Prtljažni prostor je već druga priča. Prostor pod sicem je pre mali za kacigu, ali opet je dovoljno velik za odložiti sve stvari koje
nosiš sa sobom. Model mojih staraca je došao sa koferom za kacigu, nije BogZnaŠto velik, u njega stane prosječna kaciga i bubrežnjak do
nje. Dakle, ako imaš izbor, kupuj veći kofer.

Gume na skuteru su tvorničke, 7.500 km, nisu neka klasa, ali za normalnu vožnju ti ne trebaju kvalitetnije, nije da ćeš stuntati.
Far lijepo osvjetljava cestu, a ti ćeš na većoj kubikaži imati mogućnost staviti i još bolju žarulju, tako da je to definitivno plus.
Amortizeri i kočnice su da bolje ne možeš poželiti, osjećaš se kao na lađi. Kočnice su mi u početku bile preosjetljive, treba malo
vremena za naviknuti se, ali kad ti uđe u ruku, savršeno se dozira.

Dobitna stavka za probijanje kroz promet, barem ovdje u Rijeci, je što policija vozi vizualno identične (crno-bijeli) skutere, tako da se svi
sa ceste malo lecnu i počnu normalnije voziti kad te vide u retrovizorima. A i poštarsko odijelo je vizualno slično policijskome  ;D

Savjet; City Express ti ima cijelu ergelu tih skutera, plati cugu nekom od njihovih skuteraša i probaj đir na parkingu, vidi malo kako ti paše
i odluči nakon par minuta vožnje. Mislim da ćeš prije od njih nažicati nego od policije. Vrijedi probati u svakom slučaju.

Nisam siguran koja je mašina na 125ccm, 2T ili 4T, ali ako ima 2T, uzimaj i lupaj se nogom u guzicu!


Eto, vidio si moje dojmove iz prve ruke o Kymcu (istina, 50ccm, ali vizualno je identični 125ccm), o Keewayu ne znam apsolutno ništa pa
neću širiti dezinformacije. Nadam se da sam barem malo pomogao...
"I would berry my dick so far inside her ass, who ever could pull it out would be crowned king Arthur!"

Offline B.E.R.O.

  • Forumski Ginekolog
  • Tržnica : (+13)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3913
  • Spol: Muški
  • Ja ne patim od ludila,ja uzivam u njemu!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Žoope SPEEDFIGHTeR
Definitivno Agility,preudoban skuter za voziti!!!!
Neces pozaliti!!!!
 :headbang:
Nek se zna da na ovom forumu njegujemo zdravu mušku seksualnost ...!!!