Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kymco 250-500  (Posjeta: 50228 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #40 : 21 Siječanj, 2007, 12:57:24 »
odlično ako ste imali i gorka i dobra iskustva sa svojim vozilom zašto onda  vaši kupci imaju problema i to onih gorkih.
ja to govorim iz svog iskustva.
nije bio potreban onakav moj nastup a još i više vaša neodgovornost jer da ja moram zvati uvoznika i taspitivati se o dolasku dijelova u rh pa izjave čovjeka koji radi kod vas da je rezervni dio na granici i tako dva tjedna je glupa ,baš stoga jer radim u firmi koja je u bliskoj vezi sa carinom.
u razgovoru sa carinicima bilo im je čudno da jedan rezervni dio tako dugo stoji na carini gdje oni ti rješavaju u vrlo kratzkom roku jer je to rezervni dio za vozilo(skuter).

eto, cija je to nedogvoronost da si morao zvati uvoznika? Ne kuzim tvoju poantu, sta smo mi tebe trebali zvati? Mi smo javili serviseru kako stoji stvar, i on je trebao obavijestiti tebe. To sto tebi to nije bilo dovoljno vec si osjetio potrebu da sam ispitas stvar, to je vec tema za drugu raspravu.
I sta ti zaista mislis da je samo jedan dio bio na carini? Mislim, zaista bi bio biser naruciti jedan jedini dio, za to placati dostavu kurirskom sluzbom, carinske takse, spedicije... A propos carinika, i ostalih drzavnih sluzbenika, svaka carinska ispostava je prica za sebe, svaka postaja policije je prica za sebe, svaka gruntovnica je prica za sebe... Ono sto je dovoljno od dokumentacije na jednoj policiji za registraciju nije dobro na drugoj, isto tako i sa carinom, ne samo sa carinom, vec i sa samim carinskim sluzbenikom. Svatko ima svoje tumacenje, ti bi barem to morao znati ako poslujes sa carinom.


zašto sam napisao 20 dana pa 33 dana pa 40 dana
20dana ja vama trebalo da nabavite dio
33dana neračunam 7 dana jer im je toliko trebalo za otkrivanje kvara
40dana od predaje do prijema vozila sa servisa.
da bio sam frustriran i to veoma jako jer 33 dana za zamjenu glave (ajmo malo ozbiljno razgovarati.)
niste imali glavu na lageru,za takvu izjavu i čekanje glave 20 dana, hej dobro jutro u eu zatvaraju se servisi.

hej dobro jutro, navedi jedan servis u EU koji se zatvorio radi toga??? Zasto je zakon predvidio zakonski rok za otklanjanje kvara? Ako se ne varam, on iznosi 60 dana. I opet, postoji mogucnost da se kvar ne otkloni, iz ovog ili onog razloga, i onda kupac ima pravo na novu stvar ili novacno obestecenje. Navedi molim jedan servis koji se zatvorio radi toga molim te.

brzo nešto mijenjati jer ako dođe opet nešto tako imat čete puno više nezadovoljnih nego zadovoljnih.
ja da sam na vašem mjestu trudio bih se zadovoljiti kupca u svakom pogledu pa ako to znači uvuči mu se u š**** i to jer zadovoljan je kupac moje zadovoljstvo i satisfakcija za svoje frustracije.

nemam se kome uvlaciti u ono sto ti navodis, trudim se zadovoljiti kupce prvenstveno radi sebe i svog obraza, a to sto se dogodi da se usput naleti na ovakve neguodnjake kao sto si ti, sve ide u rok sluzbe  ;D Zanimljivo je, opet po Murphyju da peh ide uvijek uz najzaguljenije osobe.

Uzivaj.
« Zadnja izmjena: 21 Siječanj, 2007, 13:39:28 odin »

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #41 : 21 Siječanj, 2007, 13:37:53 »
E ovo se zove ohrabrujući odgovor :-)  Ali s druge strane , normalno je da se Mrcina ljuti jer nema ništa gore kad je proizvod u garanciji a imaš "nerješivih" problema. Dovoljno je da je taj proizvod recimo mobitel, a da ne govorimo kad je riječ o nečemu tako bitnom kao skuter ili automobil. I ja bi bez razmišljanja krivio uvoznika s obzirom da serviseri uglavnom tako ukazuju.  Ali nakon ovog tvog objašnjenja moram priznati da sam se zamislio.

Malo je problema nerjesivih, sve se uvijek rijesi i nista nije nemoguce. Na zalost, ponekad to potraje i ja shvacam da covjeku to bude problem. Mi se doma grijemo na kalorifer jer vec mjesec dana cekamo servisera od Buderusa da nam zamijeni nekakvu sitnicu na kotlu. Centralno je novo, ima tri mjeseca, i nakon 5 dana je riknulo nesto. Za centralno smo dali 50.000kn, i grijemo se na kalorifer gotovo od prvog dana. I da, i ja sam zvao uvoznika, i on mi objasnjava da nije sve ni do njega i tako dalje :) Moram priznati da sam i ja postao malo tolerantniji prema takvim slucajevima nakon sto sam i sam postao davatelj jamstva, i skuzio da ne mozes u 100% slucajeva biti u situaciji promptno nesto otkloniti. A konkretno, grijanje je malo vaznija stvar od skutera, narocito kad imas malu bebu u kuci.
Evo na primjer jednog mogucem scenarija, nesto ti se pokvari u petak, odes u servis u ponedjeljak. Servis ne moze odmah uzeti tvoj skuter, naravno, jer covjek ima posla, nego te naruci za dva dana npr. Znaci, ti dovezes skuter u srijedu, on ga se primi u cetvrtak. Ako je problem malo misteriozniji (zato te i narucio, remember, jer nije mogao dijagnozu baciti iz rukava), dijagnostika potraje, i dobijes ju u petak. I eto, proslo je vec tjedan dana. On naruci dio nama uvozniku u petak popodne ili navecer kad konacno dodje malo do zraka, i mi kad dodjemo na posao u ponedjeljak, nadjemo njegovu narudzbu.  Recimo da na narudzbi i zapisniku nesto nije jasno, i kazemo "ajmo prvo rijesiti ovo sto nam je jasno, pa cemo nazvati ovog decka". Dodje ponedjeljak pred kraj radnog vremena, zatisje i idemo fino nazvati da vidimo sta je u pitanju. Zovemo, rascistimo i skuzimo da treba nekakvih 6 dijelova za otkloniti kvar. Ako sve imamo, saljemo u utorak, u srijedu diler to dobije, i u cetvrtak se baci na posao i otkloni kvar, covjek preuzme motor u cetvrtak ili petak. I eto, dva tjedna su prosla kao keks!  Slozit ces se da je ovo jedan sasvim izgledan scenarij, i da nista nije preuvelicano. A sada se vratimo recimo u ponedjeljak pred kraj radnog vremena i na razgovor sa serviserom. Sve super, sve dijelove imamo, ujutro u utorak nazovemo intereuropu da dodje pokupiti paket. Mi cekamo, intereuropa ne dolazi, zovemo ga oko 14h, kad on na mostu - "sorry stari, zaboravio sam, nemoj se ljutiti, ali ne stignem se vratiti, moram prije 3h biti u rijeci na distribuciji". I eto, propadne utorak. Dodje on u srijedu, pokupi paket, sve 5. No, u cetvrtak je dan drzavnosti, ne radi se. Serviser dobije dijelove u petak. Na stolu ima dva motora od ranije i mora njih dovrsiti. Jebe se cijeli dan s njima, i ne stigne taj dan. U ponedjeljak (vec treci tjedan pocinje) ujutro ulovi se tvog motora, slozi ga, ti ga preuzmes u utorak. Gotovo tri tjedna otkad se tebi motor zaustavio. I opet, da li je netko nesto zeznuo - nije.
Ako jos dodas moguci, vrlo vjerojatni scenarij da kad se trazi 6 dijelova, barem jedan ce nedostajati (sjeti se, EU standard je 70% za isporuku, znaci 7 imas, 3 nemas), eto sranja, moras narucivati van dijelove. Vratimo se na onaj ponedjeljak, 10-i dan otkad ti je vozilo stalo. Ti skuzis da to nemas, ako nije problem, saljes serviseru drugi skuter da skine s njega, ako je, ajmo narucivati van. I to ne proizvodjacu, jer se proizvodjacima mora narucivati mjesec dana unaprijed, oni nista nemaju na lageru, nego proizvode po narudzbi, vec drugim kolegama dilerima i uvoznicima koji su svi premrezeni i jedan drugom pomazu. Dakle, u ponedjeljak mu narucis, u utorak dobijes od njega odgovor, vec u utorak ti salje, ili najkasnije u srijedu, u ponedjeljak (krece teci cetvrti tjedan) dodje kurirskom sluzbom na carinu. Spediter napravi prijavu u 1230h, a carinarnica radi do 13h, tako da obracun carine dobijes tek u utorak, kad platimo carinu, faxiramo placanje, u utorak krece kurirska sluzba prema uvozniku sa dijelovima, u srijedu dolazi paket uvozniku, u cetvrtak salje dio koji nedostaje dileru, koji ga dobije u petak. Kako je stvar vec totalno hitna i svima je neugodno i zao covjeka koji ceka ni kriv ni duzan, sa stola skida sve sto radi trenutno, ostaje u petak do 10 navecer u radioni da bi slozio ovaj motor koji taj petak slavi **mjesecnicu** u njegovoj radioni, svejedno svjestan da ce vrlo vjerojatno covjek koji ceka toliko vremena biti bijesan, ljut, razocaran i u mislima "...nikad vise...". A majstor se potrudio, uvoznik se potrudio, svi se polomili, a opet ne valja.

Koliko sam puta samo sjeo u auto ja osobno, ili kolege u firmi, pa vozi za italiju po neki dio od 10eura, samo da bi ljudi bili zadovoljni :) Mogla bi se cijela jedna knjiga anegdota napisati :) Da, bilo je trenutaka kad su nam je*ali sve po spisku, a mi ni krivi ni duzni, bilo je trenutaka kad su nam slali bombonjere i prsute jer smo napravili stvari za ljude koje nitko za njih nije radio, bilo je trenutaka kad smo i mi negdje zagubili nekakav fax sa narudzbom, pa smo se morali ispricavati ljudima nakon mjesec dana, tada smo mi slali prsute i slane ribe... Svatko tko radi, taj i grijesi, od prvog do zadnjeg, tko kaze drugacije taj laze. Opet kazem, vazno je samo posteno raditi posao, i truditi se da gresaka bude cim manje.

Inače, 3 mjeseca vozim polovni kymco grand dink 250 i super sam zadovoljan.... Evo ovako, ako smijem pitat, koliko su ljudi uspjeli do sada proć kilometara sa grand dinkom? (moj je na 23000 sada, a mehaničar mi kaže da je motor u savršenom stanju).
E, i još nešto, ako budem morao posegnuti za ovlaštenim serviserom u Splitu i bližoj okolici, koga bi preporučio (ako ovdje nije previše javno)... (ima 3 prodavaonice i 2 servisera ako sam dobro informiram, da ne spominjem sad imena).
Pozdrav i ustraj u takvom razmišljanju!  :icon_thumright: :icon_thumright:

Neces pogrijesiti ni sa pondijem, ni sa moto gamom. Moj savjet ipak je Moto Gama, covjek je pravi motorist, radi cijelu godinu, i na lageru uvijek ima dijelove za servis. Pondi je dobar i posten, ali ako ti treba zamijeniti sajlu, morat ces cekati da on nama naruci sajlu. Moto gama uvijek ima potrosne dijelove na lageru.

Sto se tice kilometara, jedan od prvih kupaca bili su mi prijatelji u Krku koji rade dostavu pizze. 1997. su kupili skuter koji je napravio do sada 90.000km. Zadnje tri godine ga koriste kao backup kad im je guzva, ali i dalje radi bez greske. Otpale su sve plastike s njega, jer se drmusaju po starom gradu gdje su one kamene ploce po ulicama pa vibrira do bola, ali pila pali bez greske. A pazi, to je 2T makina. I da, oni vu kupili vec 5 skutera za dostavu i privatno za sebe. Nista osim Kymca.

Grand Dink je super skuter, od svih maksi skutera za grad je daleko najprakticniji zbog manjeg medjuosovinskog razmaka, ravnog poda i ogromnog bunkera. Servisiraj ga redovito i neces imati problema sto posto. Za nedajboze, tu smo mi, sa svim nedostacima i prednostima :) Prosle zime je u motoreviji izasao prijevod zakljucka maraton testa Grand Dinka 125 iz Motorrada - nakon 25.000 km su mnu zamijenili samo zarulju glavnog svjetla! Zakljucak - ovako izdrzljiv skuter nismo ni sanjali da moze postojati.


Offline sky_master

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • Too Old To Rock 'n' Roll: Too Young To Die!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: xciting 250
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #42 : 21 Siječanj, 2007, 13:39:57 »
eto, cija je to nedogvoronost da si morao zvati uvoznika? Ne kuzim tvoju poantu, sta smo mi tebe trebali zvati? Mi smo javili serviseru kako stoji stvar, i on je trebao obavijestiti tebe. To sto tebi to nije bilo dovoljno vec si osjetio potrebu da sam ispitas stvar, to je vec tema za drugu raspravu.


Hm, ovo baš i nije tako. Ja sam bio u situaciji da sam uplatio skuter prodavaču u Ri, skuter boje koju sam želio nalazio se kod prodavača u ST, prijevoz skutera iz ST u RI organizirao je zastupnik KYMCA na Krku, nakon više od 20 dana čekanja i obećanja odlučio sam malo stvari preuzeti u svoje ruke, izgubio sam par sati na telefoniranja, doznao da je skuter u ST uredno spakiran i čeka prijevoz do RI gdje sam ga trebao preuzeti, i tako nakon par sati kopanja utvrđujem da tvoj komercijalista u Krku nije naručio prijevoz skutera iz Splita u RI. Odnosno da je naručio prijevoz kod jednog prijevoznika, a narudžbu poslao faxom drugom prijevozniku.
E sad, obzirom da se oko ovoga trebao zabrinuti tvoj komercijalista, no nakon pet (5) razgovora sa njim utvrdio sam da ga savršeno boli međunožje za moje probleme i od silnih obećanja tijekom tih skoro 30 dana a nemogućnosti rješavanja problema bojim se da bi skuter i dan danas stajao spakiran u dućanu u Splitu.

Svako pojašnjavanje da je u tom periodu bilo puno posla, da je komerijalista mlad, da je padala kiša u Boliviji ili da je za sve kriv prijevoznik samo su smiješna opravdanja. Jer, ja sam riješio problem u 3 sata telefoniranja i faksiranja i dok nisam stvari uzeo u svoje ruke rješenje se nije naziralo....

E sad, šećer na kraju.....Obzirom da sam bio oštećen, kao neku malu satisfakciju dobijam (iskamčeno) obećanje komercijalista da će prvi servis ići na trošak uvoznika a ne moj. Obzirom da mi serviser stvarno nije naplatio taj prvi servis ugodno sam iznenađen održavanjem obećanja. Nadam se da su troškovi prvog servisa stvarno i nadoknađeni serviseru, no to se mene više ne bi trebalo ticati.

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #43 : 21 Siječanj, 2007, 13:58:58 »
eto, cija je to nedogvoronost da si morao zvati uvoznika? Ne kuzim tvoju poantu, sta smo mi tebe trebali zvati? Mi smo javili serviseru kako stoji stvar, i on je trebao obavijestiti tebe. To sto tebi to nije bilo dovoljno vec si osjetio potrebu da sam ispitas stvar, to je vec tema za drugu raspravu.


Hm, ovo baš i nije tako. Ja sam bio u situaciji da sam uplatio skuter prodavaču u Ri, skuter boje koju sam želio nalazio se kod prodavača u ST, prijevoz skutera iz ST u RI organizirao je zastupnik KYMCA na Krku, nakon više od 20 dana čekanja i obećanja odlučio sam malo stvari preuzeti u svoje ruke, izgubio sam par sati na telefoniranja, doznao da je skuter u ST uredno spakiran i čeka prijevoz do RI gdje sam ga trebao preuzeti, i tako nakon par sati kopanja utvrđujem da tvoj komercijalista u Krku nije naručio prijevoz skutera iz Splita u RI. Odnosno da je naručio prijevoz kod jednog prijevoznika, a narudžbu poslao faxom drugom prijevozniku.
E sad, obzirom da se oko ovoga trebao zabrinuti tvoj komercijalista, no nakon pet (5) razgovora sa njim utvrdio sam da ga savršeno boli međunožje za moje probleme i od silnih obećanja tijekom tih skoro 30 dana a nemogućnosti rješavanja problema bojim se da bi skuter i dan danas stajao spakiran u dućanu u Splitu.

Svako pojašnjavanje da je u tom periodu bilo puno posla, da je komerijalista mlad, da je padala kiša u Boliviji ili da je za sve kriv prijevoznik samo su smiješna opravdanja. Jer, ja sam riješio problem u 3 sata telefoniranja i faksiranja i dok nisam stvari uzeo u svoje ruke rješenje se nije naziralo....

E sad, šećer na kraju.....Obzirom da sam bio oštećen, kao neku malu satisfakciju dobijam (iskamčeno) obećanje komercijalista da će prvi servis ići na trošak uvoznika a ne moj. Obzirom da mi serviser stvarno nije naplatio taj prvi servis ugodno sam iznenađen održavanjem obećanja. Nadam se da su troškovi prvog servisa stvarno i nadoknađeni serviseru, no to se mene više ne bi trebalo ticati.

Uf uf, ovo je zanimljivo procitati. Prica komercijalista je bila da je prijevoznik zaboravio preuzeti motor. Ovo je prvi glas da je sa nase strane potekao problem :) U svakom slucaju, hvala ti na ovom postu, ovakve stvari su uvijek konstruktivne, i pomazu da se ide naprijed.
O cemu se radi u ovakvim slucajevima, posto u ovom lancu ima najjmanje 4 karike (diler Rijeka, uvoznik, kurirska sluzba, diler Split), problem nastane kad netko zezne i roba se ne isporuci. Dileru u splitu kod kojeg je skuter stajao to nije previse briga. Prijevoznika to nije previse briga. Stalo je uvozniku (da se skuter proda i mi brojimo frit frit), i stalo je dileru u rijeci (i da on uzme svoj dio kolaca). Kako kod nas komercijalist ocito nije bio svjestan svoje greske, tj. zaboravio je faxati dostavnoj sluzbi nalog, diler u Rijeci je jedini koji je trebao reagirati, nakon sto mu motor nije dosao u 3 radna dana koliko inace traje procedura. Cim nesto ne dodje 3. radni dan od narudzbe, znaci da nesto ne valja i da treba prostudirati gdje je zapelo. Mi to ovdje u Krku ne mozemo znati, dok ovaj iz Rijeke nije zvao i je*ao nam sve po spisku, sto on mozda nije odmah ucinio :) Uvijek kazemo, cim ne dodje nesto onaj dan kad je trebalo, odmah alarm.

Kao sto sam rekao, nitko nije nepogresiv, vazno je samo truditi se svesti greske na minimum i biti posten i platiti svoje greske, kao sto cemo mi platiti ili smo vec platili tvoj servis  :notworthy:

A vidis, bas cu baciti oko malo da vidim tocno sta je poslo po zlu bilo s tim. U zadnje vrijeme inzistiram da svaki predmet ima svoj papirnati tijek, tako da mozemo uvijek ici unatrag i skuziti cijeli postupak.

Offline sky_master

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • Too Old To Rock 'n' Roll: Too Young To Die!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: xciting 250
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #44 : 21 Siječanj, 2007, 14:32:29 »
Uf uf, ovo je zanimljivo procitati. Prica komercijalista je bila da je prijevoznik zaboravio preuzeti motor. Ovo je prvi glas da je sa nase strane potekao problem :) U svakom slucaju, hvala ti na ovom postu, ovakve stvari su uvijek konstruktivne, i pomazu da se ide naprijed.

Prievoznik nije niti mogao preuzeti motor kad nije dobio nalog. Nalog je poslan faxom drugom prijevozniku na kojeg uopće fax nije bio naslovljen.

Kako kod nas komercijalist ocito nije bio svjestan svoje greske, tj. zaboravio je faxati dostavnoj sluzbi nalog, diler u Rijeci je jedini koji je trebao reagirati, nakon sto mu motor nije dosao u 3 radna dana koliko inace traje procedura. Cim nesto ne dodje 3. radni dan od narudzbe, znaci da nesto ne valja i da treba prostudirati gdje je zapelo. Mi to ovdje u Krku ne mozemo znati, dok ovaj iz Rijeke nije zvao i je*ao nam sve po spisku, sto on mozda nije odmah ucinio :) Uvijek kazemo, cim ne dodje nesto onaj dan kad je trebalo, odmah alarm.

Nije zaboravio već je faxao krivoj službi, konkureciji prijevoznika kod kojeg je naručen posao.

Kao sto sam rekao, nitko nije nepogresiv, vazno je samo truditi se svesti greske na minimum i biti posten i platiti svoje greske, kao sto cemo mi platiti ili smo vec platili tvoj servis  :notworthy:

Nadam se da već jeste jer ne bi bilo fer da serviser plaća nešto što nije skrivio...

A vidis, bas cu baciti oko malo da vidim tocno sta je poslo po zlu bilo s tim. U zadnje vrijeme inzistiram da svaki predmet ima svoj papirnati tijek, tako da mozemo uvijek ici unatrag i skuziti cijeli postupak.

Nemoj me krivo shvatiti, tolerantan sam i mogu shvatiti da tko radi taj i griješi. Ono što m ezasmetalo u cijelom slučaju su obećanja komercijaliste o rješavanju problema, a nemogućnost da se problem i riješi. A riješenje je bilo vrlo blizu. Trebao je uključiti mozak i shvatiti da je poslao nalog na krivi fax. A kad je to već učinio nije trebao obećavati dvadeset (20) dana nešto što nije planirao i učiniti.

No sve me to i ne bi tako smetalo da tvoj komercijalist nije mrdnuo guzu tek u trenutku kad sam zatražio povrat novca i zaprijetio tužbom. I to nakon skoro 30 dana glumljenja gljive....

Biti će mi jako drago ako ovaj post tvoj komercijalista shvati kao dobronamjernu sugestiju a nikako neargumentiranu kritiku.
Za tvoj papirnati tijek negdje u arhivi imam i krivo naslovljeni i krivo upućeni nalog prijevozniku.


Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #45 : 21 Siječanj, 2007, 14:52:04 »
eto odin nisam sam.
ja sam imao problema sa servisiranjem i čekanjem dijela koji je trebao biti ako ništa drugo kod uvoznika.
kolega forumaš je imao problema sa samom kupovinom (transport skutera do kupca).
što još treba.
samo ova dva primjera govore da nešto nevalja.

nije problem kod kupca i kod osobe koja reklamira proizvod več kod onog koji to preuzima u postupak,znači od servisera  pa prema uvozniku,pa nadalje prema distributeru za ovaj dio europe pa prema proizvođaču.

kod nas uvijek zapne na prvoj ili drugoj stepenici, zašto to nije moj problem več vaš(globalno govoreči).
zakonski rok za servis ja 45 dana od prijema proizvoda na servis a nakon toga roka po zakonu stranke raskidaju ugovor te slijedi drugi ispravan proizvod ili povrat sredstava a to je kod nas boljka.

vidim da tu neče biti koncenzusa između dviju partija u ovoj diskusiji pa ja prkidam daljnu raspravu iskazom da su prodavači(serviseri(uvoznici)) uvijek u pravu i da kupci ili korisnici usluga uvijek u krivu.

pozdrav.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline sky_master

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • Too Old To Rock 'n' Roll: Too Young To Die!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: xciting 250
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #46 : 21 Siječanj, 2007, 15:07:09 »
eto odin nisam sam.
ja sam imao problema sa servisiranjem i čekanjem dijela koji je trebao biti ako ništa drugo kod uvoznika.
kolega forumaš je imao problema sa samom kupovinom (transport skutera do kupca).
što još treba.
samo ova dva primjera govore da nešto nevalja.

Sory, bez ljutnje i bez namjere da štitim nečije interese, no je ne mogu i ne želim stvari uopćavati.
Mogu shvatiti da se greške događaju, bitna je želja da se neki problemi riješe.
Opet ponavljam da ne želim nikoga štititi, no ovdje imam osjećaj da postoji netko kome je stalo da u HR uvede europski način razmišljanja.
Argumentirano razumijevanje problema kupca te preuzimanje krivice kod argumentiranih kritika pokazatelj je ozbiljnosti, stabilnosti i želje za uvođenjem sociološkog uz kapitalistički način razmišljanja.

No, budemo vidjeli kako će se sve ovo u praksi pokazati u trenutku kad budem trebao ozbiljnu servisnu podršku za svoj motor.

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #47 : 21 Siječanj, 2007, 15:17:51 »
eto odin nisam sam.
ja sam imao problema sa servisiranjem i čekanjem dijela koji je trebao biti ako ništa drugo kod uvoznika.
kolega forumaš je imao problema sa samom kupovinom (transport skutera do kupca).
što još treba.
samo ova dva primjera govore da nešto nevalja.

Sory, bez ljutnje i bez namjere da štitim nečije interese, no je ne mogu i ne želim stvari uopćavati.
Mogu shvatiti da se greške događaju, bitna je želja da se neki problemi riješe.
Opet ponavljam da ne želim nikoga štititi, no ovdje imam osjećaj da postoji netko kome je stalo da u HR uvede europski način razmišljanja.
Argumentirano razumijevanje problema kupca te preuzimanje krivice kod argumentiranih kritika pokazatelj je ozbiljnosti, stabilnosti i želje za uvođenjem sociološkog uz kapitalistički način razmišljanja.

No, budemo vidjeli kako će se sve ovo u praksi pokazati u trenutku kad budem trebao ozbiljnu servisnu podršku za svoj motor.

hvala to mi je i cilj.
kad netko zgriješi nek prizna neče mu pasti kosa sa glave, ali kad se  još pokušava opravdati da nije kriv, jooooooj dignu mi se lasi na glavi.
to ti je kao kad carinik(policajac) zeme novce za prekršaj a nenapiše potvrdu.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #48 : 21 Siječanj, 2007, 15:22:22 »

hvala to mi je i cilj.
kad netko zgriješi nek prizna neče mu pasti kosa sa glave, ali kad se  još pokušava opravdati da nije kriv, jooooooj dignu mi se lasi na glavi.
to ti je kao kad carinik(policajac) zeme novce za prekršaj a nenapiše potvrdu.

nisam nigdje pokusao umanjiti nasu krivicu. OObjasnio sam stvari kako izgledaju iz drugog kuta, i probao objasniti kako neke stvari funkcioniraju. ISpricao sam se za propuste, i izrazio misljenje da je najvaznije biti svjestan gresaka i probati umanjiti njihov broj.

sto se ti ce kose, nema vise sto otpasti :)

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #49 : 21 Siječanj, 2007, 15:31:00 »
Iz nečeg lošeg mora se izroditi i nešto dobro.
Zbog Mrcininig i Sky Masterovog lošeg iskustva, Kymco će, vjerujem, poboljšati nešto što mu je možda štekalo u radu, a vidljivo je i da mu je stalo. Zato pozdravljam Odinov dolazak na forum poput našega.
Možda se i drugi uvoznici ugledaju i suoče se s problemima koji nastaju a treba samo malo dobre volje da se rješe.



"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #50 : 21 Siječanj, 2007, 15:33:21 »
ima još dost lasi da se digne.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #51 : 21 Siječanj, 2007, 15:41:57 »
Iz nečeg lošeg mora se izroditi i nešto dobro.
Zbog Mrcininig i Sky Masterovog lošeg iskustva, Kymco će, vjerujem, poboljšati nešto što mu je možda štekalo u radu, a vidljivo je i da mu je stalo. Zato pozdravljam Odinov dolazak na forum poput našega.
Možda se i drugi uvoznici ugledaju i suoče se s problemima koji nastaju a treba samo malo dobre volje da se rješe.

eto, to i je moj motiv ukljucenja u forum. svjestan sam da svatko gleda stvari iz svog kuta, uvijek je tesko doci do podataka krajnjih korisnika, i ovakve su stvari dragocjene.

Offline sky_master

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
  • Too Old To Rock 'n' Roll: Too Young To Die!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: xciting 250
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #52 : 21 Siječanj, 2007, 15:47:37 »
ima još dost lasi da se digne.


nekako imam osjećaj da je tu odin mislio na svoju kosu.... O0

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #53 : 21 Siječanj, 2007, 16:41:23 »
zajeb,sori ali ni ja baš nisam klinjo
Piaggio X9 250  Black Box

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #54 : 21 Siječanj, 2007, 20:31:00 »
.. nema gore zemlje od HR za posao....
sve sami levati..

uopce se necu vezati sada za kymco niti ikoga..


ja se divim svima ozbiljnima i onima s dugorocnim ciljevima i znanjem u poslu.. jer to je tezi nacin i nimalo sigurniji nacin  :glasses9:
treba preziviti mnoge pocetne prepreke,
pa i mnoge ucjene i podvale,...
treba prezivjeti uz svoja ulaganja jer malo je onih koji su spremni uloziti i svoj novac ili svoju robu.. (nema ih)
malo je onih koji placaju na vrijeme, tako da si u neku ruku i banka..


i sad sam samo zagrebao u povrsinu.. 


prodavao ti jabuke ili skutere , matematika je uvijek jasna...



e sad, posto sam i sam bio u poslu s motorima, a i sam se bavim trenutno puno zahtjevnijim poslom, voditelj informatickoga odjela, gdje uspijevaju samo majstori  :frajer: ..
mogu samo reci jedno..

tesko je naci dobre ljude! i tesko ih je posteno platit ! i tesko ih je zadrzati..! - i tu se uglavnom sva koplja lome  :glasses9:

mogao bi dalje ja to obrazlagati.. i sta dovodi do cega, i koliko tu ima u biti puno detalja.. ali nije ni vrijeme ni mjesto..  :toothy9:


eto...  :toothy3:


e sada cu se vezati za mrcinin slucaj..
ne pada mi napamet branit ikoga iz kymco lanca , jednostavno cu ti reci da znam i vece pehiste vjerovao ili ne  :glasses9: ..samo se nadam da je sada skuter kako treba slozen, jer ako je, sluzit ce te siguran sam godinama.. a to je najbitnije, zasluzeno uzivati  :headbang:

i jos da se nadovezem uz sky masterov slucaj..
e to je cini mi se klasican slucaj ili ne iskusnog komercijaliste ili mu je bio losi dan ili jednostavno nije za taj posao , sve ostalo sumnjam (valjda nije placa kasnila  :toothy9: ).. jer ako si ti to sve rijesio kroz par sati, on je to mogao i brze.. posto se ipak radi o duzem periodu i o tome da je obavjesten da nesto ne stima oko posiljke..

firme koje iz manjih posaju velike, moraju raditi na kvaliteti organizacije poslovanja i standardizaciji rutina  , sto je lako za reci :happy8:


al sam se raspisao , vise ni neznam kako sam zapoceo post  :toothy3: :redface:  :toothy9:




 






 
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #55 : 21 Siječanj, 2007, 20:49:16 »
eh eladio da si žensko sad bi ti ponudio brak jer u ntebi ima potencijala za napredak u svim pravcima, a pošto nisi sretno ti u poslovanju tj.radu.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #56 : 21 Siječanj, 2007, 20:55:07 »
hehe

svejedno moram priznati da je ovaj pristup od strane uvoznika kymca za SVAKU POHVALU ..vjeruj mi , to neces cuti od drugih zvucnih imena.. ..i to ce sigurno iskoristit za jos bolje poslovanje i na korist svih nas  :headbang: ..samo tako hrabro naprijed  :icon_thumright:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #57 : 21 Siječanj, 2007, 21:07:59 »
nadam se
Piaggio X9 250  Black Box

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #58 : 21 Siječanj, 2007, 21:57:43 »
Otkad se oblačim Ave (a koji prodaju Kymco), i ja sam počeo razmišljat o Kymco-u...  ;D
Live to ride, ride to live

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Kymco 250-500
« Odgovori #59 : 21 Siječanj, 2007, 22:09:52 »
Otkad se oblačim Ave (a koji prodaju Kymco), i ja sam počeo razmišljat o Kymco-u...  ;D

sigurno o xcitingu  :redface:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!