Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kako ubrzati zagrijavanje termo grupe?  (Posjeta: 6177 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Kako ubrzati zagrijavanje termo grupe?
« : 18 Rujan, 2008, 21:02:56 »
Posto su vani nize temp. imam problem sa zagrijavanjem masine, odnosno treba mi dosta vremena dok se ugrije masina. Razmisljam o 2 opcije.
Staviti termostat ili ugraditi neki ventil neposredno prije vodene pumpe, na crijevu od rashladne tekucine i onemoguciti protok dok se cilindar ne zagrije.

Sto mislite o ovom drugom?

Ovako sam to zamislio, samo bi bio kuglicni ventil.


Offline vasso123

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Umag
  • Moj Skuter: NRG
Odg: Kako ubrzati zagrijavanje termo grupe?
« Odgovori #1 : 18 Rujan, 2008, 21:32:25 »
Zasto se zezat s time,stavi termostat i rjeseno
Kupujem vilice od VXR-a,VX-a,SP180,novi tip(teleskopske),a moze i oridjidji od NRG-a

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Kako ubrzati zagrijavanje termo grupe?
« Odgovori #2 : 18 Rujan, 2008, 21:35:03 »
Zasto se zezat s time,stavi termostat i rjeseno

x2  :icon_thumright:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Kako ubrzati zagrijavanje termo grupe?
« Odgovori #3 : 18 Rujan, 2008, 21:36:55 »
ja sam imao neugodsnih iskustava s termostatom,i ne bi ga vise nikako stavio natrag

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Kako ubrzati zagrijavanje termo grupe?
« Odgovori #4 : 18 Rujan, 2008, 21:40:58 »
Zasto se zezat s time,stavi termostat i rjeseno

E ja se bas volim zezat sa time. :drunken_smilie:
Termostat otvara na 70° ako ne i vise, ovako bi ja UVIJEK imao na umu taj ventil i sluzio bi mi samo za zagrijavanje, a kada se zgrije uvijek imam optimalnu temp. koja ne prelazi 63°. Moram pogledati skut pa cu dobiti inspiraciju...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kako ubrzati zagrijavanje termo grupe?
« Odgovori #5 : 18 Rujan, 2008, 21:48:19 »
Ni u ludilu stavljat ventil. Termo grupa ne voli nagle promjene temperature, a otvaranjem ventila bi zagrijanu termo grupu odjenom zalio hladnom vodom.
Orig. termostat nema 2 polozaja nego otvara polako pa nema takvog temperaturnog shoka.

Ja taj problem rjesavam stavljanjem krpe (crne, pa se ne vidi jako  ;D ) ispred kilera, a kad temperaturea dodje do radne, maknem ju pod sic.

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Kako ubrzati zagrijavanje termo grupe?
« Odgovori #6 : 18 Rujan, 2008, 21:50:48 »
Ni u ludilu stavljat ventil. Termo grupa ne voli nagle promjene temperature, a otvaranjem ventila bi zagrijanu termo grupu odjenom zalio hladnom vodom.

Ja taj problem rjesavam stavljanjem krpe (crne, pa se ne vidi jako  ;D ) ispred kilera, a kad temperaturea dodje do radne, maknem ju pod sic.

 :notworthy:
tako ću i ja, neki dan sam se smrznuo dok se masina zagrijala!

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Kako ubrzati zagrijavanje termo grupe?
« Odgovori #7 : 18 Rujan, 2008, 21:50:59 »
Ni u ludilu stavljat ventil. Termo grupa ne voli nagle promjene temperature, a otvaranjem ventila bi zagrijanu termo grupu odjenom zalio hladnom vodom.
Orig. termostat nema 2 polozaja nego otvara polako pa nema takvog temperaturnog shoka.

Ja taj problem rjesavam stavljanjem krpe (crne, pa se ne vidi jako  ;D ) ispred kilera, a kad temperaturea dodje do radne, maknem ju pod sic.

da, zabravio sam na nagle promjene temp. a jos je i gus u igri  :sad1:
ali u ovom slucaju ne pomaze niti crna, niti zuta,bijela,crvena,ruzicasta krpa. Jer skut stoji na mjestu i postize temp. jedva docekam 37°.
Problem bi mogli rijesiti jos meksi federi na kvacilu tako da se lagano kotrljam sa krpama ispred kilera  :laughing7:
« Zadnja izmjena: 18 Rujan, 2008, 21:52:35 SlowRider »

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Kako ubrzati zagrijavanje termo grupe?
« Odgovori #8 : 18 Rujan, 2008, 21:52:55 »
Kod mene je problem šta nemam pokazivač za temperaturu :sad1:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Kako ubrzati zagrijavanje termo grupe?
« Odgovori #9 : 18 Rujan, 2008, 21:54:57 »
Zbog tog zagrijavanja sam si nabavio ac masinu sa alu cilindrom. A i neda mi se rastavljati cilindar da bi ubacio termostat, tako da on otpada.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kako ubrzati zagrijavanje termo grupe?
« Odgovori #10 : 18 Rujan, 2008, 21:57:49 »
...skut stoji na mjestu i postize temp. jedva docekam 37°...


Aha, ti govoris o zagrijavanju na leru?
E jebga, zato ja imam alu kit kojem ne smeta toliko hladnoca, a zagrijem mozda minutu na leru, a onda laganom voznjom u 2-3km do radne temperature kad skidam krpu.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Kako ubrzati zagrijavanje termo grupe?
« Odgovori #11 : 18 Rujan, 2008, 22:01:37 »
...skut stoji na mjestu i postize temp. jedva docekam 37°...


Aha, ti govoris o zagrijavanju na leru?
E jebga, zato ja imam alu kit kojem ne smeta toliko hladnoca, a zagrijem mozda minutu na leru, a onda laganom voznjom u 2-3km do radne temperature kad skidam krpu.

Ko ce docekat kraj ovoga gusa  :confused5: samo zbog toga me ubija



e da, pa ovaj ventil... ja bi isto postepeno propustao hladnu vodu iz kilera  :icon_scratch:
« Zadnja izmjena: 18 Rujan, 2008, 22:09:54 SlowRider »

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9351
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Kako ubrzati zagrijavanje termo grupe?
« Odgovori #12 : 18 Rujan, 2008, 23:24:10 »
(malo sam procistio off, slobodno nastavite dalje  :icon_thumright: )
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Kako ubrzati zagrijavanje termo grupe?
« Odgovori #13 : 18 Rujan, 2008, 23:24:44 »
stavi neki karton preko kilera i super

tak ja napravim po zimi
..::4T Powaa::..

Offline OvErLoAd

  • Tržnica : (+8)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 522
  • Spol: Muški
  • in the fast lane
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • svijetskutera
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: aprilia SR 70 minarelli
Odg: Kako ubrzati zagrijavanje termo grupe?
« Odgovori #14 : 19 Rujan, 2008, 14:53:28 »
Termostat righetti ridolfi (karting) je rješenje tvojih problema, montira se na crijevo, a uz to, otvara puno ranije od originala, mislim da počne na 45° i potpuno je otvoren na 55°C, znači temp. ostaje tamo di cvajo ima najviše snage  :happy3:

Ak će netko naručivat to ja bi se skrpao ;D

Evo link:
http://www.kartbay.com.au/p/465706/water-temp-thermostat---black.html

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Kako ubrzati zagrijavanje termo grupe?
« Odgovori #15 : 20 Rujan, 2008, 17:14:41 »
stavi neki karton preko kilera i super

tak ja napravim po zimi
i mogu ti reć najbolje rješenje, jer meni se ditech ne zagrije uopće, i ja s tim kartonom vozim cijli dan kad je baš ono vrhunac zime, kad su temp oko 1-2 stupnja, jer jer problem kad je hladan pa trokira, još ako je svjećica slabija nemoš živit, tako da +1 za karton   :glasses9:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Kako ubrzati zagrijavanje termo grupe?
« Odgovori #16 : 20 Rujan, 2008, 20:07:19 »
frende spasio si me sad... do podne se nekako dizala temp.. sad nema boga da ga dignes... ostavio u leru 10 min... radi... onda se vozim u brijeg... ma nema teorije da se pomakne kazaljka.. vec sam mislio da je otisao sat.... a kad probam kiler mlako sve... (nemam termostart)
🙈

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Kako ubrzati zagrijavanje termo grupe?
« Odgovori #17 : 21 Rujan, 2008, 08:43:11 »
Ni u ludilu stavljat ventil. Termo grupa ne voli nagle promjene temperature, a otvaranjem ventila bi zagrijanu termo grupu odjenom zalio hladnom vodom.
Orig. termostat nema 2 polozaja nego otvara polako pa nema takvog temperaturnog shoka.

Ja taj problem rjesavam stavljanjem krpe (crne, pa se ne vidi jako  ;D ) ispred kilera, a kad temperaturea dodje do radne, maknem ju pod sic.

da, zabravio sam na nagle promjene temp. a jos je i gus u igri  :sad1:
ali u ovom slucaju ne pomaze niti crna, niti zuta,bijela,crvena,ruzicasta krpa. Jer skut stoji na mjestu i postize temp. jedva docekam 37°.
Problem bi mogli rijesiti jos meksi federi na kvacilu tako da se lagano kotrljam sa krpama ispred kilera  :laughing7:

E tako i ja rješavam taj problem. I malo teže rolice stavim. Ili pak stavim serijski spuh i još teže rolice. Tak da se mogu vozit i do 50hm/h na osmini gasa i 5500 okretaja... Dost da se zgrije u roku 2-3 minute i onda gas.  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Kako ubrzati zagrijavanje termo grupe?
« Odgovori #18 : 21 Rujan, 2008, 09:25:35 »
Ni u ludilu stavljat ventil. Termo grupa ne voli nagle promjene temperature, a otvaranjem ventila bi zagrijanu termo grupu odjenom zalio hladnom vodom.
Orig. termostat nema 2 polozaja nego otvara polako pa nema takvog temperaturnog shoka.

Ja taj problem rjesavam stavljanjem krpe (crne, pa se ne vidi jako  ;D ) ispred kilera, a kad temperaturea dodje do radne, maknem ju pod sic.

da, zabravio sam na nagle promjene temp. a jos je i gus u igri  :sad1:
ali u ovom slucaju ne pomaze niti crna, niti zuta,bijela,crvena,ruzicasta krpa. Jer skut stoji na mjestu i postize temp. jedva docekam 37°.
Problem bi mogli rijesiti jos meksi federi na kvacilu tako da se lagano kotrljam sa krpama ispred kilera  :laughing7:

E tako i ja rješavam taj problem. I malo teže rolice stavim. Ili pak stavim serijski spuh i još teže rolice. Tak da se mogu vozit i do 50hm/h na osmini gasa i 5500 okretaja... Dost da se zgrije u roku 2-3 minute i onda gas.  :icon_thumright:

kak vam se da mijenjat setup radi obicnog grijanja masine.j#bote ja ak treba vozim se 10km 20kmh dok ne osjetim da motor pocne normalno primat gas i onda dalje normalna voznja.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Kako ubrzati zagrijavanje termo grupe?
« Odgovori #19 : 21 Rujan, 2008, 15:38:57 »
da, ali ako trebaš skočit do centra grada koji ti je 5-7 minuta vožnje nemaš izbora baš....
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka