Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Usporedni test guma  (Posjeta: 58352 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Burnout

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Stalker
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #60 : 30 Svibanj, 2009, 12:10:50 »
ajde neki savjet koju gumu stavit na stalkera. ona offroad mi vise ne treba a i dala je sve sto je mogla. na motoru je od 2004 :frajer:


Offline R3nchi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 168
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: yamaha xmax 300
  • Moja Kaciga: hjc f15
  • MojSetup: StoCk
  • MojSpuh: StoCk
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #61 : 30 Svibanj, 2009, 12:12:13 »
jel se tko vozi na ovim michelin pilot city bla bla...mislia sam njih uzet, jel služe svrsi? koliko km može izvrtit malo žešćom vožnjom dok ne počne popuštat? kakve su u zavojima, jel imaju profila za naginjat se, kako drže?
vožnja po mokrom nije bitna...ionako se nikad nevozim kad je kiša

Ne znam sta bi ti smatro zescom voznjom..Zesce bacanje u zavoje ili?? Ja sam ih uzeo prije 7 dana i prezadovoljan sam..
Al uzmi u obzir da sam imo neke  samoubojstvo doo, tako da su mi ove maraaaaak!! :headbang:
Sad ukrstene rijeci ne mogu da rjesim, ne pitaj me nista kilo granja lesim...

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #62 : 30 Svibanj, 2009, 12:25:46 »
ajde neki savjet koju gumu stavit na stalkera. ona offroad mi vise ne treba a i dala je sve sto je mogla. na motoru je od 2004 :frajer:



za kakve potrebe ti treba guma?

Offline Burnout

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Stalker
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #63 : 30 Svibanj, 2009, 12:45:22 »
vozim se brze malo ali nikakvo pretjerivanje. isključivo po asfaltu i po suhom

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #64 : 30 Svibanj, 2009, 13:02:09 »
sava mc29 sporty

Offline shegy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PŽ-ZG-KA
  • Moj Skuter: aprilia sr ditek, jogurt, cr250
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #65 : 30 Svibanj, 2009, 14:21:46 »
evo upravo sam dosao sa voznje po kisi... mokro je i sklisko ,,, i mogu reci da sam jako zadovoljan!!
KAD SI GLADAN, NISI SVOJ

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #66 : 30 Svibanj, 2009, 14:23:56 »
mogo si nam reci i koja je guma u pitanju :toothy11:

Offline shegy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PŽ-ZG-KA
  • Moj Skuter: aprilia sr ditek, jogurt, cr250
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #67 : 30 Svibanj, 2009, 16:40:59 »
nekoliko postova prije sam napisao!  michelin reggae ... ide i na zadnjaka po kisi... morao sam isprobati
KAD SI GLADAN, NISI SVOJ

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #68 : 30 Svibanj, 2009, 21:14:08 »
ja imama Michelin i super guma ali kad se nagnem non stop ona izbacuje baš se nekako nesigurno osjećam
toliko nesigurno da ni nakon 600km otkad sam ih kupio,nisam im sastrane dva reda dlačica skinuo

i još na koliki tlak ih pumpate



JA ne znam kolko se ti naginjes u zavojima, miozda glumis dottorea ili sl, al ja sam nakon nekih "m** pitaj babu jaru koja marka" stavio te neke nove miselinke i motor mi se preporodio...
Prijasnje su mi bile ajmo se kladit kad cu zaginit.. Yugoplastika doo..
Ostale gume nisam probo al sam sa ovim jaakooooooooo zadovoljan..


njega nemos glumit..rossi ga nemre glumit kak se tak vozi

Offline Scooter

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 23
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #69 : 31 Svibanj, 2009, 09:30:36 »
Najbolje su Sava i Mischelin..barem meni...ej ljudi zanima me koje su original gume koje se dobiju na peugeot-u jet force c-tech ?!  :dontknow:
Skuteri u srcu ;)

Offline R3nchi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 168
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: yamaha xmax 300
  • Moja Kaciga: hjc f15
  • MojSetup: StoCk
  • MojSpuh: StoCk
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #70 : 02 Lipanj, 2009, 10:50:51 »

njega nemos glumit..rossi ga nemre glumit kak se tak vozi


ja sam pod dottorea mislio na Rosija.. :)
Ili smo se ja i ti izgubili u prijevodu??  :toothy9:
Sad ukrstene rijeci ne mogu da rjesim, ne pitaj me nista kilo granja lesim...

Offline Bidalot_C30

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 343
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #71 : 04 Lipanj, 2009, 18:29:18 »
u ovoj me temi jedna jedina stvar fascinira,a to je na 3 ili 4 stranici je neki njindža napisa kako metzeler dobro koče.. :laughing6: :laughing9: :laughing7: :laughing6: :laughing9: :laughing7:

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #72 : 04 Lipanj, 2009, 18:34:59 »
u ovoj me temi jedna jedina stvar fascinira,a to je na 3 ili 4 stranici je neki njindža napisa kako metzeler dobro koče.. :laughing6: :laughing9: :laughing7: :laughing6: :laughing9: :laughing7:

Mozda zvuci smijesno, ali slozio bi se sa time.
Naime, danas sam isao reda radi pogledati stanje disk plocica (koristim uvijek iste, originalne od Piaggia) i odmah otisao do ducana po nove. Sa Metzeler gumama traju dosta krace = guma dozvoljava jace kocenje (pogotovo sto ja sa skuterom imam 200kg odprilike).

Promijenio sam 3 puta disk plocice naprijed i sa gumom Sava mc16 koja je bila serijska ih nebi potrosio valjda nikad jer bi kotac proklizavao. Sa Metzelerom mi se to nikad nije desilo osim kada sam namjerno to radio.

Da je Metzeler najbolja  -  nije, ali obzirom na cijenu je apsolutni best buy bez sanse da joj neko oduzme tu titulu
« Zadnja izmjena: 04 Lipanj, 2009, 18:38:37 3alfa3 »

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #73 : 05 Lipanj, 2009, 11:36:40 »
meni metzeler koja je odavno dala svoje i potrosila se dosta preko markera jako tesko proklize. tj dopusta da skroz do kraja stisnem prednju kocnicu.. jerino ako je bas naglo stisnem do kraja uspije blokirati.. ali opet blokira samo na izlizanome asfaltu... ta je guma po meni best buy
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #74 : 05 Lipanj, 2009, 13:40:38 »
je, Metzellerke su ok, imao sam ih na SF-u,  po suhom super, po kiši isto ok drže..
a ove Pirelli evo 21/22 koje su serijski na mom NRG su katastrofa, ko MC16..
moram ih čim prije maknut jer mi po malo mokrom kolniku proklizavaju na startu mi se guma vrti na mjestu, svašta..
prije par dana sam čak pao, dao gas a zadnji kotač je provrtio samo sam se složio na stranu..
razmišljam o Bridgestone Molas ML50, za suho ok, za mokro ok, jer ja vozim u stvarno svakakvim uvjetima... samo se nadam da ima u zadanoj dimenziji za Powera..

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #75 : 05 Lipanj, 2009, 13:58:16 »
Ja isto moram zamjeniti prednju MC16, koja je dala svoje. Već je prestara mada ima još mesa. Svi hvale tu ML50 al nekak nebi ja to stavljo na svoj skut, izgleda ko guma za blato. Iako ovo nije opravdani razlog za nestavljanje, bilo bi bolje da ima malo manje izražene šare.


Bilo bi dobro kada bi se neki naš domaći magazin ili portal uhvatio u koštac i bacio paletu dostupnih guma za skutere na test, i to 13 cola. Đabe Battlax BT-30 kada se više nemogu montirati na nijedan noviji skuter i čemu forsiranje ML50 koja je BTW kišna guma!

"With its comprehensive size range (10 to 13 inch), the ML50 is Bridgestone's core scooter line for quality-conscious end users. The ML50 provides fine dry grip, excellent wet performance, riding comfort and long life, which has made it one of the most popular replacement scooter tyres."

iliti

"Sa svojim širokim rasponom(10 do 13 inča),  Bridgestone ML50 je idealna guma za korisnike koji paze na kvalitetu. ML50 daje fini suhi zahvat, odlične performanse po mokrom, te udobnu vožnju i dug život, te je postala jedna od najpopularnijih zamjenskih guma za skutere."
« Zadnja izmjena: 05 Lipanj, 2009, 20:40:34 Area51 »

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #76 : 05 Lipanj, 2009, 20:19:27 »
Za cestovnu upotrebu u dimenziji 120/70/12 i 130/70/12 ( u prijevodu guma za vx i vxr ) najbolja je Battlax BT30. Drzi do 7 tisuca ali od prvog do zadnjeg dana drzi jednako dobro sto je pravi pokazatelj dobre gume za razliku od ostalih sava koje prvih tisucu dvije drze jebeno a nakon toga su plastik fantastik.


Za sp-a sad trenutno napred ide Battlax a posto nje nema u 13 cola iza ide naravno Bridgestone ML50. Imao vec jednu i guma je odlicna!


Naravno ova guma se nemoze mjerit sa racing soft savama jer je to ipak guma za stazu a ne svakodnevnu upotrebu.


Offline DevMichele

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 1091
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: ktm 525, SKR 180. EX sp180 fx 125 vx209
  • Moja Kaciga: agv k4
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #77 : 05 Lipanj, 2009, 21:16:17 »
imam po drugi put ml 50 i mogu rec da guma bolje drzi po mokrom neko kad se asvalt ugrije tako da neznam za ljeto mi nije neki izbor jako je osjetljiva na gladak asvalt zato sljedeci put cu uzet bt 30 malo mi se bolje pokazala

Offline B.E.G.A

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1182
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novska
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #78 : 06 Lipanj, 2009, 02:27:44 »
Do sad sam na skuteru imao Maxis,Michelin Pilot Sport,i sad sam kupio Savu MC29 sporty.
Mislio sam da je Michelin dobra guma dok nisam probao ovu Savu,naprotiv nemam ništa protiv Michelina,pokazala se dobra na stazi gdje je asfalt grublji,no po gradu je bilo biježanja zadnjeg kraja i dugih kočenja.
Napravio sam 200tinjak km sa Savom i nemogu vjerovat da mi ulijeva toliko sigurnosti po "balavim" gradskim cestama,iznenađuje me iz zavoja u zavoj,za razliku od Michelina ide kao po tračnicama,jedva čekam da je isprobam na stazi  :happy3:
Moja topla preporuka za 130/60/13 komad 290kn  :icon_biggrin:
Jedino što me zanima koliko dugo će ostat ostat takvo držanje ...  :glasses9:

Evo jedna na dan kad su montirane  :icon_biggrin:


Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Usporedni test guma
« Odgovori #79 : 06 Lipanj, 2009, 02:40:14 »
sta bis onda rekao da si probao BT30... :icon_biggrin: al i ova sava je jako dobra guma...