Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Potrošnja goriva  (Posjeta: 6438 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ad

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Typhoon
Potrošnja goriva
« : 12 Svibanj, 2010, 15:46:55 »
Evo mene opet  8)

Skuter je novi, radi se o Tayphoonu. Blokada još uvijek nije skidana. Potrošnja je oko 5l/100km.


Da li je to normalna potrošnja  ???

Hoće li se nakon skidanja blokade potrošnja povećati, smanjiti ili ostati ista  ???

Nadam se da vas ne gnjavim pitanjima ali sve ovo mi je novo pa se nadam da me shvaćate  :-[

Hvala  8)
A&D

Offline zovko

  • Tržnica : (+13)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia SR70
  • MojSetup: polini
  • MojSpuh: zx
Odg: Potrošnja goriva
« Odgovori #1 : 12 Svibanj, 2010, 15:55:54 »
potrosnja se nece povecati ako nebudes prestelavo karb...

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17042
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Potrošnja goriva
« Odgovori #2 : 12 Svibanj, 2010, 16:03:18 »
gle ako ti trosi 5 litara dok se vozis s blokadom 50
nakon skidanja blokade, stelanja frge i ostalog pri 50 bu trosil oko 3-3.5
jednostavno jer skuteri nisu stelani na "sparno" nego da se guše i s time sami sebi sprijecavaju prelazak preko 50
on trosi tak puno jer radi na prejakoj smjesi koja s spojem od filtera za zrak koji ima premalu ulaznu rupu dobiva
potrosac koji nejde

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Potrošnja goriva
« Odgovori #3 : 12 Svibanj, 2010, 16:15:03 »
gle ako ti trosi 5 litara dok se vozis s blokadom 50
nakon skidanja blokade, stelanja frge i ostalog pri 50 bu trosil oko 3-3.5
jednostavno jer skuteri nisu stelani na "sparno" nego da se guše i s time sami sebi sprijecavaju prelazak preko 50
on trosi tak puno jer radi na prejakoj smjesi koja s spojem od filtera za zrak koji ima premalu ulaznu rupu dobiva
potrosac koji nejde

Teorija ti ima smisla, ali si krivo objasnio.


Skuter  bez blokade treba vecu diznu u karb kako bi nadoknadio manjak goriva obzirom na protocnost ispuha. Dakle, ne radi se o tome da zblokirani skuter trosi zbog prebogate smjese, nego se radi o tome da ces takav zblokirani skut vozit 50km/h na full gasu pri velikom broju okretaja, a odblokirani na puno manjem broju okretaja od blokiranog skutera. I tu je ta razlika u potrosnji.

Zapravo, evo jos jednog primjera:

Vozis punim gasom sa blokadama i ides 50 km/h i tako vozis sat vremena i potrosis 2.5 litre. Prosao si 50 kilometara.
Vozis punim gasom bez blokada i ides 80 km/h  i tako vozis sat vremena i potrosis 3 litre (jer si stavio vecu diznu). Prosao si 80 kilometara.
U oba slucaja si vozio sat vremena, samo si u prvom slucaju imao prosjek od 5 litara na 100km, a u drugom 3,75 litre na 100 km
« Zadnja izmjena: 12 Svibanj, 2010, 16:17:34 3alfa3 »

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17042
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Potrošnja goriva
« Odgovori #4 : 12 Svibanj, 2010, 16:21:41 »
da, to sam htio i reci.
nes sam se pobrkao.
Uglavnom zakljucak ti je da ti skut bez blokada i ide bolje i ide brze i radi pouzdanije

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Potrošnja goriva
« Odgovori #5 : 12 Svibanj, 2010, 16:27:23 »
Uglavnom zakljucak ti je da ti skut bez blokada i ide bolje i ide brze i radi pouzdanije

To je istina.
Blokade ne sluze (u slucaju 50ccm skutera) da bi sacuvale motor od preforsiranja, nego da bi skuter bio legalan.
Ko da sportasu stavis krpu preko usta dok trci. Brzina ce mu biti manja, ali i organizam ce trpiti.

Offline lepan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera runner 50 sp
  • Moja Kaciga: no lan
Odg: Potrošnja goriva
« Odgovori #6 : 12 Svibanj, 2010, 16:47:29 »
da, to sam htio i reci.
nes sam se pobrkao.
Uglavnom zakljucak ti je da ti skut bez blokada i ide bolje i ide brze i radi pouzdanije
blokade skines i onda manje trosi? u mene trosi 5l na 100km a brzinu  dosegne i do 75km/h,a prosejcno je 65km/h. i jel se mogu skinuti blokade na yamahi bws?
« Zadnja izmjena: 12 Svibanj, 2010, 16:49:23 lepan »

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17042
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Potrošnja goriva
« Odgovori #7 : 12 Svibanj, 2010, 18:09:23 »
ti imas skinute blokade + nepostelani karb
reko sam ti daj mi se javi na pm pa ti dam manual za stelanje karba

Offline ad

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Typhoon
Odg: Potrošnja goriva
« Odgovori #8 : 12 Svibanj, 2010, 18:50:52 »
Hvala na odgovorima, prijedlozima, savjetima......

Kako sam zaista novi u cijeloj prići oko skutera. Znam jedino sjesti, upaliti ga i voziti. I naravno utočiti gorivo  :binkybaby:


Kao što sam i napisao blokada još uvijek nije skinuta, a većina na forumu mi je i savjetovala da je još uvijek ne skidam (pređeno je tek nešto više od 250km). Pri kupnji su mi rekli, kad dođem na servis nakon pređenih soma km da će mi skinuti blokadu (moto mondo). E sad, zanima me ako netko ima takvog iskustva, da li onda nakon skidanja blokade mjenjaju i diznu u karb ili ne??? Trebam li nakon njihovog servisa još nešto napraviti na skutu ili ne???

Fakat sam tuntlekkaj se tiće tih stvari  ::)


Tnx
A&D

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Potrošnja goriva
« Odgovori #9 : 12 Svibanj, 2010, 18:56:27 »
Znam jedino sjesti, upaliti ga i voziti.

To je OK i niko na to nece negativno reagirat (ako ko i reagira, posalji ga u k....). Ali ako ti napisem slijecede, ti razmisli pa zakljuci:

Sa blokadom pri 8000-9000 okr ides 50 km/h, a bez bloakde 80+km/h. Razmisli obzirom na jedinicu vremana sto to znaci vezano uz potrosnju

Offline ad

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Typhoon
Odg: Potrošnja goriva
« Odgovori #10 : 12 Svibanj, 2010, 19:02:30 »
Sa blokadom pri 8000-9000 okr ides 50 km/h, a bez bloakde 80+km/h. Razmisli obzirom na jedinicu vremana sto to znaci vezano uz potrosnju

Da, baš tako.... Samo kažem da se ne kužim u te stvari i nadam se da će nakon prijeđenih tih soma km i servisa ići lakše, brže, bolje.... jer sad se fakat muči, ide 45-50km/h, a okreće ga na 8-9000 okr.

I nadam se da će ovi na servisu sve napraviti kaj je potrebno.
A&D

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Potrošnja goriva
« Odgovori #11 : 12 Svibanj, 2010, 19:03:31 »
jel mi može neko reć jel ima veze kaj kad ja natankam do vrha na benzinskoj i nakon minutu mi se spusti za jedno 3-4 cm razina benge
i kad naginjem skut ljevo odispot izlaze mjehurići zraka, kaj to znači da mi negdje curi benga?  :toothy3:
ili se to spušta neš zbog promjene temperature - toplo hladno skupljanje širenje materjala???

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17042
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Potrošnja goriva
« Odgovori #12 : 12 Svibanj, 2010, 19:22:02 »
sto se tice blokade
cekaj prvo 1000 -1500 km prije nego ju skines
nek se masina lijepo razradi i nemoj ga previse tiskati

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17042
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Potrošnja goriva
« Odgovori #13 : 12 Svibanj, 2010, 19:25:27 »
jel mi može neko reć jel ima veze kaj kad ja natankam do vrha na benzinskoj i nakon minutu mi se spusti za jedno 3-4 cm razina benge
i kad naginjem skut ljevo odispot izlaze mjehurići zraka, kaj to znači da mi negdje curi benga?  toothy3
ili se to spušta neš zbog promjene temperature - toplo hladno skupljanje širenje materjala???




gle ako ti idu mjehurici a skut je ugasen onda je to negdi rupa jer odnekud mora dolazit zrak koji stvara te mjehurice.
ako ti radi skut i idu ti mjehurici to je normalno jer ti ventil benge spusta u tank mjehurice da bi ti mogao teci benzin iz tanka u frgu.

znaci iskljuci ga, gledaj tank dali idu mjehurici ako idu onda je rupa negdi i onda posnjofaj od kud dolazi smrad benge i popipaj dali ima kakvih mokrih mjesta

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Potrošnja goriva
« Odgovori #14 : 12 Svibanj, 2010, 23:06:29 »
jel mi može neko reć jel ima veze kaj kad ja natankam do vrha na benzinskoj i nakon minutu mi se spusti za jedno 3-4 cm razina benge
i kad naginjem skut ljevo odispot izlaze mjehurići zraka, kaj to znači da mi negdje curi benga?  toothy3
ili se to spušta neš zbog promjene temperature - toplo hladno skupljanje širenje materjala???




gle ako ti idu mjehurici a skut je ugasen onda je to negdi rupa jer odnekud mora dolazit zrak koji stvara te mjehurice.
ako ti radi skut i idu ti mjehurici to je normalno jer ti ventil benge spusta u tank mjehurice da bi ti mogao teci benzin iz tanka u frgu.

znaci iskljuci ga, gledaj tank dali idu mjehurici ako idu onda je rupa negdi i onda posnjofaj od kud dolazi smrad benge i popipaj dali ima kakvih mokrih mjesta

da ugašen, neidu stalno, samo kad nagnem, onak izađe veća količina zraka u mjehurima većim  :toothy11:

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: Potrošnja goriva
« Odgovori #15 : 12 Svibanj, 2010, 23:27:52 »
sto se tice blokade
cekaj prvo 1000 -1500 km prije nego ju skines
nek se masina lijepo razradi i nemoj ga previse tiskati

Pa sta se nebi ljepse razradio da tu blokanu skine odma,pa se na 50km/h vozi s manje od 3/4 gasa i puno manjim okretajima nego sa blokadom??

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Potrošnja goriva
« Odgovori #16 : 13 Svibanj, 2010, 14:21:12 »
meni je shema sa blokadom da je na okretajima, tak da mi je na 50 bilo svejedno drzati pun gas ili pola gasa, preko 50 nece..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline pesek

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 119
  • Spol: Muški
  • moje gume mogu propasti samo zbog starosti...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 1A Igor Pesocki' s Art
  • Mjesto: Danilovgrad
  • Moj Skuter: peugeot vivacity silversport
  • MojSetup: nema kita
  • MojSpuh: šta će ti auspuh?
Odg: Potrošnja goriva
« Odgovori #17 : 13 Svibanj, 2010, 15:52:35 »
Meni je skut s blokadom trošio isto nekih 4,5-5 lit. , a bez blokada potrošnja je 3-3,5lit. po otvorenom ga nekad naguram i do 2,5 lit. Potrošnja mi je važnija od neke krajnje brzine, tako da na serijali ništa nisam dirao. Išao uzbrdo ili nizbrdo, s blokadom nikako više od 50km/h, to je u stvari kao da voziš auto u 1,2,3, brzini a ne koristiš 4 i 5. Osobno smatram da je blokada štetna za skuter s 2T motorom, jer pri vožnji jakom nizbrdicom i uopće pri oduzimanju gasa,  praktično se koči motorom. Ako se uzme u obzir na koji način se 2T motori podmazuju, onda znate na šta mislim. Po meni bi trebalo odmah skinuti blokadu sa variomata, a ostalo kasnije nakon razrade.
rađe me kritikuj nego da me ignorišeš!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Potrošnja goriva
« Odgovori #18 : 13 Svibanj, 2010, 16:27:50 »
Po meni bi trebalo odmah skinuti blokadu sa variomata, a ostalo kasnije nakon razrade.

Da, ta blokada variomata je daleko najopasnija jer tjera mashinu u nepotrebne okretaje, ali i ove ostale blokade nisu neka sreca - bolje da motor dise kako treba pa da se za razradu pobrine vlasnik.

Offline ad

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Typhoon
Odg: Potrošnja goriva
« Odgovori #19 : 14 Svibanj, 2010, 19:01:31 »
Ja i jesam već razmišljao o skidanju blokade/blokada odmah ali me ˝muči˝garancija koju imam 2 godine. Ovako se moram voziti do 1000km, pa da mi ovi u servisu skinu....

Nemam pojma kaj napraviti  :dontknow: dal da skinem ili da čekam, odnosno da prođem tih soma km, pa da onda odem skinuti blokadu???

I ono kaj je pesek napisao, meni je problem kaj živim na bregu i fakat je mučenje išao dole ili gore. Kad se spuštam gas uopće ne diram, a kad se penjem muči se na 8000 okretaja, a brzina je 30 km/h.
A&D