Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Scarabeo 250ie SERVIS, 28000km, SAVJET, BILO TKO ?!  (Posjeta: 1238 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kipster

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb/Zadar
  • Moj Skuter: Scarabeo 250ie 2007.
  • MojSetup: Polini multivar 9rola + Dr.Pulley role 8.5g
Scarabeo 250ie SERVIS, 28000km, SAVJET, BILO TKO ?!
« : 30 Travanj, 2014, 04:37:43 »
Bok ljudi

Motor ima 28000km, i zadnji servis je bio prije god dana na 20000 ( ulje, filter ulja, filter zraka, kočnice, vodilice variomata), a na 22000 sam još stavio Leo Vince rolice 21 x 17 11,3g. Nedavno mi se počelo dešavati da mi nakon duže vožnje motor puše/zuji pri startu pa sam švrljajući ovdje vidio da je problem vjerojatno u remenu i da bi trebalo sredit pakne i zvono  ???
Znači krajnje je vrijeme da odvezem motor na servis, ali bi htio da motor bude tip top pa bi napravio generalku. Htio bi da mi se pregleda mašina i očiste dizne, promijeni svjećica, ulje, filter ulja, filter zraka, remen, rolice, opruge kvačila. Treba još nešto?

Ulje - 5w40 full sintetic - koje je najbolje i kolike su uopće razlike među uljima? Motul 300v factory line, motul scooter power? Našao sam baš na akciji Castrol 4l za 210kn ako uopće može to ići http://www.grandoil.hr/katalog/proizvod/100030/ulje-castrol-edge-turbo-diesel-5w-40-4l
Naručio sam rolice Dr Pulley 21 x 17 12g. S ovima Leo Vince 11,3g leti ali mislim da će iste performanse imat sa Dr Pulley 12g
Naručio filter zraka Ram Air. Koliko on ima utjecaja? Čitao sam kao da je najbolji...?
Remen ? Čitam da je najbolji orginalni, gdje naći najpovoljniji ?
Opruge kvačila - što kako zašto gdje ?
Svjećicu imam, NGK.

Konačno, kome dati da se ovime pozabavi i koliko bi me to otprilike koštalo? Motor je zadnje bio na servisu u Auto bil, 400kn gore navedeni servis na 20000 bez dijelova.
Ako je moguće dajte što prije odgovore i savjete

Hvala  :)
« Zadnja izmjena: 02 Svibanj, 2014, 16:40:44 Kipster »

Offline Kipster

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb/Zadar
  • Moj Skuter: Scarabeo 250ie 2007.
  • MojSetup: Polini multivar 9rola + Dr.Pulley role 8.5g
Odg: Scarabeo 250ie SERVIS, 28000km, SAVJET, BILO TKO ?!
« Odgovori #1 : 02 Svibanj, 2014, 16:41:52 »
Čitao sam baš u papirima od motora, na 24000km bi trebalo promijenit ulje mjenjača. Koje je najbolje i koliko košta?

Offline skuteri_zg

  • Tržnica : (+4)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 258
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Scarabeo 250ie SERVIS, 28000km, SAVJET, BILO TKO ?!
« Odgovori #2 : 02 Svibanj, 2014, 16:47:10 »
za ulje mjenjaca kupis motul gear oil imas za 3o tak kuna  u ducanima tipa skuter moto u zg!,


fazni lanac mjenjaj i uljni,svijecica,remen rolica remena, vodilice variomata, opruge sve od kvacila, provjerit zvono kvacila,
filer ulja i ulje 5w40 ili 10w40,
filter zraka,ulje mjenjaca

Offline Kipster

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb/Zadar
  • Moj Skuter: Scarabeo 250ie 2007.
  • MojSetup: Polini multivar 9rola + Dr.Pulley role 8.5g
Odg: Scarabeo 250ie SERVIS, 28000km, SAVJET, BILO TKO ?!
« Odgovori #3 : 02 Svibanj, 2014, 17:15:30 »
za ulje mjenjaca kupis motul gear oil imas za 3o tak kuna  u ducanima tipa skuter moto u zg!,


fazni lanac mjenjaj i uljni,svijecica,remen rolica remena, vodilice variomata, opruge sve od kvacila, provjerit zvono kvacila,
filer ulja i ulje 5w40 ili 10w40,
filter zraka,ulje mjenjaca

Ok, imat ću to na umu pa potražim da kupim  :icon_thumright:

Najviše me zanima kome da dam da mi sve to riješi plus da mi pregleda i očisti mašinu ? A opet da mi ne naplati ruke previše. Ako je slučajno tko sa foruma zainteresiran jedan dan pozabavit se time nek javi ovdje ili preporuči nekog tko bi to radio, dovezem motor, pomognem oko svega i platim :)

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Scarabeo 250ie SERVIS, 28000km, SAVJET, BILO TKO ?!
« Odgovori #4 : 02 Svibanj, 2014, 22:19:48 »
odma u startu da se rješimo već napisanih pi*darija..

fazni i uljni lanac se mjenjaju po potrebi,to se lako provjeri na španeru faznog lanca,kolko je razgažen..
u pravilu i na masi mašina koje sam radil prije 50 tkm nema nikakve potrebe za tim..

ulje za mašinu obavezno i jedino 5w40,tvornca tak nalaže..
bitno da je full sintetika i da je od nekog renomiranog proizvođača..
ulje bi trebalo mjenjat svakih 4 tkm,vidim da si ti napravil 8000 kae preko previše..
ulje je najbitnija stavka da mašina ostane što duže zdrava ko i njeni vitalni dijelovi,tak da na tome netreba štediti.

ulje za getribu moreš stavit bilo koje 75w90 ili 75w80,glavno da je namjenjeno za getribu skutera.

na 24tkm se trebaju preštelat ventili.

remen serijski je najskuplji..ko alternativa more poslužit dayco,provjereno je dobar.
serijskih opruga kvačila nema za kupit posebno,to bi trebalo uzet onda malossi il polini set ko alternativu..
centralni feder treba zamjenit također..

ovaj ram air filter koi spominješ,ako je to gljiva neka a ne uložak za tvorničko kučište,onda si to đabe naručival..nepotrebno i samo more napravit više štete nego koristi..

in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Kipster

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb/Zadar
  • Moj Skuter: Scarabeo 250ie 2007.
  • MojSetup: Polini multivar 9rola + Dr.Pulley role 8.5g
Odg: Scarabeo 250ie SERVIS, 28000km, SAVJET, BILO TKO ?!
« Odgovori #5 : 02 Svibanj, 2014, 22:35:21 »
odma u startu da se rješimo već napisanih pi*darija..

fazni i uljni lanac se mjenjaju po potrebi,to se lako provjeri na španeru faznog lanca,kolko je razgažen..
u pravilu i na masi mašina koje sam radil prije 50 tkm nema nikakve potrebe za tim..

ulje za mašinu obavezno i jedino 5w40,tvornca tak nalaže..
bitno da je full sintetika i da je od nekog renomiranog proizvođača..
ulje bi trebalo mjenjat svakih 4 tkm,vidim da si ti napravil 8000 kae preko previše..
ulje je najbitnija stavka da mašina ostane što duže zdrava ko i njeni vitalni dijelovi,tak da na tome netreba štediti.

ulje za getribu moreš stavit bilo koje 75w90 ili 75w80,glavno da je namjenjeno za getribu skutera.

na 24tkm se trebaju preštelat ventili.

remen serijski je najskuplji..ko alternativa more poslužit dayco,provjereno je dobar.
serijskih opruga kvačila nema za kupit posebno,to bi trebalo uzet onda malossi il polini set ko alternativu..
centralni feder treba zamjenit također..

ovaj ram air filter koi spominješ,ako je to gljiva neka a ne uložak za tvorničko kučište,onda si to đabe naručival..nepotrebno i samo more napravit više štete nego koristi..

Remen sam našao serijski na ebayu iz Italije za 260kn, čekam da seller odgovori koliko će biti shipping. A za dayco sam čitao baš ovdje na forumu da isključivo Dayco Kevalar dolazi uobzir.

RamAir filter o kojem govorim je baš uložak za kučište, ne gljiva, toliko lud nisam :D

Renomirani proizvođač ulja? Kolika bi onda mogla biti razlika između Castrola i Motula? Jer ovo je ušteda od 200kn sa Castrolom kojeg sam naveo gore ako je ulje u istoj klasi kao Motul.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Scarabeo 250ie SERVIS, 28000km, SAVJET, BILO TKO ?!
« Odgovori #6 : 02 Svibanj, 2014, 22:44:56 »
drugi dayco osim kevlara ni nema za kupit..
najbolji zračni filter tj uložak je naravno serijski.
ulje koje si stavil u link je za aute,nebi mu smjelo štetit s obzirom na to kaj sam sve videl da ljudi toče u motore i skutere  ::) al ga zato na maks 4 tkm treba bacit van.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Kipster

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb/Zadar
  • Moj Skuter: Scarabeo 250ie 2007.
  • MojSetup: Polini multivar 9rola + Dr.Pulley role 8.5g
Odg: Scarabeo 250ie SERVIS, 28000km, SAVJET, BILO TKO ?!
« Odgovori #7 : 02 Svibanj, 2014, 23:03:22 »
To za filter, htio sam malo bolji protok zraka nebi li dobio na performansama.

A koliko mi uopće ulja treba za izmjenu? U papirima ne mogu nigdje naći koliko točno ide. I misliš da sam šta naštetio mašini s ovih 8000 bez izmjene i bi li trebalo radi toga još nešto dodatno provjeriti/očistiti/zamjeniti?

Kod koga u Zagrebu preporučaš obaviti servis i koliko bi me to moglo koštati?

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Scarabeo 250ie SERVIS, 28000km, SAVJET, BILO TKO ?!
« Odgovori #8 : 03 Svibanj, 2014, 00:36:39 »
1,3l ide u quasar mašine..
ulje nakon 8tkm je davno dalo svoje,dal ima kakvih oštećenja nemre se govorit napamet..al rekel bi da nije.filter ulja obavezno mjenjat..

sa protočnijim filterom nebudeš biš dobil niti osjetil neke performanse..jedino more vuć u mašinu više prašine
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline skuteri_zg

  • Tržnica : (+4)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 258
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Scarabeo 250ie SERVIS, 28000km, SAVJET, BILO TKO ?!
« Odgovori #9 : 03 Svibanj, 2014, 00:50:40 »
štef istina malo sam prenaglio s lancima, al nije ni na odmet da se provijere

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Scarabeo 250ie SERVIS, 28000km, SAVJET, BILO TKO ?!
« Odgovori #10 : 03 Svibanj, 2014, 00:52:11 »
štef istina malo sam prenaglio s lancima, al nije ni na odmet da se provijere

provjera obavezna,ko i štelanje ventila  :icon_thumright:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)