Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera vx 125 *karburator problem*  (Posjeta: 647 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Sh00ter

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Gilera vx 125
Gilera vx 125 *karburator problem*
« : 10 Travanj, 2022, 18:52:34 »
Ljep pozdrav.
Evo treba mi neko tko ima stelanje karburatora u malon prstu.

Radi se o tome da sam uzeo scooter prije nekoliko dana a na njemu je bio skroz podignut ler gas scooter je tako palio i vozio  a vlasnik je rekao da na nizem leru nece da pali i dase gasi na leru nece miruje , medutim taj ler gas me je nervirao jel bi scooter isao sam naprjed radi visokog lera bez dodavanja gasa bi se vrtilo zadnje kolo  , i ja sam sam isao probati spustiti leer a saraf od lera je skroz gore bio podignut i ja sam isao zavrtati dolje dok radi medutim nije uopce bilo promjene u zvuku motora tek kada sam 2 3 kruga malo su okretaji otpali al ne puno i ja sam onda isao na rucicu dodat malo gasa da vidim kad otpadnu okretaji kako ce raditi na leru e tu se dogodilo da je gas ostao podignut i nije se spusta neg radio kao u punom gasu okretaji i nisu padali  onda sam ga ugasio i pomovo tako 2 3 puta palio i isto desavanje. I kasnije nije htio nikako upalit bar  :dontknow:

E sad zanima me docega je to i kako pravilno nastelovati karburator sve je serijala scooter znaci dal triba do kraja vidu od leer gasa zavrnut pa onda po krugovina odvrtat tako isto dal za smjesu dol ispod vidu zavrnit pa odvrtat nisam pametan ....

Dal mi moze neko po slikama pokazat proces od pocetka kako i sta za napravit stavke.. il bar otprilike rec neznam  :hmh:



Offline Fuzzwan

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 93
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Mjesto: Vodice
  • Moj Skuter: VX125/180
  • Moja Kaciga: Nolan N60
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: kucelj hex
Odg: Gilera vx 125 *karburator problem*
« Odgovori #1 : 10 Travanj, 2022, 21:26:22 »
vidu za smjesu prvo skroz zavidat pa odvidat 2.5kruga pa posli gledaj po svicici(ako je bila onda jos odvidaj malo)
a vidu za ler odvidaji ili zavidaji dok ti okretaji nisu izmedu ove dvi crtice,ler stelas kad je skuter zagrijan
https://ibb.co/cJJkMdB

Offline Sh00ter

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Gilera vx 125
Odg: Gilera vx 125 *karburator problem*
« Odgovori #2 : 10 Travanj, 2022, 21:55:14 »
A stariji je  2003 nema pokazatelj za okrete motora za smjesu san skuzija kako al me ler muci jel kada zavidajen i odvidajen nema nikakog ucinga neznan zasto isa bija dodat rucno gas motor full diga okretaje i nece spusti ugasin ga opet upalin radi ajmp rec oke opet mrvici  rucno dodan gas naglo dize i nespusta to nekuzin .. i onda kasnije nije mi tija uopce upalit to triba ispitati  :dontknow:

A svicica mi je skroz crna
« Zadnja izmjena: 10 Travanj, 2022, 21:58:27 Sh00ter »