Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Motor od KTM-a na skuter!  (Posjeta: 11774 )

0 Članova i 13 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ToNYGP1Racing

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1033
  • Spol: Muški
  • Zgazi me!!!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi GP1 500 TwinTurbo
  • MojSetup: Nexus 500
  • MojSpuh: Akrapović ( i to 2)
Odg: Motor od KTM-a na skuter!
« Odgovori #40 : 29 Svibanj, 2009, 01:08:09 »
Iskreno...kad bi to uspio sve savršeno napraviti bilo bi super i bio bi projekt za svaku pohvalu
No imho nekako dođe glupo "uništavati" oba motora da bi se dobio jedan...
A tehnički?Kako bi rješio blokadu,misliš da oni ne bi skužili da to nije skuter,nego da ima brzine...

I da uspiješ napraviti opet bi bio u sranju s reganjem motora i sl.(što te i koči da ne voziš ktm-a po cesti)

Moj savjet je da se okaneš toga,nije samo mehanička zapreka,nego i mnoge druge
Derbi-em se vozaj po cesti,a ktm-om divljaj po offroadu i  :headbang:
skutera ne bi rgo kao skutera nego vec kao motor od kao 125 ccm (koliko ja sad maximalno mogu voziti.)

Sto me koci. Koce me kao prvo gume. Kockice koje su jako nestabilne na asfaltu. A da motor pretvaram u super mmoto je preskupo.. (10000 kn) A i da uspijem ne bi ga mogo reagat zato sto nije homologiran.

eto tu je taj problem za kojeg se ja odlucujem napraviti ovaj "nemoguci" projekt!

Offline te-te-ac

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2032
  • Spol: Muški
  • kad ku.rac u pi.čku uđe nastaje je.banje
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://www.youtube.com/user/renci31551
  • Mjesto: Belišće
  • Moj Skuter: skučo
Odg: Motor od KTM-a na skuter!
« Odgovori #41 : 29 Svibanj, 2009, 01:25:18 »
idi kupi od wayndera derbija i kurci se po selu..

ostalo je nepotrebno komentirati...

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Motor od KTM-a na skuter!
« Odgovori #42 : 29 Svibanj, 2009, 01:41:33 »
Nece covijek prodat..kad je skoro pa gotovo...fale finese...

Kemija Derbi Aprilia KTM...projekt je fakat zahtjevan bio...

najebao sam se ko mali magarac s strujom...dok sam pospajo derbijevu instalaicju s apriliinom..i onda jos na sve to ktm satovi i neki detalji jos...stunt box koji sam mu ugradio  :icon_thumright: isto kemija za sebe..


A slazi ak ti se da i ak mozes..ali velim ti najbitniji ti bu tokar...lancanike treba tokariti..razno razne adaptere distance itd...
Under construction...

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Motor od KTM-a na skuter!
« Odgovori #43 : 29 Svibanj, 2009, 02:42:02 »
to za lijevu i desnu stranu se može riješiti, stavit šipku i s obe strane lančanike, na šipki treba riješit 2 ležaja i napravit nosače ležajeva, s tim bi imo 2 lanca i 4 lančanika xD problem bi bio dal ima prostora za takvo što
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Motor od KTM-a na skuter!
« Odgovori #44 : 29 Svibanj, 2009, 07:59:23 »
Sta ste se nadrkali na momka, nek sam radi sto ga je volja, ako stogod zapne mozemo mu i mi pomoc :)
Moj mu je savjet ako ce vec cekati neko vrjeme prije nego ce sastavljat ista, neka do tada nabavi polovnu ramu s oklopima od kakve sportive i nek se vozi ko car, a inace je odabrao nekako najnezgodniji skuter za taj projekt, zgodnije bi bilo stavit motor od toga cuda na baotjana, nego na ovo :dontknow:

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Motor od KTM-a na skuter!
« Odgovori #45 : 29 Svibanj, 2009, 11:36:03 »
skutera ne bi rgo kao skutera nego vec kao motor od kao 125 ccm (koliko ja sad maximalno mogu voziti.)

Sto me koci. Koce me kao prvo gume. Kockice koje su jako nestabilne na asfaltu. A da motor pretvaram u super mmoto je preskupo.. (10000 kn) A i da uspijem ne bi ga mogo reagat zato sto nije homologiran.

eto tu je taj problem za kojeg se ja odlucujem napraviti ovaj "nemoguci" projekt!
kupis polovne felge supermoto i neke gume po svom odabiru, stavis te gume i vidis dal ti odgovara prijenos kakav je bio na krosu sada na sm, ako ne odgovara, kupis lancanik drugi, trenutni ovjes nategnes na najtvrdje, stavis svijetla i jedino ti treba jos anlaser ugradit za regu... radije bi se tim pozabavio nego swapom brzinca na skutera.

teze ce ti bit homologirat derbia s tom masinom nego ovo gore.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline ToNYGP1Racing

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1033
  • Spol: Muški
  • Zgazi me!!!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi GP1 500 TwinTurbo
  • MojSetup: Nexus 500
  • MojSpuh: Akrapović ( i to 2)
Odg: Motor od KTM-a na skuter!
« Odgovori #46 : 29 Svibanj, 2009, 11:57:13 »
Sta ste se nadrkali na momka, nek sam radi sto ga je volja, ako stogod zapne mozemo mu i mi pomoc :)
Moj mu je savjet ako ce vec cekati neko vrjeme prije nego ce sastavljat ista, neka do tada nabavi polovnu ramu s oklopima od kakve sportive i nek se vozi ko car, a inace je odabrao nekako najnezgodniji skuter za taj projekt, zgodnije bi bilo stavit motor od toga cuda na baotjana, nego na ovo :dontknow:
Hvala na podršci. Imam doma baotiana ali sumnjam da mi mogo podnjet tu snagu. Samo sto se vije raspo. Ne bi se slozio da je derbi najnezgodniji skuter vec obratno. Ima motor tocno između nogu, dok ostali skuteri imaju motor na zadnjoj vilici. To bi onda vuklo na zadnji da ga ne bi mogo odrzavtat na cesti. Derbi ima stabilnost na cesti kako niti jedan skuter.

kupis polovne felge supermoto i neke gume po svom odabiru, stavis te gume i vidis dal ti odgovara prijenos kakav je bio na krosu sada na sm, ako ne odgovara, kupis lancanik drugi, trenutni ovjes nategnes na najtvrdje, stavis svijetla i jedino ti treba jos anlaser ugradit za regu... radije bi se tim pozabavio nego swapom brzinca na skutera.

teze ce ti bit homologirat derbia s tom masinom nego ovo gore.
KTM nema akumulator i pali se na kurblu radi ustede mase. U njega se nemoze staviti anlaser, a kupovati polovne felge se ne isplati zato sto uglavnom svi oni koji prodaju takve djelove, prodaju ih zato sto su iskoristene.

A i glupo mi ga je pretvarat u supermoto zbog toga sto sam vec prerasto. To je samo bacanje novaca. Jedva cekam da pocnem radit ovaj projekt.  :toothy10:

Offline Laki

  • Tržnica : (+25)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SR186 Lc ....
  • Moja Kaciga: Arai Chaser
Odg: Motor od KTM-a na skuter!
« Odgovori #47 : 29 Svibanj, 2009, 12:32:38 »
ako si odlucio da ces stvarno to napravit, ali napravit kak treba bez fusarenja imas moju podrsku :icon_thumright:
ja obozavam take prerade, joj da mi je nabavit gp1 sa lancem, vec imam jednu masinu u glavi koju bi uglavio gore :)

p.s. jel ima neko gp1 s lancem bez masine, bez plastika, za prodat :)

Offline alfist159

  • Tržnica : (+27)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški
  • Honda Helix
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Honda Helix CN250
  • Moja Kaciga: Zaštitna
  • MojSetup: Bude...
  • MojSpuh: Sadomazođubrilović
Odg: Motor od KTM-a na skuter!
« Odgovori #48 : 29 Svibanj, 2009, 13:24:58 »
Kad počneš projekt pozdravi se jedno 2 godine sa vožnjom na motoru... :dontknow:

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Motor od KTM-a na skuter!
« Odgovori #49 : 29 Svibanj, 2009, 13:27:03 »
ako si odlucio da ces stvarno to napravit, ali napravit kak treba bez fusarenja imas moju podrsku :icon_thumright:
ja obozavam take prerade, joj da mi je nabavit gp1 sa lancem, vec imam jednu masinu u glavi koju bi uglavio gore :)

p.s. jel ima neko gp1 s lancem bez masine, bez plastika, za prodat :)
znam ja jednog derbia u dubrovniku, plastike su polupane cijele svaka je varena, diskovi zahrdjani, koroziaj svugdje po motoru.. stvarno je grob, ne znam dal je na prodaji al ako je ja ga uzimam stoposto.  :laughing7:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline ancoo

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 280
  • Spol: Muški
  • Neslusan tude pi*darije
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Starigrad-Pa
  • Moj Skuter: strasna letjelica
  • Moja Kaciga: neko kinesko go
  • MojSetup: KÜBLER KBR 63mm malossi 282ccm
  • MojSpuh: garonja
Odg: Motor od KTM-a na skuter!
« Odgovori #50 : 30 Svibanj, 2009, 02:59:41 »
Moze se napraviti sve pogledajet kako su doktori iz Christofolinija slozili rotaksovu masinu 125ccm na Aerox-a ako se nevaran, baci oko kako su slozili lancanik na felgi :icon_thumright:
KÜBLER & Malossi 282ccm & PM tuning & Bitubo & Stage 6

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Motor od KTM-a na skuter!
« Odgovori #51 : 30 Svibanj, 2009, 03:13:45 »
Moze se napraviti sve pogledajet kako su doktori iz Christofolinija slozili rotaksovu masinu 125ccm na Aerox-a ako se nevaran, baci oko kako su slozili lancanik na felgi :icon_thumright:
imaš kakav link? to mora bit brutala... rotax izvuče iz toga i do 80 ks  :toothy11:
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Laki

  • Tržnica : (+25)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SR186 Lc ....
  • Moja Kaciga: Arai Chaser
Odg: Motor od KTM-a na skuter!
« Odgovori #52 : 30 Svibanj, 2009, 20:21:06 »
znam ja jednog derbia u dubrovniku, plastike su polupane cijele svaka je varena, diskovi zahrdjani, koroziaj svugdje po motoru.. stvarno je grob, ne znam dal je na prodaji al ako je ja ga uzimam stoposto.  :laughing7:
a bas si neki ;D, netreba to tebi :toothy3:, daj ti to bolje odi vidjet pa mi javi koliko trazi i posaljes mi koju sliku od njega

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Motor od KTM-a na skuter!
« Odgovori #53 : 31 Svibanj, 2009, 01:08:12 »
vidit cu jednom kad uhvatim tog momka ispred cijeg servisa stoji pa cu ga pitat.. sliko budem cak sutra tj danas, valjda.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Motor od KTM-a na skuter!
« Odgovori #54 : 31 Svibanj, 2009, 01:49:55 »
imaš kakav link? to mora bit brutala... rotax izvuče iz toga i do 80 ks  :toothy11:
nisam vidio tog od cristofolinija al evo nesto u tom stilu   :toothy3:  :laughing6:

Aerox R1000









Offline ancoo

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 280
  • Spol: Muški
  • Neslusan tude pi*darije
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Starigrad-Pa
  • Moj Skuter: strasna letjelica
  • Moja Kaciga: neko kinesko go
  • MojSetup: KÜBLER KBR 63mm malossi 282ccm
  • MojSpuh: garonja
Odg: Motor od KTM-a na skuter!
« Odgovori #55 : 31 Svibanj, 2009, 02:54:13 »
Ovome je dopizdilo da ga svaka susa riba pa je uzeja stvar u svoje ruke :laughing9:

Toliko o tome sto se moze a sto nemoze :jerk:
KÜBLER & Malossi 282ccm & PM tuning & Bitubo & Stage 6

Offline Bidalot_C30

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 343
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Motor od KTM-a na skuter!
« Odgovori #56 : 31 Svibanj, 2009, 16:37:35 »
to je obicno gubljenje vrimena i unistavanje oba motora,kasnije ti je svejedno vozija ti ktm-a ili tog derbija sa marinon od ktm-a po cesti kad nijedno od tog dvoje nema homologaciju ako ti je ona toliko bitna...kupi kit i ostale gluposti sto idu uz njega  i sredi tog derbija,pa dok ga sredujes vozi ktm-a po cesti ;D :glasses2:

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Motor od KTM-a na skuter!
« Odgovori #57 : 31 Svibanj, 2009, 16:57:48 »
sve ove snimke su na nekim štenderima ili valjcima, zašto nema snimka tog aeroxa na cesti li stazi? 100% nemoguće normalno voziti motor od nekih 100 kila sa daleko preko 100 konja

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Motor od KTM-a na skuter!
« Odgovori #58 : 01 Lipanj, 2009, 08:18:50 »




Gdje se moze kupiti kit 1000ccm, ali za Runnera? Koliko para?
Nesta mi je malo to 150ks ,ajd bar 200,izgleda da nije postelan ,vidi se po plamenu iz auspuha. Koju mi el. blokadu preporucavate za tehnicki da me stricek pusti?

A sada ozbijno ,koja poanta ovoga??? Nevozljivo ,brdo para ,vremena i ostaloga ,a sve sto mozes je turirati na centralnoj nogari! Kupi motor pa se vozi ,ako nemozes sjedi na skuter i suti!

Offline Bidalot_C30

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 343
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Motor od KTM-a na skuter!
« Odgovori #59 : 01 Lipanj, 2009, 19:26:31 »
slazem se sa vekom.. :headbang: