Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Produžetak airbox-a Speedfight 2 ( vodeno hlađenje)  (Posjeta: 3623 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline SF2 Freak

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 3966
  • Spol: Muški
  • Dr. Peugeot triper^2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity 50
  • Moja Kaciga: Xlite , Shark
  • MojSetup: Serijala komplet
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Produžetak airbox-a Speedfight 2 ( vodeno hlađenje)
« Odgovori #20 : 18 Travanj, 2018, 18:54:45 »
Znaci cok ti mora biti 19mm kada je hladan i kada se zagrije 24mm tako nesto. Mjeris ga od vrha iglice do pocetka plasticnog djela.

Ti si izvadio diznu skup sa atomizerom   :toothy10:  . 44 dizna je pre velika za ler diznu zato nemas odaziv. Nemoze glavna dizna biti 50-56 a ler 44. Tesko ce naci te dizne gotovo ih je nemoguce naci. Isti problem imam ali ja sam nekako to uspio ustelati.

Znaci odserafi ovaj dio sa rupicama od ovog djela di je 44. Ako ti se atomizer vrti unutra u fergazeru onda to nije dobro jer to znaci da gorivo negdje kroz diznu nego moze i  sa strane  prolaziti. Nabavi neki cvrti loctite otporan na bengu makar mislim da svaki je. I lagano namazi atomizer i metni ga na odgovarajuce mjesto. Pazi da ne zacepis rupice malo loctita u krug cist je dosta. I visak ovbrisi. Namazi loctite tu di su ti zubci.
Peza kao zgewindani Lamborgini
Peugeot Scooters 092-306-3817
Samo Francuz :rock_:

Offline Mario24

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400 K
  • MojSetup: koliko znam - serijala
  • MojSpuh: koliko znam - serijala
Odg: Produžetak airbox-a Speedfight 2 ( vodeno hlađenje)
« Odgovori #21 : 18 Travanj, 2018, 23:52:31 »
Uglavnom, neispravan čok. Zagrije se, ali ima hod od 2 mm što nije dosta.

Stavio sam stari neispravni čok koji je ostao rastegnut. Nije baš upalio od prve, ali toplo je pa je bilo lakše. Probao sam u vožlji, skoter ide ko lud, bar za moje pojmove. Od početka prima gas i ide sve do 70+ km/h.
Vrlo kratku sam vožnju napravio i sad definitivno moram čok mijenjati i mislim da ću ići na ručni. Bar ću znati na ćemu sam.

Još planiram zamijeniti termostat ( u vožnji po gradu, temperatura nije išla više od dvije-tri crtice) i ulje u getribi-

U svakom slučaju hvala na savjetima.

Pozz
Veteran-početnik

Offline Mlos55

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 120
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Speedfight 2
  • Moja Kaciga: BOX(HJC) BX-1
Odg: Produžetak airbox-a Speedfight 2 ( vodeno hlađenje)
« Odgovori #22 : 19 Travanj, 2018, 23:33:20 »
Znaci cok ti mora biti 19mm kada je hladan i kada se zagrije 24mm tako nesto. Mjeris ga od vrha iglice do pocetka plasticnog djela.

Ti si izvadio diznu skup sa atomizerom   :toothy10:  . 44 dizna je pre velika za ler diznu zato nemas odaziv. Nemoze glavna dizna biti 50-56 a ler 44. Tesko ce naci te dizne gotovo ih je nemoguce naci. Isti problem imam ali ja sam nekako to uspio ustelati.

Znaci odserafi ovaj dio sa rupicama od ovog djela di je 44. Ako ti se atomizer vrti unutra u fergazeru onda to nije dobro jer to znaci da gorivo negdje kroz diznu nego moze i  sa strane  prolaziti. Nabavi neki cvrti loctite otporan na bengu makar mislim da svaki je. I lagano namazi atomizer i metni ga na odgovarajuce mjesto. Pazi da ne zacepis rupice malo loctita u krug cist je dosta. I visak ovbrisi. Namazi loctite tu di su ti zubci.
Freak, danas cistim karb i desilo mi se upravo ovo kao i njemu, nisam mogao da odvrnem ler diznu,vrti se sa atomizerom, nije dugo skidana pa otprilike zalijepila i provrtio atomizer. E sad nisam primjetio da se bas moze vadit kao kod njega ali ipak sam ga okretao u mjestu i ne znam gdje su dosle rupice atomizera. Da li znas gdje rupice trebaju da budu okrenute, logicno bi mi bilo smjer prema motoru,tj cilindru, ali opet ne znam kako su uradjeni kanali unutar karba.
Inace Mario kod mene je sve fabrikala na Fajtu i ler dizna mi je 36, cisto da znas pa pokusaj negdje da je nadjes