Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kymco 250-500  (Posjeta: 50223 )

0 Članova i 14 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline john_wayne

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 180
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: People S 50
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #80 : 27 Siječanj, 2007, 10:50:00 »
Hvala svima na pomoći... Još uvijek nisam 100% odlučio...  :dontknow:... još ću ih jednom pogledati uživo i onda donjeti konačnu odluku...

još jednom hvala svima...

Offline sky_master

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • Too Old To Rock 'n' Roll: Too Young To Die!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: xciting 250
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #81 : 27 Siječanj, 2007, 19:49:26 »
Sto se tice kubikaze, xciting kojeg mi prodajemo ima 249ccm. Postoji i varijanta od 251cc, ali to se ne uvozi, jer je registracija za to skuplje. Bez brige :)


Čisto informacije radi, postoji li još neka razlika u ta dva skuta osim tih 2 ccm ?

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #82 : 27 Siječanj, 2007, 20:17:18 »
Sto se tice kubikaze, xciting kojeg mi prodajemo ima 249ccm. Postoji i varijanta od 251cc, ali to se ne uvozi, jer je registracija za to skuplje. Bez brige :)
Čisto informacije radi, postoji li još neka razlika u ta dva skuta osim tih 2 ccm ?

ne, nikakva. cisto radi regulative u pojedinim zemljama. u evropi je uglavnom svugdje 249ccm

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #83 : 28 Siječanj, 2007, 23:44:35 »
U stvari...baš se pitam... ne mogu ni vjerovat' da prerađuju mašine, nego samo za pojedino tržište "pripreme" određeni kontigent dokumentacije... npr. za Hrvatsku je uvoznik naručio (odin, nemam predodžbe o količini, pa ovo uzmi kao lupetanje bez veze) 350 komada excitinga 250 ... "pošaljite im 350 dokumenata na 249 ccm"....
Live to ride, ride to live

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #84 : 28 Siječanj, 2007, 23:53:38 »
hm hm

nekako sumnjam , ali nije nemoguce  :toothy9:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline john_wayne

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 180
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: People S 50
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #85 : 29 Siječanj, 2007, 07:54:14 »
U stvari...baš se pitam... ne mogu ni vjerovat' da prerađuju mašine, nego samo za pojedino tržište "pripreme" određeni kontigent dokumentacije... npr. za Hrvatsku je uvoznik naručio (odin, nemam predodžbe o količini, pa ovo uzmi kao lupetanje bez veze) 350 komada excitinga 250 ... "pošaljite im 350 dokumenata na 249 ccm"....

ja isto mislim da je razlika samo u dokumentima, nema logike raditi 2 tako slična agregata....

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #86 : 29 Siječanj, 2007, 09:09:59 »
Čak i kada su promjene samo papirnate mislim da treba nanovo raditi homologaciju...
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline john_wayne

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 180
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: People S 50
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #87 : 29 Siječanj, 2007, 09:20:46 »
Čak i kada su promjene samo papirnate mislim da treba nanovo raditi homologaciju...

ako ti tvornica da dokumente na kojima piše 249 ccm, nema šanse da to itko provjerava... meni je svejedno dali vozim 251 ili 249, glavno da manje platim.... :toothy9:

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #88 : 29 Siječanj, 2007, 09:49:53 »
Čak i kada su promjene samo papirnate mislim da treba nanovo raditi homologaciju...

ako ti tvornica da dokumente na kojima piše 249 ccm, nema šanse da to itko provjerava... meni je svejedno dali vozim 251 ili 249, glavno da manje platim.... :toothy9:

s time se slažem  :icon_biggrin:
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #89 : 29 Siječanj, 2007, 09:54:50 »
Baš me intrigira taj podatak, jer (osobno sam se izrazio), kad je takva mala razlika, što se događa kod proizvođača... 2 ccm, to je stvarno smiješno pripremati 2 mašine zbog toga... što može izmijeniti (?).. staviti klip, koji je za koju stotinku mm "jači" ili "slabiji" na čelu,  pa time više zadire u prostor cilindra (manja kubikaža) ili manje...
Možda... makar mi je "prirodnije" da se "švercaju" na toleranciju... Napiše 249 u dokumentima...pa što onda, ako je 250 ccm izmjereno po atestu... to je manje od 0,5 % ...
Live to ride, ride to live

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #90 : 29 Siječanj, 2007, 10:00:33 »
To nam Odin može razjasniti... :cvikeri:
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #91 : 29 Siječanj, 2007, 19:20:46 »
To nam Odin može razjasniti... :cvikeri:

vjeruj mi da nemam pojma :) znam samo da je kod nas skuplja registracija ako ima vise od 249ccm. Pretpostavljam da je negdje u Japanu ili pitaj boga gdje, donja granica za ulazak na autocestu 250ccm, pa onda imaju tu 251 foru... Nesto slicno kao sto je 150ccm masina izmisljena radi Italije (a poslije i ostatka Europe), gdje ne smijes na autocestu ispod 150ccm, a u principu imas isti ku*ac kao i 125 :)

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #92 : 01 Veljača, 2007, 10:43:41 »
Pa da !... na naše ceste "rezervirane za promet mot. vozila" moraš imat 150 ccm... nonsense..  jer
i sa 125 (a i manjim) možeš održavat putnu brzinu 90-100 koliko je na takvoj cesti dozvoljeno prema propisu...
A i talijani imaju isto 250 ccm, za na "autostradu"... (skoro sam siguran da sam taj znak kod njih vidio...)
 
Live to ride, ride to live

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #93 : 01 Veljača, 2007, 13:46:31 »
Pa da !... na naše ceste "rezervirane za promet mot. vozila" moraš imat 150 ccm... nonsense..  jer
i sa 125 (a i manjim) možeš održavat putnu brzinu 90-100 koliko je na takvoj cesti dozvoljeno prema propisu...
A i talijani imaju isto 250 ccm, za na "autostradu"... (skoro sam siguran da sam taj znak kod njih vidio...)
 
Ali opet kad malo bolje pogledaš tko će ić na autocestu s skuterom od 50ccm ili 125 nije bitno.
Prvo plaćaš veliku cestarinu(od zg do splita 157 kn).Drugo riskiraš da te neki ludonja ne zvizne jer nitko na autocesti se nevozi točno 130km/h Ja i stari smo prije 2 tjedna išli u zagreb i vozili smo skoro stalno 195km/h(jer nije moga više)
Treće štetiš i motoru jer ga stalno držiš full gas Četvrto Ja mislin da se ne isplati :dontknow: :notworthy: :headbang:
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #94 : 02 Veljača, 2007, 11:18:13 »
JA vozim 130 (do 140)  :icon_biggrin:
Ali to je subjektivni doživljaj... auto ima ovjes ko stare kočije: izuzetno (pre)mekan, i siguran sam da bi se na "sob-testu" isprevrtao k'o na filmu... jednostavno, ne želim isprobat, da mi izleti kakva vjeverica, zec, itd, ili da nekome nešto otpadne iz auta ispred...
Nije da se bojim "interceptora" (presretača), kad je auto "kako treba", ionako sam "vuče" ka bržoj vožnji, ali se (uglavnom...uz dobrog šofera) i ponaša sigurno, i sa višom brzinom...
Ali što ti vredi voziti 200, kad ispred tebe stari djedica u nekoj Zastavi, Škodi, starom Golfu (i ostalom, što ne ide preko 120) odluči izaći u lijevu traku, jer je kamion ispred njega (?)  (po mogućnosti i bez žmigavca)
"Skratiš mu životne muke" kad ga skineš sa 50-ak Km/h zguza... to, onoliko, što nisi stigao usporit'  :toothy3: ali unesrećiš sebe, jer ti spiz.. auto (u najboljem slučaju, kad nema ozljeđenih) ...
Po talijanskoj autocesti bi se to usudio, tamo je kultura brze ( i uopće) vožnje izuzetno viša nego naša, tamo se i Frearri-ji vraćaju u desnu traku poslije preticanja !!! (ali su, od pred cca 5 godina, kazne za preko 130 paaaaapreneeee ! )
Live to ride, ride to live

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #95 : 02 Veljača, 2007, 11:23:54 »
Ali kad sam tako lijepo offtopicirao, da se vratim (skuteru/motoru): ionako je ljepše vrludat po zavojima starih cesta... kamo mi se žuri (?)
Ionako ni ne idem nikamo, kad znam da imam neku obavezu...
Slažem se i s 3. i 4. i šteti, i ne isplati se...  :frajer:
Live to ride, ride to live

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #96 : 02 Veljača, 2007, 11:27:40 »
Ali kad sam tako lijepo offtopicirao, da se vratim (skuteru/motoru): ionako je ljepše vrludat po zavojima starih cesta... kamo mi se žuri (?)
Ionako ni ne idem nikamo, kad znam da imam neku obavezu...
Slažem se i s 3. i 4. i šteti, i ne isplati se...  :frajer:

I ja više volin dinamičniju vožnju nego pravac od 30 km.Šta će mi to kad mogu zaspat dok vozin :laughing7: :laughing9:
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #97 : 02 Veljača, 2007, 11:37:46 »
Uhh, da samo znaš kako je opako ići pospan na "2 kola" ... Imao sam neizrecivu sreću  :laughing11:
Istu večer sam naišao na 2 "prepreke" (a mogao sam i nekamo sletit u provaliju)
Najprije sam frendu iza sebe priuštio vatromet: pomalo sam kunjajući (večernja vožnja) skrenuo u stranu, dok mi nogar nije počeo strugat po visokom rubniku... pa mi ni to nije bilo dosta, bila je fešta na Krku, nego sam u povratku zaspao na mostu !  Ali most ima zakošen rubnjak, pa sam se popeo, razbudio, i vratio se (uz lagani "struggg" po metalnom braniku)...
Kad smo stali na naplatnim kućicama, rekao mi je, da je znao da sam munjen, ali toliko...  :icon_biggrin:
Live to ride, ride to live

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #98 : 02 Veljača, 2007, 11:39:19 »
I s pravom se brineš za kćer... Genetika nije šala... :toothy12:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #99 : 02 Veljača, 2007, 11:40:54 »
 :laughing7: :laughing7: :laughing7:
Live to ride, ride to live