Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problem VXR 200  (Posjeta: 5866 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Skopa

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 358
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Piaggio Skipper 150 2t(opet) :D
  • MojSetup: je serijski
  • MojSpuh: zvijerski
Problem VXR 200
« : 19 Listopad, 2009, 10:05:46 »
Dok se vozim na frendovom vxr-u.Kad drzim pun gas neko vrijeme i pustim ga skroz pukne bas jako iz auspuha,dodam opet gas(Ne razvrtava)i kad ga opet pustim opet pukne i onda kad se zaustavim motor se ugasi.Ugasim kontakt,upalim iz prve i vozi normalno.dogodilo mi se i kad sam ga drzao jedno vrijeme pun gas na ravnici da je razvrtavao do kraja pa je puknulo iz auspuha pa opet nastavilo razvrtavat.U čemu može bit problem?Svjećica?smjesa u karbu ?

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Problem VXR 200
« Odgovori #1 : 19 Listopad, 2009, 10:56:24 »
svječka ti nevalja
Piaggio X9 250  Black Box

Offline Skopa

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 358
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Piaggio Skipper 150 2t(opet) :D
  • MojSetup: je serijski
  • MojSpuh: zvijerski
Odg: Problem VXR 200
« Odgovori #2 : 19 Listopad, 2009, 11:35:26 »
Jos me uz to zanima koja je svičica najbolja sad za ovo vrime ?

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Problem VXR 200
« Odgovori #3 : 19 Listopad, 2009, 11:55:09 »
skopa nije ti to 2T da stavljas svjecicu i stelas fergazer ovisno o vremenskim uvjetima... :u_plac:

btw ovo kai ti se dogadja moze bit da struja zajebava ili fergazer...ali svjecica nevjerujem da je krepala....
« Zadnja izmjena: 19 Listopad, 2009, 11:57:29 2TDottore »

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: Problem VXR 200
« Odgovori #4 : 19 Listopad, 2009, 13:08:48 »
pucanje iz auspuha je noramalno na njemu, ali se to pucanje može smanjiti sa manjom diznom. to pukne što izgori višak goriva kada pustiš gas. e sada, ako ti prije nije ostajalo viška goriva i nije pucalo, moguće je da je do svjećice iako sumnjam ako je redovno mijenjana na servisu svake 3000 km. probaj naštelati malo karb jer ti zbog nekog razloga ostaje višak goriva koji se zapali i tako "pukne" iz auspuha. diznu ne diraj ako prije nije pucalo, a nitko poslije toga nije kemijao sa diznama.
ovo što ti je dottore rekao da se vxr ne štela po vremenskim uvjetima - potpis  :icon_thumright:
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Problem VXR 200
« Odgovori #5 : 19 Listopad, 2009, 13:11:43 »
i meni zestoko puca vxr sa serdarevicem al samo kad pustim gas.....a bome puca i sa serijskim spuhom ali skroz tiho.....i kak kaze keky to je valjda normalno.....  ;D

recimo frend kad ima tvornicki otvoren zrak na 2-2.5 kruga isto mu zestoko puca kad pusti gas al kad otvori zrak za jos nekoliko krugova onda se nista ne ispucava.....znaci to je stvar u smjesi i neizgorenom benzinu koji detonira u spuhu....
« Zadnja izmjena: 19 Listopad, 2009, 13:13:59 2TDottore »

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: Problem VXR 200
« Odgovori #6 : 19 Listopad, 2009, 13:30:26 »
eto, kada otvori zrak dobije siromašniju smjesu i tada izgara sav benzin i ne dolazi do pucanja. dakle ili to ili manju diznu staviti ako je netko stavio preveliku. osim toga određeno pucanje je normalno na njima.
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: Problem VXR 200
« Odgovori #7 : 19 Listopad, 2009, 13:46:21 »
4 litre? lijepo lijepo. voziš se đaba.  :icon_biggrin:
meni je vx na najvećim opterećenjima trošio 4.7l, a najmanje po gradu ne znam, ali bilo je iznad 4l. sada mi troši oko 5l otkad je 200 ccm. mislim da bi i to spustio da izvadim neke dijelove koje sam ubacivao. čuj, da bolje ide moraš i točiti više.  :icon_biggrin:

di je skopa da vidimo šta je problem? nema ga na forumu.
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!

Offline loris46

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: runner vx200, runner 50sp, Yamaha xj6
  • MojSetup: =)
Odg: Problem VXR 200
« Odgovori #8 : 19 Listopad, 2009, 14:37:09 »
i meni tako puca..samo mi se ne gasi kada stanem...a to ti puca zbog vise oktana u benzinu..koliko sam upucen..
..PRODAJEM GILERU RUNNER VXR..HITNO!!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Problem VXR 200
« Odgovori #9 : 19 Listopad, 2009, 17:14:54 »
oće pucat i dok su raštelani ventili.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Problem VXR 200
« Odgovori #10 : 19 Listopad, 2009, 17:18:56 »
oće pucat i dok su raštelani ventili.

kada puca nevalja za auspuh jer se stvori naglo velika temperatura i kuri vunu, pa se onda hladi brzo pa opet temperatura pa hlađenje sveukupno trebalo bi izbjegavati to jer auspuh netraje dugo zbog toga.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Odg: Problem VXR 200
« Odgovori #11 : 19 Listopad, 2009, 18:02:23 »
kada puca nevalja za auspuh jer se stvori naglo velika temperatura i kuri vunu, pa se onda hladi brzo pa opet temperatura pa hlađenje sveukupno trebalo bi izbjegavati to jer auspuh netraje dugo zbog toga.
skines auspuh i promjenis vunu, ja to radim 5 puta godisnje  ;D

po meni je to struja, jer ja uvijek kad sam imao problema sa svjecicom ona samo stanje i ti vise neces kresnut motor, potrosi se elektroda i to je to. probaj malo odvrnut onaj saraf za stelanje smjese, smanji mu benzine.
4t

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: Problem VXR 200
« Odgovori #12 : 19 Listopad, 2009, 21:56:08 »
i meni tako puca..samo mi se ne gasi kada stanem...a to ti puca zbog vise oktana u benzinu..koliko sam upucen..

pusti to. u našem benzinu sigurno nema viška oktana. probaj natočiti negdje vani, pa ćeš vidjeti kako ti motor zapravo može raditi i ići. nema to pucanje veze sa oktanima.
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!

Offline loris46

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: runner vx200, runner 50sp, Yamaha xj6
  • MojSetup: =)
Odg: Problem VXR 200
« Odgovori #13 : 19 Listopad, 2009, 22:27:41 »
pusti to. u našem benzinu sigurno nema viška oktana. probaj natočiti negdje vani, pa ćeš vidjeti kako ti motor zapravo može raditi i ići. nema to pucanje veze sa oktanima.

ima ima...objasnio mi je jedan decko sto radi na grobniku na pisti..i sto prodaju tamo benzin....naravno taj benzin je skuplji oko jedne kune..8,68kn...koliko se sjecam...to ti je do oktana..
jedino takav kvalitetan benzin ces naci na omv-u i na tifonu..tako mi je rekao ali i cujem od drugih.. :icon_thumright:
..PRODAJEM GILERU RUNNER VXR..HITNO!!

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: Problem VXR 200
« Odgovori #14 : 20 Listopad, 2009, 00:21:04 »
ima ima...objasnio mi je jedan decko sto radi na grobniku na pisti..i sto prodaju tamo benzin....naravno taj benzin je skuplji oko jedne kune..8,68kn...koliko se sjecam...to ti je do oktana..
jedino takav kvalitetan benzin ces naci na omv-u i na tifonu..tako mi je rekao ali i cujem od drugih.. :icon_thumright:


na grobniku se prodaje gorivo od 100 oktana koje imaš jedino na omv benzinskim postajama i nigdje više. btw, tko je rekao da skopa sipa 100 oktansko gorivo?
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!

Offline Skopa

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 358
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Piaggio Skipper 150 2t(opet) :D
  • MojSetup: je serijski
  • MojSpuh: zvijerski
Odg: Problem VXR 200
« Odgovori #15 : 20 Listopad, 2009, 12:27:44 »
Ma nema to veze sa bengom.Jel vi razumite?Ja vozim jedno vrijeme pun gas,kad ga pustim bas pukne iz auspuha strasno,ko iz puske i kad opet idem dodat gas on ne vuce al kad ga pustim opet pukne.Kad stanem ugasi se sam.ugasim par puta kontakt i upalim i pali iz prve

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Problem VXR 200
« Odgovori #16 : 20 Listopad, 2009, 13:14:15 »
ma kakvo gorivo..i na tifonu i na omv-u ima vode i u to sam se osobno uvijerio tako da je isti k**ra* di tocis..

Offline Keky.sb

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški
  • vx u garaži, kawa u srcu...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slav. Brod
  • Moj Skuter: vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan N-Com 103
  • MojSpuh: Deak
Odg: Problem VXR 200
« Odgovori #17 : 20 Listopad, 2009, 13:34:53 »
i ja sam pokušao objasniti da nije do goriva.
Slavite Boga
jer znate da je imao viziju.
Stavio je Arthura Asha na glinu,
Jackiea Robinsona na dijamant, Muhameda Alija u ring, a mog čovjeka, igor.sb, na dva kotača! Stoga nemojte mucati i vrtiti se okolo. Kleknite i poklonite se!

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Problem VXR 200
« Odgovori #18 : 21 Listopad, 2009, 21:59:19 »
kad si zadnjiput naštelao ventile.
 izlazni ventili su ti u banani. a ako si i naštelao ventile onda imaš gareži na njima te ih trebaš zamijeniti.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Problem VXR 200
« Odgovori #19 : 21 Listopad, 2009, 22:29:06 »
Ma nema to veze sa bengom.Jel vi razumite?Ja vozim jedno vrijeme pun gas,kad ga pustim bas pukne iz auspuha strasno,ko iz puske i kad opet idem dodat gas on ne vuce al kad ga pustim opet pukne.Kad stanem ugasi se sam.ugasim par puta kontakt i upalim i pali iz prve
Provjeri za pocetak lulicu. Zna se desit da se olabavi od kabla,i vjerojatno zbog toga ne radi na leru jer ne dobiva kvalitetnu iskru...
Svjecica se mjenja u servisu svakih 6000km  :binkybaby:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!