Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: slabo krece kad se zagrije  (Posjeta: 11613 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline angel_tng

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
slabo krece kad se zagrije
« : 24 Lipanj, 2007, 00:41:49 »
Dakle, skuter je Beta eikon 50lc, ima Minarelli masinu, vodeno hladjenje. Presao sam oko 16tkm. Problem je da, kad palim skuter vuce ko lud, ali kad se malo zagrije, onda tesko krene, odnosno treba mu sekunda dvije da dobije sut i onda opet sve normalno, nema gubljenja snage uzbrdo i sl.
 Pitao sam par ljudi pa sam promjenio neke stvari: nove, lakse rolice, problem ostao isti, pa sam i federe kvacila stavio nova, i to oni 15% jace, al opet isto.
 Mislio sam i remen, ali on ima samo 6000 km, i nije los pa su mi rekli da to nije problem, a i nije bas jeftin, 270kn!
 Jos su mi ukazali na ove stvari: zacepljen auspuh, da ga malo procistim?
 Takodjer da mozda i kuplung rastavim i malo lamele pobrusim i onu osovinu operem benzinom jer da se mozda zapekla, ali cisto sumnjam da je to, jer mi skut vuce uzbrdo bez beda, a da je to onda bi mi se gusio.
 Pa mi jedino ostaje taj auspuh, i mozda filter zraka, jer mi se cini i da je on poprilicno prljav.
 Sta bi jos moglo bit? Pliz, sezona je u punom jeku, skut radi super, a samo me taj problem muci, pa da bude sve u najboljem redu.
 Uaprijed hvala  ;D

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: slabo krece kad se zagrije
« Odgovori #1 : 24 Lipanj, 2007, 00:52:52 »
to je remen... al nije mi jasno kako 270kn remen, jel kevlar?  ak nije stavi ga i rjesio si probleme.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: slabo krece kad se zagrije
« Odgovori #2 : 24 Lipanj, 2007, 04:00:17 »
to je remen... al nije mi jasno kako 270kn remen, jel kevlar?  ak nije stavi ga i rjesio si probleme.

pa ne zajeb... nega međuubrzanje, koliko sam skuzio ubrzanje mu je jedako, bio prijenos ugrijan ili ne

vidis da decko kaze da mu kad se ugrije treba koja sekunda da potegne tj. da krene, ja bi rekao da to nije do remena, prije da je do centralnog federa....mozda? ne znam?  :dontknow:

...laku noc
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: slabo krece kad se zagrije
« Odgovori #3 : 24 Lipanj, 2007, 10:48:03 »
i meni je to isto na runneru ,kad je hladan vuce ono bas extra ,kad se ugrije pa ono cekas na semaforu zeleno pa hovces da krene ..slabije starta ...malo,ali se primjeti za razliku od kad je hladan,ubrzanje je ono isto...samo taj start je slabiji ..ali ja mislim da je to ok jer se ugrije prenos pa slabije starta ??!!!
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: slabo krece kad se zagrije
« Odgovori #4 : 24 Lipanj, 2007, 12:50:45 »
to je remen... al nije mi jasno kako 270kn remen, jel kevlar?  ak nije stavi ga i rjesio si probleme.

pa ne zajeb... nega međuubrzanje, koliko sam skuzio ubrzanje mu je jedako, bio prijenos ugrijan ili ne

vidis da decko kaze da mu kad se ugrije treba koja sekunda da potegne tj. da krene, ja bi rekao da to nije do remena, prije da je do centralnog federa....mozda? ne znam?  :dontknow:

...laku noc

pa da, to j do remena, rasiri se remen i vuce se na startu. da je centralni onda bi bilo tako i kad je hladan,a centralni je i promijenio.

Offline angel_tng

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: slabo krece kad se zagrije
« Odgovori #5 : 24 Lipanj, 2007, 13:02:26 »
Nece bit ni taj centralni feder jer sam to mijenjao prije par tjedana, cak sam stavio i malo jaci, 15%.
Ali sta se tice tog zagrijavanja prijenosa, takodjer mislim da nije ni u tome problem, jer skuter vec godinama vozim i prije nisam imao taj problem. A i izbusio sam rupe po variomatu, tako da ima bolje hladjenje.
 Sta se cijene remena tice, on je 270kn original Yamahin, u Marcel motu, a neznam di bi mogao nac u Rijeci koje jeftinije mjesto?
 Ali, i dalje mislim da nije remen, jer je relativno nov.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: slabo krece kad se zagrije
« Odgovori #6 : 24 Lipanj, 2007, 13:13:08 »
@ roby
mislim...naravno imam i ja remen koji kad se ugrije sigurno se rastegne, al ne zajeb... mi kretanje

al znam kako je kod mene bilo kretanje sa razlicitim centralnim federima (seriskim, bijelim i zutim)

@ angel
federi kvacila i centralni feder nije isto

a remen ne moze biti relativno nov sa 6tk(mjenjaj to), a ta cijena od 270kn jako smrdi
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: slabo krece kad se zagrije
« Odgovori #7 : 24 Lipanj, 2007, 13:24:53 »
Pokusaj otici navecer kraj neke sume gdje je hladnije, trebao bi nestati problem.

Sto je veca temp. vani, motor je slabiji, rijedji zrak, pojacano grijanje...

Meni ide osjetno bolje po noci, a jos bolje u blizini sume...

Offline petar_speedy

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Duga Resa
  • Moj Skuter: RUNNER VX200
  • Moja Kaciga: SHARK
Odg: slabo krece kad se zagrije
« Odgovori #8 : 24 Lipanj, 2007, 21:46:21 »
Možda ti je filter zraka zaštopan

Offline marko.p

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1858
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac,Zagreb
  • Moj Skuter: GP1, Sr50 Replica Alex de Angelis,Golf Plus sportline tdi, Polo 9N3 tdi
  • Moja Kaciga: HJC, IXS
Odg: slabo krece kad se zagrije
« Odgovori #9 : 24 Lipanj, 2007, 22:05:30 »
meni recimo što vani toplije skuter slabije ide,prijenos se jako grije...

Offline zicka

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 46
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: yamaha x-max 250
Odg: slabo krece kad se zagrije
« Odgovori #10 : 24 Lipanj, 2007, 23:08:47 »
2 su razloga, prvi je da se prijenos ugrije a drugi i važniji je da se BENZIN ugrije, stara fora sa trka ti je da svi drže benzin u frizeru ili frižideru, pospješuje izgaranje i samim time povećeva snagu!
to ti je najčešći razlog zašto u zimskim danima motori idu bolje, barem je meni išo. Inače sa Domagojem Perkušićem (PH 70 ccm) sam išo u srednju pa mi je to on objašnjavo.

Offline angel_tng

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: slabo krece kad se zagrije
« Odgovori #11 : 25 Lipanj, 2007, 01:07:33 »

@ angel
federi kvacila i centralni feder nije isto

a remen ne moze biti relativno nov sa 6tk(mjenjaj to), a ta cijena od 270kn jako smrdi

Znam da nije feder centralni i federi kvacila isto, al ja sam sve to promijenio, i stavio zute, one 15% jace od serijale, i skut je stvarno bolje isao neko vrijeme, pa onda poceo zaje...
Cijena je remena takva kakva je u Marcel motu, a ako netko tko zivi u Ri zna di bi mogao nac jeftiniji, nek se ne srami rec  ;D
A mogao bi bit i filter zraka, na to sam jos i najvise sumnjao, jer sam ga cistio pred 5tkm, i vidim da sad vec i cijedi masnoca iz njega, tako da cu ga ocistit ovih dana, pa javim rezu.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: slabo krece kad se zagrije
« Odgovori #12 : 25 Lipanj, 2007, 01:54:06 »
koji novi centralni feder si stavio (seriski??), i kako znas da su zute opruge 15% jace od seriskih, kako ja to nigdje ne mogu procitati  :dontknow:

i sto prije ocisti taj filter, ma mos i kupit novi jeb.. 30-40kn, jedino ako kod tebe nije 100kn, s obzirom na cijenu remena, koji je min 100kn skuplji

It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline amater

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 58
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rije?ki momak
  • Moj Skuter: aprililili area51
Odg: slabo krece kad se zagrije
« Odgovori #13 : 25 Lipanj, 2007, 16:34:55 »
Inače,nemoj kupovat u Marcel moto jer on je preskup. inače ja remen za svog aeroxa sam kupio u "Mali Moto" na Kastvu(a sad se preselio na Vežicu) za 200kn, a imaš ga i u "Moto Grand Prix"-u koj se prije nalazio na Marinićima,a sad je ispod okretišta dvojke na Zametu za 170kn(osim ako nisu poskupili).
Pozdrav
?UVAJTE SE KRADLJIVACA PLASTIKA !!!

Offline shelby500 GT:D

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • *
  • Postova: 144
  • Spol: Muški
  • sp180 Trt edition
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: rijeka
  • Moj Skuter: sp180
  • MojSpuh: standard
Odg: slabo krece kad se zagrije
« Odgovori #14 : 26 Lipanj, 2007, 17:29:42 »
ja sam isto remen kupio u malom moto od topa za 175 kn
ponekad pijem umjerene kolicine alkohola:D

Offline angel_tng

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: slabo krece kad se zagrije
« Odgovori #15 : 03 Srpanj, 2007, 20:53:19 »
Hvala za Moto grand prix, zvao covjeka, i kaze da je 140kn original Malossi remen, stvarno jeftino nasparm 240 u Marcel Motu, to cu svakako kupit. Al sad sam kupio gumu, pa ce to malo pricekat  ;D
Inace, onako usput, jel zna netko di bi mogao pronac user manual za Betu Eikon 50lc, trazio sam i po ovom forumu i po netu, al nigdje nema? Treba mi jer bi kupio novi filter zraka, a neznam dimenzije. Jel za sve minarelli lc masine on isti?

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: slabo krece kad se zagrije
« Odgovori #16 : 03 Srpanj, 2007, 21:20:58 »
Hvala za Moto grand prix, zvao covjeka, i kaze da je 140kn original Malossi remen, stvarno jeftino nasparm 240 u Marcel Motu, to cu svakako kupit. Al sad sam kupio gumu, pa ce to malo pricekat  ;D
Inace, onako usput, jel zna netko di bi mogao pronac user manual za Betu Eikon 50lc, trazio sam i po ovom forumu i po netu, al nigdje nema? Treba mi jer bi kupio novi filter zraka, a neznam dimenzije. Jel za sve minarelli lc masine on isti?


Kakav je to "original Malossi remen"?

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: slabo krece kad se zagrije
« Odgovori #17 : 03 Srpanj, 2007, 21:37:59 »
to bi onda bio x-special

a sto se tice filtera, malossi ne pravi red sponge za eikon??? malo cudno
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline homer_simpson

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 222
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Donji Ladu?
  • Moj Skuter: Apriliu MX125
Odg: slabo krece kad se zagrije
« Odgovori #18 : 03 Srpanj, 2007, 23:29:05 »
Ima frend sličan ili isti problem sa aeroxom, kad je hladan super ide, kad se zagrije slabo vuče, i kao da mu slabo vuče uz brijeg, da nema uopće snage.. Inače, stavio je ZX-a, s rolicama i federima koje je dobio s njime, bijeli cent. feder i novi je kuplung jer je onaj bio u banani nešto... Rekao sam mu samo da si promjeni remen za sada, jer ima 9t km, a nije ga mjenjo... Valjda je onda samo u remenu stvar... Preporučio sam i rupice na deklu :binkybaby:
Lopovi,ne kradite!
Država ne voli konkurenciju.

Offline Dungeon Keeper

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: slabo krece kad se zagrije
« Odgovori #19 : 04 Srpanj, 2007, 01:36:57 »
Dakle, skuter je Beta eikon 50lc, ima Minarelli masinu, vodeno hladjenje. Presao sam oko 16tkm. Problem je da, kad palim skuter vuce ko lud, ali kad se malo zagrije, onda tesko krene, odnosno treba mu sekunda dvije da dobije sut i onda opet sve normalno, nema gubljenja snage uzbrdo i sl.
 Pitao sam par ljudi pa sam promjenio neke stvari: nove, lakse rolice, problem ostao isti, pa sam i federe kvacila stavio nova, i to oni 15% jace, al opet isto.
 Mislio sam i remen, ali on ima samo 6000 km, i nije los pa su mi rekli da to nije problem, a i nije bas jeftin, 270kn!
 Jos su mi ukazali na ove stvari: zacepljen auspuh, da ga malo procistim?
 Takodjer da mozda i kuplung rastavim i malo lamele pobrusim i onu osovinu operem benzinom jer da se mozda zapekla, ali cisto sumnjam da je to, jer mi skut vuce uzbrdo bez beda, a da je to onda bi mi se gusio.
 Pa mi jedino ostaje taj auspuh, i mozda filter zraka, jer mi se cini i da je on poprilicno prljav.
 Sta bi jos moglo bit? Pliz, sezona je u punom jeku, skut radi super, a samo me taj problem muci, pa da bude sve u najboljem redu.
 Uaprijed hvala  ;D

E sad ovisi kakav sut, ako polako krece bez okretaja i onda kasnije uhvati moze da je i do sustica, da se zagriju i omeksaju. Male sustice na kvacilu (Znaci ti das gas, motor krece ali sa vrlo slabim okretajima, i odmah krene cim das gas ali nema suta, tek kasnije uhvati). Pocetni sut je uvjek tu, bio remen potrosen ili ne :D. Jos jedna stvar sto se tog suta tice su ruline. Ako su teske on krene ali tek kasnije sut uhvati ili ne uhvati :D.
Opet mislim da bi sve sta sam spomenuo imalo i utjecaja kada je motor hladan, ali posto ti kazes da motor nema suta tek kada se zagrije moze biti jedino do susti ako mene pitas. Ili da mu padne snaga jer se pregrijao, ali opet mislim da su male sustice na kvacilu.