Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gorivo pitanje ??  (Posjeta: 3598 )

0 Članova i 8 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Gorivo pitanje ??
« : 05 Travanj, 2012, 19:20:28 »
Ovako ovi dana kako se cacka i radi nesto oko skutercica ...pa stalno se sipa gorivo u flase od litar ,dva ...za cistit nesto ili slicno ....primjetio sam nesto cudno u zadnje vrijeme....Energo petrol,Ina,Dva Lava,Nestro pumpe.....95tica je bezbojna na njima ....dosad je bila svih boja kod nas ali ovakva nikad ....jel i kod vas takva situacija ??  i zasto je sad 95ica bezbojna ??? jedino omv 95ica ima boju.Kada prospes ovu 95icu bezbojnu i zapalis...pa gori jedno 2 3 sekunde i to je to .....prije znam kada prospes i zapalis gori dosta dosta dugo...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline marracc

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 951
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti F12
  • Moja Kaciga: Scorpion EXO
  • MojSetup: TP remen i vario, Malossi FLY
  • MojSpuh: Gianelli NRX
Odg: Gorivo pitanje ??
« Odgovori #1 : 05 Travanj, 2012, 20:04:26 »
Ovako ovi dana kako se cacka i radi nesto oko skutercica ...pa stalno se sipa gorivo u flase od litar ,dva ...za cistit nesto ili slicno ....primjetio sam nesto cudno u zadnje vrijeme....Energo petrol,Ina,Dva Lava,Nestro pumpe.....95tica je bezbojna na njima ....dosad je bila svih boja kod nas ali ovakva nikad ....jel i kod vas takva situacija ??  i zasto je sad 95ica bezbojna ??? jedino omv 95ica ima boju.Kada prospes ovu 95icu bezbojnu i zapalis...pa gori jedno 2 3 sekunde i to je to .....prije znam kada prospes i zapalis gori dosta dosta dugo...
da, ista stvar, toico gorivo u kanistar 5L, tocio na Tifonu, u gorvio ko voda izgleda, prozirna skroz... na omvu sam tocio isto u kanistar i bilo je zelenkasto, za ove ostale neznam kako je.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Gorivo pitanje ??
« Odgovori #2 : 05 Travanj, 2012, 23:15:49 »
Ja sam prošle godine kod privatnika nasuo 3 litre u kanister od onog za prat stakla i reko ajde malo za kosilicu,malo za prat karbove i to
došo ja ujutro kad ono nešto smeđe se nataložilo na dnu kanistera i ja fino prelijem benzin u drugi kanister i to smeđe prolijem po betonu i beton se krene pjenit  ::) ::) kao da si neku kiselinu po njemu prosuo  ::) ::)

oke, uglavnom nakraju sam skonto da bi to moglo bit neko sredstvo kojim se peru tankovi od kamiona u kojima se taj benzin prevozi ili nezznam koji bi to vrag mogao bit

uglavnom to se izmješa 100% s benzinom i ne primjeti se dok se ne nataloži

uglavnom kako sam bio presuo u drugi kanister ujutro se bilo još toga nataložilo i nakraju je benzin služio samo za prat karbove i tako neke gluposti

evo slike tog nečega

 
     
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gorivo pitanje ??
« Odgovori #3 : 05 Travanj, 2012, 23:29:37 »
Benzin sad nema boju jer ima jako malo sumpora u sebi. Nekad je bio zut ko cedevita  ;D

A postoje i boje za goriva da bi se znala razlikovat. Pogotovo dizelska, tako da se odma zna jel korists lozhu ili dizel
« Zadnja izmjena: 05 Travanj, 2012, 23:31:25 3alfa3 »

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Gorivo pitanje ??
« Odgovori #4 : 05 Travanj, 2012, 23:33:30 »
Benzin sad nema boju jer ima jako malo sumpora u sebi. Nekad je bio zut ko cedevita  ;D

A postoje i boje za goriva da bi se znala razlikovat. Pogotovo dizelska, tako da se odma zna jel korists lozhu ili dizel
nesto mi je cudno to..kod nas inace u drzavi sve ide na gore...ne moze nikako na bolje da ga j...s ....pa tako ni gorivo...jos jedna cinjenica je da gorivo kad prospes i zapalis ne gori 3 sekunde...pa duze gori domaca rakija kad je zapalis..nego 95ica ...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Gorivo pitanje ??
« Odgovori #5 : 05 Travanj, 2012, 23:36:32 »
Moze bit svasta.....od dobro ne opranih tankova kamiona,do prljavih podzemnih tankova,do toga da je nedavno bila dostava pa je prilikom iskrcaja pomjesala talog i kondenziranu vodu sa gorivom u podzemnim spremnicima.....

A,moze bit da je kanister samo izgledao cist pa je benzin otopio ......

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Gorivo pitanje ??
« Odgovori #6 : 05 Travanj, 2012, 23:38:54 »
Kanister je bio cist,nasuo sam u svoj kamion to za prat stakla,opro ga vodom i osusio,ovo smede je doneseno s pumpe i da je zavrsilo u ditechu nebi se dobro proveo
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gorivo pitanje ??
« Odgovori #7 : 05 Travanj, 2012, 23:42:01 »
Vec sam pisao o tome - kroz skuter mi je proslo cca. 2000 litara mjesavine koju sam sam radio (ulje u 20l kanisteru i autom na benzisku). Nakon toga sam gorivo drzao u plasticnim bocama jer mi je tako bilo lakse tocit u skut. Koristio sam 5-6 boca koje nisam nikad prao niti mijenjao. Kad sam prodao skuter, bacio sam boce, a one su bile bez i najmanjeg znaka oneciscenja bilo pijeskom, talogom i sl. a kroz svaku bocu je proslo 350-400 litara. Jednom napunjene, boce su znale stajat danima, pa i tjednima (po zimi i mjesecima). Nisam prijetio nista cudno.

Toceno na INI

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Gorivo pitanje ??
« Odgovori #8 : 05 Travanj, 2012, 23:52:12 »
Benzin sad nema boju jer ima jako malo sumpora u sebi. Nekad je bio zut ko cedevita  ;D

A postoje i boje za goriva da bi se znala razlikovat. Pogotovo dizelska, tako da se odma zna jel korists lozhu ili dizel

Benzin je inace bezbojan,kao voda i takvog ga svi kupuju te zatim stavljaju svoje boje .....

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gorivo pitanje ??
« Odgovori #9 : 05 Travanj, 2012, 23:58:08 »
Benzin je inace bezbojan,kao voda i takvog ga svi kupuju te zatim stavljaju svoje boje .....

Da, ali jasno se vidio prijelaz sa euro3 na euro5 normu. Od zutog na skoro prozirno. I miris sumpora je odjednom puno manji (nije ni cudo kad ga je visestruko manje u euro5). Mozda sam ja krivo povezao boju sa sumporom, ali to mi je prvo palo na pamet

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: Gorivo pitanje ??
« Odgovori #10 : 06 Travanj, 2012, 00:06:24 »
Da, ali jasno se vidio prijelaz sa euro3 na euro5 normu. Od zutog na skoro prozirno. I miris sumpora je odjednom puno manji (nije ni cudo kad ga je visestruko manje u euro5). Mozda sam ja krivo povezao boju sa sumporom, ali to mi je prvo palo na pamet

Iskreno,ne sjecam se boje,mirisa euro3 tako da je moguce da si u pravu.
Bila je cijena manja pa ti je bas bilo svjedno koje je boje i kako mirisi  :)

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gorivo pitanje ??
« Odgovori #11 : 06 Travanj, 2012, 00:11:31 »
Iskreno,ne sjecam se boje,mirisa euro3 tako da je moguce da si u pravu.
Bila je cijena manja pa ti je bas bilo svjedno koje je boje i kako mirisi  :)

Jedino kaj ne znam, kojeg je standarda gorivo bilo sredinom 90tih. alfa je nakon zesce voznje smrdila iz spuha po trulim jajima (sumpor u enormnim kolicinama izgarao na katalizatoru)  ;D
Znao je cijeli kvart smrdit  :toothy12:

Offline runn_it

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 225
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: Piaggio beverly 250 i.e.
  • Moja Kaciga: VEMAR /Ava/Kappa
  • MojSetup: Samo spric-kit
  • MojSpuh: malo zahrdjao
Odg: Gorivo pitanje ??
« Odgovori #12 : 06 Travanj, 2012, 00:41:13 »
Slicna stvar se desava s plinom, nazvao bih to padom ogrijevne vrijednosti! Prie bi kavu skuva za tren, sada i po foruma prolistam a jos ne zavre!
Da sam pilot sigurno bih vozio vlak...
Chu chu

Offline marracc

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 951
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti F12
  • Moja Kaciga: Scorpion EXO
  • MojSetup: TP remen i vario, Malossi FLY
  • MojSpuh: Gianelli NRX
Odg: Gorivo pitanje ??
« Odgovori #13 : 06 Travanj, 2012, 12:45:46 »
pogledaj kakve sam sve zivotinje nasao u svom rezervoaru, mogu biti jedino od goriva, jer se cep otvara samo kad se toci i zatvara odmah, tako da nemoze nista iz atmosfere uci u rezervoar:
http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,55349.0.html