Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Malossi 70cc slaba brzina...  (Posjeta: 2478 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alentje

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox '04
  • Moja Kaciga: HJC Clown
Malossi 70cc slaba brzina...
« : 30 Studeni, 2015, 22:34:05 »
Pozdrav
Znaci imam malossi sport 70cc, novo sve, montirano, razradjeno, ima dosta kompesije ali me samo muci krajnja brzina. Getribu ima produzenu, polini sekundar, 1:9.81 ako se ne varam je zavrsni prijenos.
Skuter ima solidno ubrzanje do nekih 80km/h i stane na tacno odredjenoj brzini i nema vise ubrzavanja niti povecavanja obrtaje kao sto treba kada remen popuni polutke. Sumnjam na CDI, da ima blokadu. Inace se prica da moj model euro1 nema blokadu na obrtajima ali nisam siguran.

setup je:
Malossi sport 70cc
Malossi tvrde opruge kvacila
Malossi VL9 usis
Stage 6 srednja jacina centralna opruga
Stage 6 sport pro variator i 7.5g rolnice (malo tesko ali cini mi se da najbolje ide sa njima, mozda stavim opet 6g kasnije)
Leovince ZX
karburator je jos uvijek serijski 12mm jer nemam sada para za drugi, uskoro ide dellorto 17.5
Polini sekundar 16/44 i serijski primar od AC modela

Znaci drzi stalno na konstantnim obrtajima cak i kada se popne remen na vrh variatora, obrtaji se ne dizu. Remen je dosta istrosen, stari je neki i presao sam puno sa njim, dali je pametno uzeti malossi x-special jer mi je jedino dostupno ovdje da ne narucujem, a inace su malo kraci pa me brine da nece jos smanjiti brzinu. Isto tako vidim ima na e-bay-u dosta cdi-ova koji imaju istu steku a bas su jeftini, pa neznam jeli pametno da narucim jedan pa da probam??

Molim pomoc

Offline miha12357

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Luna black edition
  • Moja Kaciga: ARC
  • MojSpuh: leovince zx
Odg: Malossi 70cc slaba brzina...
« Odgovori #1 : 30 Studeni, 2015, 23:14:56 »
prvo karburator. .obavezno...onda remen nije bitna duzina remena vec sirina...a malossi x ak je kraci nije kraci za par cm vec mm...i da cdi ti nee treba...

i o kojem se skuteru radi?
Cvajo power..

Offline avr freak

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1332
  • Spol: Muški
  • powered by buxa! ','
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Bravarija, Sefovi, Stolice
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: VXR 200
Odg: Malossi 70cc slaba brzina...
« Odgovori #2 : 01 Prosinac, 2015, 00:30:31 »
pretpostavljam ovaj iz opisa, Speedfight 2 AC

nisam isprobaval taj skuter tako da neznam točno dati savjet ali karburator ti svakako treba veći i novi remen!
jesi se igrao kaj sa centralnom oprugom?

Offline alentje

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox '04
  • Moja Kaciga: HJC Clown
Odg: Malossi 70cc slaba brzina...
« Odgovori #3 : 01 Prosinac, 2015, 06:27:14 »
Aha, znaci x special i novi karb. Inace na internetu pise da je malossi remen duzine 735mm dok je serijski 765mm. A sirina serijskog 17.5 a malossi 18.
Centralnu nisam dirao, jedino dok je bio 50cc pokusavao sam vratiti neku serijsku ali nije bilo promjeme kako mi se cinilo.

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Malossi 70cc slaba brzina...
« Odgovori #4 : 01 Prosinac, 2015, 19:59:18 »
Malossi special belt ti je istih dimenzija kao i serijski a to je 755 18 30 to sto si ti vidio da je 735 il je greska u pisanju il citanju il uopste nije remen ot SF-a.

A obiljezi variomat flomasterom pa poslije voznje na maks brzini provjeri dize li se remen do kraja da otklonis sumnju centralnog.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline alentje

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox '04
  • Moja Kaciga: HJC Clown
Odg: Malossi 70cc slaba brzina...
« Odgovori #5 : 01 Prosinac, 2015, 20:27:08 »
Malossi special belt ti je istih dimenzija kao i serijski a to je 755 18 30 to sto si ti vidio da je 735 il je greska u pisanju il citanju il uopste nije remen ot SF-a.

A obiljezi variomat flomasterom pa poslije voznje na maks brzini provjeri dize li se remen do kraja da otklonis sumnju centralnog.
Obiljezio sam sa starim remenom prije i dizalo ga pa sam skracivao bolcn i dizalo ga je jos gore. Uglavnom od vrha ima 3-4mm, nista puno

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Malossi 70cc slaba brzina...
« Odgovori #6 : 01 Prosinac, 2015, 20:48:56 »
3-4 mm su bar 10km/h krajnje ako ne i vise. Stavi remen kako treba,serijski centralni rolne oko 6.5gr a bolcnu polozi sajbicama da dobijes fabricku mjeru,cini mi se da je 38.5mm

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline alentje

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox '04
  • Moja Kaciga: HJC Clown
Odg: Malossi 70cc slaba brzina...
« Odgovori #7 : 02 Prosinac, 2015, 17:15:19 »
Vjerujes da je serijski centralni skoro isti kao i ovaj. Pokusati cu naci neki meksi pa staviti. Fazon je ovdje ako ovaj malossi remen bude kraci nego serijski, kako god covjek okrene remen nemoze uci dovoljno u zadnju remenicu da se naprijed popne na vrh.

Jos mi je zapelo za oko, kada gurnem bolcn u variator kao da je skupit do kraja (max. brzina) ova zadnja metalna ploca sto drzi rolnice izadje dovoljno van da samo kaci pola od onih 3 "drzaca". Izgleda kao da nije napravljen da se siri na max.

Davno sam experimantisao sa tim, dobijem remen naprijed na vrhu skracivanjem bolcna, ali naravno remen nebude na dnu variatora dok stoji tako da je start nikakav.

Offline alentje

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox '04
  • Moja Kaciga: HJC Clown
Odg: Malossi 70cc slaba brzina...
« Odgovori #8 : 02 Prosinac, 2015, 21:57:07 »
Vidim po malossi katalogu kraci je samo za 10mm, vidjeti cu kada stigne kako ce ici. Dali mi mozda neko moze reci nesto za peugeot usisnu granu. Kontam napraviti novu prirubnicu, dali ce najbolje performanse imati ako pruzim samo ravno cijev, bez one krivine sto inace serijska ima?

Offline miha12357

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Luna black edition
  • Moja Kaciga: ARC
  • MojSpuh: leovince zx
Odg: Malossi 70cc slaba brzina...
« Odgovori #9 : 03 Prosinac, 2015, 09:41:51 »
kakvu bolcnu imas...ali ja mislim da ti je do remena posto je potrosej i nemoze dizat do kraja...nista drugo...i da nemoj bzvz malossi i nezz kaj bolje uzmi remen za njega kak mu jesu dimenzije i budes vidio...vidis da skoro cjeli forum preso s tog malosija na org remenje...
Cvajo power..

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Malossi 70cc slaba brzina...
« Odgovori #10 : 03 Prosinac, 2015, 20:58:28 »
Ja vec rekoh ranije a ponovicu opet. Ogrinal remen za pezo je 755 18 30 i malossi special belt je iste te dimenzije i odlican je na pezou. Nekako je gibljiviji i laganiji od orginala i manje snage oduzima tako da vise snage dodje do tocka pa je motor nekako zivahniji s malossi remenom. Jedino kad ga ne bu mjenjao do pucanja siguran sam da bi serijski vise presao.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline alentje

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banja Luka
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox '04
  • Moja Kaciga: HJC Clown
Odg: Malossi 70cc slaba brzina...
« Odgovori #11 : 03 Prosinac, 2015, 22:38:52 »
Ici cu sa malossi x-special onda pa cu javiti rezultate. Kakav god bio nema veze samo neka ide :D.