Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner purejet ne pali (pumpa reparirana)  (Posjeta: 751 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline adrijan26

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Runner Purejet
Runner purejet ne pali (pumpa reparirana)
« : 08 Rujan, 2020, 20:25:42 »
Pozdrav društvo. Bas nemam srece s ovim purejetom. U voznji krepao (krepala pumpa) i gurao ga 5km doma. Poslao Corectoru pumpu na reparaciju( zahvaljujem na brzom poslu i isporuci) i ja sav sretan idem smontirati pumpu i napravit đir po gradu sa runnerom kad ono banana opet nece upalit. Svjecica iako je bila nova stavio sam opet novu, filter zraka novi, goriva i svega ima. Ecu i tps resetirani vise puta... sta dalje radit s njime? Registriran 22.08 i jedva napravio 100km s njim uz crkavanje i sad stoji... molim za pomoc

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner purejet ne pali (pumpa reparirana)
« Odgovori #1 : 09 Rujan, 2020, 10:25:09 »
Budemo ga rijesili telefonski, vidim da imas iskustva, a morati ces provjeriti jos neke stvari jer skuter sada dobiva uredno gorivo, ipak je 33 000km na satu i neka spacka se sigurno krije u ovoj prici.

Drago mi je sto se kuzis u mehaniku i zelis ostaviti taj skuter, tako da cu te posavjetovati do kraja da slozis skuter po PS-u i prekontroliras sve ono sto se treba uciniti da bi imao pouzdan primjerak.


Vidi prvo test sa sapunicom kada isprskas injektore, tako ces odmah vidjeti je li netko (jer sama nikad ne ode) zeznuo gumicu, i ako je vadjen plavi injektor bez stavljanja novog teflona, odmah ces i to skuziti jer tada pusta kompresiju mimo plavog injektora...

Drugi korak, tj. prvi, trebao bi biti mjerenje kompresije. To je krucijalni podatak i sve ispod 5.5 bara je zabrinjavajuce, a ispod 5.2bar je za obavezno otvaranje termo grupe.

- respektabilan broj kilometara je u pitanju, a i godina sto znaci da je se moglo izdesavati sve moguce i nemoguce, a u zadnjih par godina je veoma aktivan trend da se netaknuti purejet proda nekome tko ga zeli skarabud%u017Eiti, i taj se roki obicno napati da sve zivo obiljezi cekicem i pajserom. I onda takav obiljezen primjerak uzmes i onak stavis na papir, i imas umjesto jedne ili dvije, petnaest stavki. Iskasapljeni primjerci se vide odmah cim pogledas u masinu...
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<