Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Midrace kitevi?!6.str pitanje??  (Posjeta: 8322 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #80 : 20 Listopad, 2009, 14:06:09 »
Ja imam getribu od 11% i dobio sam mozda 5km/h vise, remen dolazi do iste razine i okretaji su isti ili malo veci kao i prije produljenja (stavljen je i malo jaci spuh).
Ili sam ja uvijek realan, ili nesto ne stima, ili drugi pretjeruju.

a dhorvat ima 25% ako se ne varam produljenje, i sigurno nema top speed od 145km/h, nego se vrti oko 100km/h.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #81 : 20 Listopad, 2009, 14:58:41 »
stvar je u tome da sam ja imao setup kakav sam imao i izvlacio sam max iz masine tako da se vrtio nenormalno i sa serijskom getribom nije imao krajnju jer ja s njom dosao jako brzo do te neke brzine od nekih 100 di je poceo prevrtavat..a kad sam stavio 22% primar to se popravilo i skuter je imao puno bolje ubrzanje bez prevrtavanja i puno linearnije je nabirao brzinu sto je rezultiralo vecom krajnjom..

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #82 : 20 Listopad, 2009, 15:13:08 »
Ja imam getribu od 11% i dobio sam mozda 5km/h vise, remen dolazi do iste razine i okretaji su isti ili malo veci kao i prije produljenja (stavljen je i malo jaci spuh).
Ili sam ja uvijek realan, ili nesto ne stima, ili drugi pretjeruju.

a dhorvat ima 25% ako se ne varam produljenje, i sigurno nema top speed od 145km/h, nego se vrti oko 100km/h.

istina, i meni je s malossi primarom 15% dobio možda ni 10kmh krajnje
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #83 : 20 Listopad, 2009, 17:04:16 »
ja sam sa primarom 22% produženje na Malossi Sportu dobio oko 10kmh krajnje....ali sam popušio na startu dosta...jednostavno nisam mogao ušteleati start da ispucava nikako...
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #84 : 20 Listopad, 2009, 17:29:36 »
Ja imam getribu od 11% i dobio sam mozda 5km/h vise, remen dolazi do iste razine i okretaji su isti ili malo veci kao i prije produljenja
Ili sam ja uvijek realan, ili nesto ne stima, ili drugi pretjeruju.

Moram priznati da me cudi rezultat. Ako je variabilni prijenos u istom omjeru, okretaji isti (ili veci - ali cudi me da bi dulja getriba dopustala vece oretaje, mozda iste, ali zasto vece - vjerojatno je u igri drugi faktor - vjetar, manje vlage, temperatura i sl) onda je povecanje brzine trebalo biti tocno onoliko koliko je getriba dulja.


a dhorvat ima 25% ako se ne varam produljenje, i sigurno nema top speed od 145km/h, nego se vrti oko 100km/h.

Tu je definitivno u igri nedostatak snage i remen sigurno ne dodje do pozicije gdje je sa serijskom getribom.
Ili dolazi, ali to znaci da serijska getriba dopusta max cca. 80 km/h





ja sam sa primarom 22% produženje na Malossi Sportu dobio oko 10kmh krajnje....ali sam popušio na startu dosta...jednostavno nisam mogao ušteleati start da ispucava nikako...

Vidi se iz brojki koje si naveo da je to malo predugacko za snagu koju razvija tvoj skuter.
Ako si dobio 10 km/h, onda je za tebe produljenje od nekih 10tak %
« Zadnja izmjena: 20 Listopad, 2009, 17:31:16 3alfa3 »

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #85 : 20 Listopad, 2009, 17:37:27 »
Koliko se poveca krajnja ako se na minarelli ac stavi lc sekundar, naprimjer na mina copy masini u lune bi to bilo oko 23% produzenje, moja s ovim slabasnim setupom ide 70-72, al pere 0-60 vecinu serijala, barem sve protiv kojih sam se trko, ima mrvicu bolje ubrzanje nego serijski F15 :help:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #86 : 20 Listopad, 2009, 17:42:22 »
Koliko se poveca krajnja ako se na minarelli ac stavi lc sekundar, naprimjer na mina copy masini u lune bi to bilo oko 23% produzenje, moja s ovim slabasnim setupom ide 70-72, al pere 0-60 vecinu serijala, barem sve protiv kojih sam se trko, ima mrvicu bolje ubrzanje nego serijski F15 :help:

Kristalna kugla mi je na servisu pa cu ti to morati reci neki drugi put  ;D


Daj ti radje omejere zubaca, pa cu ti reci tocno koliko ces povecati brzinu (pod uvjetom da ju zavrtis u krajnjoj na isti broj okretaja i da remen bude u istom omjeru)

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #87 : 20 Listopad, 2009, 17:54:55 »
Primar - 13 / 47

Sekundar orginal - 12 / 48

Lc sekundar - 14 / 43

Remen ce sigurno izbaciti do kraja, sada razvrtava vec od 55km/h  :dontknow:
Nije do remena, u svakoga je na luni tako :drunken_smilie:

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #88 : 20 Listopad, 2009, 18:36:20 »
Jeli to sad sigurno da pase lc minarelli sekundar na kosooke? I ja bi si to bubnuo.  :toothy3:

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #89 : 20 Listopad, 2009, 18:51:59 »
Jeli to sad sigurno da pase lc minarelli sekundar na kosooke? I ja bi si to bubnuo.  :toothy3:

Juce terebala doci orginal kosooka getriba, pa bi pokusao nanju upresat lc sekundar, nebih bas na svojoj experimentira, valjda ce sutra doci :dontknow:
Briem da ce ici preko 75, max 80, vidicemo ako uopce to uspijem nabiti :laughing7:
Ako nebude sve isto dimenzijski, tj, nebude pasalo, pokusat cu nesto iskombinirat s tokarom :dontknow:
Prema slikama bi trebala pasat, ako usije napravit cu faq pa ces znati i viditi, ako uspijem...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #90 : 20 Listopad, 2009, 18:54:34 »
Sekundar orginal - 12 / 48

Lc sekundar - 14 / 43


To je produljenje od 23,21%

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #91 : 20 Listopad, 2009, 18:59:48 »

To je produljenje od 23,21%

70 / 100 = 0,7 * (100 + 23,21)= 86,247...

Uff... po tome ima prjenosa i vise nego potrebno, moci ce barem 75, sigurno...
Bitno je da cu skresat potrosnu i produzit vjek motora, ovako mi je na 70 u onom iber stvari...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #92 : 20 Listopad, 2009, 20:52:15 »
ali to znaci da serijska getriba dopusta max cca. 80 km/h

potpuno serijski aerox bez blokada, spuh sa katalizatorom, znaci serijska getriba, isao mi je tocno 80km/h po gpsu, i to je bio max. , negdje sam slikao rezultat kada sam mjerio. A iz iskustva znam da serijska getriba ide preko 90km/h sigurno.

Jer u stvarnosti su rezultati drukciji, jedino na forumu se moze nacitati dosta gluposti koje nekada  :sex2: u zdrav mozak

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Midrace kitevi?!2.str pitanje??
« Odgovori #93 : 21 Listopad, 2009, 10:45:42 »
potpuno serijski aerox bez blokada, spuh sa katalizatorom, znaci serijska getriba, isao mi je tocno 80km/h po gpsu, i to je bio max. , negdje sam slikao rezultat kada sam mjerio. A iz iskustva znam da serijska getriba ide preko 90km/h sigurno.

Jer u stvarnosti su rezultati drukciji, jedino na forumu se moze nacitati dosta gluposti koje nekada  :sex2: u zdrav mozak

Ma misliš?  :toothy12: :toothy12:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Midrace kitevi?!5.str pitanje??
« Odgovori #94 : 21 Listopad, 2009, 21:54:00 »
eh ovako posto planiram sve to da radim....a vec sad sam zabrinut kako mi koci runner sa sportom 70 slabo je to vec kad treba hitno da se koci .....zanima me jel mi koze moze rec 100% jel ovo sve pase na novog runnera :

item no.S61314004
item no.S61400001
item no.SSP12140
2.Ovdje pise za ovu Stage 6 Celjust da je prednja ...imal gdje da se uzme ovakva i zadn stage 6 ?? ...
3.uglavnom da mi ko potvrdi za ova 2 diska da pasu na novog runnera....i da ako ne budem mjenjo cesljuti jel mogu ovi diskovi na orginalne ??
« Zadnja izmjena: 22 Listopad, 2009, 21:21:49 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Midrace kitevi?!5.str pitanje??
« Odgovori #95 : 21 Listopad, 2009, 21:57:54 »
da stavis samo od starog runnera brembo celjusti bolje ce kocit..

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Midrace kitevi?!5.str pitanje??
« Odgovori #96 : 21 Listopad, 2009, 22:06:17 »
da stavis samo od starog runnera brembo celjusti bolje ce kocit..
oteo si mi rječ iz usta! brembo čeljusti uz kombinaciju kvalitetnih diskova, pločica i ostalih stvari. to koči ko mutavo.


a šta se primara tiče, meni skuter nikad nije bolje išao kao kad sam izbacio ovaj stage6 primar van i stavio serijsku lc minarelli getribu.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Midrace kitevi?!5.str pitanje??
« Odgovori #97 : 21 Listopad, 2009, 22:11:50 »
ma dobro ako ne bude stavljao oversize disk onda neka stavi brembo kljesta sa dobrim plocicama i to sasvim dovoljno koci..ja sam bio skroz zadovoljan sa tim kocnicama na runneru..

a getribe sto se tice mislim da nije bas ista stvar piaggio i minarelli..a tu je rijec o midrace-u koji bi se vrtio na 12-13

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Midrace kitevi?!5.str pitanje??
« Odgovori #98 : 21 Listopad, 2009, 22:15:26 »
istina, to je fakat za recimo neki base ili niži midrace setup totalna pušiona.
pa ni nisam rekao da mora stavit oversize disk ima i normalnih diskova koji su kvalitetni. ja sam novi oversize disk platio oko 150 eura i ne žalim nit lipe. jednostavno sam prezadovoljan kombinacijom.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Midrace kitevi?!5.str pitanje??
« Odgovori #99 : 21 Listopad, 2009, 22:39:44 »
dobro sad neznam kakvi su sami diskovi na novom runneru ali ovi na starom su ok u kombinaciji sa brembo kljestima i ja sam osobno koristio ferodo plocice i bilo mi je skroz dovoljno..