Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: manualni čok i idealne role nrg mc3???  (Posjeta: 1665 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
manualni čok i idealne role nrg mc3???
« : 02 Srpanj, 2009, 12:45:56 »
evo ovako kupio i namontirao dellorta 12 sa već navedenim manualnim čokom...
problem je u tome što imam samo sajlu iz čoka i ništa na njoj,valjda bi trebao biti nekakav prekidač ili nešto???(nikad nisam imao karb sa manualnim čokom)
kako to izvest,ili da kupujem to negdje i gdje???
skuter mi je na prodaju(pare me čekaju)-moram riješit još samo to i rolnice pogodiot koje na nrg-a da malo živne....
molim pomoć-hvala...

evo kako naslov kaže zanimaju me i role idealne,znači bez multivara koju gramažu da uzmem ,TT je na skuteru,žute opruge kvačila,serijska centralna opruga....ići će u njegov airbox bez lulice red sponge(onaj mali airbox)-valjda ima red spongi te veličine???

role bi nove jer su ove ishabane sigurno nakon 8000 km...težina koja je neznam jer su mi to pred god i po u servisu slagali 3 jedne težine i 3 druge težine(u to vrijeme nisam ni znao kak rolnica izgleda)

simptomi su sljedeći kod starta se skuter dere i razvrti do 10000okretaja pa kao da prešaltam u drugu brzinu i padne na 8000 pa povečanjem brzine pada na 7500-7700 okretaja...

hvala unaprijed..prvenstveno me zanimaju role,pa ovaj nastavak na sajli od čoka...ajde pomozite???
« Zadnja izmjena: 06 Srpanj, 2009, 13:31:54 nostra »
razguliiii

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: manualni čok i idealne role nrg mc3???
« Odgovori #1 : 06 Srpanj, 2009, 14:28:55 »
pa netko valjda na forumu vozi nrg ........ :sad1:
razguliiii

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: manualni čok i idealne role nrg mc3???
« Odgovori #2 : 06 Srpanj, 2009, 14:32:35 »
bez multivara koliko se sjecam su isle nesto oko 4.5 grama....od 4.7 pa do 4 sve mozes stavit..stavi 4.5 ja mislim da ces biti zadovoljan...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: manualni čok i idealne role nrg mc3???
« Odgovori #3 : 06 Srpanj, 2009, 14:33:18 »


ovo je slika coka..kako izgleda!

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: manualni čok i idealne role nrg mc3???
« Odgovori #4 : 06 Srpanj, 2009, 14:44:29 »


ovo je slika coka..kako izgleda!


ovaj plastični dio mi nedostaje imam golu sajlu,di mogu kupit taj dio???
već sam pomišljao od starog bicikla mjenjač sa governala strgat i stavit njega jer malen je hod sajle...(ako nemam di za nabavit taj plastični dio napravit ću sa mjenjačem neki fuš)

bez multivara koliko se sjecam su isle nesto oko 4.5 grama....od 4.7 pa do 4 sve mozes stavit..stavi 4.5 ja mislim da ces biti zadovoljan...

hvala ti...uzimam 4.5 težinu pa ću vidjet...
razguliiii

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: manualni čok i idealne role nrg mc3???
« Odgovori #5 : 06 Srpanj, 2009, 14:51:09 »
ovu rucicu mozes narucit od nekoga sa SA..dode nekih 10-ak €

Offline [SB]Replica 180

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1444
  • Spol: Muški
  • iphone guru
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SL.Brod
  • Moj Skuter: big bore blok
  • Moja Kaciga: hjc fg-15
  • MojSetup: 172ac
  • MojSpuh: x-tech 59
Odg: manualni čok i idealne role nrg mc3???
« Odgovori #6 : 06 Srpanj, 2009, 15:09:47 »
rucica coka, malossi pakiranje je kostala 120 kn prije par god kad sam ju narucivao, bilo je na stanju u piaggia!
Replico  DIJAMANTUUUUUUUUUUU!!!!!!

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: manualni čok i idealne role nrg mc3???
« Odgovori #7 : 06 Srpanj, 2009, 15:50:35 »
rucica coka, malossi pakiranje je kostala 120 kn prije par god kad sam ju narucivao, bilo je na stanju u piaggia!

hvala Vam svima-naručeno sve u ami trade...jedina trgovina u nas koja nešto vrijedi i koja ima sve šta ti treba a ne ovi centri po Zg za popizdit...nemaju dizne nemaju ovo nemaju ono....

role naručio 4,5 g...
polinijev sistem redspongi 40 kn(neznam točno kak se zove)
ručica čoka sa sajlom 95 kn...
razguliiii

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: manualni čok i idealne role nrg mc3???
« Odgovori #8 : 13 Srpanj, 2009, 22:28:22 »
dao skuter neki dan na vožnju budućem vlasniku i htio je stavit malo lakše role,,danas sam ulovio vremena i krenuo radit ali mi nitko nije mogao pomoći pa sam svog oca zvao a on je teški pehista :sad1:...
uglavnom uspjeli mi sve fuš metodom nekako skinuti dolje ali gore stavit nikako-to jest zategnut maticu na radilici...nabavio ja i alat za zakočit zubčanik ali nemre otac nikako držat  :toothy12:,,naravno dao sam njemu da zateže maticu(u obzir treba uzet da je mrak već pao a slabo neko svjetlo u "garaži") i veli on meni stegno sam ja to dobro..bacio ja oko reko ok pa valjda zna stegnut  :toothy11: ...
stavim deklo gore upalim nrg-a a ono trga,škripa,brže bolje gasi i skidaj deklo dolje...
rezultat je malo sastrugan onaj ventilator plastični ali ništa strašno...glavni problem je matica -sva je zglodana,kak je on to gedorama stezo neznam valjda je ukoso držao...
naravno sav je poživčanio i dok sam sklanjo skuter on u auto i nekud naprijed-naravno prešo je prek dekla koje je puklo ko brus  :sad1:

e sad moje pitanje vama maticdu samo da nekako skinem i istu kupim ali kako ću znat jel radilica dobila???može otić na njoj navoj ili šta???

deklo ću valjda negdje nabavit polovno...

pomažite u vezi radilice šta da provjerim sutra jer živaca danas za šarafanje više nemam...

nadam se da pehizam nije nasljedan  :unblivbl:
razguliiii

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: manualni čok i idealne role nrg mc3???
« Odgovori #9 : 13 Srpanj, 2009, 22:42:25 »
Ja sam isto tako pre neki dan rukom zavrnuo maticu i sklopio sve... Uspeo sam preci 4 km dok se sve nije razletilo :)
Uglavnom vidis odmah na radilici da li su joj zubi ok. Ako je ostecena probaj malo srediti turpijicom inace nema druge nego uzeti novu radilicu...

Offline psycho

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: nrg mc2
  • MojSetup: stage6 sport pro
  • MojSpuh: zx
Odg: manualni čok i idealne role nrg mc3???
« Odgovori #10 : 14 Srpanj, 2009, 00:41:31 »
ne slusaj ih dekl je lako nabaviti a radilici se od toga  struganja ne moze nista desiti jedino ako si sj#bo navoj ali i to se da narezati ( na navoj mislim) koje ti je godiste motoriććććć
PRODAJEM kit stage 6 sport pro 500 kn i malossi multivar 200 kn za piaggio gilera masine

Offline psycho

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: nrg mc2
  • MojSetup: stage6 sport pro
  • MojSpuh: zx
Odg: manualni čok i idealne role nrg mc3???
« Odgovori #11 : 14 Srpanj, 2009, 00:46:12 »
raspitaj se po bj bar tu imas nrg-a runera zipova sve dekle su ti iste :icon_thumright:
PRODAJEM kit stage 6 sport pro 500 kn i malossi multivar 200 kn za piaggio gilera masine

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: manualni čok i idealne role nrg mc3???
« Odgovori #12 : 14 Srpanj, 2009, 01:30:59 »
raspitaj se po bj bar tu imas nrg-a runera zipova sve dekle su ti iste :icon_thumright:
Od zipa nije isti!
zip ima kraci blok a samim time i deklo!

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: manualni čok i idealne role nrg mc3???
« Odgovori #13 : 14 Srpanj, 2009, 02:07:57 »
ne slusaj ih dekl je lako nabaviti a radilici se od toga  struganja ne moze nista desiti jedino ako si sj#bo navoj ali i to se da narezati ( na navoj mislim) koje ti je godiste motoriććććć

nemoj pricat gluposti jer neko moze shvatit ozbiljno..otvorio si temu di pitas neke najosnovnije stvari a tu pricas o radilicama ko veliki znalac.. ;)

dao skuter neki dan na vožnju budućem vlasniku i htio je stavit malo lakše role,,danas sam ulovio vremena i krenuo radit ali mi nitko nije mogao pomoći pa sam svog oca zvao a on je teški pehista :sad1:...
uglavnom uspjeli mi sve fuš metodom nekako skinuti dolje ali gore stavit nikako-to jest zategnut maticu na radilici...nabavio ja i alat za zakočit zubčanik ali nemre otac nikako držat  :toothy12:,,naravno dao sam njemu da zateže maticu(u obzir treba uzet da je mrak već pao a slabo neko svjetlo u "garaži") i veli on meni stegno sam ja to dobro..bacio ja oko reko ok pa valjda zna stegnut  :toothy11: ...
stavim deklo gore upalim nrg-a a ono trga,škripa,brže bolje gasi i skidaj deklo dolje...
rezultat je malo sastrugan onaj ventilator plastični ali ništa strašno...glavni problem je matica -sva je zglodana,kak je on to gedorama stezo neznam valjda je ukoso držao...
naravno sav je poživčanio i dok sam sklanjo skuter on u auto i nekud naprijed-naravno prešo je prek dekla koje je puklo ko brus  :sad1:

e sad moje pitanje vama maticdu samo da nekako skinem i istu kupim ali kako ću znat jel radilica dobila???može otić na njoj navoj ili šta???

deklo ću valjda negdje nabavit polovno...

pomažite u vezi radilice šta da provjerim sutra jer živaca danas za šarafanje više nemam...

nadam se da pehizam nije nasljedan  :unblivbl:

ne mora bit da je navoj na radilici otisao, navoj na samoj matici je meksi tako da on u vecini sluajeva prvi prode, kupi novu maticu i probaj ju lagano gedorom zavrtat, ako ide navoj je ok ako neide nije..nema previse filozofije..

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: manualni čok i idealne role nrg mc3???
« Odgovori #14 : 14 Srpanj, 2009, 18:34:15 »
nisam uspio odšarafiti maticu jer je sva zglodana tako da gedora samo klizi po njoj..
sutra ću do vulkanizera jednog blizu mene otići pa da pištoljem to riješe...

ono što me zanima na koliko  kila da stegne novu maticu???
razguliiii

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg:Prijenos,radilica, manualni čok i idealne role nrg mc3???
« Odgovori #15 : 15 Srpanj, 2009, 14:50:59 »
nisam uspio odšarafiti maticu jer je sva zglodana tako da gedora samo klizi po njoj..
sutra ću do vulkanizera jednog blizu mene otići pa da pištoljem to riješe...

ono što me zanima na koliko  kila da stegne novu maticu???

uspio jedva kod vulkanizera odšarafit,e sad se postavlje novo pitanje...
-pošto je ova matica sva zdrobljena i spigana na vanjskoj strani moram uzeti novu.. -nigdje baš takvu nemogu nabavit nego sam u jednoj trgovini našao običnu maticu sa finim navojem i nju bi sa podložnom pločicom stavio na radilicu ako to može tako ili mora biti baš onaka matica orginal???

naravno na koliko kila smijem stegnuti pištoljem???

ODGOVOR MI treba barem do 16h danas jer onda idem u radnju...
hvala
« Zadnja izmjena: 15 Srpanj, 2009, 15:17:52 nostra »
razguliiii