Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: odzracivanje kocnica i mjenjanje ulja  (Posjeta: 24361 )

0 Članova i 9 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
odzracivanje kocnica i mjenjanje ulja
« : 03 Studeni, 2008, 23:45:08 »
posto ama bas nikada nisam prakticirao mjenjanje i odzracivanje kocnica zanima me koji je princip izvrsavanja navedenog.uskoro neku kocnicu kupujem a nemam blage vete od tome.ajde ako netko zna nek mi u natuknicama polako objasni kako sta gdje scim   :help:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: odzracivanje kocnica i mjenjanje ulja
« Odgovori #1 : 03 Studeni, 2008, 23:48:11 »
prva stvar, odvidaš posudicu s uljem, druga stvar, na ventil za oddzračivanje natakneš cjevčicu da ti uka 4 ulje ne pršće po skuteru, treće, odvrneš ventil za odzračivanje i napumpaš, zatvoriš ventil pustiš kočnicu, e onda još trebaš paziti da u posudici ne nestane ulja jer ako povuče zrak j#bo si mačku mater i sve moraš isponova,
preporučam ti uka 4 ulje, DOT 3,4 i ferodo ili CL pločice...dalje znaš, i da, nemoj se zajebat pa rastavit čeljusti
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: odzracivanje kocnica i mjenjanje ulja
« Odgovori #2 : 03 Studeni, 2008, 23:50:44 »
prva stvar, odvidaš posudicu s uljem, druga stvar, na ventil za oddzračivanje natakneš cjevčicu da ti uka 4 ulje ne pršće po skuteru, treće, odvrneš ventil za odzračivanje i napumpaš, zatvoriš ventil pustiš kočnicu, e onda još trebaš paziti da u posudici ne nestane ulja jer ako povuče zrak j#bo si mačku mater i sve moraš isponova,
preporučam ti uka 4 ulje, DOT 3,4 i ferodo ili CL pločice...dalje znaš, i da, nemoj se zajebat pa rastavit čeljusti
a sta ako je cijeli sistem prazan pa trebam ulje stavit kako onda isti princip ili ide nekako drugacije ??

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: odzracivanje kocnica i mjenjanje ulja
« Odgovori #3 : 03 Studeni, 2008, 23:50:45 »
posto ama bas nikada nisam prakticirao mjenjanje i odzracivanje kocnica zanima me koji je princip izvrsavanja navedenog.uskoro neku kocnicu kupujem a nemam blage vete od tome.ajde ako netko zna nek mi u natuknicama polako objasni kako sta gdje scim   :help:

Pa recimo bubanj kočnice ne trebaš ozračivat  :trespaf:

Šalim se  :toothy12:

Izvadiš onaj šerafić dolje na kliještima i stisneš kočnicu dok sve ne iscuri... Nakon toga je sve puno zraka. Staviš nazad taj šerafić, uliješ ulje i pumpaš kočnicu. Nakon toga opet izvadiš onaj šerafić i polako pritišćeš kočnicu dok ne počne curit ulje van (najbolje imat posudicu ispod) i natrag zašerafiš taj šerafić i pustiš kočnicu, napumpaš i tako ukrug dok god ne dobiješ da čim malo dodirneš kočnicu da počne ulje curit onda je to to!

Tak sam ja to radil! Nek me neko ispravi ak griješim jer mi nitko to nikad nije pokazal a izgleda da sam dobro napravil  :dontknow:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: odzracivanje kocnica i mjenjanje ulja
« Odgovori #4 : 03 Studeni, 2008, 23:52:44 »
netreba vadit šarafić, samo ga otpustiš i pumpaš i istovremeno paziš da ti ne nestane ulja u posudici šta se lako dogodi jer je posudica malog volumena pa to brzo ode u sistem, ako ih dobro odzračiš nebi smjele propadat ni bit mekane previše, ako se od tog nešto dogodi nisi dobro napravio
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: odzracivanje kocnica i mjenjanje ulja
« Odgovori #5 : 03 Studeni, 2008, 23:55:14 »
to vrijedi i za prazan sistem jel??

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: odzracivanje kocnica i mjenjanje ulja
« Odgovori #6 : 04 Studeni, 2008, 00:02:57 »
to vrijedi i za prazan sistem jel??

Pa prvo naliješ gore ulje i to će ti brzo "popit" dok to radiš i zato pazi da ne povuče ni zericu zraka jer inače sve iz početka!
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: odzracivanje kocnica i mjenjanje ulja
« Odgovori #7 : 04 Studeni, 2008, 00:30:49 »
hvala vam na odgovorima.puno ste pomogli.carevi ste ;)

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: odzracivanje kocnica i mjenjanje ulja
« Odgovori #8 : 04 Studeni, 2008, 10:15:32 »
evo jedna mala tajna za one koji neznaju.lajtung se ozracuje prvo dolje na kaliperu a finish se radi gore.zasto.evo odgovora na to.dok nalijes ulje u posudu to ulje stlaci zrak dolje i kako ti postepeno odzracujes posto se ulje nemoze stlaciti ono ide dolje a djelomicno gura zrak ponovo prema gore i ti ak na kraju ne odzracis gore lajtung dobijes simptome da ti je kocnica tvrda a kad se duze vozis da polako propadne i kad ju malo napumpas opet je ok al se to ponavlja zbog malo zraka na vrhu.e to je zbog toga sto zrak koji se nalazio izmedju ulja je polako dosao gore s vremenom jer je rjedji i jedino ga mozes maknuti tako da odzracis lajtung gore i onda je to posao 100% napravljen kak se spada.  :icon_thumright:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: odzracivanje kocnica i mjenjanje ulja
« Odgovori #9 : 04 Studeni, 2008, 10:39:08 »
evo jedna mala tajna za one koji neznaju.lajtung se ozracuje prvo dolje na kaliperu a finish se radi gore.zasto.evo odgovora na to.dok nalijes ulje u posudu to ulje stlaci zrak dolje i kako ti postepeno odzracujes posto se ulje nemoze stlaciti ono ide dolje a djelomicno gura zrak ponovo prema gore i ti ak na kraju ne odzracis gore lajtung dobijes simptome da ti je kocnica tvrda a kad se duze vozis da polako propadne i kad ju malo napumpas opet je ok al se to ponavlja zbog malo zraka na vrhu.e to je zbog toga sto zrak koji se nalazio izmedju ulja je polako dosao gore s vremenom jer je rjedji i jedino ga mozes maknuti tako da odzracis lajtung gore i onda je to posao 100% napravljen kak se spada.  :icon_thumright:

Sjedi 5!  :toothy11:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
Odg: odzracivanje kocnica i mjenjanje ulja
« Odgovori #10 : 04 Studeni, 2008, 17:59:34 »
e u cemu je sad stvar imam rucicu kocnice od ajp kocnica i uskoro ce mi doci celjust od grimece i sad jel bi to funkcioniralo zajedno imam fini opleteni lajtung i maltene novu rucicu i sad bi trebale doci kocnice....i ajde navedite mi jedno dobro ulje za kocnice i di ga ima za kupit :dontknow:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: odzracivanje kocnica i mjenjanje ulja
« Odgovori #11 : 04 Studeni, 2008, 18:13:28 »
e u cemu je sad stvar imam rucicu kocnice od ajp kocnica i uskoro ce mi doci celjust od grimece i sad jel bi to funkcioniralo zajedno imam fini opleteni lajtung i maltene novu rucicu i sad bi trebale doci kocnice....i ajde navedite mi jedno dobro ulje za kocnice i di ga ima za kupit :dontknow:

naravno da ce funkionirat dobro a pogotovo zbog opletenog lajtunga.Kaj se tice ulja mozes stavit bilo koje DOT4 ali ja najvise volim ovaj castrol.ja ga kupujem u molydonu  :icon_thumright:


Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: odzracivanje kocnica i mjenjanje ulja
« Odgovori #12 : 04 Studeni, 2008, 18:18:02 »
funkiconira bez problema.. nisu to velike celjusti da pumpica nebi imala dovoljan kapacitet... nego za ozracivanje evo po 122 put  :icon_biggrin:

dole otpusti srafic, natakni crijevo neko gumeno prozirno, crijevo u neku posudu. gore ulijevas ulje nist nemoras pumpat i kad dole pocne ulje curit pazi gore da uvijek ima (dosta brzo ide) i kad vidis da ide bez mjehurica zategni ventil. ali crijevo ostavi gore, zatim napuni posudu stavi poklopac napumpaj. ako lovi odmah na vrhu ok. je. onda ovori i provjeri ulje zbog toga jer je dio ulja otisao u sistem dok nisi priblizio plocice disku..  :toothy3: i to je to...
ako ne lovi pri vrhu onda napumpaj recimo 20x i drzi jako stisnuto i brzo otpusti i zatvori ventil.. i tako 2-3 puta i ak onda nece lovit na vrhu onda imas neki zajeb.
meni je trebalo na sr-u 15 min ravno sa promjenom lajtunga, celjusti, plocica, i ozracivanje... te nabacivanje plastike.
🙈

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: odzracivanje kocnica i mjenjanje ulja
« Odgovori #13 : 04 Studeni, 2008, 22:15:14 »
može i to castrol, ima i valvoline, a i na ini ti je ono dobro UKA 4, ja ga imam i na autima i kamionu i skuteru i ulje je stavrno ok.
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
Odg: odzracivanje kocnica i mjenjanje ulja
« Odgovori #14 : 04 Studeni, 2008, 22:27:41 »
neer j****u pa ti vec imas odzracen sistem spojen, imas rucicu spojenu s celjusti a u rucici gore ti je vec ulje i odzraceno ti je... kad ti dode ova nova celjust skini lajtung i drzi u zraku da neizade puno ulja i stavi na tu novu celjust, tako ces imat manje posla oko odzracivanje ;)

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: odzracivanje kocnica i mjenjanje ulja
« Odgovori #15 : 06 Studeni, 2008, 16:03:57 »
funkiconira bez problema.. nisu to velike celjusti da pumpica nebi imala dovoljan kapacitet... nego za ozracivanje evo po 122 put  :icon_biggrin:

dole otpusti srafic, natakni crijevo neko gumeno prozirno, crijevo u neku posudu. gore ulijevas ulje nist nemoras pumpat i kad dole pocne ulje curit pazi gore da uvijek ima (dosta brzo ide) i kad vidis da ide bez mjehurica zategni ventil. ali crijevo ostavi gore, zatim napuni posudu stavi poklopac napumpaj. ako lovi odmah na vrhu ok. je. onda ovori i provjeri ulje zbog toga jer je dio ulja otisao u sistem dok nisi priblizio plocice disku..  :toothy3: i to je to...
ako ne lovi pri vrhu onda napumpaj recimo 20x i drzi jako stisnuto i brzo otpusti i zatvori ventil.. i tako 2-3 puta i ak onda nece lovit na vrhu onda imas neki zajeb.
meni je trebalo na sr-u 15 min ravno sa promjenom lajtunga, celjusti, plocica, i ozracivanje... te nabacivanje plastike.

Definitivno najbrza metoda. S tim da sam ja propuhao kompresorom lajtung da izadje stara tekucina, te celjust. Ulio novu tekucnu za kocnice kako je gore navedeno i stvar je rijesena za 15-ak min.

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: odzracivanje kocnica i mjenjanje ulja
« Odgovori #16 : 07 Studeni, 2008, 02:23:04 »
pametno kad se ostavlja stari lajtung...i sistem te se samo ulje mijenja.. npr. u auto servisima se radi sa posudom nabijenom tlakom od par bara koja ima koćionu u sebi i prvo se isprazni posuda, zatin nalije novo ulje zatim se stavi cep koji je spojen sa posudom i dalje je sve samo igra ozracivanje kotac po kotac dok ne dodje novo ulje.
🙈

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: odzracivanje kocnica i mjenjanje ulja
« Odgovori #17 : 31 Kolovoz, 2009, 23:29:28 »
Citat:

Izvadiš onaj šerafić dolje na kliještima i stisneš kočnicu dok sve ne iscuri... Nakon toga je sve puno zraka. Staviš nazad taj šerafić, uliješ ulje i pumpaš kočnicu. Nakon toga opet izvadiš onaj šerafić i polako pritišćeš kočnicu dok ne počne curit ulje van (najbolje imat posudicu ispod) i natrag zašerafiš taj šerafić i pustiš kočnicu, napumpaš i tako ukrug dok god ne dobiješ da čim malo dodirneš kočnicu da počne ulje curit onda je to to!

Tak sam ja to radil! Nek me neko ispravi ak griješim jer mi nitko to nikad nije pokazal a izgleda da sam dobro napravil  :dontknow:

Pozz, sutra skidam felge i kliješta radi farbanja, i usput hoću da promijenim ulje za kočnice. Je li ovo najbolji i najlakši način i je li to zeznuto za raditi? Prvi puta radim to.  :help:
« Zadnja izmjena: 31 Kolovoz, 2009, 23:36:10 EmirF121 »

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: odzracivanje kocnica i mjenjanje ulja
« Odgovori #18 : 31 Kolovoz, 2009, 23:34:40 »
Pozz, sutra skidam felge i kliješta radi farbanja, i usput hoću da promijenim ulje za kočnice. Je li ovo najbolji i najlakši način i je li to zeznuto za raditi?  :help:
je dosta ako prvi put radis,i dobra je metoda

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: odzracivanje kocnica i mjenjanje ulja
« Odgovori #19 : 31 Kolovoz, 2009, 23:38:38 »
Prvi puta radim, pa onda je najbolje da ostavim malo na dnu starog ulja i onda dospem novog.  :binkybaby: