Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Stanje kita  (Posjeta: 895 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lazo

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bošnjaci
  • Moj Skuter: Yamaha X-Max 250
Stanje kita
« : 21 Rujan, 2009, 16:39:23 »
Malossi MHR Replica kit doživio 7-8 puta ulazak temperature u crveno (jednom je bio i 5 minuta vožen tako), puknuće gornje karike i raspadanje ležaja (serijskih) naravno sve mojom greškom... pa ajd mi recite stanje navedenog.... nisam mogao bolje naslikat od ovoga, znači ima samo taj jedan ris...













« Zadnja izmjena: 21 Rujan, 2009, 19:04:43 Lazo »

Offline Po?etnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runnera 50
Odg: Stanje kita
« Odgovori #1 : 21 Rujan, 2009, 16:41:37 »
ja bi to izdero sa negdje 1500 vodobrusno koliko mozes... vozit ce ona jos

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Stanje kita
« Odgovori #2 : 21 Rujan, 2009, 16:53:19 »
prešmirglaj da nema izbočina od tog risa, stavi nove karike i teraj
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline Lazo

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bošnjaci
  • Moj Skuter: Yamaha X-Max 250
Odg: Stanje kita
« Odgovori #3 : 21 Rujan, 2009, 17:01:30 »
prešmirglaj da nema izbočina od tog risa, stavi nove karike i teraj

znači samo sa tim 1500 vodobrusnim i to je to.... ma koje karike, cjeli klip je ošo i povuko radilicu sa sobom (radilica ima dosta lufta još vozi na serijali ali bi trebala stić bgm kad hac pošalje, također i klip, ležaji i semerinzi)...
« Zadnja izmjena: 21 Rujan, 2009, 17:42:12 Lazo »

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: Stanje kita
« Odgovori #4 : 21 Rujan, 2009, 18:23:39 »
Mozda off malo,koliko treba otprilike vremena,km alu ili gus kitu,ako ima razlike da mu temperatura dode u opasnu zonu?

Offline Lazo

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bošnjaci
  • Moj Skuter: Yamaha X-Max 250
Odg: Stanje kita
« Odgovori #5 : 21 Rujan, 2009, 18:30:02 »
Mozda off malo,koliko treba otprilike vremena,km alu ili gus kitu,ako ima razlike da mu temperatura dode u opasnu zonu?

neznam meni je vuko falš zrak na spoju gljive i karba zbog kojeg sam izgubio klip, karike i radilicu.... dolazio je u crveno za 2 minute rada normalne vožnje dok sa punim gasom nikad nisam imo problema sa temperaturom

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Stanje kita
« Odgovori #6 : 21 Rujan, 2009, 18:30:36 »
Mozda off malo,koliko treba otprilike vremena,km alu ili gus kitu,ako ima razlike da mu temperatura dode u opasnu zonu?

Ovisi o načinu vožnje, temperaturi vani, stanju cilindra i količini ulja u mješavini  :laughing7:

Ako se po ljeti kad je vani 35 stupnjeva voziš 15 na sat cijelo vrijeme, zakuhat će ti svaki "vodenjak" nakon više od 30 minuta takve vožnje. Isto tako kada je vani tak vruće se voziš ful gas 5 minuta i onda staneš na semaforu i stojiš 3 minute. Tako 5 semafora i postoji šansa da opet zakuha  :laughing7:

Kod zračnjaka neznam točno al je slično. U svakom slučaju mislim na "vodenjaka" bez ventilatora (svi 50ccm LC motori)
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: Stanje kita
« Odgovori #7 : 21 Rujan, 2009, 18:49:25 »
Ovisi o načinu vožnje, temperaturi vani, stanju cilindra i količini ulja u mješavini  :laughing7:

Ako se po ljeti kad je vani 35 stupnjeva voziš 15 na sat cijelo vrijeme, zakuhat će ti svaki "vodenjak" nakon više od 30 minuta takve vožnje. Isto tako kada je vani tak vruće se voziš ful gas 5 minuta i onda staneš na semaforu i stojiš 3 minute. Tako 5 semafora i postoji šansa da opet zakuha  :laughing7:

Kod zračnjaka neznam točno al je slično. U svakom slučaju mislim na "vodenjaka" bez ventilatora (svi 50ccm LC motori)

Ja sam i mislio na malo brzu voznju...kolko bi mogao izdrzat,posto nemam cukicu za temp.pa me zanima  :)

Offline Lazo

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bošnjaci
  • Moj Skuter: Yamaha X-Max 250
Odg: Stanje kita
« Odgovori #8 : 21 Rujan, 2009, 18:50:57 »
Ja sam i mislio na malo brzu voznju...kolko bi mogao izdrzat,posto nemam cukicu za temp.pa me zanima  :)

što brže to bolje :toothy11: :toothy11: :toothy11: tako je barem bilo kod mene :toothy11: :toothy11: :toothy11:

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: Stanje kita
« Odgovori #9 : 21 Rujan, 2009, 18:52:20 »
što brže to bolje :toothy11: :toothy11: :toothy11:tako je barem bilo kod mene :toothy11: :toothy11: :toothy11:

To nisam znao...dobro moj je ac,pa mozda ima razlike