Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: runner 50 xenon  (Posjeta: 5487 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: runner 50 xenon
« Odgovori #20 : 04 Studeni, 2010, 23:42:49 »
Super,odose pare opet na skuter sad kad xenon moze xD
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: runner 50 xenon
« Odgovori #21 : 05 Studeni, 2010, 00:01:11 »
ajd se strpi jos tjedan dva da upalim ditecha i da probam jednu šemu dal radi ili ak ti je dosadno probaj ti

regulator kod techa ili morinija ince ima 1 ulaz i 2 izlaza, 1 izlaz su svijetla a drugi je acc, svjetla je dovoljan da napaja 40w jer sam vozil 2x20w i radilo je normalno ko i 2x15w. drugi izlaz puni acc ali nemoze napunit acc sa svijetlima spojenim na acc drito.

stoga ovaj izlaz za svijetla spoji na akumulator i vidi na kolko se puni acc i dal slucajno kipi acc (nebi smio)
ako je acc stabilan kupi 9ah akumulator. povuci deblju zicu do svjetla, ubaci 2 releya sa 4 pola.

prvi reley povezi sa + sa brvice tj. kad das kontakt da spoji reley. daj relej nek spaja + koji ide na prekidc svjetla (taj reley nek se pali cim das kontakt). drugi relej stavi na ovu deblju zicu (uzmi bar 30ah reley) njemu uzmi + sa prekidaca ali nakon 1 releya. i sad imas ovo:

imas ugasen kontat= nemas napona na prekidacu za svjetla i niko ti nemoze uaplit svjetla ili ih ti ostavit dok ti je skut ugasen = siguran akumulator i svjetla.

upalis kontakt, reley je spojen i doveo je struju na prekidac za svjetla, ako prekidac upalis on pusti struju na drugi reley koji spaja + akumulatora na svjetla i svjetla se pale.

cemu drugi reley: zato jer xsenon povuce dosta struje na sebe kad se pali i prekidac bi mogao lako stradat kod toga i zaiskrit se i svasta nesta: a reley je za to napravljen i njemu nebu nist i ak krepa radi nekog xy slucaja lakse je rely promjenit nego prekidac.

i pozeljno je bacit osigurac od 15ah na + od xenona da ne zgori cijela instalacija ili nesto trece od nekog sranja.

snage relya sam napisal napamet mozda treba manje mozda vise.

ovo nije isprobano al trebalo bi bit dobro za xenon na 50ccm

i ovak imaju svi skutevi kojima se pale svjetla kad i motor.
🙈

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: runner 50 xenon
« Odgovori #22 : 05 Studeni, 2010, 09:35:30 »
ja bih jos dodao, dosta 50ki kad je na leru svjetla titraju i jedva svijetle, xenon nebi smio raditi na takvome leru, pa bih preporucio da se ler podigne na 3-4k rpm kad namotaji krenu davati dovoljno struje za svjetla.. ili jednostavno gasiti xenon kad padne na ler (ili ce se sam ugasit xD)
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline massi

  • Tržnica : (+11)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 479
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rovinj
Odg: runner 50 xenon
« Odgovori #23 : 05 Studeni, 2010, 19:48:28 »
ajd se strpi jos tjedan dva da upalim ditecha i da probam jednu šemu dal radi ili ak ti je dosadno probaj ti

regulator kod techa ili morinija ince ima 1 ulaz i 2 izlaza, 1 izlaz su svijetla a drugi je acc, svjetla je dovoljan da napaja 40w jer sam vozil 2x20w i radilo je normalno ko i 2x15w. drugi izlaz puni acc ali nemoze napunit acc sa svijetlima spojenim na acc drito.

stoga ovaj izlaz za svijetla spoji na akumulator i vidi na kolko se puni acc i dal slucajno kipi acc (nebi smio)
ako je acc stabilan kupi 9ah akumulator. povuci deblju zicu do svjetla, ubaci 2 releya sa 4 pola.

prvi reley povezi sa + sa brvice tj. kad das kontakt da spoji reley. daj relej nek spaja + koji ide na prekidc svjetla (taj reley nek se pali cim das kontakt). drugi relej stavi na ovu deblju zicu (uzmi bar 30ah reley) njemu uzmi + sa prekidaca ali nakon 1 releya. i sad imas ovo:

imas ugasen kontat= nemas napona na prekidacu za svjetla i niko ti nemoze uaplit svjetla ili ih ti ostavit dok ti je skut ugasen = siguran akumulator i svjetla.

upalis kontakt, reley je spojen i doveo je struju na prekidac za svjetla, ako prekidac upalis on pusti struju na drugi reley koji spaja + akumulatora na svjetla i svjetla se pale.

cemu drugi reley: zato jer xsenon povuce dosta struje na sebe kad se pali i prekidac bi mogao lako stradat kod toga i zaiskrit se i svasta nesta: a reley je za to napravljen i njemu nebu nist i ak krepa radi nekog xy slucaja lakse je rely promjenit nego prekidac.

i pozeljno je bacit osigurac od 15ah na + od xenona da ne zgori cijela instalacija ili nesto trece od nekog sranja.

snage relya sam napisal napamet mozda treba manje mozda vise.

ovo nije isprobano al trebalo bi bit dobro za xenon na 50ccm

i ovak imaju svi skutevi kojima se pale svjetla kad i motor.
vidis imamo sam pure jet a nisam razmisaljao o tome ali xenon definitivno ce radit bolje na pure jetu zato jer kao sta ti kazes ima bolji akumulator 9ah  :toothy11:

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner 50 xenon
« Odgovori #24 : 05 Studeni, 2010, 20:07:51 »
vidis imamo sam pure jet a nisam razmisaljao o tome ali xenon definitivno ce radit bolje na pure jetu zato jer kao sta ti kazes ima bolji akumulator 9ah  :toothy11:

ma i generator mu je duplo jači od karburatora 165w ,a karb modeli imaju 70w ,neznam za te starije modele ali ovi novi purejetovi i ditechi mislim da bi bez beda uspjeli taj xenon pokrenut normalno bez spajanja na akomulator

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: runner 50 xenon
« Odgovori #25 : 07 Studeni, 2010, 13:11:30 »
py serisjki ima na svjetlima struju speglanu ono xenon plug n play. dok ditech nema njemu su svjetla na leru ono krijesnice, ja cu pokusat ovak napravit nekako mi je to jedino logicno jer znam da ce acc speglat sve, a filat ce se dovoljno.. jer regler daje dosta snage na 4-5 k rpm a brate kad se vozis skut je stalno na 9-10k rpm kad i pustis gas ispod 5 nije ziher.
🙈

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: runner 50 xenon
« Odgovori #26 : 07 Studeni, 2010, 16:12:51 »
ma i generator mu je duplo jači od karburatora 165w ,a karb modeli imaju 70w ,neznam za te starije modele ali ovi novi purejetovi i ditechi mislim da bi bez beda uspjeli taj xenon pokrenut normalno bez spajanja na akomulator
[/quote


DiTech1 ima oko 140w meni se čini

što se purejeta tiče ive je dobro rekao, skoro pa plug& play,samo treba poseban prekidač jer kad daš kontakt svjetla se sama pale, a još treba i zaverglati skutera  :toothy3:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline divljak_007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 455
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: SP 180
  • MojSetup: borosane na nogama
  • MojSpuh: ima rupu
Odg: runner 50 xenon
« Odgovori #27 : 07 Studeni, 2010, 20:26:36 »
a kak na registraciji,ja mislim imat sam desnu žarulju,znaci ljeva nece radit,oce me zafrkavat zbog tog ili?

Offline PanTheR_oo7

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • Ne sanjaj zivot, zivi san!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla [BiH]
  • Moj Skuter: SP70,ST,FXR,Nex,SR
  • Moja Kaciga: uvijek na glavi
  • MojSetup: MHR Team2,Stage6 RT+Malossi Overrange,Dell 25
  • MojSpuh: je zahrdjao [MHR Team2]
Odg: runner 50 xenon
« Odgovori #28 : 11 Studeni, 2010, 04:12:51 »
a kak na registraciji,ja mislim imat sam desnu žarulju,znaci ljeva nece radit,oce me zafrkavat zbog tog ili?
pa objasni im da imas xenon :)
Runner SP70
forum.mojskuter.com/index.php/topic,28416.msg1220039.html#msg1220039
FXR 180
forum.mojskuter.com/index.php/topic,100871.msg1220040.html#msg12

Offline svbeljan

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1018
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kastav
Odg: runner 50 xenon
« Odgovori #29 : 11 Studeni, 2010, 14:12:39 »
ksenon ugrađen bez homologacije, leće i onog za čistit far šta je ja mislim obavezno kod ugradnje i homologacije XD
pustit ce ga ........NE  :binkybaby:

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner 50 xenon
« Odgovori #30 : 12 Studeni, 2010, 13:56:51 »
ksenon ugrađen bez homologacije, leće i onog za čistit far šta je ja mislim obavezno kod ugradnje i homologacije XD
pustit ce ga ........NE  :binkybaby:

ja mislim isto ako se radi po zakonu da ne mogu pustit nikog s xenonom osim ako nije tvornicki. cak i na autima na kojima je ugrađen naknadno pogotovo onima koji nemaju polielipticne farove to nije legalno.

znam za neke slucajeve gdje su s autima pali na tehnickom zbog tih xenona. stvar je u tome da neki stavljaju xenone na stare aute i buduci da nisu bistri polielipticni farovi ta svjetlost se rasipa svuda i xenon ne funkcionira kako treba i jos k tome smeta onima iz suprotnog smjera jer nije odgovarajuce usmjerena.

mislim da bi na novijim skuterima funkcioniralo kako treba jer imaju bolje farove i sjenila, recimo na speedfightu 2 moze radit sto se tice svjetlosti sasvim zadovoljavajuce, al sve ovisi o ovima na tehnickom jer tesko ce tko vjerovat da je na 50-ki tvornicki xenon.

svasta sam cuo o iskustvima sa tehnickog i moram reci da to cujem samo po prici zato sto meni nikad nisu nista cjepidlacili cak ne provjeravaju svjetla niti zmigavce, samo krajnju i to je to. ali ako padnete na tehnickom zbog nosaca tablice onda cete pasti i zbog xenona, moje misljenje. jer to vec znaci da gledaju malo bolje.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: runner 50 xenon
« Odgovori #31 : 12 Studeni, 2010, 14:01:50 »
npr na Apriliji SR mk2 bi isto super xenon radio jel ima leću, samo kako konvertat onu glupu sijalicu u recimo H4 il tako neš, trebalo bi drugu leću stavit
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner 50 xenon
« Odgovori #32 : 12 Studeni, 2010, 14:05:47 »
npr na Apriliji SR mk2 bi isto super xenon radio jel ima leću, samo kako konvertat onu glupu sijalicu u recimo H4 il tako neš, trebalo bi drugu leću stavit

pa koja je serijski na apriliji zarulja? sta nije HS1 iliti slabija H4 isto?

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: runner 50 xenon
« Odgovori #33 : 12 Studeni, 2010, 14:26:21 »
H nije sigurno, nego neka lijeva skroz, ima kao 3 kraja i izgleda ko balonka  :angry7:
sve slože dobro i useru svjetlo
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline zL!Ko

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 558
  • Spol: Muški
  • volim ritam roka i turbofolka
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Crikvenica
  • Moj Skuter: DT 125
  • Moja Kaciga: bez vizira
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ser.
Odg: runner 50 xenon
« Odgovori #34 : 12 Studeni, 2010, 14:27:43 »
stavi far od 150, ona leca na 50 mi se cini duplo manja nego na 150. A mislim da bi ljude koji imaju xenon na faru bez lece trebalo kaznit, jbt kad doleti stim zabljesne me ko budalu, i naravno dignu ga u nebesa

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: runner 50 xenon
« Odgovori #35 : 13 Studeni, 2010, 15:05:59 »
da jer 85% nezna nastelat xenon.

imao sam na tipu 1.9 td bi-xenon auto star 20 i snop tuce kak trea, a vidi se xy puta bolje, a dugo je isto oke, bolje nego sa klasicnim..

i stvar je u tome da se to mora probat kad je iza u autu teret i da se onda mora stelat jer tak nece zabljesnut..

ja sam stelao sa 100kg. cementa u bunkeru i frend je vozil auto prema meni a ja sam bil u njegovom autu.. i kad mi nije smetalo tak sam ostavil.. i kad se iza nekog vozim veli da nimalo ne smeta, jedino kaj ga ubije kad idem na neki prijevoj ili ak imam dugo..   :icon_biggrin:

a na motoru nisam jos imal, al nadam se da cu imat.. 
🙈

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner 50 xenon
« Odgovori #36 : 13 Studeni, 2010, 15:37:18 »
svejedno nije to ono sto bi bilo sa polielipticnim lecama. ti si spustio svjetla tako da ne smetaju nikome, ali izgubila se svrha xenona. xenon mora biti jaci od obicnog svjetla, ali usmjeren. zato su lece za xenon svjetla polielipticnog oblika i tako izravno utjecu na usmjeravanje svjetlosti u pravom smjeru.

stari auti imaju obicno sjenilo, a staklo im je tako izliveno da usmjerava i rasprsuje svjetlo tako da je ono manje direktno. sa xenonom je to posebno izrazeno jer je svjetlost koju takve zarulje daju jaca od obicnih.

na 90% auta taj xenon kit ne radi kako treba al ljudi ga svejedno stavljaju, vidi se da je svjetlost razbacana i doslovno smeta cak i pjesaku...  :dontknow:
« Zadnja izmjena: 13 Studeni, 2010, 15:39:43 sqt_driver »