Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: mijenjanje lezajeva radilice  (Posjeta: 9647 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: mijenjanje lezajeva radilice
« Odgovori #20 : 12 Studeni, 2008, 22:43:52 »
A tko ti garantira da ce ti radilicu bolje staviti netko drugi ,pa valjda ako sam sebi radis ces se i vise potruditi nego da ti netko drugi radi...

Vidi radilica ti nije niskakva znanstvena fantastika i nece se samo tako unistiti jer odat cu ti tajnu ,nije pravljena od majoneze ni slaga ,to je komad zeljeza lijepo oblikovanog i centriranog. Uglavnom nemoj samo jako lupati po njoj i nemoj lupati po navojima . Ako imalo pazis sve ce proci super ,samo polako i bez zurbe ili gubljenja zivaca. Nisam ni ja nikada gledao kako se stavlja i vadi radilica pa sam to napravio isto tako prema uradi sam tekstu i onda tek shvatio da nije to nikakva znanost.

Opet ako ti se ne da gnjaviti i zezati onda plati nekome da ti to napravi ,ali nemoj se cuditi ako na navoju vidis tragove cekica jer je to vecini majstora glavni alat.

Kako si savladao ostalo tako ces i ovo ,samo trebas probati prvi puta.

Offline smirt

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: mijenjanje lezajeva radilice
« Odgovori #21 : 13 Studeni, 2008, 01:07:52 »
Najbezbolniji nacin za stavljenje radilice u lezajeve je uvlakac radilice...nema lupanja i grijanja...lagano se šarafi i radilica uđe u jedan lager, pa onda drugi...pa se sve to stegne moment kljucem tako sam ja radio, a treba vam ovaj alat...








to si napravite kod tokara za 20kn...nema velike filozofije, a lageri se mecu, kao sto ste napisali zagrijavanjem bloka (lagere u škrinju)...nauljiti ih, moraju upasti ko u putro do kraja. ( vazno je samo biti brz da se blok ne ohladi, a lager da vam ne sjedne na koso). Meni je trebalo da to sve  upresam 15min.


Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: mijenjanje lezajeva radilice
« Odgovori #22 : 13 Studeni, 2008, 01:54:52 »
ma ja u principu znam skoro sve te fore, ali me je samo zanimalo ovo sa zamrzivanjem radilice... pomogli ste puno, hvala! kad budem radio sve cu slikati pa cu staviti sve tu...

Offline ami trade

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Banned!
  • Postova: 376
  • Spol: Muški
  • brz sam ali ne dovoljno
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: karlovac
  • Moj Skuter: zip sp, rsv1000r
  • MojSpuh: evo
Odg: mijenjanje lezajeva radilice
« Odgovori #23 : 13 Studeni, 2008, 10:46:27 »
kako u kojem servisu, u našem se ne koristi čekić kod stavlanja radilice!!

najispravniji način je da se prvo ležajevi stavljaju na radilicu pa onda radilica se ležajem u blok, svi ostalim načinima mogučnost oštečivanja ležaja!!!!

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: mijenjanje lezajeva radilice
« Odgovori #24 : 13 Studeni, 2008, 10:53:47 »
normalno da nije svagdje tako, ja znam dva servisa u kojima to rade jako uredno i kvalitetno...

Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
Odg: mijenjanje lezajeva radilice
« Odgovori #25 : 13 Studeni, 2008, 10:56:52 »
ak je bila suha bez ulja ili filma nekog...

vlaga+zrak+vlaga+hladno=hrđa a hrđa+lezaj=sranje

znaci meni je radilica za bacit, tj. moram mjenjat lezaj ali sve se fino okrece bez problema

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: mijenjanje lezajeva radilice
« Odgovori #26 : 13 Studeni, 2008, 11:03:16 »
ak je bila suha bez ulja ili filma nekog...

vlaga+zrak+vlaga+hladno=hrđa a hrđa+lezaj=sranje

znaci meni je radilica za bacit, tj. moram mjenjat lezaj ali sve se fino okrece bez problema

Dali imas hrdje?
Ako nemas onda samo dobro izbrisi ocisti i namasti.


Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: mijenjanje lezajeva radilice
« Odgovori #27 : 13 Studeni, 2008, 11:17:02 »
kako u kojem servisu, u našem se ne koristi čekić kod stavlanja radilice!!

najispravniji način je da se prvo ležajevi stavljaju na radilicu pa onda radilica se ležajem u blok, svi ostalim načinima mogučnost oštečivanja ležaja!!!!

Ma nagledao sam se svega sto se serviza tice . Istina ima dobrih radnji i ljudi koji kvalitetno i profesinalno odrade posao ,ali na zalost malo ih je.

Sto se tice ove metode ,mislim da je bolja ,probat cu bas iduci puta.  :icon_thumright:

Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
Odg: mijenjanje lezajeva radilice
« Odgovori #28 : 13 Studeni, 2008, 14:36:19 »
Dali imas hrdje?
Ako nemas onda samo dobro izbrisi ocisti i namasti.

nema  :) a za svaki slucaj koliko je reparacija radilice? Mislim promjena iglicastog i centriranje