Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Uljna pumpa na luni  (Posjeta: 393 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vladomand

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera 50 runer
  • Moja Kaciga: nemamje
Uljna pumpa na luni
« : 22 Rujan, 2014, 23:09:51 »
kako provjeriti rad uljne pumpe i da dobavlja dovoljnu kolićinu ulja u fergazer, hvala

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17035
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Uljna pumpa na luni
« Odgovori #1 : 23 Rujan, 2014, 09:14:53 »
upalis motor na leru i otpojis crijevo ulja od fergazera svake 3-4 sekunde ti mora malo ulja pomaknuti  u crijevu.
Kaj se tice  rada, pumpa je dosta pouzdana dok je nastelana odnosno moras skinuti plastiku oko ventilatora da bi vidio sajlu i polumjesec pumpe pri ler gasu ti zub na polumjesecu mora biti poklopljen s oznakom na pumpi. Sajla pumpe mora biti uvjek naspanana i nesmije biti labava.
Ako ti pumpa ne radi vjerojatno je problem u probijenom crijevu koje napaja pumpu uljem ili crijevu od pumpe do fergazera alternativa je da se pogonska puznica koja okrece pumpu s radilice ostetila i da ne vrsi funkciju.
Orginalni fergazer na luni je isto problematican jer se pipac za ulje zna zastopat jer je dosta uski pa uzmi zihericu ili tanku iglu i procepi ga usput dok kontroliras crijevo uljne.

http://www.dansmc.com/mikuni_pump_set.jpg
« Zadnja izmjena: 23 Rujan, 2014, 09:17:54 JogFromYamaha »

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Uljna pumpa na luni
« Odgovori #2 : 23 Rujan, 2014, 10:45:39 »
pipak od karba se izvuce kljestima al hvatat okolo a ne za sam pipak...zatim ga rastavis i unutra ima feder i kuglica...to kao i dio pipika koji je bio u karburatoru mos izbacit al ako ti karb nije lezao godinu dana u vlagi ne koristen to ti nije zastopalo...
jedina stvar koja se moze dogodit luninoj pumpi je da ventilator nabaca blata nanju zastopa polumisec pa uljna baca vise ulja neg treba...druga stvar je da klip ili bolje receno iglica u uljnoj pumpi zastopa pa ili ne baca ulje nikako ili baca toliko ulja da skuter trokira...po meni je najbolje to izbacit jer je glupo izvedena