Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Yamaha Spy - mjenjanje ulja u getribi  (Posjeta: 2049 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline YamahaSpy

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 806
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.mojskuter.com
  • Mjesto: Velika Goric
  • Moj Skuter: Yamaha Spy
  • MojSetup: Top Performance
  • MojSpuh: LeoVince ZX
Yamaha Spy - mjenjanje ulja u getribi
« : 31 Listopad, 2008, 08:43:22 »
Evo iam pitanje. Nakon koliko prijedenih km, neovisno o tome dali motor stoji ili se vozi treba zamjenit ulje u getribi?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Yamaha Spy - mjenjanje ulja u getribi
« Odgovori #1 : 31 Listopad, 2008, 12:41:56 »
Oko 10.000km, ali mislim da to moze i dosta dulje.
Ipak, dovoljno je jeftino da ne stedim pa mijenjam svako proljece (oko 7000-10000km napravim)

Offline malaguti f12

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 647
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: samobor
  • Moj Skuter: ponositi vlasnik aerox-a
  • MojSpuh: hmm.......
Odg: Yamaha Spy - mjenjanje ulja u getribi
« Odgovori #2 : 31 Listopad, 2008, 12:43:58 »
hmmmm ovo je vrlo delkatna tema pa bih rekao pitaj dhorvata mislim da ce ti on najbolje rec

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Yamaha Spy - mjenjanje ulja u getribi
« Odgovori #3 : 31 Listopad, 2008, 13:03:01 »
ma kakvih 10000.ak se kupi novi skuter treba promijenit nakon jedno 500km zbog pocetnog trosenja zupcanika i spene a nakon toga ja nebi mijenjao bar 30000.da me mozda neko krivo ne shvati da mi se neda mijenjat ili neznam kaj jer stvarno je promijenit to ulje pogotovo na piaggiu jako lagano ali mislim da netreba to mijenjat tak cesto.ja sam prije dvije godine prvi puta iso mijenjat ulje u getribi a motor je bio kod mene tad vec 4 godine i budaletina kupim u piaggiu litru ulja za 50kn neznajuci da unutra ide samo oko deci. :uff:.I nije to sve.kad sam ispustio ulje bilo je skroz zuto i cisto bez spene tak da ga u principu uopce nisam trebao mijenjat.evo sad je proslo jos dvije godine od promjene i necu ga sigurno jos promijenit bar godinu dana. :icon_tongue:



a to kaj je horvat mijenjao ulje i odlomio pola bloka jer je nasilnik ko mu kriv.Mislim da on vise nikad nece mijenjat ulje u getribi. :umroodsmijeha:
« Zadnja izmjena: 31 Listopad, 2008, 13:04:39 2TDottore »

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Yamaha Spy - mjenjanje ulja u getribi
« Odgovori #4 : 31 Listopad, 2008, 14:21:03 »
a to kaj je horvat mijenjao ulje i odlomio pola bloka jer je nasilnik ko mu kriv.Mislim da on vise nikad nece mijenjat ulje u getribi. :umroodsmijeha:

 :o :o Pola bloka??

Ovaj ga preuveličava do bola!  :toothy11:

Prejako sam dotegnuo šeraf za ispuštanje ulja i puko je unutra, pa smo ga htjeli istjerat van na drugu stranu i puko je komadić navoja dolje... Sredio sam to, zamijenio ulje i neću ga vjerojatno nikad više mijenjat jer je ulje nakon par godina izgledalo ko novo (Silkolene Gear Oil)  :dontknow:

U principu ja bi reko da 20 tisuća km nemaš kaj to dirat!
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Yamaha Spy - mjenjanje ulja u getribi
« Odgovori #5 : 31 Listopad, 2008, 14:24:47 »
Ulje se nema potrebe dirati prije 20 000 km, eventualno nakon prvih 1000km stavit kvalitetno ulje neko i to je to šta se tiče ulja, samo kod promjene pazit da ga se previše ne ulije i to je to, na bloku piše mjera ionako
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Yamaha Spy - mjenjanje ulja u getribi
« Odgovori #6 : 31 Listopad, 2008, 14:42:41 »
Ulje se nema potrebe dirati prije 20 000 km, eventualno nakon prvih 1000km stavit kvalitetno ulje neko i to je to šta se tiče ulja, samo kod promjene pazit da ga se previše ne ulije i to je to, na bloku piše mjera ionako

Potpis  :laughing7:

Makar Fuchs ima taj Silkolene Gear Oil u pakungu od 125 ml! To mi je idealno jer mi je tank 110ml i sve ulijem  :laughing1:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Yamaha Spy - mjenjanje ulja u getribi
« Odgovori #7 : 31 Listopad, 2008, 14:53:01 »
Ulje se nema potrebe dirati prije 20 000 km, eventualno nakon prvih 1000km stavit kvalitetno ulje neko i to je to šta se tiče ulja, samo kod promjene pazit da ga se previše ne ulije i to je to, na bloku piše mjera ionako

Potpis  :laughing7:

Makar Fuchs ima taj Silkolene Gear Oil u pakungu od 125 ml! To mi je idealno jer mi je tank 110ml i sve ulijem  :laughing1:

jel to silkolene light gear oil ili medium gear oil kaj stavljas. :icon_scratch:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Yamaha Spy - mjenjanje ulja u getribi
« Odgovori #8 : 31 Listopad, 2008, 15:04:36 »
Ulje se nema potrebe dirati prije 20 000 km, eventualno nakon prvih 1000km stavit kvalitetno ulje neko i to je to šta se tiče ulja, samo kod promjene pazit da ga se previše ne ulije i to je to, na bloku piše mjera ionako

Potpis  :laughing7:

Makar Fuchs ima taj Silkolene Gear Oil u pakungu od 125 ml! To mi je idealno jer mi je tank 110ml i sve ulijem  :laughing1:

jel to silkolene light gear oil ili medium gear oil kaj stavljas. :icon_scratch:

Sad si me bacio u razmišljanje  :icon_scratch:

Brijem da je Medium bilo! Po brojkama mi se nekak čini... Makar sjećam se da sam prvi put uzel 10W-40 znači light... Sad je brijem unutra ovaj Medium! Makar nebitno!
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Yamaha Spy - mjenjanje ulja u getribi
« Odgovori #9 : 31 Listopad, 2008, 15:09:05 »
bas i nije nebitno.u getribi nebi smjelo bit prerijetko ulje.ja imam unutra 80W90 koje ide u aute takozvani hipernol.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Yamaha Spy - mjenjanje ulja u getribi
« Odgovori #10 : 31 Listopad, 2008, 15:37:18 »
bas i nije nebitno.u getribi nebi smjelo bit prerijetko ulje.ja imam unutra 80W90 koje ide u aute takozvani hipernol.

Uglavnom, ovo koje je unutra je odlično... Došo u Fuchs, reko oću Scooter Gear Oil za najjednostavniji zupčanik na motoru 50ccm i dobil sam taj koji neznam koji je i dobar je. AMEN!  :toothy3:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Yamaha Spy - mjenjanje ulja u getribi
« Odgovori #11 : 31 Listopad, 2008, 15:42:04 »
bas i nije nebitno.u getribi nebi smjelo bit prerijetko ulje.ja imam unutra 80W90 koje ide u aute takozvani hipernol.

Uglavnom, ovo koje je unutra je odlično... Došo u Fuchs, reko oću Scooter Gear Oil za najjednostavniji zupčanik na motoru 50ccm i dobil sam taj koji neznam koji je i dobar je. AMEN!  :toothy3:

e sad znam zakaj si ti tak brz zapravo.imas jako rijetko ulje u getribi pa motor leti a ja imam exta gusto pa ga to koci.sad ja stavljam to rijetko ulje i idem ziher 110 po gpsu

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Yamaha Spy - mjenjanje ulja u getribi
« Odgovori #12 : 31 Listopad, 2008, 16:38:18 »
bas i nije nebitno.u getribi nebi smjelo bit prerijetko ulje.ja imam unutra 80W90 koje ide u aute takozvani hipernol.
taj hipenol ti je nabolji za prijenose, podlježe standardima ZF i MAN te menogim drugima, ko nezna šta je ZF neko malo progugla i vidi kakvi su njihovi standardi a onda nek se prisjete u šta će nasut to ulje ;)
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Yamaha Spy - mjenjanje ulja u getribi
« Odgovori #13 : 31 Listopad, 2008, 16:43:12 »
bas i nije nebitno.u getribi nebi smjelo bit prerijetko ulje.ja imam unutra 80W90 koje ide u aute takozvani hipernol.
taj hipenol ti je nabolji za prijenose, podlježe standardima ZF i MAN te menogim drugima, ko nezna šta je ZF neko malo progugla i vidi kakvi su njihovi standardi a onda nek se prisjete u šta će nasut to ulje ;)

nemam pojma ja sam stavio hipernol i dobro je zasad a ipak mislim da je light gear oil ipak prerijedak za obicne getribe di su samo zupcanici kao sto su od skutera.Ja recimo stavljam light gear u cagivu zato sto je sve drugo pregusto i nemozes auskuplat jer se lamele zaljepe.

Offline YamahaSpy

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 806
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.mojskuter.com
  • Mjesto: Velika Goric
  • Moj Skuter: Yamaha Spy
  • MojSetup: Top Performance
  • MojSpuh: LeoVince ZX
Odg: Yamaha Spy - mjenjanje ulja u getribi
« Odgovori #14 : 31 Listopad, 2008, 17:33:30 »
Ok, fala decki znaci uglavnom prije 10k nista ne trebam pimplat.