Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera runner (STARA ILI NOVA)  (Posjeta: 3004 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dominik202

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 437
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Gilera runner (STARA ILI NOVA)
« : 28 Kolovoz, 2012, 02:48:34 »
Pozdrav svima,

mislim si kupit neki Runner 50ccm i kupovat cu preko njuskala.

Ali sad, nikako se nemogu odluciti izmedju novog ili starog modela, jer negdje sam procitao da kod Runnera vrijedi ono pravilo kao i za vino "STO STARIJI TO BOLJI" .   ???  ???  ???  :confused5:

meni to ne zvuci nimalo logicki pa bi mi trebala vasa pomoc, i ako moze da mi kazete kakve su razlike izmedju starog i novog modela,
od performansi do udobnosti i sigurnosti u vožnji.     

Unaprijed hvala.  ;D


Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4265
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Gilera runner (STARA ILI NOVA)
« Odgovori #1 : 28 Kolovoz, 2012, 07:55:47 »
pa oni prvi runneri, koji su imali onaj ravni sc08 auspuh su bili najjaci i isli su najbolje...malo teze ih je nac jos uvjek zive...

e sad, starni novi... ne znam, ja sma vozio starog i novog , stari mi je nekako jednostavniji i ljepsi za vozit, cinio mi se malo udobniji sic i tak to.... od novog sta je 100% bolje u odnosu na starog, to su svetla... svjetle duplo bolje ( ak pricamo o 50ccm)... U ono doba nije bio neki veliki izbor guma za novog runnera zbog tih vecih dimenzija, tako da se nisu mogle kupit moje miljenice iz bridgestonea :P Kod novog mi se jos svidjaju njegovi satovi i to bi bilo to sto se mene tice...  Ti vidi sam sta ti se najvise svidja i koliko para si spreman potrositi...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera runner (STARA ILI NOVA)
« Odgovori #2 : 28 Kolovoz, 2012, 09:35:50 »
stariji jesu kvalitetniji što se tiče materijala, dobro idu no teško je ako i nemoguće nać očuvan primjerak..
svi oni imaju prek 30000km i već su za generalke, rame je nagrizla hrđa, mnogi su izudarani itd.. nit više ide, nit koči, otpadaju šarafi, auspusi zaštopani i truli..
ak nađeš nekog sa do 10000km stvarnih od nekog dede koji je stajao u garaži isplati se..
inače noviji je ipak noviji..

Offline dominik202

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 437
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera runner (STARA ILI NOVA)
« Odgovori #3 : 28 Kolovoz, 2012, 11:11:16 »
e hvala puno,

ma da, pa mislim si kupit nekog rablejnog isto tako do 10.000 - 15.000 km

ali se dvoumim izmedju starog i novog modela.. ovog sto se proizvodi od 2006 i nadalje...

VJEROJATNO BUM ONDA UZEO OVAJ NOVI MODEL, jer mi frend ima 200st i jako mi se sviđa, udoban je i nije prevelik.
a drzanje na cesti i performanse od ove 50ccm, jos nisam iskusio.

U svakom slucaju morat cu probat oba modela pa odlucit koji mi se vise dojmio.

I hvala vam na odgovorima

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Gilera runner (STARA ILI NOVA)
« Odgovori #4 : 28 Kolovoz, 2012, 12:03:28 »
Ak možeš nać starog runnera u original stanju i s malo kilometara uzmi njega.
Novi model nije baš bajan po kvaliteti(tu mislim na 50 modele) jer se vilice brzo odrvene,amortizer počne lupat nakon premalo kilometara,a da ne pričam o ležajevima radilice koji na svakom drugom piaggiu prozuje u vrlo kratkom roku.Još su im mana preplastični seleni na mašini pa skuter dosta vibrira i trese.Vidio sam dosta primjeraka novog runnera(uključujući i moj) koji pokazuju te simptome sa smješnom kilometražom da ne misliš da lupam na pamet.
Dobre strane su mu da je relativno udoban,ima solidne kočnice,vrlo dobra svijetla,velik sic na kojem se uredno mogu vozit dvoje ljudi.
Ak baš mora bit novi runner onda gledaj jedino modele iz 2006/07 jer su ipak malo bolji,ovi od 2008 na dalje su teška kina.

Offline dominik202

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 437
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera runner (STARA ILI NOVA)
« Odgovori #5 : 28 Kolovoz, 2012, 12:12:33 »
e pa da to sam si mislio.l 2006/2007 da bude

ništa novije. :D