Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pregrijavanje  (Posjeta: 4589 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Scoot_Fan

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
Pregrijavanje
« : 23 Prosinac, 2008, 15:46:35 »
Evo ovako ekipa pomagajte:

Skuter je Piaggio Carnaby 125, dosao jucer ima 19km sveukupno, ali imam veliki problem s njim... skuter se pocne grijat solidno brzo, napravim oko 2-3km (mozda vise mozda manje) ona kazaljka vec na crveno dode... evo sad maloprije ucinio par krugova po kvartu... doslo skroz tamo na crveno skoro do kraja... dobro da sam vidia.

UGL. bio dolje u piaggio centru di je motor preuzet, tamo su mi rekli da je to normalno, sad ja neznam jel je ili nije, jer nemam blage veze o motorima, kazu da se motor triba malo razradit pa da ce se prestat grijat valjda... a sta onda svakih 2-3 km triban stat... I motor ne forsiran uopce iden oko 20-50kmh najvise, s laganim gasom. Onda sam odlucia to sam provjerit koliko ima tekucine, i nasa gdje se nalazi,... ali nemogu onaj hebeni cep od toga otvorit su ga doli zavarili ili sta ,lud!? jos ga nisu mogli na gore misto stavit... ako treba postat cu slike da vidite...

Sad me zanima: jel netko ima sl iskustvo, ili kako da rijesim ovo dali netko zna?
Hvala puno svima unaprijed. pozz  :)
Pivo sadrzi zenske hormone. Ako ga previse popijes, pocnes pricati gluposti i ne znas vise voziti auto.

Offline area mf

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 862
  • Spol: Muški
  • pusti nek selo priča...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinkovci
Odg: Pregrijavanje
« Odgovori #1 : 23 Prosinac, 2008, 15:49:08 »
možda ti je indikator temp.otišo?stavi drugi pa vidi

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Pregrijavanje
« Odgovori #2 : 23 Prosinac, 2008, 15:49:24 »
ili nema vode ili je ono gore a to je da je pumpa vode otisla

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Odg: Pregrijavanje
« Odgovori #3 : 23 Prosinac, 2008, 15:49:50 »
ja znam da frend dok je kupio aeroxa došao je doma i otvorio čep od posude rashladne tekućine a ono unutra suho ko barut  :icon_biggrin: to prvo provjeri

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Pregrijavanje
« Odgovori #4 : 23 Prosinac, 2008, 15:51:33 »
ja znam da frend dok je kupio aeroxa došao je doma i otvorio čep od posude rashladne tekućine a ono unutra suho ko barut  :icon_biggrin: to prvo provjeri
ista stvar kod mene ,kad sma sf2 kupio...zato to provijeri

Offline Scoot_Fan

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
Odg: Pregrijavanje
« Odgovori #5 : 23 Prosinac, 2008, 16:12:26 »
Evo uspia naporima nekako otvorit onaj cep od toga... unutra ima do pola, tj. pola one boce je prazno,,, sad treba nadolit... evo bas sam se zaletia tu do autodjelova i uzea... ali ja sam mislia da postoje vec gotove mjesavine pola antifriz pola voda... izgleda da nema jel? ugl sad imam 1l antifriza i 1l destl. vode...

Pita onog dolje sta radi reka mi da stavim pola - pola dok se ne napuni posuda... ali mi je isto reka da moram ispraznit ovu tekucinu sta sad ima unutra? zasto to, al se ne smiju mjesat? i reko mi da cu vjerovatno morat skidat plastiku povise auspuha da to ispraznim... jbte ko ce mi to... tek ga dobia.... izgleda da cu morat u servis...

Jel zna neko dali se mogu mjesat antifriz koji sad imam i ovaj sto je vec unutra (ne znam sto je unutra) ?

Zahvaljujem  :icon_thumright:
Pivo sadrzi zenske hormone. Ako ga previse popijes, pocnes pricati gluposti i ne znas vise voziti auto.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Pregrijavanje
« Odgovori #6 : 23 Prosinac, 2008, 16:16:00 »
onda sad za pocetak samo destiliranu vodu nadolij jer nju mozes mijesat... onda ako je bio problem u tome onda skini plastiku ispusti staru vodu i stavi antifriz

Offline Scoot_Fan

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
Odg: Pregrijavanje
« Odgovori #7 : 23 Prosinac, 2008, 16:21:57 »
onda sad za pocetak samo destiliranu vodu nadolij jer nju mozes mijesat... onda ako je bio problem u tome onda skini plastiku ispusti staru vodu i stavi antifriz

Nece ga ubit ako ima vise destl. vode? jer znam da antifriz ima ulogu da hladi motor, a da se ne smrzne pri nizim temp... ako je samo to. onda mogu ulit samo destl. vodu, jer nije toliko zima da ce se zaledit voda,... ako to funkcionira kako ja mislim jel?  ;D
Pivo sadrzi zenske hormone. Ako ga previse popijes, pocnes pricati gluposti i ne znas vise voziti auto.

Offline doc-sr150

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1144
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: velika gorica
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: Caberg
  • MojSetup: 180ccm tuned by SRT-TEAM
  • MojSpuh: ser+34 tuned by SRT-TEAM
Odg: Pregrijavanje
« Odgovori #8 : 23 Prosinac, 2008, 16:25:01 »
točno to...i pogledaj na posudici di ti je max-imu da nebi nalijao do čepa pa ti oče izbit voda van...
Jel se ti pucaš sa čime??? Ne sve je serijsko..

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Pregrijavanje
« Odgovori #9 : 23 Prosinac, 2008, 16:25:44 »
mozes ulit samo destiliranu, nece mu nista bit. jel mozes slikat masinu sa strane auspuha pa stavit tu sliku?

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Pregrijavanje
« Odgovori #10 : 23 Prosinac, 2008, 16:27:56 »
nece mu izbit voda jer ima ibrlauf na posudi od vode... :icon_thumright:

Offline Scoot_Fan

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
Odg: Pregrijavanje
« Odgovori #11 : 23 Prosinac, 2008, 16:31:12 »
evo stize slikica pa cemo onda dalje... samo sek


1) http://www.imagesforme.com/show.php/275322_S8000837.JPG

2) http://www.imagesforme.com/show.php/275323_S8000838.JPG

3) malo da se pohvalim ;D http://www.imagesforme.com/show.php/275324_S8000839.JPG

Sad ne znam jesam ja to dobro ili :D ali otprilike sam slikao kako sam mislia da je
« Zadnja izmjena: 23 Prosinac, 2008, 16:47:01 Scoot_Fan »
Pivo sadrzi zenske hormone. Ako ga previse popijes, pocnes pricati gluposti i ne znas vise voziti auto.

Offline area mf

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 862
  • Spol: Muški
  • pusti nek selo priča...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinkovci
Odg: Pregrijavanje
« Odgovori #12 : 23 Prosinac, 2008, 16:53:21 »
ja nevidim ništa na slici što ima veze s onim što si ti pitao :dontknow:

Offline Scoot_Fan

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
Odg: Pregrijavanje
« Odgovori #13 : 23 Prosinac, 2008, 16:54:44 »
ja nevidim ništa na slici što ima veze s onim što si ti pitao :dontknow:

Pa reka covik da mu slikan masinu sa str spuha... al to nije to?  :sad1: grrr evo sad vidite koliko sam nov u tom ;D
Pivo sadrzi zenske hormone. Ako ga previse popijes, pocnes pricati gluposti i ne znas vise voziti auto.

Offline area mf

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 862
  • Spol: Muški
  • pusti nek selo priča...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinkovci
Odg: Pregrijavanje
« Odgovori #14 : 23 Prosinac, 2008, 16:56:30 »
ja nevidim ništa na slici što ima veze s onim što si ti pitao :dontknow:

Pa reka covik da mu slikan masinu sa str spuha... al to nije to?  :sad1: grrr evo sad vidite koliko sam nov u tom ;D
onda on nešto vjerojatno zna čim te je pitao da staviš te slike :icon_thumright:

Offline Marekvz1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1666
  • Spol: Muški
  • ajmoooo..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Imao sam...
  • Moja Kaciga: Čupa na glavi...
  • MojSetup: Jedino silikonski s Peveca..
  • MojSpuh: Prodao sam...
Odg: Pregrijavanje
« Odgovori #15 : 23 Prosinac, 2008, 16:57:40 »
a ajd poslikaj di ti je posuda s vodom.
Vrnul sam se...Tanji nego ikad.....j#bo te led.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Pregrijavanje
« Odgovori #16 : 23 Prosinac, 2008, 16:58:12 »
dobre su slike. vidim sta me je zanimalo... :icon_thumright: znaci mozes lako ispustin antifriz ili nesto drugo sta je u motoru... samo skines ova 2 crijeva koja su ti iznad auspuha. i ako problem nije do toga onda je vjerovatno do pumpe vode i to mozes lako promjenit jer ti je pumpa vode na tom poklopcu magneta tj. taj poklopac na koji su spojena ta 2 crijeva...

Offline Marekvz1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1666
  • Spol: Muški
  • ajmoooo..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Imao sam...
  • Moja Kaciga: Čupa na glavi...
  • MojSetup: Jedino silikonski s Peveca..
  • MojSpuh: Prodao sam...
Odg: Pregrijavanje
« Odgovori #17 : 23 Prosinac, 2008, 17:00:15 »
da,baš sm to i mislil.tak imam i ja,al nisam odma skužil šta će ti te slike. :notworthy:
Vrnul sam se...Tanji nego ikad.....j#bo te led.

Offline gun_rider

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: cvajo 180
  • Moja Kaciga: imam
  • MojSetup: a
  • MojSpuh: imam
Odg: Pregrijavanje
« Odgovori #18 : 23 Prosinac, 2008, 17:03:10 »
baš si idiot ono. NOVI motor i ideš ga sam prčkat a neznaš ni kako se mješa antifriz? de nečačkaj to matere ti.
to ti je normalno na novom motoru, s vremenom će se prestat grijat kad se razradi malo. nemoj ga gazit i NE DIRAJ NIŠTA...izgubit ćeš garanciju i napravit neko sranje sa tim čačkanjem...

kad dođe do crvenog upalit će ti se ventilator i past će ti temperatura...kasnije ti se neće nikako ni palit u normalnoj vožnji...samo ga lagano vozi i bez brige
Servis skutera, lakiranje i popravak plastika na podrucju Splita i okolice
Info na PM ili 098/979-8453

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Pregrijavanje
« Odgovori #19 : 23 Prosinac, 2008, 17:05:42 »
uh moja greska ja sam mislio da ima 19 tkm a sad vidim da ima 19 km... onda samo nadolij a ostalo na servis pod garanciju...