Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Iglicasti lezaj...klipnjaca..Problem (Aprilia SR Minarelli)  (Posjeta: 2560 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline frki22

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
  • crazy freak
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 Tuned
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: DR Evo 70cc (Due+ Modular Head)
  • MojSpuh: Yasuni City R
Imam jedan problem, probat cu objasnit sto detaljnije  :)

skuter je zadnjih mjesec dana imao sumove u masini koji su bili sve jaci i izrazajniji, mislio sam da je klipnjaca otisla ali kad smo prije par dana otvorili masinu vidim iglicasti lezaj je otisao, a sve ostalo izgledalo sasvim normalno, stavim ja novi lezaj, zatvorim masinu...palim, skuter ide ko bog..nista ne sumi iz masine

Jedna bitna stvar...dok nisam servisirao taj iglicasti skuter se nije mogao paliti na anlaser jer je valjda klip radio preveliki otpor i anlaser nije uspjevao zavrtiti, kad je iglicasti promjenjen skuter je iz prve zapalio preko anlasera

Vozim se par dana, napravio sam otprilike 500 km od kad je promjenjen iglicasti i vidim da se polako opet cuje neki zvuk iz masine (mislim da je lagani pocetak istog problema) i skuter opet teze pocinje paliti na anlaser

Mislio sam u pocetku da je iglicasti tvornicki los i sad da je rjesena stvar ali izgleda da problem ide dublje...ocito je neki problem sa klipnjacom, dali je ona u ekscentru ili onaj utor gdje sjedne iglicasti nije dobro centriran...

Volio bi neki vas komentar na ovaj problem  :icon_thumright:

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Iglicasti lezaj...klipnjaca..Problem (Aprilia SR Minarelli)
« Odgovori #1 : 06 Kolovoz, 2011, 21:43:58 »
Dok si mjenjao iglicasti zad zadnji put, da se nije pojelo malo utor za iglicasti?? meni se to desilo i zvukovi bili ne normalni.

pojede se i dobije lufta

ako imaš 10mm bolcnu, veoma moguce jer je slab a kompresija jaka i vidim overrange imaš i to je konstantno nabijanje kompre na NAJJAČE :icon_biggrin:...meni se to desavalo dok nisam prebacio na 12mm radilicu.


Offline frki22

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
  • crazy freak
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 Tuned
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: DR Evo 70cc (Due+ Modular Head)
  • MojSpuh: Yasuni City R
Odg: Iglicasti lezaj...klipnjaca..Problem (Aprilia SR Minarelli)
« Odgovori #2 : 07 Kolovoz, 2011, 11:47:04 »
Dok si mjenjao iglicasti zad zadnji put, da se nije pojelo malo utor za iglicasti?? meni se to desilo i zvukovi bili ne normalni.

pojede se i dobije lufta

ako imaš 10mm bolcnu, veoma moguce jer je slab a kompresija jaka i vidim overrange imaš i to je konstantno nabijanje kompre na NAJJAČE :icon_biggrin:...meni se to desavalo dok nisam prebacio na 12mm radilicu.



Nije se bas primjetilo da se utor pojeo, vjerovatno je to bilo nesto jako sitno ali dovoljno da mi radi probleme. 10 mm bolcna u pitanju, znam da bi bilo puno bolje da je 12 mm ali trenutno cu jos malo pricekat za tu investiciju.

Imam u rezervi ovu radilicu novu u paketu :)

http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621639047088&target=productdetail&category1=A%3AA_APRILIA%3AA_APRILIA_SR50RACINGMIN&category2=CAT%3ACAT_KURBELWELLE

Mislim da bi ona trebala radit ok na ovom kitu i trajat poprilicno, bez obzira sto je 10 mm bolcna. Jer i serijska radilica koju sam imao prije (imala je 32000 km) odradila je 6000 km na postojecem setupu pa su otisli lezajevi a klipnjaca na njoj je bila ko nova, vjerujem da bi ova od polinija trebala bit dobre kvalitete i izdrzljivosti ko i serijska

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Iglicasti lezaj...klipnjaca..Problem (Aprilia SR Minarelli)
« Odgovori #3 : 07 Kolovoz, 2011, 12:50:02 »
ta je radilica odlicna al ne znam zbok 10mm bolcne za iglicasti.

iglicasti lezaj 10mm je slab sam po sebi. probaj prodati tu radilicu i nabaviti radilicu sa 12mmbolcne ili na toj radilici ubaciti klipnjacu od 12mm i rijesit ces se problema oko iglicastog lezaja.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Iglicasti lezaj...klipnjaca..Problem (Aprilia SR Minarelli)
« Odgovori #4 : 07 Kolovoz, 2011, 13:51:28 »
Tako su se meni smijali kad sam za aeroxa kupio 12mm bgm radilicu pune polutke,usput sam kupio i klip 12mm od topa za keeway i sad se ja smijem dok svima krepavaju iglicasti (=
Kit je trophy,malo taknut :D
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka