Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Otopio mi se klip nakon 20-ak km...  (Posjeta: 9947 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Otopio mi se klip nakon 20-ak km...
« Odgovori #40 : 02 Prosinac, 2010, 06:58:31 »
sjećaš se alfa kad si probavao mog pežoa i rekao da ne ide bog zna što... e tada je već bio pred zacvikavanjem... upravo zbog toga...
do 2/3 gasa sve je bilo ok, a na 3/3 je bio suh.. ne jako ali dovoljno da nakon nekog vremena zacvika (nije zacvikao da ne možeš dalje vozit, neg je počeo rondati na full gasu, ja sam se prepao i otvorio cilindar, a ono 100 riseva  :angry7:)

Offline luco

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Otopio mi se klip nakon 20-ak km...
« Odgovori #41 : 04 Prosinac, 2010, 19:02:47 »
Raskopao sam mašinu i nažalost nisam naišao na neke ozbiljnije greške....semerinzi dobri dohtunzi dobri, sve 5....jedino to paljenje nisam mogao izmjerit jer mi je klip već bio skinut al kad ono podebljanje dode na pickup, klipnjača ide još gore sigurno 5mm možda i više...(orginal klip je duži od malossievog i cilindar naravno, mada nije bitno)...i plovak na karburatoru kao da malo zapne kad se spušta(mislim da bi baš to mogao bit uzrok)....sve u svemu nisam zadovoljan više bi volio da sam primjera oštetio semering kad sam ga stavljao tj da je nešto baš očito....još sam primjetio jednu stvar koja mi se i nije dopala, auspuh je iznutra jako svijetal kao da je palio smjesu u DMT, očekivao sam malo tamnije jer je bila dosta jaka mješavina....Još jedna bitna stvar---klip je s čela bio razbijen ne otopljen(kao da ga je netsko s čekičem opalio po vrhu, tragovi topljenja prema ispuhu ali malo)....ideje?
I pitanje....Volio bih napravit brtvu blokova od 1mm klingerita(u orginalu je bila samo smjesa, pa sam je i ja stavio) ću morat stavljat distancijere s od 0,5mm sa svake strane radilice?

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Otopio mi se klip nakon 20-ak km...
« Odgovori #42 : 04 Prosinac, 2010, 19:06:59 »
nema njega šta razbit, otopio se
blokovi između su ravno, dihtmasa je sasvim dovoljna i to ne previše i to ti je to, netreba dihtung između, to jedino morini ima
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Otopio mi se klip nakon 20-ak km...
« Odgovori #43 : 04 Prosinac, 2010, 19:32:48 »
svijetao ispuh znači da je bila visoka temperatura plinova...
vjerojatno je i svječica svjetla.. nesumnjivo radilo se o pregrijavanju.. sad trebaš dokučiti jel od prekasnog paljenja ili krive smjese..
na tvom mjestu ja bih sad ponovno sklopio blok, izmjeri i usporedi timinge kanala serijskog cilindra i kita... izmjeri squish (razmak između čela klipa i glave) nebi smio bit manji od 1mm u tvom slučaju.. ako je manje, podmeći cilindar... podmetni ga da bude sqiush 1.5 mm tak je na stock malossi sportu manje više..
provjeri karb a po mogućnosti probaj s nekim drugim..
nabavi nekakav airbox, gljivu je po zimi jako teško uštelat..

Offline luco

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Otopio mi se klip nakon 20-ak km...
« Odgovori #44 : 04 Prosinac, 2010, 20:36:54 »
Po onom što vidim paljenje može bit jedino pre rano mada ne mogu točno znat dok ga ne sastavim....blokove sam već rastavio...možda imaš točan podatak na koliko ide paljenje od GMT....Za gljivu znam da će se teško naštelat a da ne govorimo prešelavanje na proljeće pa na ljeto pa.....ni ja ju ne volim ali mislim da neću uspjet stavit airbox mada ću probat...hvala na savjetu

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Otopio mi se klip nakon 20-ak km...
« Odgovori #45 : 04 Prosinac, 2010, 21:36:33 »
stock paljenje je mislim 12 stupnjeva prije gmt. Nemoj me drzat za stupanj :)

Offline Black Adder

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Kymco people S50 2T/Peugeot Elyseo 50 2T
  • Moja Kaciga: Shiro forest
  • MojSpuh: TG Trek
Odg: Otopio mi se klip nakon 20-ak km...
« Odgovori #46 : 06 Prosinac, 2010, 17:04:16 »
Jos jedna stvar na koju je ukazano koji post ranije je vrednost squish-a. Moguće je da si pretesno sklopio kit, sa jako malim squish-om te dobio kompresioni odnos jači od 12.5:1. Samim povećanjem pritiska, raste i temperatura te moze pogrešno uputiti na neodgovarajuću svećicu (za malossi sport je preporuka NGK BR9HS(A))  odnosno smešu (što ne isključujem kao mogućnost, ipak je gljiva visoko protočan filter). Na žalost, agregat je rasturen pa ne možemo imati parametre da bi zaključili, te sledeći put, kod pakovanja kita, proveri i kompresioni odnos koji ćeš imati u cilindru.

Samo da dodam, serijsko paljenje na Kymco-u je fiksno, nema mogunost podesavanja ugla.
« Zadnja izmjena: 06 Prosinac, 2010, 17:19:14 ivanm »
Смерть серии свободы настройки!

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Otopio mi se klip nakon 20-ak km...
« Odgovori #47 : 15 Travanj, 2012, 12:58:11 »
Za sistem kontrole da li pusta negdje zrak, probaj naci tu na forumu upute od "efz"-a koji je objasnio kako se to savrseno kontrolira (napumpas blokove na nekih 0,5 bara i gledas da taj tlak ne padne u par desetaka minuta. Ako padne - vuce negdje)

Sorry šta otvaram staru temu, jel može neki link na "taj" post od efz-a, ne nalazim ništa?  :icon_thumright: