Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Veeeeeeliki kvar na mom starom Kymcu  (Posjeta: 597 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
Veeeeeeliki kvar na mom starom Kymcu
« : 01 Rujan, 2013, 00:06:24 »
Taman ga skroz pokrpo, plastike, prirubnicu, kupio nove prednje i stražnje Sava MC16.....( nisu prešle 5 km )

i  u jutro 27. 08. upalim ja njega..vozim ga na tehnički, registracija mu danas.....dobro vozi ...vuče ...nešto kao da "roštilja u deklu"", ali valjda rolice...usput mi Grawe osiguranje....svratim,  mlitavo i dugo ispisuju...ali platim samo 125 Kn za osiguranje...Kažem, opet dobro...Odlučim do peveca, prije tehničkog  2 km dalje kupiti onu bateriju za tuš, koju me mama moli već 10 dana...

Zadnjih 400 m do Peveca uzbrdica...pređem je pola, a onda se ugasi.....nikako da upali...ni kurbla ni elektro...vergla ali ništa
Spustim se bez motora do kafića, zovem majstora, jednog , drugog...nakraju se javi mladi momak koji je jednom privremeno riješio iskakanje svječice ( kao navoj, stavičemo novu glavu ako bude opet...)
Nađemo se kod skutera, malo prije toga ja pokušao verglat i kurblat...i nakon verglanja zaglavi kurbla, nemoš kurblat, nemoš ni verglat više.....
Danas ga momak otvorio...kaže klip, cilindar u redu....ali je radilica dobila lufta...ne isplati se popravljat....ono, imam stari klip i cilindar 50 ccm i polovnu glavu s ventilima ( sad je na njemu kit 80 i ima na brojaču 27 000  od toga 25 000 s kitom )

odo ja na ebay...krankshaft, kurbwelle....ima na ebay.de za 45+9 € radilica.....ta bi mi još trebalo...ako...?

Šta da radim...to mi je stari skuter, ali ono važan dio povijesti skuter scene u Hrvata, jedan od prva 2-3 kitovana, cijeli slavni forum 4Tskuteri.com vrtio se oko njega.....baš bi ga htio ponovo oživit....a i skroz je pokrpan...izgleda bolje nego 70 % skutera na cesti....
"

Offline Rocky

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Banned!
  • Postova: 387
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50
  • MojSetup: seriala
  • MojSpuh: rezonantni
Odg: Veeeeeeliki kvar na mom starom Kymcu
« Odgovori #1 : 01 Rujan, 2013, 07:32:21 »
kak je dobila lufta? lageri ili klipnjača ili kaj?  imaš u ZG novu radilicu za kupit 350kn košta kod Markušića u sesvetama. zamjeni to i vozi se dalje. dihtunzi za blok su briem 12kn komad tak da za male pare složiš to sve.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Veeeeeeliki kvar na mom starom Kymcu
« Odgovori #2 : 01 Rujan, 2013, 09:38:30 »
kod mene ti je radilica s uprasanim lezajima 400kn isporuka odmah
a sta da ti kazem jos puno drzi
neke batine dobe lufta na 2000km i nemos si tu pomoci
lezaji se pregriju i dobe lufta a i kvaliteta lezaja nije nesto
tako da nemas sta sebe krivit ako si uvjek imao ulja dosta