Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: imate li volje malo objasnit stelanje prijenosa  (Posjeta: 2684 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Luksy

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1808
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp
imate li volje malo objasnit stelanje prijenosa
« : 18 Siječanj, 2011, 00:00:46 »
zanima me kako po grafu u ovom slucaju malossi replice auspuha odabrati federe kvacila i kuglice,tj na koji nacin se, prateci graf ,prijenos stela



Uploaded with ImageShack.us

PRODAJEM
Dijelove:GILERA 98-05

Offline Luksy

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1808
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp
Odg: imate li volje malo objasnit stelanje prijenosa
« Odgovori #1 : 18 Siječanj, 2011, 02:21:55 »
ajde,cuneri pomozite mi  :)
PRODAJEM
Dijelove:GILERA 98-05

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: imate li volje malo objasnit stelanje prijenosa
« Odgovori #2 : 18 Siječanj, 2011, 02:57:07 »
ti imas serijalu sa replicom? nemaš multivar?
bijele šuštice iz malossi pakiranja za org kvačilo, rolice 5 grama u serijski vario, centralna serijska, dizna 64 na 17.5 karb, smjesa krug i pol, protočniji filter zraka, igla na drugom zarazu odgore

prema grafu mozes vidjet na kojim okretajima daje najviše snage i zato je dobro imat obrtaljku i odmah vidis na koliko se skuter vrti i prema tome stelas prijenos
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: imate li volje malo objasnit stelanje prijenosa
« Odgovori #3 : 18 Siječanj, 2011, 09:42:41 »
štelaj ga na 10200-10300 :icon_thumright:

Offline Luksy

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1808
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp
Odg: imate li volje malo objasnit stelanje prijenosa
« Odgovori #4 : 18 Siječanj, 2011, 10:06:20 »
imam multivar 2000,malossi fly,replica auspuh,seriski cilindar sa prosirenim kanalima i weber 12

al zanima me kako se pomocu grafa stela
el ovako ?
-moran ustelat kvacilo da krene vatat na nekih 4000 okr, i trazit kuglice s kojim skuter najbolje ubrza do nekih 8500okr
PRODAJEM
Dijelove:GILERA 98-05

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: imate li volje malo objasnit stelanje prijenosa
« Odgovori #5 : 18 Siječanj, 2011, 10:17:26 »
joj daj pusti te grafove..
napisano ti je gore kaj da staviš otprilike a ti opet tupiš sa svojim .. uživaj!

Offline Luksy

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1808
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp
Odg: imate li volje malo objasnit stelanje prijenosa
« Odgovori #6 : 18 Siječanj, 2011, 10:53:53 »
ma tija bi naucit citat ove grafove

a on mi je reka setup za standardni vario i kvacilo ne malossi
PRODAJEM
Dijelove:GILERA 98-05

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: imate li volje malo objasnit stelanje prijenosa
« Odgovori #7 : 18 Siječanj, 2011, 11:04:05 »
rekao ti je za standardni.. u malossi variomat idu i više od 1 gr teže
u multivar idu od 6-6.5 gr
ovak, ak hoćeš slušat napravi kak ti je vanjossi rekao

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: imate li volje malo objasnit stelanje prijenosa
« Odgovori #8 : 18 Siječanj, 2011, 15:39:06 »
fly kvačilo je zamjena za original, u multivar idu 1-1.5gram teze, za weber nisam siguran koja je original, ali ide 10 brojeva veca od orginala

ovo sa grafa je za MINARELLI tako da ni nemas sta citat iz grafa
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: imate li volje malo objasnit stelanje prijenosa
« Odgovori #9 : 18 Siječanj, 2011, 16:01:53 »
grafovi samo pokazuju na koje dijelu (okretajima) ispuh radi najbolje, a na tebi ja da dovedes ispuh u te okretaje i da ih drzi kroz ubrzanje jer ce tako razvijati najvecu snagu

zato set rolica, federa i dizni pod ruku i kreni sa stelanjem, ovo sto je vanjossi napisao je opce poznato i pticama na grani i od tud je najbolje krenuti

u multivar svakako 6,1 ili 6,5 g rolice, centralna opruga je serijska u redu a malossi fly kvacilo ima bijele federe kvacila ako se ne varam pa ostavi njih za pocetak
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline Luksy

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1808
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp
Odg: imate li volje malo objasnit stelanje prijenosa
« Odgovori #10 : 18 Siječanj, 2011, 18:38:59 »
grafovi samo pokazuju na koje dijelu (okretajima) ispuh radi najbolje, a na tebi ja da dovedes ispuh u te okretaje i da ih drzi kroz ubrzanje jer ce tako razvijati najvecu snagu

zato set rolica, federa i dizni pod ruku i kreni sa stelanjem, ovo sto je vanjossi napisao je opce poznato i pticama na grani i od tud je najbolje krenuti

u multivar svakako 6,1 ili 6,5 g rolice, centralna opruga je serijska u redu a malossi fly kvacilo ima bijele federe kvacila ako se ne varam pa ostavi njih za pocetak

el mi mos dat ukratko neke smjernice da to sve lakse skuzim,mozes i na pm  :)
PRODAJEM
Dijelove:GILERA 98-05

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: imate li volje malo objasnit stelanje prijenosa
« Odgovori #11 : 18 Siječanj, 2011, 19:45:35 »
ovaj graf je smece... tko god ga je radio.. ako je za piaggio...
ovako, replica ispod 7500 okretaja nema ni mrvicu snage i pada u rupu debelu, najbolje radi negdje izmedju 10500 i 11000 okretaja, ovako je to postelano, novi runner , nebitno skut, nego bitno je , novi tip polutki, multivar 5.4 gr rolice, serijski feder, srednji federi iz sport paketa, meni su to osobno bili bijeli , serijski filter zraka, airbox nije preradjivan dizna ne sjecam se bas tocno, mislim 62...
skuter se vrti kroz ubrzanje na 11000 okr, u nekih 100 metara on mi je 78 na runneru pokazivao kad sam sam, krajnja je 107 sagnut, taj skuter ima samo multivar i replica spuh, u usporedbi sa malossi sportom ac, zx, karb 19, multivar, jedva osjetno je isao brze jaci setup , od 0-80 kmh pobjegne mozda duzinu skutera...
potrosnja jaceg setupa je 4.5 litara, potrosnja sa spuhom runnera je 3,7 litara
dok ne pusti cok, nemozes krenuti s mjesta jer samo trokira i nemoze se razvrtiti, znaci upalis, lagano po gasu dok ne pusti cok ( do 7k rpm) i onda kad otpusti samo full gas,  taj skuter samo se ugrije dok krene i full gas se ne pusta,  ima 17 tisuca km, nista do sada nije promijenuto osim zadnje gume i ulja...
federi po satu otpustaju na 4800 rpm..
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Luksy

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1808
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp
Odg: imate li volje malo objasnit stelanje prijenosa
« Odgovori #12 : 18 Siječanj, 2011, 20:24:54 »
fala drnda,opsiran odgovor  :icon_thumright:
valjda cu ovo uspit ustelat da budem najbrzi u selu  :toothy12:
PRODAJEM
Dijelove:GILERA 98-05

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: imate li volje malo objasnit stelanje prijenosa
« Odgovori #13 : 18 Siječanj, 2011, 20:27:34 »
vjeruj mi.. rijetko koji skuter ce ti pobjeci... skuter stvarno predobro ide i sto je najjace ne trosi.. po ljeti ja i frend smo vecinom na njemu, znaci 80% udvoje.. vozamo se, i potronja je 3.2-3.4 a samo postoji full gas...
dok je zimi potrosnja 3.7 jer je ipak malo teze ga zagrijati.. samo mi cudno da jos nista nije na njemu otislo jer je presao ukupno 17 i pol tisuca, a od toga je 15 tisuca s ovim setupom i jos nikakav problem...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: imate li volje malo objasnit stelanje prijenosa
« Odgovori #14 : 18 Siječanj, 2011, 20:29:05 »
slozit cu se sa drndom o onom dijelu sa cokom, istina da prducka dok ne zatvori, a inace setup koji sam ja imao na sr dok je bio 50 je bio sasvim drugciji a isao je jako dobro pa u krajnjoj brzini je cak imao i malossi sport i ZX na nrg mc3  :icon_thumright:

sto se tice objasnjenja...mogli bi pisati puno stranica o tome ali najsigurnije je kada sjednes i probas i odlucis sam dali te to zadovoljava i mislis li dali bi trebalo sto promijeniti

recimo stavis mekse federe na kvacilo, skuter krene slabo par metara i onda se razvrti i ubrza naglo, onda razmislis, zasto nebi odmah od pocetka lijepo ubrzao... pa promjenis federe kvacila na tvrde da hvataju na visim okretajima i odmah krece od pocetka sa vecom snagom (primjer samo, kod ovoga mogu biti i uzrok preteske rolice)

e sad, treba paziti da kad krenes da drzi odredene okretaje (pri startu mogu i varirati, tipa zavrti se preko potrebnih pa se spusti na odredene koje ti trebas), a sve to odreduje remen, rolice, kvacilo, feder kontrasta...ima previse stvari koje se uzimaju u obzir da bi se to sve objasnilo na pismeno

za svaku komponentu postoji neka odredena sredina a to je ovo sto se spominje par postova iznad i od tuda bi bilo dobro krenuti
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline Luksy

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1808
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp
Odg: imate li volje malo objasnit stelanje prijenosa
« Odgovori #15 : 18 Siječanj, 2011, 20:36:50 »
vjeruj mi.. rijetko koji skuter ce ti pobjeci... skuter stvarno predobro ide i sto je najjace ne trosi.. po ljeti ja i frend smo vecinom na njemu, znaci 80% udvoje.. vozamo se, i potronja je 3.2-3.4 a samo postoji full gas...
dok je zimi potrosnja 3.7 jer je ipak malo teze ga zagrijati.. samo mi cudno da jos nista nije na njemu otislo jer je presao ukupno 17 i pol tisuca, a od toga je 15 tisuca s ovim setupom i jos nikakav problem...


ma mora ic,jos su mi kanali sireni,novi klip i sl. i tu je jos weber  ;D koji mi se cini da je najbolji za 50ccm
slozit cu se sa drndom o onom dijelu sa cokom, istina da prducka dok ne zatvori, a inace setup koji sam ja imao na sr dok je bio 50 je bio sasvim drugciji a isao je jako dobro pa u krajnjoj brzini je cak imao i malossi sport i ZX na nrg mc3  :icon_thumright:


recimo stavis mekse federe na kvacilo, skuter krene slabo par metara i onda se razvrti i ubrza naglo, onda razmislis, zasto nebi odmah od pocetka lijepo ubrzao... pa promjenis federe kvacila na tvrde da hvataju na visim okretajima i odmah krece od pocetka sa vecom snagom (primjer samo, kod ovoga mogu biti i uzrok preteske rolice)

e sad, treba paziti da kad krenes da drzi odredene okretaje (pri startu mogu i varirati, tipa zavrti se preko potrebnih pa se spusti na odredene koje ti trebas), a sve to odreduje remen, rolice, kvacilo, feder kontrasta...ima previse stvari koje se uzimaju u obzir da bi se to sve objasnilo na pismeno

za svaku komponentu postoji neka odredena sredina a to je ovo sto se spominje par postova iznad i od tuda bi bilo dobro krenuti

polako kuzim ovako teoretski al budem ja to sve skuzija kad probam ovu teoriju preniz na praksu
ako neispalim na zivce skidajuci variomat i kvacilo svaki 5 min  :)

el imas koju stranicu di se ovaj slucaj malo detaljnij objasnjava
PRODAJEM
Dijelove:GILERA 98-05