Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Runner 50 2002 igla u karboratoru  (Posjeta: 2947 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline igugliel

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 80
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio vespa T5 150
Gilera Runner 50 2002 igla u karboratoru
« : 10 Lipanj, 2012, 14:24:06 »
Evo treba mi mala pomoč oko igle,dakle radi se o dellorto karburatoru,o kojem točno neznam,znam samo da mi je cili serijski pa je valjda 17.5 . Jedino što mi nije serijski je auspuh,stavio sam SC08,maknuo sam onaj s katalizatorom i kutija od filtera zraka, ova:http://www.startright.co.uk/images/mini-20090908_0171.JPG , i u nejmu je crveni malosi filter zraka. Koja je dizna i to neznam ali predpostavljam da je serijska koja ide uz ovaj karburator. Motor inaće ide ok cca 80 kad sam sam mjereno po autu po njegovom satu ide 90. Sad da pređem na "problem" otvorio sam mu cilindrić di je igla od gasa jer mi se gas nije dobro vračao pa sam išao pogledati štift,ali sam vdio da mi je na igli gledano od gore prema dolje osigurač stavljen na drugom zarezu od njih 5. Ja sam sad stavio na prvi inaće nema nikakvih pomaka što se tiće krajnje/ubrzanja ali me zanima mogu li što sjebati s tim,i na kojoj bi crtici bilo recimo kao na originalu. Hvala unaprijed na odgovorima.

P.S. mogu poslikat karburator ako vam što pomaže,da znate o kojem se radi,a za diznu neznam gdje bih pogledao da vidim koje je veličine.
« Zadnja izmjena: 10 Lipanj, 2012, 14:26:40 igugliel »

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6076
  • Spol: Muški
  • Samo Kawasaki
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: HJC
Odg: Gilera Runner 50 2002 igla u karboratoru
« Odgovori #1 : 10 Lipanj, 2012, 15:21:35 »
Iglu si nastelas kak pase motoru znaci da lijepo prima gas i da ne trokira i da se ne gusi, jer bas i nema pravila na koji ju zub stavit, svaki je motor drukciji, i druge mu stvari pasu a uz to stelanje igle si prati boju svijecice i pazi da nebude pre svijetla. diznu imas vjerojatno original ili stavi naj vise 64

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Gilera Runner 50 2002 igla u karboratoru
« Odgovori #2 : 10 Lipanj, 2012, 15:35:00 »
ima pravila za seriski setap karba i ako je skuter seriski (sc08 je seriski spuh)
s tim nebudeš niš ni dobil ako ju makneš jedan zub gore ili dolje,mislim da je seriski položaj na drugom zubu.
gas ti more štekat ako ti se sajla počela cufat iznutra ili ak se zasušila mast u bužiru..probaj ju wd-om našpricat za početak..i pazi da dobro namjestiš feder u klipiću da se vrača kak treba.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline igugliel

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 80
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio vespa T5 150
Odg: Gilera Runner 50 2002 igla u karboratoru
« Odgovori #3 : 10 Lipanj, 2012, 19:10:51 »
Evo sad sam ogolio cili motor radi pituranja pa sam mogao lako pristupit svemu,karb je weber,pa neznam je li to serijski,a osigurac sam stavio na drugi urez od 5,gledano od gore prema dolje.
Motor prima gas ok,i na 1,2 i 3 utoru. jedino što nisam svječicu gledao,morat cu bacit oko na nju.

Offline Infernus

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 948
  • Tjuner bez kune
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Rocky 50, Majesty180
  • Moja Kaciga: imam dopunsko
  • MojSetup: Kofer, vizir, Tucano dekica, duge gaće
  • MojSpuh: tutuz replica
Odg: Gilera Runner 50 2002 igla u karboratoru
« Odgovori #4 : 10 Lipanj, 2012, 19:52:02 »
Evo sad sam ogolio cili motor radi pituranja pa sam mogao lako pristupit svemu,karb je weber,pa neznam je li to serijski,a osigurac sam stavio na drugi urez od 5,gledano od gore prema dolje.
Motor prima gas ok,i na 1,2 i 3 utoru. jedino što nisam svječicu gledao,morat cu bacit oko na nju.

To je onda 12, a ne 17.5 mm.
Forumska Sirotinja R/T

Offline igugliel

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 80
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio vespa T5 150
Odg: Gilera Runner 50 2002 igla u karboratoru
« Odgovori #5 : 10 Lipanj, 2012, 20:00:53 »
Da 12,sad me samo muci koja je dizna,jer mi je cudno skuter je 12 mjesec 2002 a ima weber karburator,tada su se vec ugradivali delorto. A prije nego što sam stavio SC08 auspuh,skuter je imao ovaj : http://imageshack.us/photo/my-images/31/auspuh.jpg/
eto mozete li mi reci koja bi dizna bila najbolja za taj karb i polozaj osiguraca na igli?
« Zadnja izmjena: 10 Lipanj, 2012, 21:42:32 igugliel »