Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: KARBURATOR (princip rada)  (Posjeta: 7718 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PanTheR_oo7

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • Ne sanjaj zivot, zivi san!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla [BiH]
  • Moj Skuter: SP70,ST,FXR,Nex,SR
  • Moja Kaciga: uvijek na glavi
  • MojSetup: MHR Team2,Stage6 RT+Malossi Overrange,Dell 25
  • MojSpuh: je zahrdjao [MHR Team2]
KARBURATOR (princip rada)
« : 12 Studeni, 2009, 01:50:56 »
Mozda je neko vec radio nesto slicno, ali ja barem nisam vidio, pa haj da ubacim, nije na odmet.
Ja sam napisao ono sto znam, a za ove brojeve "1 2 3 4"  molim da objani koliko ko zna, jer ni meni nisu bas posve jasni kakvu ulogu ima koji saraf.



Sta se desava u "zelenom krugu"  (3)  kroz koji prolazi igla?



Sta predstavljaju ove "rupe" (4)???



Ovdje na slikama mi fali IGLA to sam zaboravio slikat.

HVALA UNAPRIJED! :notworthy:
Runner SP70
forum.mojskuter.com/index.php/topic,28416.msg1220039.html#msg1220039
FXR 180
forum.mojskuter.com/index.php/topic,100871.msg1220040.html#msg12

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: KARBURATOR (princip rada)
« Odgovori #1 : 12 Studeni, 2009, 09:20:59 »
neznam baš koji je to frgazer, ali ona mala cjevčica je za vakum pumpu a ne za benzin, za benzin je ona veća koju nisi ni označio pored čoka odmah..
br 1 je šarafić za štelanje ler gasa, br 2 je za štelanje smjese na leru, na br 3 fali klipić i igla koji otvaraju difuzor kad okreneš gas a br 4 su rupe kroz koje ulazi zrak za ler i čok diznu..

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: KARBURATOR (princip rada)
« Odgovori #2 : 12 Studeni, 2009, 10:56:36 »
1 je šerafić zraka za ler, na kraju je konusan pa samim ušerafljivanjem dižeš klipić koji propušta više zraka prema motoru, samim time diže ler i osiromašuje smjesu.
2ka je tu da kontrira 1ici i što ti više dodaš zraka sa 1im šerafićem, to moraš dodati i više goriva sa 2gim šerafićem. Ako je šerafić prije klipića onda radi preko vakuma, ako je šerafić poslije onda radi preko goriva tj sredstvo kontrole se mijenja. Bolji su ovi koji kontroliraju direktno preko goriva.
3 je klipić sa iglom. Dodavanjam gasa klipić se izdiže zajedno sa iglom i dopušta više smjese u cilindar. Na kraju igle je dizna ali se ne vidi. Ono malo mjedeno direktno ispod je atomizer i on atomizira gorivo tj. raspršuje ga u ovisnosti koliko je iglica izvučena.
4 su ulazi zraka za nadtlak potreban da bi karb radio i tjerao gorivo van kroz diznu i atomizer. Jedan kanal ide u čašicu koja sadržava gorivo a drugi ide preko šerafa za smjesu na ler diznu.


Ovo je ukratko. Inače o tome postoje knjige pa ako želiš znati točno kako radi, primi se učenja.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: KARBURATOR (princip rada)
« Odgovori #3 : 12 Studeni, 2009, 11:34:30 »
Karb ti je kopija mikunija, odokativno 14mm...
Ono sto si oznacio za gorivo ti je od vakuum-a, donje crjevo na pumpici ispod rezervara, ovo 'deblje' kraj choka ti je dovod goriva, ono ti je gornje crjevo na vakuum pumpici... U toj cjevcici od dovoda goriva na karbu imas malu plastiku kao nekakav filter goriva, nemoras je nti vracati nazad, nesluzi nicemu jer imas jos 2 filtera, jedan u rezervaru, jedan između karba i rezervara :hello:

Offline cvajko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • Dom je tamo gdje vaš bajk stoji na nogari.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: aprilia Rs125
  • Moja Kaciga: shark
  • MojSpuh: gianelli
Odg: KARBURATOR (princip rada)
« Odgovori #4 : 12 Studeni, 2009, 11:38:26 »
sorry sta upadan u temu al meni je puklo onaj gornji plasticni dio na karburatoru kroz koji prolazi sajla i sad jel mi to odgovara sa 50-tice ili vxr-a na mog sp180 ili moran nac bas od sp-a 180??
Doručak i kava su jednako važni kao Benzin i ulje.

Offline PanTheR_oo7

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • Ne sanjaj zivot, zivi san!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla [BiH]
  • Moj Skuter: SP70,ST,FXR,Nex,SR
  • Moja Kaciga: uvijek na glavi
  • MojSetup: MHR Team2,Stage6 RT+Malossi Overrange,Dell 25
  • MojSpuh: je zahrdjao [MHR Team2]
Odg: KARBURATOR (princip rada)
« Odgovori #5 : 12 Studeni, 2009, 12:15:46 »
ona mala cjevčica je za vakum pumpu a ne za benzin, za benzin je ona veća koju nisi ni označio pored čoka odmah..

E upravu si, zamjenio sam vakum pumpu i dovod goriva, jbga spavalo mi se jedva gledo, a  interesovalo me to.

TNX
Runner SP70
forum.mojskuter.com/index.php/topic,28416.msg1220039.html#msg1220039
FXR 180
forum.mojskuter.com/index.php/topic,100871.msg1220040.html#msg12

Offline PanTheR_oo7

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • Ne sanjaj zivot, zivi san!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla [BiH]
  • Moj Skuter: SP70,ST,FXR,Nex,SR
  • Moja Kaciga: uvijek na glavi
  • MojSetup: MHR Team2,Stage6 RT+Malossi Overrange,Dell 25
  • MojSpuh: je zahrdjao [MHR Team2]
Odg: KARBURATOR (princip rada)
« Odgovori #6 : 12 Studeni, 2009, 12:19:29 »
1 je šerafić zraka za ler, na kraju je konusan pa samim ušerafljivanjem dižeš klipić koji propušta više zraka prema motoru, samim time diže ler i osiromašuje smjesu.
2ka je tu da kontrira 1ici i što ti više dodaš zraka sa 1im šerafićem, to moraš dodati i više goriva sa 2gim šerafićem. Ako je šerafić prije klipića onda radi preko vakuma, ako je šerafić poslije onda radi preko goriva tj sredstvo kontrole se mijenja. Bolji su ovi koji kontroliraju direktno preko goriva.
3 je klipić sa iglom. Dodavanjam gasa klipić se izdiže zajedno sa iglom i dopušta više smjese u cilindar. Na kraju igle je dizna ali se ne vidi. Ono malo mjedeno direktno ispod je atomizer i on atomizira gorivo tj. raspršuje ga u ovisnosti koliko je iglica izvučena.
4 su ulazi zraka za nadtlak potreban da bi karb radio i tjerao gorivo van kroz diznu i atomizer. Jedan kanal ide u čašicu koja sadržava gorivo a drugi ide preko šerafa za smjesu na ler diznu.


Ovo je ukratko. Inače o tome postoje knjige pa ako želiš znati točno kako radi, primi se učenja.

Hvala na objasnjenju!   Ja nisam mehanicar ili slicno, mene interesuju neke osnovne stvari, da pokusam skontat osnovni princip rada karba.

HVALA jos jednom. :notworthy:
Runner SP70
forum.mojskuter.com/index.php/topic,28416.msg1220039.html#msg1220039
FXR 180
forum.mojskuter.com/index.php/topic,100871.msg1220040.html#msg12

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: KARBURATOR (princip rada)
« Odgovori #7 : 12 Studeni, 2009, 12:22:03 »
Karb ti je kopija mikunija, odokativno 14mm...
Ono sto si oznacio za gorivo ti je od vakuum-a, donje crjevo na pumpici ispod rezervara, ovo 'deblje' kraj choka ti je dovod goriva, ono ti je gornje crjevo na vakuum pumpici... U toj cjevcici od dovoda goriva na karbu imas malu plastiku kao nekakav filter goriva, nemoras je nti vracati nazad, nesluzi nicemu jer imas jos 2 filtera, jedan u rezervaru, jedan između karba i rezervara :hello:
Ja bi rekao kopija Mikuni-ja 16mm  :icon_thumright: