Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: gilera dna 50 remont  (Posjeta: 755 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline draž

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 179
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera runner
  • Moja Kaciga: held
  • MojSpuh: giannelli silencer
gilera dna 50 remont
« : 09 Studeni, 2014, 09:42:51 »
ovako,rastavio sam komplet mašinu na dna 50.....trebam promjeniti klip,karike,bolcnu,igličasti ležaj,ležaj radilice i semeringe....to ja polako već 5 dana rastavljam,onako iz gušta... :toothy12: trebam skupiti nešto para i naručiti dijelove koje sam gore naveo,već sam sve našao,oko 500-600kn mi treba,nije problem,nema žurbe,sve polako,svojim tokom......nego,jedan kolega mi kaže da kad mi dođu ti dijelovi,da nije to samo staviti gore i sastaviti i da je to to,nego treba nešto drugo još.... :dontknow: on je inače majstor ali neće reć šta treba,kaže: znanje se plaća.....sve šta mi treba od alata ma da sve imam ali sve mi posudi šta trebam,ali znanje ne,to se plaća,kaže.....ili čitaj po forumima i vidi šta treba....pošto nisam baš pri parama ja evo na forumu pitam.....šta se treba raditi kad se na motor vraća novi klip karike ležaji radilice...???? ??? :hello:
sve je lako kad si mlad....

Offline shadow

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 628
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vodice
  • Moj Skuter: Yamaha YZF R125
Odg: gilera dna 50 remont
« Odgovori #1 : 09 Studeni, 2014, 10:05:26 »
Trebas ga razraditi
Ako nisi ne možeš postati, ako jesi ne možeš prestati!

Offline JosipMarijanovic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 991
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: Runner :)
  • Moja Kaciga: HJC CS14
  • MojSetup: Black Trophy
  • MojSpuh: ZX
Odg: gilera dna 50 remont
« Odgovori #2 : 09 Studeni, 2014, 11:56:17 »
Nisam nikada sam to sastavljao ali sto nema tu neka fora da se nesto grije a nesto hladi dok se sastavlja da lakse sjedne?

Offline shadow

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 628
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vodice
  • Moj Skuter: Yamaha YZF R125
Odg: gilera dna 50 remont
« Odgovori #3 : 09 Studeni, 2014, 12:07:45 »
Nisam nikada sam to sastavljao ali sto nema tu neka fora da se nesto grije a nesto hladi dok se sastavlja da lakse sjedne?

To je za lezajeve radilice.
Lezaj u skrinju, a blokove grijes fenom
Ako nisi ne možeš postati, ako jesi ne možeš prestati!

Offline du_vlaho

  • Tržnica : (+3)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 379
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Workshop385 YT
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Na 4 točka
  • Moja Kaciga: Homologirana
  • MojSetup: Ima rikverc
  • MojSpuh: Smrdi na dvotaktol
Odg: gilera dna 50 remont
« Odgovori #4 : 09 Studeni, 2014, 12:19:01 »
Ja ti to riješavam ovako :

- Prije svega sve perfektno očistiti, posebno dosjede, ležajeve i radilicu. Kod montaže ja ništa ne podmazujem jer imam fobiju zbog diteka da će mi se ležaj provrtit u radilici ili dosjedu  :icon_biggrin:
- Ležajeve i radilicu u škrinju oko pola ure-sat vremena uz stijenku da se prije ohlade
- Fenom grijem blokove dok više ne mogu ruku držat na njima, ali postepeno i veću površinu da se cijeli materijal širi, a ne samo fen usmjerit u dosjed i grijat sa 5cm udaljenosti...
- Izvadim ležajeve iz škrinje i čim prije ih stavim u dosjed. Gumenim čekićem ih lagano potuckam da uđu do kraja, a možeš i starim ležajem. Ako imaju otvor s jedne strane ta strana gleda u blok.
- Potom popijem pivu dok ležajevi ne preuzmu na sebe toplinu bloka i ne rašire se (zna diky kako se to kod mene radi  ;D )
- Sad mažemo blokove brtvilom, vadimo radilicu i isto čim prije u ležajeve. Šarafe blokova namjestit da čahurice uđu na svije mjesto, i lagano u X dotezati. Sve to pratiti laganim udarcima gumenim čekićem
- Nakon dotezanja u većini slučajeva radilica ostaje blokirana. Sad probojcem i čekićem udarimo u centar (a drugdje i nebi mogli) ležaja radilice. Svejedno strana variomata ili magneta (možda nekad i obje). Važno je da to bude jedan onako, osrednji udarac. Ništa slabo i ništa prejako, već onako solidno. I radilica bi se trebala opustit i lagano zavrtit  :icon_thumright:
- Sad stavljamo semeringe. tu je dobro sredinu nauljit, a vanjski dio ne da ima grip i drži kad se stavi. No ja uzmem wd i podmažem cijeli semering i nabijem ga na mjesto. Nabijam bolcnom od nekog velikog cilindra, a može poslužit i tanji marker, probojac, samo treba bit nježan i pazit što se radi da se semering ne zavrne i ne ošteti.

Na igličasti i klip kod montaže obavezno dvotaktola stavi... i kod razrade dodaj malo ulja u benzinu  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 09 Studeni, 2014, 12:23:28 du_vlaho »

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: gilera dna 50 remont
« Odgovori #5 : 09 Studeni, 2014, 14:33:23 »
imas u uradi sam sekciji temu kako mjenjati lezajeve pa si pogledaj