Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Zhejiang Zhongneng Industry Group  (Posjeta: 6575 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Zhejiang Zhongneng Industry Group
« : 10 Ožujak, 2007, 01:09:52 »
evo da predstavim firmu koja proizvodi lunu. poznata kineska firma. neznam koliko vama, meni baš i nije poznata jer živim u maloj hrvatskoj koja je sa kinom povezana samo zrakom koji udišemo.navedena firma ima više vrsti tipova skutera od 50ccm do 250ccm e tu je sad frka.
skuter koji izgledom podsječa kad ga vidite uživo je gelly ali to nije sve kad pratite navedenu liniju doči čete do modela phanteon od honde a koji je i predak navedenih dva modela skutera.
da se vratimo našim lunama i mjesecima i ostalim modelima skutera i da upitam sveopče pučanstvo znate li zašto dva ista modela ali sa različitim mašinama postižu doslovce iste karakteristike 150ccm- 11kw/7000r/min što je dostatno za 120km/h
                                                250ccm-11kw/7000r/min što je dostatno za 120km/h

nebili ti skuteri trebali imati različite karakteristike i krajnje brzine zbog vrste mašina ili su kinezi priskočili poslovici naših velikih susjeda talijana ajmo staviti veču snagu mašine i zaključati ju blokadama na neku nama proizvoljnu snagu tako da ga možemo prodati skuplje nego verziju koja je slabija po snazi.
neznam možda je to tipfeler ili nije nebih ulazio u daljnje rekonstrukcije njihovog načina razmišljana jer bih mogao dokučiti meni nerazumljive opcije koje se nadam i vi nebi mogli dešifrirati jedino ako niste studirali kinesko pismo.po meni ako navedeni skuteri koji če biti uvezeni od strane naše firme beta-moto imalo budu kvalitetniji od pojedinih modela kineskih/tajvanskih skutera imaju velike šanse zagristi veliko parče kako bi rekla gospoda prekodrinski kolača na tržištu zvanom Republika Hrvatska.
za nas male korisnike i kupce svaki novi uvoznik iz nama tako daleke a sad tako blize Kine valjaju svi skuteri koji nisu skupi pod što razumijevamo cijene skutera u visini oko 10000 kn.
kad malo prostudiramo naše tržište skutera unatrag godinu/dvije uvidjet čemo da se tržište liberaliziralo te da su cijene skutera doslovce popadale u za nas prihvatljive vode a to znači da skutere više neče voziti samo osobe koje doslovno plivaju u novcu več če ga si moči priskrbiti i mali ljudi npr.obični radnik u čeličani koji rinta i rinta za sitnu koru kruha koju za naše uvijete preskupo gospodarstvo otimlje bez imalo samilosti.
gledajuči u tom smjeru navedeni skuteri koji su tu pred vratima samo čekaju potencijalne kupce da ih kupe a sa time i da uvedu novi segment te dodatno  liberaliziraju tržište skutera. za sada  toliko  uskoro možemo očekivati več dugo očekuvan dolazak još jedne firme na naše tržište, firme FYM koja je zagrabila veliki kolač u tržištu skutera u Kini kao i u  europi kupivši neke nama poznate firme npr.Beneli ali o tome drugom prilikom pozdrav skuterašima.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zhejiang Zhongneng Industry Group
« Odgovori #1 : 10 Ožujak, 2007, 04:02:28 »
odlican zakljucak, s tim da je  Benelli pod vlasnistvom Generica!  ali sve je to pozitivno za nas kupce!  :icon_thumright:

Offline Mario

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 128
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.beta-moto.hr
  • Mjesto: Samobor
  • Moj Skuter: FYM 50 T
Odg: Zhejiang Zhongneng Industry Group
« Odgovori #2 : 10 Ožujak, 2007, 16:30:02 »
Mali ispravak firma FYM vlasnik je 99,5 % sachs bikes i ima neki ?? postotak u Moriniju.Beneli je u vlasnistvu QJ MOTO koja je u Kini br.1, a njezini brandovi su Keeway, generic itd.

http://www.qj-motor.com/
« Zadnja izmjena: 10 Ožujak, 2007, 16:31:43 Mario »

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Zhejiang Zhongneng Industry Group
« Odgovori #3 : 10 Ožujak, 2007, 17:24:05 »
sori mario mali dvokorak ali tu si da ispraviš inače kako ti se čini osvrt
Piaggio X9 250  Black Box

Offline melkiot

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ivani?-Grad
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • MojSetup: a mi je srednja
  • MojSpuh: samo što nije otpao
Odg: Zhejiang Zhongneng Industry Group
« Odgovori #4 : 10 Ožujak, 2007, 18:28:36 »
ej mrcino, hvala na ovoj informaciji!!

čekaj,hocec reci da je Luna kod nas isto to što u kini gelly? sory,nisam baš skuzio....

koliko znam,vecina nas (80%,ako ne i vise) smatra da su kineski proizvodi nekvalitetni, a nemoram pisati ni zbog cega to mislimo :icon_biggrin:

no tko zna,mozda su ti kineski jeftini motorcici cak i bolji u nekih segmentima od talijana, francuza ili japanaca...
misli,bolji su sigurno u cijeni...mene zato i tjera da uzmem lunu, a ne nekog rabljenog talijana ili japanca stargo 5-6 godina...Jer ako luna stvarno ima tu yamahinu masinu,onda moze biti da sa motorom nebi trebalo biti problema..

Offline melkiot

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ivani?-Grad
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • MojSetup: a mi je srednja
  • MojSpuh: samo što nije otpao
Odg: Zhejiang Zhongneng Industry Group
« Odgovori #5 : 10 Ožujak, 2007, 18:32:18 »
i još nešto, ja sam za to da se sve više kineskih motora uvaža na naše trziste... :icon_thumright:

zašto? pa zamislite da dode veeelika navala takvih jeftinih motora...što bi se dogodilo? pa ljudi bi počeli kupovati sve vise tih motora,a onda bi velikani poput Yamahe, peugeota,gillere i ostalih morali sniziti svoje cijene da zadrže trziste,zar ne?

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Zhejiang Zhongneng Industry Group
« Odgovori #6 : 10 Ožujak, 2007, 18:49:45 »
luna ti nije poput gellya osim što je kineski proizvod.
gelly kao firma postolji i proizvodi skutere, automobile i ostalu tehniku.
lunu proizvodi firma iz naslova ali ta ista firma ima model sličan gellyu a koji je potpuna kopija honde phanteon.
imaš praf što više kineza na tržištu cijene padaju i europljanima, što nama jako pogoduje.
imaš skutera iz kine koji se po kvaliteti mogu mjeriti sa skuterima iz europeosim po cijeni koja je kod kineza puno manja.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline Mario

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 128
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.beta-moto.hr
  • Mjesto: Samobor
  • Moj Skuter: FYM 50 T
Odg: Zhejiang Zhongneng Industry Group
« Odgovori #7 : 10 Ožujak, 2007, 20:27:31 »



Evo da ja pokusam odgovoriti na kvalitetu kineza.
U najnovijem broju auto kluba citao sam intervju sa Carl-Peter Forster predsjednikom GM Europe i on je na pitanje "bojite li se Kineza?" naravno odnosi se na auto industriju odgovorio
"Pritisak azijskih proizvođača nece posustati.Kineskim tvornicarima trebat ce manje od 10 godina da uhvate korak s medunarodnim standardima kvalitete. Zasigurno ce biti brzi od toga i to svakako treba imati na umu." 
Mislim da je sa motociklima situacija slicna ako ne i bolja jer ipak Kinezi puno duze voze motore nego aute.
« Zadnja izmjena: 10 Ožujak, 2007, 20:30:28 Mario »

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Zhejiang Zhongneng Industry Group
« Odgovori #8 : 10 Ožujak, 2007, 21:32:07 »
i ne samo da dulje voze motore i skutere več im je i tržište puno veče pa čak i izbirljivije
Piaggio X9 250  Black Box

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Zhejiang Zhongneng Industry Group
« Odgovori #9 : 10 Ožujak, 2007, 21:40:18 »
Kontrola kvalitete u kineskim tvornicama je izuzetno slaba (cast iznimkama), tako da mozete kupiti novi motor koji ce vam trajati mjesec dana a moze trajati i 10 godina... Tako je to kod baotiana i njemu slicnih...

Tvrtka FYM mi djeluje jako ozbiljnom jer su kupili Sachs i imaju udjela u Franco Moriniju, sada se sire na europsko trziste i cini mi se da su se dobro pripremili za to a ne da su samo izletjeli sa proizvodima koji su zapravo poluproizvodi (s time mislim na baotian, kada se pojavio na nasem trzistu bio je katastrofa...)

Tu je firma HYOSUNG koja proizvodi kvalitetne motore ali ti motori i kostaju...

Naravno, kada je rijec o proboju nove marke na trziste ona mora prije svega konkurirati sa cijenom kako bi privukla kupce, ako se poklopi da je proizvod kvalitetniji od konkurencije istog cjenovnog ranga onda se povecava broj potrosaca te marke i moze se smatrati da je proboj na trziste uspio, s vremenom se poboljsava kvaliteta ali se i dizu cijene i stvara se brand!

Da se vratim na Lunu koju sam rastavio, pogledao i vozio...

Dizajn je vec provjereno uspjesan, iznenadila me elasticnost podnice koju smo savinuli za 180° i nije niti pukla niti je doslo do plasticne deformacije (trajne deformacije oblika), plastika se jednostavno vratila u prvotni polozaj (prije bih rekao da je to nekakva gumirana plastika, tocno koji je materijal nisam siguran)

Ostale plastike su tu negdje, po kvaliteti...

Imate jedan poveci osvrt na Lunu u prijasnjim postovima pod temom skuter do 5000 kn, samo cu se osvrnuti na to da je Lunin najveci hendikep prijenos koji joj ne omogucava da ide preko 76 km/h

Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Zhejiang Zhongneng Industry Group
« Odgovori #10 : 10 Ožujak, 2007, 21:59:20 »
znaci vec sa skinutim bolkadama LUNA 2T ide preko 70 , cak 75 koliko te kuzim? pa to je za tu cijenu jako pohvalno  :frajer:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Zhejiang Zhongneng Industry Group
« Odgovori #11 : 10 Ožujak, 2007, 22:17:23 »
znaci vec sa skinutim bolkadama LUNA 2T ide preko 70 , cak 75 koliko te kuzim? pa to je za tu cijenu jako pohvalno  :frajer:

Cuo sam se s Mariom danas i on ju je vozio te mi je potvrdio tu brzinu... Covjek nebi lagao...

Naime kada smo roby44 i ja bila tamo, taj dan je padala kisa i nismo ga uspjeli testirati kako treba, ono malo sto smo se vozili smo se skroz ispricali jer smo joj skinuli skoro sve plastike... :sign020: 
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Zhejiang Zhongneng Industry Group
« Odgovori #12 : 10 Ožujak, 2007, 22:23:53 »
budemo jos mi jos mast vadili sve mi se cini...

jer taj skuter za tu lovu je uistinu prilika..


PS
ja jedva cekam atticu  :toothy9:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zhejiang Zhongneng Industry Group
« Odgovori #13 : 11 Ožujak, 2007, 04:16:17 »
meni FYM vise lici na minarelli. malo sam gledao slike. sve je identicno kao na XORu.

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Zhejiang Zhongneng Industry Group
« Odgovori #14 : 11 Ožujak, 2007, 09:21:03 »
meni FYM vise lici na minarelli. malo sam gledao slike. sve je identicno kao na XORu.

FYM ima Franco Morini masinu...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Zhejiang Zhongneng Industry Group
« Odgovori #15 : 11 Ožujak, 2007, 20:20:57 »
neznam sad usporedbu Franco Morini mašine i one quasarice koju sad ugrađuju talijani u skutere.
koja je novija ili bolja.
mislim da kinezi koji dolaze sa talijanskim mašinama imaju stariju slabiju verziju zato ima razlike u snazi mašina u kineza i talijana.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Zhejiang Zhongneng Industry Group
« Odgovori #16 : 11 Ožujak, 2007, 22:20:57 »
Npr. gdje ima Keeway-a za kupit, imaju baš zanimljive choppere/cruisere... 125,150 & 250 ccm..
Live to ride, ride to live

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Zhejiang Zhongneng Industry Group
« Odgovori #17 : 11 Ožujak, 2007, 22:34:44 »
Gene, ostavi se ćorava posla, fokusiraj se na onaj Zongshen cruiser od 125 kubika za 11 ijada kuna, i kako ga što prije izbit... A posli toga polako razmišljaj kako do novog Suzuki Intrudera 250 kubika, cruiser, V2, lip, dosta snage za tu kubikažu, i moglo bi ga se vozit duže godina...
 :headbang:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Zhejiang Zhongneng Industry Group
« Odgovori #18 : 11 Ožujak, 2007, 23:04:42 »
 ::) ... :icon_scratch: ... Uzimam te u obzir (ako se riješim Runnera)...
Live to ride, ride to live

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Zhejiang Zhongneng Industry Group
« Odgovori #19 : 11 Ožujak, 2007, 23:06:13 »
Intruder 250 mi je krasan stroj (V2)...  :icon_thumright:
Live to ride, ride to live