Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: runner - pomoc oko tuninga  (Posjeta: 23462 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #20 : 28 Travanj, 2007, 10:20:54 »
ako te serijski sf dere na startu onda su ti preteške role..
idalno bi bilo oko 6 gr, a sad dal 5.7 ili 6.2, to ti nitko ne može reć, to je stvar isprobavanja..
federe na kuplung isto, sa serijskima na nekom spuhu nemožeš ni krenuti, moraju biti tvrđi.. ako kupuješ malossi stavi odma žute nećeš fulat..
dizna je oko 66 ok, ali ti imaš novog runnera, a on ima obrtomjer, pa pogledaj malo okretaje, nebi smjeli padati ispod 8000, ako padnu normalno da ima slabije ubrzanje..
« Zadnja izmjena: 28 Travanj, 2007, 10:23:41 ivanm »

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #21 : 28 Travanj, 2007, 10:39:21 »
ako te serijski sf dere na startu onda su ti preteške role..
idalno bi bilo oko 6 gr, a sad dal 5.7 ili 6.2, to ti nitko ne može reć, to je stvar isprobavanja..
federe na kuplung isto, sa serijskima na nekom spuhu nemožeš ni krenuti, moraju biti tvrđi.. ako kupuješ malossi stavi odma žute nećeš fulat..
dizna je oko 66 ok, ali ti imaš novog runnera, a on ima obrtomjer, pa pogledaj malo okretaje, nebi smjeli padati ispod 8000, ako padnu normalno da ima slabije ubrzanje..

Vidim da se kužiš pa da ja uletim s pitanjcem: na koliko okretaja bi trebao Aerox držati da ima svoju punu snagu?
Recimo trenutno meni drži na negdje oko 7000 okretaja (mrvu više) do razvlačenja.
To mi je sa starim i gotovo full potrošenim remenom, sa novim mi drži ispod 7000 i jedva ide a imam ja mislim 5g role...
Što preporučaš??  :help: :help: :help:
Who's looking for punishment ??

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #22 : 28 Travanj, 2007, 10:55:12 »
ako je serijski spuh, to je to.. oko 7000-7500 okr, moj pežo se serijski vrtio na 6600, piaggio se vrti na oko 7500-8000..
stavljanjem rezonantnog auspuha snaga se penje na oko 2000 okr više..

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #23 : 28 Travanj, 2007, 11:13:01 »
ako je serijski spuh, to je to.. oko 7000-7500 okr, moj pežo se serijski vrtio na 6600, piaggio se vrti na oko 7500-8000..
stavljanjem rezonantnog auspuha snaga se penje na oko 2000 okr više..
Da ali meni nije to to...  :laughing7:
Prije mi je puno bolje išao a sada bi me takoreći i bicikla mogla prestići...
Nema veze pročačkat ću ga ja dobro  :laughing7:
THX  :notworthy:
Who's looking for punishment ??

Offline hellboy_90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
  • 100-ti ?lan!!!!!!!;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp RST
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #24 : 29 Travanj, 2007, 21:58:40 »
federe na kuplung isto, sa serijskima na nekom spuhu nemožeš ni krenuti, moraju biti tvrđi.. ako kupuješ malossi stavi odma žute nećeš fulat..
dizna je oko 66 ok, ali ti imaš novog runnera, a on ima obrtomjer, pa pogledaj malo okretaje, nebi smjeli padati ispod 8000, ako padnu normalno da ima slabije ubrzanje..


stavio žute, malo pre :D lepo ubrzava...
obrtaji najviše padnu na 9k

krajnja mi je i manje od 90km/h... staviću teže rolne (sada su 4,8) ali kada sam menjao opruge, video sam da je kaiš otišao do *****. na nekim mestima i nema onog konca... da li je i zbog toga krajnja manja?

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #25 : 29 Travanj, 2007, 22:43:32 »
federe na kuplung isto, sa serijskima na nekom spuhu nemožeš ni krenuti, moraju biti tvrđi.. ako kupuješ malossi stavi odma žute nećeš fulat..
dizna je oko 66 ok, ali ti imaš novog runnera, a on ima obrtomjer, pa pogledaj malo okretaje, nebi smjeli padati ispod 8000, ako padnu normalno da ima slabije ubrzanje..


stavio žute, malo pre :D lepo ubrzava...
obrtaji najviše padnu na 9k

krajnja mi je i manje od 90km/h... staviću teže rolne (sada su 4,8) ali kada sam menjao opruge, video sam da je kaiš otišao do *****. na nekim mestima i nema onog konca... da li je i zbog toga krajnja manja?

ja tebe ne kuzim, stavi 6,0 role(fino ti je receno da piaggio sa multivarom treba 6,0g), i promjeni remen ja sam svoj mjenjao nakon 5000, i kad je sjeo dobio sam nekih 8-10kmh

al prvo remen promjeni

ako su pare problem, jebi ga
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline hellboy_90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
  • 100-ti ?lan!!!!!!!;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp RST
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #26 : 01 Svibanj, 2007, 12:05:22 »
igore, vidiš kako znaš, ali ne dam se ja...  :toothy12:

sinoć sam pomešao 5.0g i 6.3g i provozao se... totalno sam se razočarao... očekivao sam mnogooooo više... izgubio je onoliki cim na startu u odnosu na 4.8g (jer se manje vrti kad kreće), krajnju nisam merio, ali na mestu gde je SERIJSKI išao 85 sada ide 90, ali nešto drugo me je iznenadilo. do 70-80 dođe extra brzo, ali zato do 90 navlači nikad gore... da li je to do kaiša? sinoć sam ga gledao i na nekim mestima uopšte nema konca... znači HITNO moram da ga menjam, ali ne mogu sada jer niko ne radi danas i sutra... planiram sa zamenim kaiš i tada ću staviti rolne 6.3g ili 5.0g... još ne znam... moram da razmislim...  :icon_biggrin:

Offline P.A.L.A.C

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Nrg Power 50ccm
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #27 : 01 Svibanj, 2007, 20:49:27 »
j#bote koji dio ne kuzis reko sam ti vec mislim i na SS.

ako imas spuh i multivar, stavi diznu 64-66 postelaj karb, rolice oko 5.5-6.0 grama i tvrdje oprugice na kvacilo.

sad vidim da i remen spominjes da je potrosen sta li ako je obavezno novi remen, zato ti i ne ide.

stvarno te ne kuzim  :angry7: :angry7:
..::HiGh-MiDrAcE NrG PoWeR BlAcK EdItIoN::.. - in my memories :sad5:

:bootyshake:...but for next season high-end nrg is coming...:bootyshake:

Offline hellboy_90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
  • 100-ti ?lan!!!!!!!;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp RST
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #28 : 01 Svibanj, 2007, 20:58:28 »
mali update: sada su na skutu rolne od 6.3g (ako je to uopšte 6.3... uglavnom, to su serijske), a skut sa pomešanim rolnama je loše išao jer mi je "majstor" koji mi je prodao 5.0g ustvari dao (možda) 3x6g i 3x4g ili tako nešto... pa kada sam ja stavio to sa 6.3g nisam ni znao da je saj "set" od 5.0g već mešan pa nisam obraćao pažnju... elem, skut sa 6.3 rolnama ide ko k**ra*... samo što je nizbrdo išao 111 hehe... inače, preteške su... kad dam pun gas vrti se na 9,5k rpm i ubrzo počinje da pada i tako sve do 9k...

znači skut je ubijao sa 4.8g, samo što je drečao ko blesav i imao je malu krajnju... ali je mnogoooooo bolje ubrzanje... ne znam šta sada da radim... uglavnom, neću (valjda) da otvaram skuter pre nego što kupim nov kaiš pa do tada imam vremena da razmislim šta da stavim...




2 palac: šta me ne kužiš? ja samo isprobavam i gledam kako će ići sa kojim rolnama itd...
da li možeš da mi objasniš šta ću dobiti sa diznom? staviću je (čekam da stigne) ali ne kapiram šta ću toliko dobiti sa većom diznom osim potrošnje koja je i sada....................... oko 6l... (mada je karb lepo naštelovan...  :help:)

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #29 : 01 Svibanj, 2007, 21:25:10 »
pa i nije bas nastelan ako ti trosi 6l, ne bi smio preko 4 litre da ga jeb... de ti prvo karb postelaj, pa onda sve ostalo

cekaj jesi ti na kraju probao 6,0 role ili 5,5 (i nije bas pametno mjesat role na razliku vecu od 1g)

It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline P.A.L.A.C

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Nrg Power 50ccm
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #30 : 02 Svibanj, 2007, 12:20:26 »
1.karb ti uopce nije nastelan ako trosi 6l
2.cim stavis spuh moras i veci diznu inace ne ide dobro - logicno
3.ako ti je remen potrosen kupi novi
4.nastelaj taj karb vise i stavi diznu 64-66
5.stavi ono sto sam ti ja reko i vidit ces da ce tako ici najbolje.
..::HiGh-MiDrAcE NrG PoWeR BlAcK EdItIoN::.. - in my memories :sad5:

:bootyshake:...but for next season high-end nrg is coming...:bootyshake:

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #31 : 02 Svibanj, 2007, 18:14:40 »
Potpis na ovo gore.
Ne smije skuter toliko trošiti... raštelan je definitivno i karburator i prijenos (kad ti se vrti na onoliko okretaja, a i zbog toga ti isto više 'cucla')...
Who's looking for punishment ??

Offline hellboy_90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
  • 100-ti ?lan!!!!!!!;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp RST
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #32 : 13 Svibanj, 2007, 20:25:11 »
karb mi troši oko 4l po današnjem merenju... :) prešao sam tačno 100km :)

stavio sam novi remen. juče se skuter mnogo tresao na startu (samo kada se zagreje) i ja sam mislio da je remen. zamenio sam ga i ponovo kad se zagreje on se trese kad mu dam malo gasa na startu, a kada mu dam više manje se trese je počne da vrti i krenće ranije... ne znam šta je to... rolnice, optugice??? :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Offline hellboy_90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
  • 100-ti ?lan!!!!!!!;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp RST
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #33 : 13 Svibanj, 2007, 20:34:07 »
sad se setih, da nije do svećiće? pre sam imao NGK br9es pa sam stavio champion r1nc (pošto je to fabrička)

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #34 : 13 Svibanj, 2007, 20:40:02 »
sad se setih, da nije do svećiće? pre sam imao NGK br9es pa sam stavio champion r1nc (pošto je to fabrička)

trebas RN2C
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #35 : 14 Svibanj, 2007, 00:53:03 »
kad trese na startu onda su premekani federi na kvacilu
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline hellboy_90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
  • 100-ti ?lan!!!!!!!;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp RST
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #36 : 14 Svibanj, 2007, 13:43:19 »
kad trese na startu onda su premekani federi na kvacilu


stavio sam žute. a i to se dešava samo kad se zagreje... što je više zagrejan više trese..


stavio sam nkg br9es (isto kao champion rn2c) i provozao se, zagrejao ga i trese ponovo...

znači kad mu dam malo gasa počne da se trese (obrtaji su tada na oko 7000) i kad mu dodam gas još se trese i na kraju krene lepo i nastavi.

a kad mu dam pun gas odjednom manje se trese jer brže pređe te obrtaje (7000) i brže krene tako da se manje trese...

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #37 : 14 Svibanj, 2007, 16:05:31 »
kad trese na startu onda su premekani federi na kvacilu


stavio sam žute. a i to se dešava samo kad se zagreje... što je više zagrejan više trese..


stavio sam nkg br9es (isto kao champion rn2c) i provozao se, zagrejao ga i trese ponovo...

znači kad mu dam malo gasa počne da se trese (obrtaji su tada na oko 7000) i kad mu dodam gas još se trese i na kraju krene lepo i nastavi.

a kad mu dam pun gas odjednom manje se trese jer brže pređe te obrtaje (7000) i brže krene tako da se manje trese...
To se meni isto dešavalo sa trešnjom u startu... Stavio sam ga na nogaru i odvali mu pun gas i držao par sekundi i više mi ne trese... probaj možda i tebi uspije  :dontknow:
Who's looking for punishment ??

Offline hellboy_90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
  • 100-ti ?lan!!!!!!!;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp RST
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #38 : 14 Svibanj, 2007, 16:49:41 »
probaću.

sada mi HITNO treba pomoć za nešto drugo!

menjam diznu (zamenio sam je)

treba da skinem taj limić sa karburatora. nemam pojma gde je i šta je to. HITNO mi treba pomoć...


evo vam linkovi sa karbom pa ako možete objasnite mi gde je to.

http://www.greenflag.net/dell/manual/carb_basic.pdf

http://www.greenflag.net/dell/manual/carb_idlecir-progress.pdf

http://www.greenflag.net/dell/manual/carb_maincir.pdf

http://www.greenflag.net/dell/manual/carb_addsystems.pdf


hvala u napred!!!!

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: runner - pomoc oko tuninga
« Odgovori #39 : 14 Svibanj, 2007, 16:57:48 »
Ima ti već na forumu riješen problem s limićem

    >> http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=1501.0 <<
« Zadnja izmjena: 14 Svibanj, 2007, 17:23:30 Punisher »
Who's looking for punishment ??