Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: "Propadanje" rucice kocnice  (Posjeta: 4017 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
"Propadanje" rucice kocnice
« : 20 Lipanj, 2009, 16:29:17 »
Ako brzo i jace pritisnem rucicu zadnje kocnice onda nemam problema, koci odmah i djeluje kao odlicno odzracen sistem. Ako postepeno i usporeno pritiscem rucicu ona propada i ne koci, tako mogu stisnuti do kraja i jedva ce kociti, dok malo ubrzam postupak onda je sve u redu.

Nadam se rijesiti problem izmjenom tekucine za kocnice jer je ovo staro 2.5 godine. Radi se o zadnjoj kocnici na aeroxu, brembo.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: "Propadanje" rucice kocnice
« Odgovori #1 : 20 Lipanj, 2009, 16:31:32 »
tesko da je samo do ulja...moze bit da ti negdje pusta pritisak...provjeri i kljesta i klipice...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: "Propadanje" rucice kocnice
« Odgovori #2 : 20 Lipanj, 2009, 16:35:54 »
ako brzo stisnem kocnicu kotac blokira i nema propadanja rucice, ako usporeno pritiscem, recimo 1mm po 1s onda ce propasti do kraja. Malo mi je cudno  :icon_scratch:

Offline zoki_NRG

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri-Kraljevic
  • Moj Skuter: Piaggio NRG power
  • MojSetup: Unique
Odg: "Propadanje" rucice kocnice
« Odgovori #3 : 20 Lipanj, 2009, 16:38:12 »
jel to sa zadnjom felgom mozda?
Meni je bio problem, vozim vozim stisnem zadnju kocnicu propadne, stisnem, koci...iza mi se odvidao kad skines felgu ona vida sta ima onaj osigurac preko da ne isadne...neznam kako da ti objasnim...to je s pia masinom meni bilo

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: "Propadanje" rucice kocnice
« Odgovori #4 : 20 Lipanj, 2009, 17:03:12 »
Nadam se da sam rijesio problem:


unutra ima jos nekih cudnih i nepozeljnih tvari, izmjeniti cu tekucinu pa cemo vidjeti.

Samo me zanimalo da li je netko imao ovako cudno iskustvo.

Offline marko1990

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 557
  • Spol: Muški
  • Cijeli život u Mercedesu dao bi za jedan dan u BMW
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
Odg: "Propadanje" rucice kocnice
« Odgovori #5 : 20 Lipanj, 2009, 17:48:32 »
dotoču ulja jer vidim da nemaš puno,možda ti je zbog tog potegnuo zrak!!!Natoči novi ulje i onda ljepo i pažljivo ozrači!!!
Živi život živih jer život je JEDAN!!!

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: "Propadanje" rucice kocnice
« Odgovori #6 : 20 Lipanj, 2009, 19:05:30 »
dotoču ulja jer vidim da nemaš puno,možda ti je zbog tog potegnuo zrak!!!Natoči novi ulje i onda ljepo i pažljivo ozrači!!!

Nije zbog toga sigurno, drukcije se ponasa kada povuce zrak.

BTW rijesio sam problem, ipak nije bilo do ulja sto bi mi bilo jako cudno, jedna gumica pusta pritisak i ulje se vraca u posudicu kroz drugu rupicu.

Pokusati cu nabaviti novu gumicu(e) i to ce onda biti reparirano.

Offline kiza-iz-kvarta

  • HERO MEMBER
  • Tržnica : (+44)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2270
  • Spol: Muški
  • I wish life could be swedish magazines
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ritopek
  • Moj Skuter: vozim šta užicam
  • Moja Kaciga: misliš kacika?
  • MojSetup: tuned by hac (al ne taj hac,ovaj je živ)
  • MojSpuh: ATD Srđan Mlađan
Odg: "Propadanje" rucice kocnice
« Odgovori #7 : 20 Lipanj, 2009, 19:56:00 »
sličan problem imao na sp-u sa zadnjom kočnicom,svaki 10put propadne,kad guram motor pločice stružu po disku.......stavio novo  uk ulje(valvoline 3/4)........opet propada........stavio pleteni lajtung-isto.....posudio od frenda zadnja kliješta, stavio ih i ozračio  i sve 5.......meni je problem bio u kliještima!NEER me pogurao s AP klipićima i gumicama za čeljusti od peugeota(na oko su ista koo od sp-a) al mi nisu odgovarale tako da sam morao uzet druga kliješta......
a gde žuriš, a gde žuriš Goksi bre,a gde žuriš prebismo ti jangere!
RIP Goran Veličković "Goksi"

Offline kristijanSR70

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1558
  • Spol: Muški
  • I ti možeš pisati na MojSkuter.com portalu !!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: NG
  • Moj Skuter: RUNNER VXR 200
  • Moja Kaciga: N61
  • MojSetup: je jedini sisavac prilađođen životu u prirodi, imaju pluća i mogu disati zrak,množe se aktivnošću testisa.
  • MojSpuh: + cijev + 2 šarafa
Odg: "Propadanje" rucice kocnice
« Odgovori #8 : 20 Lipanj, 2009, 20:01:41 »
Kod mene je npr i prednja i zadnja tvrda i odjednom prednja postane mekana jedno vrijeme,pa onda opet tvrda

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: "Propadanje" rucice kocnice
« Odgovori #9 : 20 Lipanj, 2009, 20:03:25 »
Kod mene je npr i prednja i zadnja tvrda i odjednom prednja postane mekana jedno vrijeme,pa onda opet tvrda

to se zna dogadati nakon duzeg kocenja

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: "Propadanje" rucice kocnice
« Odgovori #10 : 20 Lipanj, 2009, 20:34:07 »
Nije zbog toga sigurno, drukcije se ponasa kada povuce zrak.

BTW rijesio sam problem, ipak nije bilo do ulja sto bi mi bilo jako cudno, jedna gumica pusta pritisak i ulje se vraca u posudicu kroz drugu rupicu.

Pokusati cu nabaviti novu gumicu(e) i to ce onda biti reparirano.

Definitivno je crkla gumica u glavnom cilindru tj rucici,dok ne nabavis novu mozes se pomoci tako sto ces skinuti gumicu sa klipica i na mjesto na kojem stoji gumica namotati par krugova teflon trake,to ce malo povecati precnik gumice i pospjesiti kocenje.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: "Propadanje" rucice kocnice
« Odgovori #11 : 20 Lipanj, 2009, 23:35:32 »
Stavio sam kompletnu drugu posudicu i radi bez greske. Inace nikada do sada niti najmanjeg znaka da nesto ne stima sa kocnicama. Inace ta posudica je bila koristena u svrhu stunta pa se i ne cudim sto je popustila gumica. :toothy3:

Definitivno je crkla gumica u glavnom cilindru tj rucici,dok ne nabavis novu mozes se pomoci tako sto ces skinuti gumicu sa klipica i na mjesto na kojem stoji gumica namotati par krugova teflon trake,to ce malo povecati precnik gumice i pospjesiti kocenje.

Ne bih htio fusati oko toga, zanima me da li treba neka posebna gumica posto je izlozena agresivnoj tekucini, jer trazio sam orginalno rijesenje i ne mogu nista naci u vezi toga.
« Zadnja izmjena: 20 Lipanj, 2009, 23:38:08 SlowRider »

Offline kiza-iz-kvarta

  • HERO MEMBER
  • Tržnica : (+44)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2270
  • Spol: Muški
  • I wish life could be swedish magazines
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ritopek
  • Moj Skuter: vozim šta užicam
  • Moja Kaciga: misliš kacika?
  • MojSetup: tuned by hac (al ne taj hac,ovaj je živ)
  • MojSpuh: ATD Srđan Mlađan
Odg: "Propadanje" rucice kocnice
« Odgovori #12 : 21 Lipanj, 2009, 00:10:40 »
definitivno ti treba original gumica.....prije par godina  frend uzeo ubijenog vxr-a od frajera koji bi se po.ebo za lipu,tako da je bio problem dat 150kn za zadnje disk pločice.....uglavnom klipić je probio željezo pločice,ispao van, iscurilo ulje i tak se vozio godinu dana,gumica se osušila.....tokar je napravio novi klipić i izravno disk,  a posebno gumicu ,naravno,ne možeš uzet u piaggio centru!!!!uspjeli smo iskopat "identičnu" gumicu u trgovini s vodo-materijalom.....složili kočnicu,držala je možda 5 dana jer  je uk ulje doslovno pojelo gumicu...uk ulje je je.bena stvar,pogotovo ak se nekom zamjeriš pa mu ga istreseš po autu(kao drale) :jerk:...tako da ti savjetujem da bolje ne stavljaš kojekakve homade gumice već original.....
a gde žuriš, a gde žuriš Goksi bre,a gde žuriš prebismo ti jangere!
RIP Goran Veličković "Goksi"

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: "Propadanje" rucice kocnice
« Odgovori #13 : 21 Lipanj, 2009, 15:01:37 »
Ako brzo i jace pritisnem rucicu zadnje kocnice onda nemam problema, koci odmah i djeluje kao odlicno odzracen sistem. Ako postepeno i usporeno pritiscem rucicu ona propada i ne koci, tako mogu stisnuti do kraja i jedva ce kociti, dok malo ubrzam postupak onda je sve u redu.

Nadam se rijesiti problem izmjenom tekucine za kocnice jer je ovo staro 2.5 godine. Radi se o zadnjoj kocnici na aeroxu, brembo.

Gumice strunule, vrlo vjerovatno na klipiću u čeljusti.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: "Propadanje" rucice kocnice
« Odgovori #14 : 21 Lipanj, 2009, 16:20:59 »
promjeni gumice, novo ulje, odzrači i gas..
odnosno kočnica  ;D
moralo bi biti u original dućanima ako nema ima u gundulićevoj radiona, samo donesi uzorak i reci da je za kočnicu, oni će ti napraviti za par kuna..
http://www.bolf.hr/onama.htm
« Zadnja izmjena: 21 Lipanj, 2009, 16:22:42 ivanm »