Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Incijativa i strateški cilj - dozvoliti vožnju 4T 125 ccm s B kategorijom  (Posjeta: 8418 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
mislim, samo budala ne vidi da hrvatska vlast ne voli svoj narod

danas je svima jasno da nas vodi, da izglasava zakone hrpa primitivaca, lopova i kriminalaca i da je sve moguće ako njima omogučava da sačuvaju vlast i omoguči daljnju osobnu pljačku...

istovremeno nas guše nepotrebnom regulativom, birokratiziranjem i ograničavanjem slobode i prava uz jedini motiv punjenja proračuna iz kojeg onda vjedrima grabe i prosipaju....

čak i tzv. zakoni iz područja ljudskih prava su karikatura - diktat  pomanitalih feministkinja uz goebbelsovsku propagandu i staljinističku provedbu

temeljne postavke mog prijedloga su dogledna potreba izumiranja 2T motora i nesigurnost  vožnje s 50 ccm 4T skuterom zbog premale snage za gradsku vožnju

nema prepreke u europskoj regulativi - francuska ima dozvoljenu vožnju 125 ccm s B kategorijom ..., u Italji nitko više ne kupuje 2T 50 ccm skutere....

nas tretiraju kao ovce za šišanje - iako imamo dozvolu za automobil sa više od 100 KS...
ne dam im te 2500 kuna da mogu voziti ono što mogu i znam voziti s B kategorijom

istovremeno ugrožavaju moj život i zdravlje, jer sa 50 ccm 4T, nisam siguran niti u gradskoj vožnji zbog manjka snage koju takav skuter ima....

čak je i neustavno jer 2T skuter ima duplo veću snagu od 4T, a spada po kriteriju kubikaže u istu kategoriju i time se diskriminatorski prisiljavaju vozači 4T na opasnije i rizičnije sudjelovanje u prometu...

izglasavaju nekakve zakone o nepušenju, pa ih povlače....iz tko zna kojih motiva..a ne vidim niti jednu prepreku da se izglasa zakon poput ovoga u naslovu. Valjda je svakome jasno da je u ovoj zemlji to moguće i to lako moguće.....treba samo potkupiti jednog ili dva novinara Jutarnjeg.....tako to kod nas ide.

Offline Lazo

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bošnjaci
  • Moj Skuter: Yamaha X-Max 250
bilo bi to odlično za daljnje genaracije motorista ali trenutno je meni svejedno kad sam već položio .... da ukinu i 50ccm=50 km/h to bi bilo odlično.... nebih htio da 2t ikada izumre  :sad3: ......

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
ma ajde u k... samo govoris protiv 2t motora.. sto ti je.. daj smiri se, ako moze 4t 125 ja sam za da moze i 125 2t, ista je kubikaza, zasto ne,... moguce je iz te kubikaze iz 4 t izvuci snagu kao u 2t samo neka se potrude... a ne generalizirati i pametovati kontra 2 t motora.. ako mi netko umjesto moga da 4t jedino tako je moguce...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
ajde agile ne lupaj gluposti, .. vrati se na onaj svoj 4t forum s tim propagandama anti 2t ...


to sta ti nedas 2500kn za vozacku je tvoj problem... tim ispadima nes nista prominit, a samo unosis nemir i potices svadju na forumu...

SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
nikone, niti jednom rječju nisam bio anti 2T...nek ih ljudi voze dok i ako ih ne ukinu, -  za to sam da se sa B kategorijom može voziti 125 4T

čak i ovaj "ispad" nije osoban - to je odavno poznata incijativa...

shvati, da nas ima onih kojima je 125 ccm  4T maksimum, ne želimo jednog dana kad narastemo voziti motor i apsolutno nam se čini besmisleno polagati A kategoriju zbog toga....
« Zadnja izmjena: 10 Listopad, 2009, 17:56:42 Agil »

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
i zasto onda nebi mogao i 2t 125 cc... lol
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
pa..objasnio sam ...2T 125 ccm razvija previše snage ( recimo 10 KS bi bilo dozvoljeno, od 10 - 15 A1 )

tj. do 8 kW B kategorija, 8 - 11 kW A1 kategorija, 11-35 kW A2 kategorija, više od 35 kW A kategorija
« Zadnja izmjena: 10 Listopad, 2009, 19:02:39 Agil »

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
pa..objasnio sam ...2T 125 ccm razvija previše snage ( recimo 10 KS bi bilo dozvoljeno, od 10 - 15 A1 )
znao sam da ces to reci, vozis li auto ? koliko ks ima? znaci onda bi npr do 75 ks trebalo staviti B1 kategoriju, do 105 b2 kat, i preko B, bi li onda isto govorio, i usput svi automobili su 4t (ne kontamo trabanta) ? da li bi ti onda bilo svejedno... ako cemo po kubikazi znaci mazda rx8 iz 1.3 litrenoga motora razvija 232 ks, sto cemo onda.. znaci nebi smjelo se nista od 1280 ccm voziti jer je prejako... daj molim te...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
znao sam da ces to reci, vozis li auto ? koliko ks ima? znaci onda bi npr do 75 ks trebalo staviti B1 kategoriju, do 105 b2 kat, i preko B, bi li onda isto govorio, i usput svi automobili su 4t (ne kontamo trabanta) ? da li bi ti onda bilo svejedno... ako cemo po kubikazi znaci mazda rx8 iz 1.3 litrenoga motora razvija 232 ks, sto cemo onda.. znaci nebi smjelo se nista od 1280 ccm voziti jer je prejako... daj molim te...

ovo što si napisao i nije tako ludo, bar je takva logika u kategoriji dvotočkaša..ne bi bilo zgorega da postoji B1 ( do recimo 120 KS ) i B2 ( preko 120 KS)
Pa za B2 puno rigoroznije polaganje uključujući i psihotest+ motoriku ( uštedjelo bi se tu života...)

Kakobilo, ne radi se tu o 2T ili 4T, nego o tome da je ograničenje 50 ccm za 4T apsurdno - ne omogučuje minimum sigurnog sudjelovanja u saobraćaju - 4T vozi uzbrdo osobu od 85 kg 15-20 /sat. S obzirom da je realnost da 2T voze bez tuninga do 75 na sat i da nitko ne poštuje ograničenje 50, 4T vozači 50 ccm skutera su uistinu hendikepirani. Osobno me baš zanima kakav bi odnos prodaje i popularnosti bio kad bi 50 ccm 2T i 125 ccm 4T bili u istoj kategoriji...

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
a gledaj, samo sam ti na onome editu htio reci da bi tu vozaci runnera i drugih skutova pia 125 4t bili zakinuti zbog snage... nemos samo radi kineza 4t 125 ccm to uvesti...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
da, malo sam Googlao i ispada da si u pravu....GY6 125 ccm ima do 10 KS, a Pia 125 ccm do 15 KS -  tako da ispada da uvodim samo radi kineza.....

ili da citiram: ..."Isto tako, valja reći da je na osnovi već poznatog modela GTS 300 super predstavljena i nova vespa GTS 125 opremljena agregatom s ubrizgavanjem. Uz ekološku svijest, prezentacija tog modela vezana je i za nešto znatno svakodnevnije, to da je u osobito popularnoj europskoj klasi (zbog zakonske mogućnosti da vozači s vozačkom dozvolom B-kategorije voze skuter ili motocikl obujma do 125 ccm i snage do 15 KS) Piaggiu dosad – za razliku od konkurencije koja je imala takve modele – nedostajao model vespe opremljen ubrizgavanjem. Također, i unutar grupe, novi motor obujma 125 ccm s ubrizgavanjem je najprije ugrađen u model gilera nexus 125, što više neće biti slučaj..."

Ali, eto, s obzirom na kontraargument da bi s svim 125 ccm (2T, 4T PIa > 10-15 KS) klinci vozili prejake motore s 17,18 godina - i da je do 15 KS pokriveno s A1 , možda bi dobra ideja bilo da se ipak s B može voziti 125 ccm do 10 KS ( u početku dok potpuno ne usvojimo europski zakon )

Mogla bi se dodati i odredba da 125 mogu voziti oni preko 21 god....opet slično postojećem propisu unutar B kategorije...





Offline ivan007

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1110
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera ST 200
  • Moja Kaciga: HJC IS-17ARMADA
sve je bilo dobro do prije godinu i pol ovo sad a1,a2 i A je blesavo al prije je sve dobro funkcioniralo  :icon_thumright: i nema ovo 125 a da pokriva b kategorija ti bi se j#bo al da ti neudje :icon_biggrin: nema od toga nista imas b kategoriju i gonjaj 50 kubika!
đaba se kurčiš i bacas mrki pogled kad upali se zeleno trebat ce ti dvogled .......XD

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
svakako je logican slijed da se usvoji agilov prijedlog

to bi bio logican korak naprijed, jer ovo trenutno bezakonje nema smisla  :glasses9:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
svakako je logican slijed da se usvoji agilov prijedlog

to bi bio logican korak naprijed, jer ovo trenutno bezakonje nema smisla  :glasses9:
potpis na ovo, a ja sam da se sve od 125 ccm moze voziti sa B kat. samo npr, ono preko 20 ks  ( mito, rs  npr..) da se tek sa 20 navrsenih godina moze , tako da nebi bas ono klinje uzimali pa gubili zivote po cesti...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
da se mene pita, ja bi dopustio da se sa b kategorijom moze vozit bilo koj scooter (s time da mora postojat neki omjer godine-snaga), polaganje za motor bi uveo za brzince u samo jednoj kategoriji, isto tako omjer godine-snaga...

Offline nexi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 94
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250
E kad bi jos to izglasali, a nama koji smo sve polozili da vrate ulozen novac!!! To bi bio pun pogodak!!!
Nexus u srcu...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
u ovoj državi ništa nema smisla..
vožnja po gradu sa skuterom od 50 ccm sa blokadama je opasno po život..

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Zakon bi trebalo promjeniti da sa b kategorijom 50ccm možeš vozit više od 50km/h i da 125ccm možeš vozit, bilo 2t ili 4t, snaga uopće nije bitna niti presudna jer zakon ne poznaje vrstu motora nego samo kubikažu,jedino ograničenje što se snage tiče do 15-ak ks ili 20, ali jebiga poginut će budala i sa 3 ks ako nije normalan u glavi, a 15ks ne znači da ćeš prije poginut  :binkybaby:

Kad bi tako bilo prodaja tuning dijelova za 50ccm bi se učetverostručila a uvoz i swap 4t >125ccm bi se uduplao


uglavnom kakva država takvi zakoni, građane se radi retardima i moš ga jebat

e sad, kako s prijedlogom zakona doć do zakonodavca treba smislit
« Zadnja izmjena: 11 Listopad, 2009, 20:00:49 Iwo SR Tuono »
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
Citat:
e sad, kako s prijedlogom zakona doć do zakonodavca treba smislit..

na jedini mogući način: napisati i obrazložiti prijedlog, navesti europsku praksu gdje je dozvoljeno 125 ccm ( do 15 KS ) , objasniti siguronosne rizike, pozvati se na činjenicu da s B kategorijom apsurdno možeš voziti 15 jače i brže vozilo legalno.... i to uputiti novinaru ( novinarima ) 2 -3 dnevna lista.....

za tzv. prometne stručnjake - izvuči primjere nesreća gdje je premala snaga skutera krivac za saobraćajnu nesreću...

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
za tzv. prometne stručnjake - izvuči primjere nesreća gdje je premala snaga skutera krivac za saobraćajnu nesreću...

Kako to dokazati?